» »

vabe za ribe

vabe za ribe

GitaBri ::

Zanima me, kako bi ujel kakšno malo večjo ribo kakšno vabo anj uporabim. Že kar neki časa probavam različne vabe, a jih nobena večja riba noče pojest (probal sem npr. že kruh, salamo, sir, koruzo(navadno in tisto, ki sem jo kupil v ribiški drgovini z nekimi aromami pa to), ribe iz konzerve,... Najbolj grabijo na kruh amapk to sam tiste tamale, okoli 8 cm. Kakšna večja riba, pa sam priplava zraven katerekoli vabe tok da se mal pokaže kaj bi lohk ujel ampak neboš, ker noče požret vabe. Lovim pa na krki, tam kjer lovim pa so po večini kleni se mi zdi

Samson ::

Za klena je dober navaden gnojni crv, jetrica in pa cesnja. Cesnjo natakni na trnek in pa samo plovcek al pa se tega ne. Ko jih ulovis 2 do 3 bo zadeva prenehala delovat, hehe...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

GitaBri ::

kolk globoko pa naj potopim trnek? Pa bodo duti tiste malo večje prijemale cca. 20 cm

Samson ::

Kje je majhna je tudi velika riba. Probaj na cesnjo prvo. samo naj bo lep soncen dan. crvi in pa jetrca se lovi "na grunt". imas pa se moznost povlec cez vodo meps cca 4 veliksti. vcasih so se kleni zaletaval k nori. ali pa na repek od zelenike...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

RockyS ::

Uporabi kontaktni obrazec na http://www.nornaribe.si/ . Tukaj je še premalo upokojencev da bi imeli kake hude izkušnje z ribolovom :D

GitaBri ::

tnx :D

Piggykiller ::

Za klena je dalec najboljsa plasticna mala ribica, kake 4cm dolga. Kobilice tudi niso slabe ampak na njih prijemajo večina manjši.

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

Čist tak me zanima, če so ti kaj odgovorili? :D

reeves ::

Mora najprej povedati kje bo lovil (jezero, reka, morje) in kaj bo lovil (krap, linj, som, orada,...)

Sam sem sicer bil član ribiške družine dolgo nazaj in sem lovil samo take majhne, ker se mi ni dalo samo čakat.
Imam pa dva kolega, ki sta pa resna ribiča in lahko rečem, da je prava mala znanost v tem.

Piggykiller ::

Se je napisal, da lovi v Krk, kjer bi naj bili po večini kleni.

reeves ::

Piggykiller je izjavil:

Se je napisal, da lovi v Krk, kjer bi naj bili po večini kleni.


Sorry. Spregledal.
Meni je bilo najlaže lovit na roke. Potem imaš pa še harpuno, dinamit ali elektriko. :P

Ne, resno. Kleni bi mogli padat na kakšne žužke, kot so ti že omenili. Probaj brez plovca in svinca...kot da bi muharil.
Kolikšne ribe uloviš je odvisno tudi od velikosti vabe. Daj gor večjo in jo male ribe ne bodo mogle pojest (vsaj nekaj časa), ti moraš pa počakat veliko ribo.

GitaBri ::

No dans sem sprobal češnje in ulovil 2 klena, velika 30cm v prvih 10 minutah, potlej pa niso več hotel prijemat :P

mihec87 ::

Ja klen ni neumen..Ko uloviš enega mogoče dva se razbežijo...Najbolje je ko dobiš enega da se premakneš na drugo lokacijo..

Samson ::

Jaz sem lepo povedal, hehe...Pa ne me vprasat kako vem.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rad jem ribe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9716687 (3474) Ben Dover
»

Ribolov

Oddelek: Šport
202687 (2113) Excavator
»

A ste kej ribiči tuki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
708407 (5015) Meizu
»

Nova anketa

Oddelek: Novice / Ankete
152813 (2368) Container
»

Hišni ljubljenčki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5524133 (22941) klemen22

Več podobnih tem