» »

Linux router/firewall

Linux router/firewall

Djuro ::

Zdravo!

Doma se mi valja en K6-2/400 s 128 mb rama in enim 10G diskom. Glede na to, da samo žalostno čepi v kotu in bolšči vame, bi rad iz njega naredil koristnega delavca. Prekvalifikacija v router/firewall je skoraj neizbežna.

Sedaj pa bi rabil pomoč pri izbiri distribucije.

Potrebval bi neko linux varianto routerja/fw-ja (imam kabelski internet). Na temu abaku naj bi laufalo samo to, torej v končni fazi ne bi potreboval miške, tipkovnice, ampak bi bilo dobro, da se ga da konfigurirati recimo preko weba. Pa seveda, da je vse skupaj dokaj preprosto nastavljivo.

Torej, karero varianto linuxa mi priporočate?

ThnX!

BigWhale ::

Debian, Gentoo, Slackware?

Vse se da konfigurirat tudi preko SSHja ;)

Tjulenj ::

Nekje izbrskaj eno 486 ali pa max. pentium, brez diska, samo disketno enoto, vrži gor coyota pa bo ... To kišto pa ponucaj za q2 server :D

SleepLess ::

tjulen dobro idejo si mu dal :))), drugac pa se strinjam z bigwhalom, pomoje bi bil debian kar ql za tvoje zahteve

matter ::

Popolno zate 8-)
Clarkconnect

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

Djuro ::

[matter]
Tale Clarkconnect zgleda zelo dobro.
Ce se ne motim, zame pride prav home edition? Ali sta pro in office verzija zasciteni?

K0K0 ::

1.A je tole bolj varno kot naprimer en tak povprečen router? sam tko me zanima k men se tud ena k6 300 doma vala.
2. A potem še nucam na vsaki posamezni mašini firewall?

Djuro ::

Jest imam sicer doma Dlinkov 604 router. Ki mi dobro služi. Vendar ko poganjam kakšen p2p program, pa zadeva začne jako jamrat. No, to je logično, mislim da imajo soho routerji (ta poceni variante) nekako omerjitev na 100 - 200 connectionov naenkrat.
Po moje je linux router vsekakor preceeeej hitrejša in boljša varianta od low cost routerjev.

bastadu ::

Modri_zob:
1. Bolj Varno? No ja, glede varnost mislim da ni takšnih razlik. Je pa velika razlika o možnostih, ki jih posamezen ponuja v prid linux varianti...
2. Ne, firewall imaš samo na "glavni" mašini, preko katere z drugimi računali dostopaš na net...

K0K0 ::

Aha hvala bastadu
Zdej me pa še neki zanima k sm pozabu gor napisat:8).
A je to potem bolj varno kot naprimer če imam samo switch in potem na vsakem računalniku naložen npr. sygate personal firewall?

bastadu ::

Verjetno ni bolj varno, je pa veliko enostavneje, kot pa če na vsakem računalniku nameščaš svoj firewall... Veliko bolje je, če imaš stvar pod kontrolo na enem mestu, kot pa če urejaš zadeve na rangu cele mreže...

Djuro ::

Samo kratek rezime:

sem si danes koncno vzel dovolj časa, da sem prekvalificiral staro računalo. Moram reči, da je vse izpite položil s čisto desetko, inštalacija je izjemno preprosta, prav tako tudi konfiguracija prek web vsmenika.
Res da home edition nima vseh cukrov (kot je podpora vpn serverjem, sproten antivirusen pregled ipd) ampak vsekakor vredna downloada.
Priporočam!

LP!

Poldi112 ::

Jaz sem ga tudi ravno danes instaliral, in sem tudi zadovoljen. Edino bandwidth limiter je omejen, pa se dela ne. Tako da moram najti temo, v kateri se je govorilo o tem problemu. Je pa res presenetljivo enostaven. Precej bolj kot freesco (ki ni tezak btw)

jenrej ::

bom cisto kratek: http://www.smoothwall.org/

HardFu ::

FreeBSD. Ni me še razočaral na nobenem področju, kar se tiče strežnikov.
http://codeable.io


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mail strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
91876 (1429) jype
»

T2 in zunanji IPji?

Oddelek: Pomoč in nasveti
182276 (1965) fizikalac
»

Nakup routerja - 300 uporabnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1309680 (6709) Spock83
»

Router za manjše podjetje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1178066 (6121) madmitch
»

Formatiranje vsak mesec

Oddelek: Pomoč in nasveti
331750 (1155) Keyser Soze

Več podobnih tem