» »

Disketnik

Disketnik

NightHawk ::

Zadnjic mi je pomoje disketnik odpovedal in sem ga nato nadomestil z malo starejsim iz 486. Sedaj mi tudi ta ne dela. Ali moram nalozit winse se enkrat al formatirat al kaj???

bastadu ::

Poglej mal v Biosu, mogoč maš tam disablanga...

mrbig ::

A lohk mal bol opišeš napako ne dela???
Bo že bolje

NightHawk ::

glede biosa mal bl natancno plis:)... ne dela pa mism tkole...ta prvi disketnik je kr crknu in ko sem dal disketo notr mi jo je unicu... zdej k sm pa tega prklopu se pa zlo dolgo ne odziva k ga kliknem (btw: pr prejsnmu isto) neglede na to al je disketa not al ne (skos napise A:\ ni pripravljen itd.)
ksn predlog?

mrbig ::

V BIOS-u imas tam kjer so detektirani diski možnost aktivirati floppy a=1.44MB b=not instaled,probaj ga še odpreti mogoče imaš zapacanega.
Bo že bolje

OZZY ::

A si kabel prou obrnu. Na disketniku in pa na plati, ko si dajal kabel notri.
Go with the flow.

NightHawk ::

Hm... tega pa ne vem:D
kako pa je parv? a ni to vazno samo da sede?

OZZY ::

Zelo odvisno od kabla. Nekateri so narejeni tako, da imajo na vtiču gor še nekaj dodatnega tako, da ne moreš zafrknt. Nekateri kabli pa tega nimajo. Zdej pa tako. Če pogleaš kabel ima na eni strani obrobo iz rdeče ali kake druge barve. Ta črta mora biti na disketniku obrnjena na notranjo stran medtem ko pa mora biti na plati navzdol (vsaj pri moji plati). Če ne pa probaj in malo obrni kabel na plati pa bo.
Go with the flow.

jeko ::

men je isto nrdilo! obrn kable na mamaplati al pa na disketniku! probi različne kombinacije, pa ti more uspet!
Lahk pa da ti je krmilnik šou...:))

CCD ::

Jep, si verjetno kable narobe obrnil. Glej luč na disketniku, ko prižigaš računalnik. Ponavadi se za nekaj sekund prižge. Če so kabli narobe obrnjeni, potem al luč precej dolgo gori al se pa sploh ne prižge. Drugače so pa vsi znaki, da so kabli narobe, bios ponavadi disketnik sam nastavi tko, da je prov.

NightHawk ::

A je pri CD-jih isto? mislm pr vseh ide napravah al sam pr disketniku?

OZZY ::

Tudi pri cd*jih moraš prav obrnit kable. SAmo, da mora prinjih biti tista barvna črta na zunanji strani.Misim da pri cd jih isto gori skoz lučka pri disku pa ti napiše, da ga ni notri.
Go with the flow.

NightHawk ::

Dobr zdej sm neki sprobavou...na plati itak lahk sam u eno smer zasukas in to navzdol
ostaneta torej 2 moznosti na disketi...in nobena mi ne dela...pri eni mi gori lucka non-stop pri drugi pa sploh ne...in to pri obeh disketnikih (imam 2)
ce je su krmilnik u kurac a rabm novo plato al bi se to kej popravl?

OZZY ::

Hm: Lahko da ti je šu potem res disketnik. Jest sem moral menjati v 2 letih 3. Probej dobit od kakega frenda na posojo enga pa sprobi. Če ne bi bil lahko pa tudi krmilnik.
Go with the flow.

Binji ::

Kabel ma 2 prikljucka za disketnik tako da se probaj tudi s tem mal jebat.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

CCD ::

Hm...jest lahko na plati kabel obrnem v obe smeri. A si prepričan, da si sprobou vse 4 možnosti?:\

BlackHole ::

NightHawk, kaj sploh rabiš disketnik? Jaz ga nimam že dalj časa in ga nisem niti rabil, za kake manjše datoteke se uporabi e-mail, za zagon pa itak lahko uporabiš CD namesto zagonske diskete.

Binji ::

Za kasn BIOS fleshat je zelo uporabno.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

BlackHole ::

Bios se lepo flasha tudi z diska, pač datoteke shraniš v eno mapo, popraviš pot v bat datoteki in zaženeš računalnik iz dosa. Edino ne vem, kako je s tem v Win 2k, drugače pa je disketnik bedarija.

TheHijacker ::

Glede kako se pravilno obrne komunikacijski kabel:
Še ni noben opazil, da mora biti rdeča črta vedno(99%) obrnjena proti konektorju za štrom :D Tako ne moreš nikoli zajebat. Edino mogoče pri povezavi na plato. Za ta problem pa itak pogledaš v knjigco od plate ali pa na oznake poleg kontrolerja. Upam, da je sedaj to rešeno:\

V-i-p ::

Uff, disketnik... kje je že to... :D jst sem ga kr ven trešču...:)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

winsi zamrzujejo, ko hočem odpreti datoteko na disketi, kaj naj naredim???

Oddelek: Pomoč in nasveti
111024 (864) ReBi
»

Disketnika ne zazna...

Oddelek: Strojna oprema
111164 (1043) _spirit_
»

Zakaj mi vedno vidi disketnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111115 (962) OmegaM
»

drive A:\ ne dela?nujno pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
111212 (1067) Tattoo-
»

Floppy no more!

Oddelek: Pomoč in nasveti
8955 (859) frudi

Več podobnih tem