» »

Kateri Linux kot firewall na P166MHz?

Kateri Linux kot firewall na P166MHz?

Microsoft ::

V bližnji prihodnosti se mi obeta Pc P166, 32MB, 15GB, LAN. Rad bi ga uporabil kot nek firewall.

Pr Linuxu sem čisto nov, samo nekje je treba začet. Dol lahka potegnem ker kol Linux, ker hitrost (povezava) ni problem.

Ta računalnik bi pa mel potem skoraj izključno za to, da bi bilo notranje omrežje bolj varno.
Katero distribucijo predlagata?

Včeraj sem se malo igral z nekim Coyote linuxom, ki je kar na disketi. Je to že dovolj dobra rešitev, ali se bolj splača kej bolj resnega dol potegnat pa inštalirat?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

sloxl8 ::

Coyote Linux. Ne rabis diska, le floppy.

blaz ::

Slackware distribucija pa iptables najbols za fw :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blaz ()

root987 ::

Glede na to, da imaš disk, je že bolje imeti neko "standardno" distribucijo, saj je v primerjavi z disketnimi veliko hitrejša. Sicer pa bi verjetno katera koli distribucija, s primerno updejtanim kernelom bila primerna - ter seveda brez X in KDE-ja. Torej če si začetnik - morda suse, fedora, mandrake, lahko tudi debian. Slack se mi zdi malo preveč za začetnike...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Law_Enforcer ::

Clarkconnect - idealna izibra za tvojo mašino in za to, kar bi rad.

Daedalus ::

Mogoče Clarkconnect, ki je mišljen za take podvige...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

matter ::

Pa če rabiš samo FW pol probi novo beto 2.2 HIR :)

Microsoft ::

No, sm že začel dol vlečt Clarkconnect.

Zdej me pa zanima še nekaj o inštalaciji. A je treba predhodno prpravit particijo, če je trenutno formatirana v NTFS? Ker imam gor Partition Magic, pa bi lahka že kr v naprej to naredil... Pa kolko MB potem zasede ta inštalacija oz. kolko mi priporočate, da ga kreiram za ta OS?

Pa če bi jaz to zdele inštaliral kar na en disk, a bi lahko potem pri start-up izbral tudi ta OS? Bi pač rad v naprej videl, kako to izgleda...
Pa če ga lahko inštaliram na disk, ki je priklopljen na IDE krmilnik? Bo to pri prvem zagonu zaznal? Ker ko sem Winse inštaliral, tega niso avtomatsko zaznali, tak da tisti diski sploh niso bli "vidni"...

matter, tist link, ko si mi ti dal, sm že DLjal. Je to samostojna reč, ali potrebuje še kako drugo osnovo?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

wishmaster ::

Za clarkconnect potrebuješ 64 Mb rama.Ne vem če ti bo deloval na 32 Mbytih.Če ti bo kaj težil daj med namestitvijo not 64 Mbytov Rama in ko boš naložil daj nazaj 32 Mbytov.
Narediti moraš particijo kot pri vseh linuxih.Sam sem že pozabil kako ker sem zadevo postavljal pred dvema mesecoma.Če bi bilo kaj težkega bi se najbrž spomnil:D :D

Da se ne boš prehitro veselil ti lahk povem da ta linux nima okolja xwindows.Zadeva je bolj ko ne enostavna.Meni je uspelo v prvem.Drgač mam dinamični ip in mi zadeva deluje že 2 meseca kot router in firewall brez kakšnih napak.Na tisto mašino je priključeno 8 računalnikov.Za mene je clarkconnect zakon. Mal me je edino jezilo pri emule ker sem imel low id.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

Pa če bi potem imel tako naštimano, da bi bil prvi računalnik Linux, potem pa naprej preko mreže še Windows računalnik; bi prišli ti virusi in te pizdarije isto do Windows mašine ali ne?

Pa če bi dal gor kar floppy firewall, je to potem kaka zaščita ali je to bolj igračka?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

wishmaster ::

Baje ne.Ampak se mi je zgodilo da sem že fasal virus.Najbolje je da se zaščitiš z antivirusnim programom.Previdnost ni nikoli odveč
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Microsoft ::

In katero zaščito bi potem predlagal za Win2kAdvSer?

by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Lith ::

Clark imam tudi jaz doma in moram napisat, da pri instalaciji posebej napiše, da bo disk brez izjeme formatiral po svoje in ne bo instaliral na nobeno že obstoječo particijo ampak bo naredil svoje (torej - adijo podatki ki so tam)
Sicer pa res dela BP in help je na strani bolj kot ne za vse težave...

Daedalus ::

>Pa kolko MB potem zasede ta inštalacija oz. kolko mi priporočate, da ga kreiram za ta OS?

Okoli 400 Mb, če se ne motim...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

wishmaster ::

400 Mbytov bo mal krizno.Jaz ti priporočam 1 Gbyte ali več.Ziher je ziher.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Lith ::

e, poglej statistiko na mojem gateway-u, pa se odloči

slikca:

jlpktnst ::

http://www.ipcop.org/
disk pa vrži ven in daj kaj manjšega not (razen če ga boš uporabljal za kaj več - potem pa ne poizkušaj ipcopa, ker bi moral vse programe naknadno inštalirat - poleg tone knjižnic)

je pa res, da lahko mogoče na 166 voziš že kaj bolj resnega, le da xfree ni priporočen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

shock ::

JimiBtn:

Jaz ti tud priporočam Clarkconnect. Samo za tvojo maqšinto ti priporočam verzijo 1.3 in ne 2.0 in 2.1, kjer sta ti dve verziji bistveno bolj požrešna kot 1.3. Če bi že hotel izkoristiti tisti tvoj 15 gb disk pa si daj gor mldonkey. Ta program ima v bistvu edonkey+bittorent+dc in še marsikater p2p protokol gor naštiman. Drugače imam tud lep web interface kjer naštimaš kaj ti snema itd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doma narejen router!

Oddelek: Omrežja in internet
212331 (1313) sidd
»

kater Linux ruter/firewall izbrat ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
704063 (3009) sverde21
»

Izdelava router/proxy/firewall/antivirus/spletnega strežnika

Oddelek: Omrežja in internet
152596 (2386) ješ
»

Linux router/firewall

Oddelek: Operacijski sistemi
141122 (926) HardFu
»

Linux Ruter

Oddelek: Pomoč in nasveti
10714 (614) matter

Več podobnih tem