» »

navijanje 3000+

navijanje 3000+

cewkit ::

ok..

barton 3000+
asus a7v600-x
1024MB ddr 400
r9800pro
hlajenje zracno, dobro prezracena kishta max teperatura procesorja 55C...hladilnik na procesorju je box..s tem da na ta box hladilnik piha se en 80mm not..v glavnem s temperaturo pomoje ni blema..


sm se spravu navijat to stvar..
najprej sem dal voltazo na 1.7
in je slo do 190fsb ampak je v 3dmarku03 zastekalo vse skupaj..
..pol sem daw na 185 in je dalo 3dmark03 lepo skozi(3x zapored)..z istimi nastavitvami sm show testirat s prime95 in mi je kmalu zastekalo..pol sem povisal voltazo na 1.75 in je delal prime95 2 urci. potem sem odpru opero in zacel neki brskat po netu(med testom) in mi je zashtekalo!..zdej sem dal na 1.8V in zgleda da dela, cepraw imama s5 odprto opero..bom pustiw se do jutra da bo ziher..

zdej me zanima...da ni slucajno ta voltaza previsoka? da moje hlajenje..

bi delalo vse ok tudi z 1.75 voltazo..ampak sem pac zajebaw ker med testiranjem se ne sme se druge reci pocet?

aja,,zdej mam na dobrih 2400 mhz
(185x13) kolko je to mhz s pluskom :D ?

hvala za odgovore..
LP

cewkit ::

evo zdej se je temperatura stabilizirala na 57..vec kot dve stopinje dvomim da bo slo se gor do jutra..vec kot 60 ne bo sigurno..

btw..trenutno nimam ene strani ohisja gor kjer so dva vetilatorja..ponavadi ko mam gor to stran je temperatura nekoliko nizja..

me skrbi za to teperaturo pizda..ker nimam dobrega coolerja za cpu..cepraw je kishta dobro prezracena. nocem znizat FSB, da imam vsaj 2400mhz..sam ce bo sla teperatura nad 60 bom moral :/

se eno vprasanje glede temperature..nekej sem prebraw da naj bi bla zgornja meja 70...ampak pustmi to..kaksno mejo temperature cpuja na full load naj vzamem?

cewkit ::

sem daw gor eno stran ohisja in se mi je tempCPU tkoj znizala za 5stopin..jupi :)

v glavnem..kaj mi svetujete pustim 1.8v al nizam FSB?

pa oprostite da sm napisaw tolko postow..ampak me res skrbi-zanima :]

cewkit ::

mogoce se to..
napajalnik je antec SL450w

+3.00-3.25v
+5.00-4.08v
+12.00-11.67v
-12.00-0,47v
-5.00-0,00v

vse so stabilne..

PIK@LO ::

:)) sam sebi daješ vprašanja in odgovore. Daj 4 jurčke in si kup ner povprečen cooler.

kajzer ::

Tele voltaže zagotovo niso prave! Najboljš da jih pogledaš z kakim programom, ki si ga dobu zraven matične.

DarwiN ::

Procesor blizu 60 stopinj...tako se ne da navijat fant.Spravo to pod 50 pa se bomo menli o navijanju :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kajzer ::

Ti ga kr teri, itak maš 3 leta garancije (vsaj predvidevam) in čez 3 leta itak ne bo več kaj dosti vreden, pa vseen bo imel življensko dobo min. kakih 7 let (da ne pretiravam - 5 let) in do takrat boš verjetno že zamenju komp zato se ne sekiri preveč zaradi 60C, ampak vseen kaj dost višje ga pa ne spuščat. :))

cewkit ::

ni panike...na ful load mi dela 52c

..bo vredu..dokler ni ful load nad 55..

pa she prime95 mi je delal celo noc prez problema.

doro pustmo to

zdej me zanima ce ma kdo flashrom 1.3 ?! mi rabi pa ga ne najdem nikjer..hvala :))

cewkit ::

ok sem najdu,
hvala

DarwiN ::

Procesorja še celo meni ni uspelo uničit, tako da ga je res nemogoče :)
Niti nisem imel v mislih uničenje procesorja zarad stopinj,itak ma tolko zaščite da tu res ni strahu, pač pa stopinje zbijajo overclock. Ni pisano pravilo, ampak z vsako zbito stopinjo se overclock za nekaj Mhz poveča. Meni naprimer pri 50+ stopinjah gre do 2400MHz, pri 40 stopinjah trenutno pa do 2540.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

cewkit ::

pri kaksni napetosti?

cewkit ::

no v glavnem...tko je..

sem nabavu now cooler za cpu..zdej mi ne gre temperatura nikoli cez 45..
..sm pognaw vse teste prime95..sisoft sandra burn...in to dostiX ne samo 1X..in dela vse ok..nikoli temp nad 45...

igram battlefild vietnam..dela vse ql..
igram fry cry in karnaenkrat zashteka..pa pizda kaj mu manjka zdej mona?!

procesor ima dober cooler dobro temperaturo.. relativno nizek overklok..185x13=2408mhz 1.8v

graficna ima dober quler pizda..brez nobenih artefaktow mi dela normalno..


kojkurac zdej to zmrzovanje v fry cry?! kje bi lahko bil problem?

kaj zdej to shteka mona?!

