» »

Kako pomanjšati sliko, da izgubi čim manj kvalitete

Kako pomanjšati sliko, da izgubi čim manj kvalitete

Blup ::

Rad bi pomanjšal sliko za faktor cca. 6. Pri tem pa se mi slika zelo pokvari. Probaval sem se đže igrati z resolucijo slie in podobno, vendar mi nič ne rata... je to sploh možno?

Hvala!

Blup
:\

Jackass ::

A ti hočš, da k bi sliko spet nazaj poveču, da bi bla slika enak dobra?

Če hočš manjšo sliko, samo enako kakovostno, kot je velika, samo spremeniš število pik na palec. Na zaslonu maš 96pik/palec (če se ne motim). V programu Photo Impact, vem, da lahko spremeniš to in potem se slika pomanjša. npr. daš iz privzetih 96 na 300 in slika se bo pomanjšala. Resolucija pa bo še vedno ostala taka kot je bila na začetku.đ

Če je to to?
jAcKaSS

Tomay ::

Photoshop in podobni programi imajo več načinov pomanjšav - bilinear, trilinear, bicubic...

Poizkusi eksperimentirat s čim takim.

Običajno dobiš malo boljšo sliko če pomanjšaš za točno določen faktor, ki je deljiv z pixli slike
torej če imaš sliko 1024*768 boš dobil lepše rezultate če boš naredil sliko 512*384 kot pa 500*375. Torej poizkušaj pomanjšat tako, da bo deljivo s celim številom, brez ostanka.
Voodoo 4Ever

Blup ::

Jah... hvala za nasveta... nč kej dost ne pomaga, oz čist nič ne pomaga če naredim karkoli sem tuki prebrou...
Čeprou od Jackassa posta lih ne štekam, k če jst v Photoshopu povečam resolucijo slike se pol slika poveča in ne pomanša? Mogoče je u unmu programu kej drgač, ampak mislm, da tut to nebi kej dost pomagal... očitno se bitnih slik ne ga lepo pomanšat :(

Če ma pa še kdo kkšn predlog, ga pa veselo preberem!!!

Blup
:(

Highlag ::

Najprej moraš definirat "pomanjšanje"

1) gre za manjšanje števila pik?
2) gre za manjšanje slike za printanje (zdej jo printaš pa je čez cel list, bi pa rad manjšo) ?
3) manjšanje datoteke na disku?
Never trust a computer you can't throw out a window

NupY ::

ce je image mode na index, spremeni v RGB.
ko si spremenil image size, rukni cez se filter unsharp mask. po obcutku seveda.
ce ne ves kako spremeniti mode ali image size, uporabi help.

Jackass ::

Blup: Resolucije ne spreminjaš. Ti spremeniš DPI (število pik na palec). Več kt jih je, manjša je slika. A ni to logično?

Glej, ti maš zdej resolucijo 1024×786 in naštimano 96 pik na palec. Kar pomeni, da je ta slika npr. dolga 1024/96 cm. Če maš pa naštiman 600 DPI je pa to 1024/600 cm.
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi s fotografiranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
192826 (2317) ST-777
»

LG-jev QHD zaslon za mobilne telefone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
6323261 (21316) kpkp
»

LCD 17 ali 19 COL

Oddelek: Kaj kupiti
362451 (1780) policmitja
»

Slika iz digitalca - velikost?

Oddelek: Zvok in slika
122124 (1982) andrej
»

Obrazložitev ankete

Oddelek: Novice / Obvestila
472492 (2492) d-mon

Več podobnih tem