» »

Doma narejen router!

Doma narejen router!

Lincolin ::

Pozdrav!
Zanima me ali ima kdo od vas doma home made router na kakšni strari 486-ki?
Namreč zanima kateri Linux uporabljate ter kako se vam obnese?
Namreč prek kakšnim pol leta sem ga imel tudi sam doma, potem nevem zakaj sem sploh prešaltal sedaj pa me kupljeni router zopet zajebava in mislim zopet preklopiti.
Mnenja?

L.P. Grega

Malkec ::

Debian 3.1 + shorewall. Bomba.
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Looooooka ::

kerkol distro+shorewall.
glih zdele iscem zastopnika za tele mini plate pa ohisja v Sloveniji.
Sm vidu enkrat da so prodajal prou lepe kistice.

Irmscher ::

FreeBSD 4.10 + firewall.

Lincolin ::

Kaj pa kakšna kombinacija freeSCO:
http://www.freesco.org/

To sem gledal in ima kar dosti podpore pa še namestitev ni težka!
Kaj menite na to?

matter ::

Clarkconnect.

Meni je edino merilo Bandwith limiter, ker nas je 8 gor.
Grem basket pa bom neloke metal

jurre ::

Jaz ti tud priporocam Clarkconnect. Deluje je vse BP.

Poldi112 ::

Freesco sem imel jaz na 486. Vsec mi je bilo da je floppy based in ne rabis diska. Je ok router, enostaven.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

sidd ::

Mene pa zanima kaj uporabiti da bi bil router poleg tega še recimo file server, ftp server obvezno, al pa sftp je baje bolši?. Pa da bi na njem bil prklopljen recimo še printer. Imamo pa 3 računalnike pri hiši. Nekako sem gledal da ima vse to clarconnect. Ker sem še čist začetnik v tem bi prosil za kakšen nasvet :)) Strojni del bo ena stara kišta, vrjetno 350 Mhz pentium. Upam da bo dovolj. Rad pa bi stvar naredil sam in seveda se bom še vse sproti učil, in upam da naučil 0:) .

lp
no idea for signature
signed
I

Lincolin ::

Z veseljem ti bomo slo-tehovci pomagali :D

Drugače pa za router vzemi kakšen MuLinux, Coyote Linux kot router, lohka tudi Debian samo tam moraš sam izdelal IPTable in predvidevam da bo zate mal teži. Lohka vzameš tudi ClarkConnect, sam sem ga uporabljal in moram reči da je kar super zadeva. Za 300Mhz predlagam kakšno starejšo verzijo.
Če hočeš FileServer uporabi, NTFS Server ali najlažje Samba Server k Coyote Linuxu ali k Debian-u.
Za PrintServer prav tako ni težav uporabi samo, LPT port in bo najlažje. Če imaš na USB-ju ti tu ne bom znal pomagati.
Vse je vedno samo v "šaranju" ali v skupni rabi.

L.P. Grega

sidd ::

uu, thnx! :)) sej, imam še v backup planu matsonic matično, pa postavim na njer router+dodatki ala printserver in ftp server. Samo bom najprej sprobal tale 350 Mhz pentium 2, ker je že komplet računalnik, samo ohišje sedaj čakam da si ga bom lahko zmodeliral na računalnik in gremo dalje. Bom pa najprej sprobal clarconnect, sem že delal z njem, samo dooolgo časa nazaj, poleg tega tudi ima vse to kar rabim. Bom videl kak je sedaj na stvari, seveda ostalega ne izpustim. In ja, imam lpt printer, ter enega na usb. Vidim da bo še zabavni mesec pred mano, ker nažlost imam zelo malo ur na dan na razpolago za takšno delo. Ampak bo, definitivno bo :))


lp
no idea for signature
signed
I

shock ::

Clarkconnect je kar uredu zadevca. Jedro je od Red Hat Enterptise Linux 4 (RHEL 4) in imaš ogromno rpm-jev za to distribucijo linuxa. Skratka ti priporočam. BTW imam P2 400MHZ pa dela brez rpoblemov, tako da tud teb bo delalo BP.

Lp

sidd ::

shock, takšne informacije so zlata vredne, tega ne najdeš na googlu. No, včasih, če imaš srečo. Pa še to so v obliki if stavkov in podobno, skratka ne ravno uporabno. Kak bo stvar napredovala obveščam tule! Sedaj pa spat0:)

lp vsem
no idea for signature
signed
I

danielka84 ::

Jaz sem sam upoabljal clarkconnect 3.0 home in zadeva se je obesila 1x na teden s tem da je dostop do spletnega vmesnika nemogoc v primerjavi z drugimi - nalaga predolgo.
Ker mi je dojadilo, sem nalozu m0n0wall ki sem ga kar posnel na cd, tak da se zboota s cdja.
In lahko recem da je zadeva dalec najbolj stabilna in predvsem hitra.

imam pa vse na p120, 64MBrama, cdrom, disketar, 2x 100mbps NIC
ni-da-ni

minime ::

Ja obeša se ti ker maš prešvoh mašino (premalo rama) Strojne zahteve

asgard2.0 ::

Al pa zlo ql distribucija je tud ipcop (ipcop.org) za njega imaš pa dosti dodatkov po netu ali pa zame najbolj zanimiva stran ( mhaddons.tk )
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

sidd ::

no, jaz imam 196 Mb rama pa 350 Mhz pentium dvojkača. Najprej bom sprobal clarconnect 4.0, po specifikacijah moram samo ram dokupiti. Vendar imam še starejšo verzijo prirpavljeno, ker nisem prepričan da bo vse gladko teklo. hehe, bom vido kako bo.
no idea for signature
signed
I

shock ::

men je delalo na 64 MB rama ClarkConnect 3.2 na 64 MB rama cele 4 mesce brez prekinitev, ter nato sem moral ugasnit server zaradi nadgraditve rama na 192 MB. Skratka 256 je mišljeno za malo bolj zahtevne uporabnike, če pa imaš web, ftp in te malenkosti ti ne bo nič hudega.

steev ::

Odvisno za kaj rabis. Re bi kak server gor imel, uporabi clarkconnect, ce pa ti je do tisine (da se disk izkljuci po bootanju) pa uporabi m0n0wall.
:|

sidd ::

skrtanje diskov me ne skrbi, ker bo stvar kot nekakšen server-router stala v kabinetu, daaaaleč od pojstle. Če pa še bo za tam preglasen, imamo v hiši poseben prostor za to ;) . Gor pa bojo malenkosti kot ftp, pa home server, pa printserver in to. Zadeva v izdelavi :) upam da bo hitro, samo ne kaj prej ko 14 dni..:|
no idea for signature
signed
I

steev ::

Potem bo pa clarkconnect najlazji za uporabo. Jest mam kisto v predsobi in je tisina vazna.
:|

sidd ::

U kratkem dobim še ram, potem pa veselo na delo. Za začetek bo v začasnem ohišju, ni časa za home made mini style zadevo trenutno. Upam da bo dovolj časa za software pošlihtat kot treba.

lp
no idea for signature
signed
I


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
23015951 (7490) Gapi
»

Računalnik kot router

Oddelek: Omrežja in internet
392596 (1811) king0001
»

Kater softwearski router?

Oddelek: Programska oprema
211435 (1087) Tomay
»

Pomoč pri postavitvi serverja

Oddelek: Operacijski sistemi
191315 (1121) hruske
»

Postavljanje strežnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
504724 (3673) tx-z

Več podobnih tem