DarwiN ::

Vse lepo špila 1 uro, 1 dan, potem pa pokne, tako pač je..razlogov za to pa je lahko več.
Premajhna voltaža, prevelka temperatura,preslab napajalnik,prevroči mosfeti...itd
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

cewkit ::

kaj so to mosfeti?

in kako da vem kdaj je sistem RES stabilen?

zdej mi vec ne mece vn iz frc cry

ce bi blo kaj narobe z graficno bi se najpre pojvaljali artefakti je tako?

LP

cewkit ::

kaj je v sisoft sandri

power aux / temperature?

to imama okoli 120c ?!

BlazP ::

MOSFETi :
Tule. Spodi levo na sliki jih je 6 postavlenih en zravn druzga.

120 stopinj? Dvomim, da mas kje v racunalniku tako temperaturo. Pri meni MB monitor kaze -50 stopinj na enem senzorju, pa sm tud skor ziher da nimam minus petdeset nikjer v kisti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BlazP ()

@ljash ::

LOL

edin če maš hladilnico namest kompa.. Al pa žviš na severnem tečaju nekje.:D

DarwiN ::

Mosfeti se z večanjem CPU voltaže grejejo, tako da se stem zmanjša stabilnost.Malo pogooglaj in najdi slike mosfetov na tvoji plati in jih probaj hladit.Bi znalo pomagat, ali pa tudi ne,pri klokanju se nikol ne ve dokler se ne sproba :)
Pozabi za trenutek na grafično, odvij jo in najprej ugotovi maximalno stabilnost procesorja/ramov.
Za več ur zaženi prime, testiraj razne benchmarke..itd, in potem če po nekaj dneh ne pokne, si na konju. Artifakti se pojavijo če je ram na grafični preveč navit, če pa je proc. na grafični preveč navit pa lahko freezne.
power aux / temperature je pa povezano z napajlnikom, običajno bi naj bila 60 stopinj,tako da se malo boj >:D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

delfinus ::

Nekaj je pomembno vedeti tu. Imas VIA plosco in ne NForce2, kar pomeni, ko povecujes FSB, povecujes tudi PCI/AGP in zato ti gre frekvenca na teh vodilih out of spec z vsakim povecanim MHz na FSB. To povzroca nestabilnosti.

lp, D.

cewkit ::

in v tem primeru voltaza ne igra neke vloge, je tako? ce me jebe PCI/AGP zaradi plate. al se motim

delfinus ::

Sam ti bom povedal kar iz lastnih izkusenj, ko sem imel se Gigabaytovo plosco na VIA chipsetu GA-7VT600-1394. Spravil sem svojega Bartona 2500+ na FSB 192MHz in voltaze sploh nisem spreminjal. Celo delovalo je, ce je prislo v Windowse. Vcasih pa na zacetku ni postalo to se je dogajalo 1 od 4 poskusov.

Velika verjetnost je, da te omejujejo PCI in AGP komponente, zato ti ne dopusca visjega overclocka. Tu voltaza seveda ne igra nobene vloge. Ce ti ne dela z voltazo Vcore 1,85V pri tvojem relativno nizkem overclocku sigurno niso voltaze ampak PCI/AGP frekvenca.

cewkit ::

ja sem testiral in res fsb jebe..

se zadnja stvar ki mi ne da miru je..

jaz ima via plato ne..torej lahko izbiram med 266, 333 in 400 mhz za rame..ki pa se sorazmerno vishajo z vishanjem FSBja...zdej mene zanima..ce naprimer se mi 333 zvisa na 360 in 400 na 444 zaradi overkloka...kaj je bolse da izberem 360 al 444 ? al je vseeno?

LP

Boki_ ::

Jst mam tut VIA plato in mi je šel Duron 1400 na 199 FSB(več ni plata podpirala :( ) Pa sm meu neke no-name rame in so bli stabilni. Tko da mislim da če nastaviš tisto frekvenco ramov, da tut tista drži. Ampak v AIDA32 piše da je širina spominskega vodila 199MHz, tko da ne vem. Ampak mal čudno se mi zdi, da grejo eni x rami iz 133 na 199 FSB. Probaj, pa boš vidu.
I'm back

delfinus ::

Dobro je da CPU in Rame poganjas sinhrono To pomeni, da ce pogajas cpu s FSB 166 je dobro meti sinhrono tudi rame (333MHz) ceprav so deklarirani kot 400MHz in to tudi nastavis v biosu.
Vsekakor ti priporocam, da gonis rame in CPU na isti frekvenci. Frekvenci, ki je zate se stabilna in ti ne povzroca nestabilnosti. To se pravi, da je to pod tistimi 185Mhz pri kateri ze ti dozivljas lock up-e v 3DMarku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barton 2500+@200x10.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
574020 (3063) EvilK|NG
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1549584 (6205) MEDENA
»

Navijanje barton 2500 problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814280 (3306) s5cougar
»

Navijanje Athlona XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
493307 (2213) boštjan
»

AMD Athlon XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
422446 (1429) rap3r

Več podobnih tem