» »

nalaganje foruma

nalaganje foruma

bjelakrez ::

zakaj se prva stran foruma tako tezko nalaga? ce laufam kaksn p2p je skor cudez ce se nalozi. uglavnem dost pocasnej dela kot vse ostale strani. kaj je to?

WarMaker ::

hmmm.. imaš prav... tudi meni dela počasneje! Ne glede na to, če imam odprt kakšen DL ali pa UPLOAD...

laibachnsk ::

hm jest sem mislil da je z mojim računalnikom kaj narobe...

whatson ::

Slo-tech dela res ful ful poooočasi, ... ko sploh dela.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Gandalfar ::

~11k ljudi/dan je zal ze kar malo prevec za streznik .. :(

Slowenc ::

Ne vem zakaj se ne odločite vodilni možje slo-tech za več dns-ov pri različnih ponudnikih. Ali pa boljše strežnike. ne vem no, ker stran se res ful dolg nalaga.
Skiny gate.

kuglvinkl ::

Slowenc, kolk pa imamo DNSov?

PS.keč je v HW. Če imaš kakšen miljon, kar na palno z njim.
Your focus determines your reallity

Gandalfar ::

Slowenc: poglej koliko dns streznikov ima slo-tech in potem povej koliko bi jih po tvojem moral imeti...

Slowenc ::

tukaj piše, da se strani "servirajo" iz treh strežnikov. Ampak novica je stara že eno leto in mislim da se je medtem že kaj spremenilo. Slišal sem da jih je že šest. Dajte me popravit, če se motim in povejte koliko jih je sedaj.

PS. Poznam firmo, kjer bi lahko imeli strežnik, če bi lahko oni vrteli svojo reklamo tukaj gor.
Skiny gate.

whatson ::

Ma okej sam obisk ni tko obremenjujoč. 11 ljudi dnevno je povprečno 8 ljudi v minuti. :)

Ker je linija baje dovolj dobra so problematični očitno p-greSQL queryi.

Dajte malo opisat HW na kerem laufate vse skup.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Gandalfar ::

ubistvu jih ima 9...

;; AUTHORITY SECTION:
slo-tech.com. 84034 IN NS ns1.twisted4life.com.
slo-tech.com. 84034 IN NS ns2.moj.net.
slo-tech.com. 84034 IN NS sdns.voljatel.si.
slo-tech.com. 84034 IN NS atlas.k2.net.
slo-tech.com. 84034 IN NS makina.simfin.si.
slo-tech.com. 84034 IN NS metelkova.aufbix.org.
slo-tech.com. 84034 IN NS gw.gimb.org.
slo-tech.com. 84034 IN NS ns.moj.net.
slo-tech.com. 84034 IN NS ns1.triera.net.


ni problem bandwith ampak HW, ki ne zmore...

Gandalfar ::

whatson: s-t mora okoli 50k dinamicnih strani vsak dan poslat.. zracuni koliko je to vsako sekundo .. pa upostevaj, da imas samo ~14h v dnevu, ker ponoci normalni ljudje spijo in ni omembe vrednega obiska :)

Uglavnem .. s-t je optimiziran kolikor se da, ker je Primoz ze skoraj doktoriral iz optimizacije postgresqla.. enkrat pac pride trenutek, ko ne mores vec optimizirat pa mors nov hw kupt ..

Slowenc: se zmeraj lahko oglasujejo .. denar gre itak za nakup novega streznika...

bjelakrez ::

11k ljudi na dan je pomoje dovolj za kaksnega sponzorja ki bi prispeval hw. ali pac ne? a ste ze kej povprasal?

kuglvinkl ::

Delamo na tem.
Your focus determines your reallity

wishmaster ::

kot zgleda po mojem je problem v bazi foruma ki je po mojem mnenju resnicno velika.Idejo mi je dal eden na siol forumu,da bi npr teme ki so v forumu stare vec kot 30 dni prestavili na drug streznik.Vidne teme pa bi bile vse le da bi se pri starejših temah forum nalagal iz drugega strežnika.S tem bi se dalo kaj resit glede hitrosti . To je pa odvisno od tega kako je baza integrirana.Zadnje case pa tud jaz opazam da velikokrat ne morem prit na glavno stran.Sam si približno predstavljam kakšen problem je baza (najbrz je tak velika nekaj Gigabajtov).
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

kuglvinkl ::

Aja, da boste vedeli kako velikodušni so ljudje s HW. Pred leti smo podobno potrebovali nov server. V Sloveniji ga nismo dobili, pač pa v Gorici. Upam, da bo tokrat bolje.
Your focus determines your reallity

Primoz ::

Danes... (do zdejle).. je S-T od 66K strani vse razen 3600 serviral prej kot v 3s. Od teh 3600 jih je bilo 3k serviranih prej kot v 5s. Tistih 600 je pač nesprejemljivih.. samo trenutno ne gre bolje. In stvar NI tako porazna, kot pravite.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

kajzer ::

ponavadi dela zelo u redu, samo včasih pa sploh foruma ne naloži.

Klemenn ::

ja..kr dostkrat...

al pa če daš pošlji, kr zgine :\

Boki_ ::

Kaj bo zaen strežnik, če smem vprašat. Kaka postaja Opteron-ov 848? Sicer pa ma naša šolapo pripovedi učitelja računalništva kar gigabitno pipco v svet, tko da bi lahk kaj tam laufali. Povejte kaj rabte, bom vprašal.
I'm back

Gandalfar ::

Tom DeLonge: bandwith ni problem.. HW je problem

Boki_ ::

Na kakem HW laufa S-T. Še vedno na AXP 1700+ (vsaj zdi se mi da sm nekje to bral).
I'm back

Zheegec ::

Dual AXP se mi zdi (AMP no).
Zihr se da z Brane2 zmenit da "posodi" svoj dual Opteron sistemček >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Matri[X] ::

Če bi laufal bazo na MySQL bi bilo vredno poskusiti zadevo poganati na windowsih 2003 za kakšen dan, da bi za par let odgovorili na vprašanje kaj je hitrejše.

Boki_ ::

A ne laufa tist serverčk na firmi, kjer brane worka?
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()

Microsoft ::

Mene pa zanima, kaj so to take skrivnosti konfiguracije strežniak, da še nobeden ni napisal le te (s tem mislim proc, ram, hd, ...)?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Ziga Dolhar ::

Matri[X]:

> Če bi laufal bazo na MySQL bi bilo vredno poskusiti zadevo poganati na windowsih 2003 za kakšen dan, da bi za par let odgovorili na vprašanje kaj je hitrejše.

Mislim, da se še sam ne zavedaš, kako zelo prav imaš.

:)
https://dolhar.si/

Dr_M ::

JimiBtn: vem, da je blo to ze velikokrat napisano. se objavljeno je blo, ko so prisle nove komponente iz italije.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Seznam DNS strežnikov slovenskih ponudnikov internetnih storitev:

Oddelek: Omrežja in internet
1610383 (9810) Tilen
»

pddomena

Oddelek: Omrežja in internet
322855 (2507) Gwanaroth
»

DNS strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
227098 (6687) jype
»

Blokirani porti pri dostopu na slo-tech.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
606858 (5367) MrStein
»

Slo-Tech, nekam počasen si mi :)

Oddelek: Slo-Tech
462643 (1496) Bakunin

Več podobnih tem