» »

Kernel?

Kernel?

edini ::

Hej,
vsak cas bo izsel kernel 2.4.26, prav tako pa tudi 2.6.5. Pa me zanima katerega mi bolj priporocate, jaz mislim, da sem kr povprecen linux user :)) Je 2.6.5 res dovolj stable? Uporabljal bi ga za workstation.

Hvala.

------
Edini

kopernik ::

Mislim, da so verzije 2.6.x zadosti stable. Če pa vidiš, da ti ne deluje stabilno, poizkusi kako drugo verzijo. Saj si lahko narediš v Grubu ali Lilotu, da ti ob bootu ponudi opcijo, kateri kernel naj uporabi. Tako lahko testiraš različne verzije kernela (hočem reči, da ni vsega konec, ko se odločiš za eno verzijo kernela ...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

hruske ::

Kernel je stabilen, ja, ampak samo če je tudi tvoje računalo stabilno.

edini ::

AMD 1.3GHz, 256 rama, geforce 4.. mislim, da bi kr slo to skupaj, ali ne? :)

OrkAA ::

Zdele si povedal točno tole:

Avto, 4 kolesa, motor... Pomojem kr fajn šiba

;)

Gandalfar ::

2.6 je zelo stable.. pa tudi obcutno odzivnejsi od 2.4 serije

edini ::

OrkAA: nisem mislil, da rabite kaj vec :\ ampak povedal sem bistvo, torej, da nimam 100MHz in 16MB rama... Torej, odlocil sem se za 2.6.5, samo, da ga docakam :)

fala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edini ()

jlpktnst ::

Sicer to ni nujno, so pa možni (manjši) problemi pri prehodu iz ene veje jedra na drugo (naprimer novi modutils, itd.).

edit:

Pa ne da bi strašil, samo pripravljam te na najslabše:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

Gandalfar ::

zakaj bi cakal na 2.6.5?

Phoebus ::

Z 2.6 kernelom je tako....marsikje se obnese super in odlično, so pa zadeve ki še ne delajo 100%.
Jaz imam z njim praktično same lepe izkušnje :), je pa res da sem moral za vgrajen wlan drajver za mojo kartico popatcheat kernel (ACX100), ker, kljub temu da naj bi jo podpiral, je ni podpiral.

Sicer pa je kernel niiiiiiiiiiiiiice, je hiter in odziven, ima super in ogromno podpore za hw in za desktop superca. Za serverje bi a jaz vseeno počakal tja do 10, 11 :)

Gandalfar ::

Ko bo Debian imel 2.6 kot default bo stable enough ;))

Roadkill ::

Hmm... sicer mam namen prebrat velik manualov pa howtojev, ampak vsen pričakujte kak paničen post v naslednjih dneh. :)
Bom še jest prvič sprobal updejtat kernel :)

moj_nick ::

Ne pozabi na backup starega kernela ;)
110111001001010001010000

dr.J ::

Vzemi kako distribucijo, ki že vsebuje 2.6 jedro, npr. Fedora Core 2 - test1 (čez kak teden bo zunaj test2). Tam so že vsi potrebni spremljajoči programi zraven.

BigWhale ::

> Ko bo Debian imel 2.6 kot default bo
> stable enough ;))

Gandalf, takrat bom jaz na 3.0.22 delal :P Ce ne ze 3.2.12 ;>

moj_nick ::

Vzemi kako distribucijo, ki že vsebuje 2.6 jedro, npr. Fedora Core 2 - test1 (čez kak teden bo zunaj test2). Tam so že vsi potrebni spremljajoči programi zraven.



No, če že delamo reklamo - če rabiš distribucijo, ki ima najnovejše pakete, nič ne seže do kolen Gentoo Linuxu. Inštaliraš lahko navaden 2.6 kernel in še vsaj 4 različne popatchane 2.6 kernele ;)
110111001001010001010000

dr.J ::

> nič ne seže do kolen Gentoo Linuxu

Halo? A ti bi to dal začetniku oz. povprečnemu uporabniku?

moj_nick ::

Hmm... sicer mam namen prebrat velik manualov pa howtojev, ampak vsen pričakujte kak paničen post v naslednjih dneh. :)



Nekomu, ki kaj takšnega napiše, že. Saj je pa Gentoo manual tako na simpl napisan, da je prav smešno in tudi za kernel imajo določene skripte, ki ti ga same konfigurirajo, če ti ne uspe.
110111001001010001010000

Roadkill ::

Mah jest sm itak mazohist in se v svet linuxa podajam s Slackom, tko da bomo vidl, kako bo...

Livin' on the edge!! :)
Pa fedora mi je bla čist bedna. Skor tolk k Mandrake. :)

BigWhale ::

Je kdo mogoce zacel s SLS distribucijo? 50 disket, DA-NE pitalice ob instalaciji, no turning back, no dependancies?

TO je mazohizem :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skoraj že obupal pri inštalaciji Linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
141365 (1184) Brane2
»

Kateri Linux uporabljate (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
804800 (3883) hruske
»

Linux in NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
331782 (1235) moj_nick
»

Izšel Linux 2.6.4

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
122375 (2375) Brane2
»

Linux- par nastavitev kernela 2.4 (VM, latenca itd...) (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
513572 (2970) Brane2

Več podobnih tem