» »

Poceni okna (ona taprava)

Poceni okna (ona taprava)

Gaby ::

Hey!

A je kdo ze menjaval okna? Rabila bi nekaj zelo ugodnega. Gre za kletna okna z montazo vred. Ima kdo kaksne izkusnje? Kaksna dobra firma? :))

Hvala!

Poldi112 ::

Ce hoces poceni, poklices enega mizarja, da ti naredi in montira lesenega. Zacetna investicija je majhna. A na dolgi rok je kovinsko okno cenejse. Kaj hoces?

madmitch ::

Jaz bi ti predlagal plastična. Cenejša od lesenih, bolj vzdržljiva, lažje jih je vzdrževati...
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

jjohny ::

Dobra so tudi lesena, ki so zaščitena s aluminijem. Izgled je dober in tudi trpežnost.

lp, jjohny

Poldi112 ::

Dvomim da so plasticna cenejsa od lesenih.

madmitch ::

Mene so prišla ceneje od spodobnih lesenih. Dobil sem občutek, da je cena navita na foro da so bolj naravna.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Poldi112 ::

Naravna? Večina oken se lakira belo.

BigWhale ::

Ce bi vsaj kdo dal kako pametno informacijo... ... vsi samo nakladate... brezveznjaki...

Geez..

Tilen ::

BigWhale, vidim da si podal zelo zanimive informacije glede oken(kot tudi jaz zdaj)>:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Poldi112 ::

Kaj naj povemo, ce ne vemo kaksna okna hoce in kje živi ?

BigWhale ::

> Gre za kletna okna z montazo vred

Kje pa zivi? Spodnji Duplek pri Zgornji Kungoti nad Smarjesko Goro... As if it matters...

Gaby ::

Imela bi plasticna okna. Cimbolj poceni. Clear enough?

Poldi112 ::

Glej bigwhale, ce necesa ne razumes ti se ni treba jokat. Ce bi rabila lesena okna, bi ji valda priporocil kakega poceni mizarja (par jih poznam). Ampak oni ne hodijo narest enega okna na drug konec Slovenije. Ampak ok, te razumem, delas cele dneve na pcju in te razumes, da oken pac ne vgradis preko interneta.
Gaby, glede na to da hoces plastiko ti zal ne morem pomagat.

root987 ::

Nam jih je ta tip naredu/nabavu in vgradil. Še kar ok vse skup blo, za ceno pa ne vem, ker je mama kupvala, tko da boš morala sama poslati mail in povprašati kako in kaj, glede na to da imajo stran v izgradnji.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

stefanc ::

Ko smo doma menjali okna smo vzeli plastična od Inlesa
Eno dvokrilno okno (163x120cm) je bilo približno 55000 SIT +16% montaža +8,5%DDV. Pa zdi se mi da so bile kljuke zaračunane posebej (~700SIT)
Enokrilno okno dimenzije 65x77cm pa je bilo 22000 + zgoraj našteto.

To je bilo pred dvema letoma.

cekr ::

Kot sem te razumel, bi rada menjala stara okna z novimi. Če se odločiš za popolno menjavo okna, potem bo veliko svinjarije, ker bo potrebno star obvir odštemati. Druga varijanta je pa, da se star okvir samo odžaga in poreska dol na nulto pozicijo(skoraj do zidu) potem se pa na ta osnovo vgradi nov okvir. Pri nas obstaja kar nekaj firm, ki se s tem ukvarjajo. Najceneje te pride, če imaš nek standarden okvir, ker potem ni potrebna izdelava po meri. Najboljša varijanta okna/okvirja je aluminij, je pa vprašanje, kako se ti kovina vklapa v izgled celotne hiše. Tako da se običajno vzame lesene(najboljši les, ki ga firma uporablja) ali pa kombinacija les/aluminij(Al samo iz notranje strani). Plastiko ti pa odsvetujem iz čisto enostavnega razloga, ker je grdo, ceneno... Problem pri plastiki pa je še, če ti kaj poči, si primorana menjati celo okno. Poleg tega pa plastika tudi ni toliko trpežna, kakor se govori. Predvsem na sončni legi se zelo hitro pokaže razlika proti lesu ali aluminiju.
Firme, ki delajo okna in nadgradnje: Jelovica, KLI,
....

Lahko pa tudi iščeš z raznimi iskalniki pod stavbno pohištvo

Cenovno je običajno aluminij najdražji potem sledi les in nazadnje umetne mase(plastika, PVC..)
Če se imaš kaj rada, ne kupuj poceni robe.

Pa še ena majčkena podrobnost v tvoje dobro:
Obvezno pri vsakem naročilu, da se podpiše pogodba s točno določenimi podrobnostmi, merami, barvami, željami, vrsto stekla....,datumi in cenami.
To je pomembno, ker so nekatere firme pravi nategavsarji (se opravičujem za izraz).
Po končanih delih, se mora prav vse skladati s pogodbo, če ne zahtevaj zmanjšanje cene.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Gaby ::

Moram dodat, da gre za kletna okna. Velikost cca 60x60. Menjali se bodo tudi okvirji. Ker gre za kletna okna ne rabim nekih ful vrhunskih uslug, ampak kaksne poceni in ugodne.8-)

freserovski ::

hja, kot je bilo že povedano zgoraj..., baje sta les in aluminij najboljša kombinacija (najboljša okna), pri nepremičninah se pa vsekakor ne splača šparat, vsaj če misliš dolgo ostat tam kjer si, ker te lahko kasneje dosti bolj udari po žepu kot sedanja višja investicija.
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

jarre ::

Zelo insiderska informacija:

Kletno okno 600/600, barva: bela, steklo: 4/16/4 U= 3,0. Cena za 1 kos je 12.100,00 SIT, montaža je 2.400,00 SIT/kos + DDv 8,5%.

Dostava je (neodvisno od količine) 100,00 SIT/km+DDv 8,5%.
Rok dobave 14 - 21 dni!


Proizvajalec?



Raje napišem link kjer sem dosegljiv:

veleprodaja@ajm.si

cryptozaver ::

Priporocam MIK Celje. Zlo hitr naredijo (tut po meri), so cenovno zelo ugodni, pridejo in zamenjajo stara z novimi, ce zelis. So pa plasticna. Plastika je mal drazja kot les, pa bistveno lazja za vzdrzevanje ter obstojnejsa. Bog se usmili tistega ki mora prestrihat belo lakirano leseno okno!!! Rajs si v kolen lukno zvrtam!!!

Omenjena imam ze vec kot leto in sem zlo zadovoljen. Pa se prijavis se lahko za drzavno subvencijo zaradi energetske varcnosti.

Zgodovina sprememb…

Gaby ::

Jarre! Poglej zasebna sporocila! :) Ponudba je mamljiva! :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novih oken (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
354104439 (7812) BCSman
»

Okna (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9421247 (4187) Invictus
»

Katera balkonska vrata

Oddelek: Loža
112890 (2120) cordoba
»

Gradbeno dovoljenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615797 (12642) Malajlo
»

Pleskanje stene (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5217821 (13187) cheff

Več podobnih tem