» »

Kaj kupiti?

Kaj kupiti?

kokpa ::

Zdravo!

Men je pred kratkim crknu PC... prenosnik hp Pavilion, oz. se prižiga vendar deluje samo kaknšno minuto. Zato sm se odločla, da bi kupila nov računalnik nekje do cene 300€- 400€ . ker ga potrebujem le za šolo, urejanje dokumentov - office (word, excell), internet,picassa (urejevalnik slik), občasno poslušanje glasbe in morda kdaj kakšen ogled filma(ni pa nuja)... Nevem ali bi kupila prenosnika, ki bi ga kasneje uporabljala tudi na faxu, morda netbook ali namizni računalnik ?? ... a mi lahko kdo kaj predlaga prosim? ... Rada pa bi, mogoč da bi to bil prenosnik ali netbook, raje kot namizni zaradi tega,kot sem že prej navedla da bi ga čez dve leti uporabljala na fax, s tem da so mi eni predlagal da bom čez dve leti tko al tko morala kupiti novga zakaj nevem, ker mislim da bi računalnik lahko za takšno uporabo (osnovno) lahko zdržal več kot le leto do dve.. vesela bom vaših nasvetov!

lp Polona

Mitja358 ::

pol pa kupi nedvomno prenosnik:
Npr. kaj takega: http://www.ceneje.si/CX000BC287_-_acer-...
ali pa tole če hočeš Intel, sam ma manj rama: http://www.ceneje.si/CX000A8114_-_asus-...

kokpa ::

pa bo zdržu več ko dve leti?

BALAST ::

Joj kakšno vprašanje! Ali boš ti še živa po dveh letih? Kdo ti garantira?

Prenosnik ima garancijo ponavadi 2 leti, 1 leto na baterijo.
Če vsakodnevno napolniš in izprazniš baterijo, bo že v pol leta fuč in dobiš garancijsko zamenjavo. Ko bo pa baterija stara 1 leto in slabša od 2ure delovanja boš morala pa poseči sama v žep za novo (cca 80€). Tudi pri mobitelu se v enem letu baterija poslabša za 20-50%, odvisno od uporabe.

Vsa elektronika se lahko pokvari prej ali kasneje, dokler imaš garancijo, podaljšano garancijo in rezervno kopijo podatkov se nimaš kaj bat.
To pomeni 2 leti brezskrbnega delovanja brez stroškov razen elektrike in rezervne baterije.

Mitja358 ::

Baterijo za 80€ še nisem videl. Prej za 250€. Original seveda. Razen če si ti mislil univerzalno.
Seveda bo zdržal dve leti, razen če ga ne boš metala dol :D

tomaz- ::

no, mislim, da tudi baterija ni tako zlo velik bavbav.. Sam imam prenosnik hp 8710p, ga imam skoraj konstantno na štromu, ko ga izklopim, pa na baterijo šiba približno tri ure BP.. Star eno leto in pol.. Se mi zdi, da lahko kao zlo paziš na baterijo ali pa nič, pa bo "obraba" le-te cca ista pri teh novejših zadevah.. glede tega, če ti bo prenosnik delal vsaj dve leti, imajo pa fantje prav.. garancija je pri prenosnikih že ponavadi dve leti ( lahko tud doplačaš za podaljšano.. ) , tako da se po mojem mnenju ne rabiš bat v tej smeri. Je bolj pomembno, da ga ne boš glih metala ob tla..

BALAST ::

Mitja daj raje malo preglej, koliko so baterije! Hp ima 80€, Asus ima 80€, Acer 70€ itd.

Mitja358 ::

Mitja daj raje malo preglej, koliko so baterije! Hp ima 80€, Asus ima 80€, Acer 70€ itd.

Maš prav. Jaz sem zamenjal, ker ko so bili še SIT je kolega kupi leno in plačal nekaj čez 25.000SIT.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero Gaming miško do 30€ (+/- 5€)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
736246 (5436) TOP
»

kateri asus naj izberem?

Oddelek: Kaj kupiti
81492 (1272) djordjevic
»

HP ali ASUS

Oddelek: Kaj kupiti
81206 (1097) misek
»

Rabljen prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
184927 (4236) terryww
»

Kateri prenosnik - želje so take: (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638002 (6687) billy

Več podobnih tem