» »

Floppy no more!

Floppy no more!

LuiIII ::

Živijo!
Sem bolj slabe volje zavoljo naslednjega problema:
Ne vem kaj se dogaja ampak floppya v mojih dveh računalnikih ne delata!
Sestavljam nov comp z ABIT KG7 Raid, noter imam grafično, DVD, HD in floppy. Prižgem comp vse dela tako kot je treba samo floppy ne. Malo sem pogledal in opazil, da sem kabel imel narobe obrnjen. Sem ga zadregal okoli in glej zlomka ista stvar. Lučka na floppyu skozi sveti. V biosu vse štima. Nato sem posumil, da je krivec kabel. Vzel sem kabel iz starejšega računalnika in ga pravilno obrnjenega vtaknil v novo plato ter floppy. Nič. Ga dam nazaj v ta stari računalnik (pravilno obrnjenega) tudi tam nič! Samo lučka od floppya prav nadležno sveti! Kaj se to dogaja? A sta plati tako občutljivi, a sem skuril oba floppya ali pa obe plati?

Lui

frudi ::

po mojih izkušnjah je tako - če lučka non-stop sveti, je kabel narobe obrnjen. ampak pazi, kabel mora biti na obeh koncih prav obrnjen, na plati in na disketniku! torej imaš štiri možne kombinacije in le ena je pravilna. pač se malo poigraj, pa bi moralo delat...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

MUC ::

Možnosti sta samo 2, ker lahko se zgodi, da je kabel na obeh straneh narobe obrnjen in 2x narobe = prav , tko da obrni kabel smao ne enem mest samo 1x in si preveril vse kombinacije :)

LuiIII ::

Ja hvala za nasvet. Sam sem sicer takoj ko sem oddal post vzel disketnik ven in si ga ogledal, ter seveda opazil, da lahko kabel tudi obrnem. To sem tudi storil in sedaj dela. Ni kaj po toliko letih te se vedno lahko kaj trivialnega posteno ujezi.

Lui

MadMax ::

MUC: 2x narobe lahko obrnes IDE kabel, FDD pa ne, ker ima na 1/3 obrnjene kable.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

VASkO ::

2x narobe ni prav!

IceIceBaby ::

2x narobe = prav. Probite pa bote vidl.

Lucio ::

2x marobe vsekakor ni prav. Poglej kabel pa boš vidu da je par žičk obrnjenih, kar pomeni da ni isto:D

frudi ::

absolutno 100% sem prepričan, da dvakrat narobe obrnjen kabel NE dela. preizkušeno ne vem več kolkokrat... :D
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj mi vedno vidi disketnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111111 (958) OmegaM
»

drive A:\ ne dela?nujno pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
111206 (1061) Tattoo-
»

Problem z disketnikom (A:)!

Oddelek: Strojna oprema
141303 (935) MAX34216
»

floppy ne dela

Oddelek: Strojna oprema
171191 (922) Highlag
»

Disketnik

Oddelek: Strojna oprema
201126 (945) V-i-p

Več podobnih tem