» »

adsl ali kabelski internet

adsl ali kabelski internet

koto ::

rad bi solidno povezavo z internetom in kolebam med adsl in kab. internetom
kaj priporočate cenovno in kvalitetno.
sem iz Lj. in imam že kab. TV

lp

2nemesis ::

A že imaš ISDN?
Čeprav so pri Siol-u obljubljal ADSL tudi brez ISDN, se še ni zgodilo nič.

Kaj te cenovno najbolje pride, kakšen naj bi bil upload/download prenos. Če veliko uporabljaš internet - vzemi za neomejen dostop.

Kvaliteta in solidnost je relativna!

WildTHink ::

Mislm, da je blo o tem že dost drugje povedan.
Drgač pa ADSL.
So... are you red or blue?

PrimozR ::

ADSL ma baje enkrat hitrejši download od kabla (tko sm slišov), baje je pa tut mesečna naročnina ADSL cnejša (kabl mislm daj 7 al pa 8k (morm fotra prašat), ADSL je pa baje 4.5k. sam za ADSL je baje 1 mesc čakalne dobe, men so pa kabl u dveh dneh prklopil

Vesoljc ::

a lahko jest enkrat začnem vojno? 8-)

adsl je boljši kot vsi kabelski dostopi 0:)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Mavrik ::

P|P| ti nakladaš take bedarije da dol s stola padeš. In ADSL ti komot priklopijo v enem tednu po potrditvi pogodb.

Drugače pa poglej kaj se ti bolj splača priklopit in kakšne hitrosti sploh rabiš. Pomembno je pa še tudi da pogledaš kako zanesljiv je kabel pri tebi.
The truth is rarely pure and never simple.

PrimozR ::

Ja men so sošolci rekl, da čakaš 1 mesc (od naročitve) da pridejo prklopt.

Pol pa ne vem, kuko je. Naročenga mata en frend pa še en sošolc.

Poldi112 ::

Cakas maximalno 1 mesec. Ker verjetno tako v pogodbi pise. Navadno pa pridejo prej.
Najcenejsi ADSL je 6k za studente. Vsaj ce hoces neomejeno, kar verjetno hoces.

OceanMan ::

Sam mam izkušnje z dvema ISP-jema (Volja Wireless in pa Siol ADSL). ADSL...veliko boljši od Volje... (hitrejši, sigurnejši).

Kar se pa tiče roka za montažo se P|P| krepko motiš. V petek sem dobil s strani Siola podpisano in ožigosano pogodbo. V ponedeljek (2 dneva vmes) so me klicali, da če lahko pride čez pol ure montirat ADSL.
Vse je tud odvisno kolk dela majo pa to. Vendar kukr so meni pravli, noben od njih vsaj na goriškem koncu ni čakal več kukr teden.
--Everything is in our hands--

Sade ::

Hm, če si v Lj pa če maš kabl od telemacha, vzam raj adsl, če maš ljubljanski kabl pol se ti splača tut kablski, pa še tisti ki kvasite da je ADSL hitrejši od Kabla, triera ( vzhodna polovia Slo), ma pakete 3M za fizične uporabnike za študente 5M, za pravne osebe pa 10M, takih hitrosti ADSL nima, in tut cene so konkurenčne !
Ja pa čist pozabu zdej je tut Amis dvignu hitrosti pa ponuja 3 M pakete, drgač je pa pr kablu tko odvisn kje, ponekod je bols ko Adsl, ponekod pa slabš!

Lp!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

Mavrik ::

3 Mbit/384kbit paket pri Trieri stane 720 SIT manj kot 4 Mbit/512 kbit ADSL paket... to ni nevem kako konkurenčna cena (saj se pogovarjamo o študentskih paketih a ne?).
The truth is rarely pure and never simple.

Caligula ::

Cist simpl.

ADSL je stabilna hitrost, vecja hitrost in nasploh dost boljsa zadeva. Je pa kabl tok zlo pocen za studente, da ce mate v soseski kokr tok normalne hitrosti si vzam osnovni paket na kablu za tiste 3 jurje na mesec pa naj ti lepo racunalnik 24 ur na dan dol vlece pa mas cist dost.

Ce pa mas dnar pa ti hitrost dost pomen pa zanesljivost precej (ceprou tud Siol kdaj mak zagnoji) pol pa ADSL. Je pac to visja klasa.

PARTyZAN ::

Preveč hlavite adsl:P mal pomislite kaj je bolj stabilno...kolikokrat je cel siol padu...TM in ostali so sigurno manjkrat..hitrosti maš enake (odvisno od pakleta) pa cenejši je (Pri adsl boš plačeval in ADSL naročnino in ISDN naročnino)

MadMax ::

PARTyZAN:
A pri kablu ne plačuješ vzdrževalnine za TV priključek?
Daj preboli že enkrat tistih 500 SIT za 2. številko...
Sicer pa lahko tut za ISDN vzameš osnovni paket z eno številko.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Sade ::

4M je na adsl-u 10.900 Sit( študentski) na trieri je pa 5M(arnes) 11.100 Sit, tako da je konkurenčna cena!!!!!!!!!!!!!!

Zheegec ::

Po mojih izkušnjah - pri nas ima kabel višji ping in več časa ne deluje (ADSL mi ni deloval 2x - prvič za eno uro, drugič pa za 4 ure in to v pol leta). Itaq da sem šel na ADSL.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gavran ::

MadMax:
Pri meni je drugačna opcija: navaden telefon uporabljam le za net, vse ostalo gre preko GSM. Če pa nimam kabelske, ne morem normalno spremljati nobenega SLO programa. Torej se mi investicija najprej v ISDN in nato ADSL ne izplača, sploh ker je razlika med 2M in 1M downloada minimalna (so omejitve na drugih linijah in tudi na serverju, od koder kaj vlečeš). Torej ADSL ni tako superioren, kot ga nekateri želite prikazati. Aja, ko bom imel možnost dostopa do neta drugače kot dial-up, gre navaden telefon stran.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL ali kabel?

Oddelek: Omrežja in internet
352039 (1434) Roadkill
»

Siol - konec poceni ADSL? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1018955 (5633) BluPhenix
»

Pomoč! ADSL vs CABL!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
515271 (4368) darkolord
»

ADSL za 4 tolarje! Navali narode! :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
716697 (4253) clemmy
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017503 (5704) Narcos Satanicos

Več podobnih tem