» »

Problem s CSS in IE

Problem s CSS in IE

webfreak ::

Izdelujem eno preprosto stran in malo eksperimentiram s CSS. Sedaj pa nenadoma ugotovim, da mi v mozili stran pokaze natanko tako kot hocem, v IE (nej gre nekam ta "brskalnik") pa ne. No tuki je link. Ce ima kdo kako idejo zakaj se mi meniji v IE cudezno skrivajo bi prosil, ce z mano deli to skrivnost :D . Najlepsa hvala za pomoc!!

webfreak ::

OK problem sem rešil in sedaj vse skupi deluje!! :D.

Skrat ::

A bi delil svoje novo pridobljeno znanje se z nami... sem vceraj gledal tole, samo je moje znanje cssja se veliko presibko, da bi ti lahko pomagal :)
Free software is a matter of liberty, not price.

webfreak ::

problem je bil v nekaj napacnih nastavitvah v CSS. Narobe sem definiral div meni -> #meni in ker sem pod njim zdruzil nekoliko prevec funkcij mi je vse skupi "crknilo".

sedaj izgleda nekako tako:
#meni {
width: 150px;
float: left;
margin-top: 20px;
margin-bottom: 20px;
}

#meni li {
list-style-type: none;
display: block;
padding: 5px;
margin-bottom: 5px;
border-top: 1px solid #006633;
border-bottom: 1px solid #006633;
border-left: 1px solid #006633;
text-align: left;
background: #fff;
position: relative;
left: -50px;
}

Ce koga zanima kaj vec o popolnoma izdelani CSS strani jo lahko najde pod tem linkom. Stran je se popolnoma v povojih -> vsaj vsebina toda design je ze nekoliko bolj dodelan (no za moje pojme). Ce vas kaj zanima kar vprasat -> ce bom znal odgovorit ni blema :D

C YA

pivmik ::

Web-Freak odlična stran, slo-design.
Upam da boste kmalu stran zalaufali zares s forumom. komentarji, galerijami, (več) tutoriali....

Prav prijetno ste me presenetili za razliko od ene drug slovense "webdesign" strani splet01.net, ki so prav patetični.
LP, Gregor GRE^

webfreak ::

Najlepsa hvala za pohvale. Sej ni vse skupi nic posebnega. To stran izdelujeva zaenkrat samo 2 ki, si na vso moč prizadevata, da bi naredila nekaj na kar bi bila lahko ponosna. Vcasih zaradi predelav vse skupi izgleda nekako cudno no toda to ponavadi hitro popraviva :D. Zelo pa uzivam v igranju s CSS, Weby pa je ze pravi mojster v PHP ;)

webfreak ::

Če ima kdo kaj prostega časa (seveda tudi nekaj znanja CSS) bi mi lahko prosim malce pomagalj pri odpravljanju napak na tem css-ju. V prejšnjih postih mi je sicer uspelo nekako narediti design toda sedaj imam kar nekaj tezav s tem da bi ga spravil na tako raved, kjer bi deloval v vseh brskalnikih enako. Njegova koda validira in v mozili Firefox je videti cist OK. V IE in Netscapu pa je vse skupi bl zalostno ;( Še po sebmo na Netscpau je 8-O. Hvala za pomoč.

LINK -> tukaj je ta moja stran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: webfreak ()

Trubadur ::

rešitev je html in css validator:\

aja u netskejpu dela u redu8-)
Berite Thomasa!

webfreak ::

By the way CSS in HTML validirata brez napake. Vedno na roko pisem kodi in jo sproti preverjam. Ker si napisal sem tudi preveril ali je red da moja koda ne validira in kot sem ze rekel nima napake!! :\

pivmik ::

IE ne podpira popolnoma in ne pravilno CSS standarda. To je ista fora kot z polprozornimi PNG slikami, IE zelo otežuje dela webdesignerjev, ubija standarde in zavira razvoj.
Netscape je itak žalost(že od nekdaj), tako da ga kar ignoriraj.
V upoštev ti lahko pride samo Opera in Mozilla/FireFox pri naprednem igranju s CSS stili.
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297331018 (55167) htmltroubles
»

Prikaz strani na različni resoluciji-Joomla

Oddelek: Izdelava spletišč
151810 (1538) kr?en
»

Ocena? Kako bi dodal podstrani?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6826 (691) shadeX
»

Wampserver in Firefox

Oddelek: Izdelava spletišč
61714 (1594) jonystar
»

CSS problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
519331 (7130) nuuush

Več podobnih tem