» »

Disketnika ne zazna...

Disketnika ne zazna...

root987 ::

Pozdrav.

Pred kratkim sem v sistem namestil nov procesor, in od takrat(zamenjal sem tudi kabel, ki povezuje matično ploščo in disketnik) mi disketnik ne deluje. Ker mi je nekaj podobnega počelo z diskom, sem(tako kot pri disku), spremenil vrstni red, kar je sicer pri trdem disku učinkovalo, a tu ne učinkuje...Zelena lučka pri enoti pa gori ves čas.

Sicer je res da disketnika ne rabim več, vendar imajo mati na eni izmed disket nekakšne podatke, ki so potrebni za A Bankin račun(ala Klik), vendar brez disketnika tega niti ne morem presneti. Bi sploh še delalo vse če bi poskusil presneti na cd?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Aspirinix ::

root, narobe si obrniol kabel za disketnik.

root987 ::

Ne, nisem ga narobe obrnil, ker gre noter na samo en način.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

jurre ::

ne more jet samo na en nacin not....100% je narobe obrnen kabel...ce ga narobe obrnes skoz svet lucka, ce je prou pa ne:D

root987 ::

d0h...Na vrhu je neke vrste zatič, zaradi katerega lahko tisto obrneš samo na eno stran...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zheegec ::

Eden izmed kablov je 100% narobe obrnjen, pri meni je bilo isto :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Samson ::

Preveri se na tisti strani, kjer se utakne v osnovno plosco. Vsak kabel ima dva konca.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

nodes ::

in včasih ima kabel več konektorjev....

mato22 ::

Tud jest pravm da je kabel narobe obrnjen. Sem ga sam tud enkrat narobe obrnu pa je lučka skoz svetla.
Če maš pa nov disketnik pa je treba tist zatič zgoraj odlomit, da potem paše kabel not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

boom-bar ::

Al si pa zamenu konc za na matherboard in na disketnik
Legalizirajte mehke droge!!!

_spirit_ ::

Pri meni se trenutno tudi dogaja nekaj podobnega... kadar priklopim kabel na disketniku na eno stran, mi lučka neprestano gor (ok, to naj bi pomenlo da je narobe obrnjen kabel). Če ga obrnem v nasprotno smer, pa se disketnik sploh ne zažene, ga sistem ne prepozna. Poskusil sem z dvemi na drugih dveh računalnikih delujočih disketnikih, pa je problem še vedno isti. Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe?

_spirit_ ::

Je možno da je na matični kaj narobe v mojem primeru? Kot sem zgoraj napisal, če kabel obrnem tako kot bi moral bit, se ne zgodi nič. Disketnika ne prepozna in lučka ne zagori niti enkrat. Če obrnem kabel narobe, lučka od disketnika gori (kar je prav). Poskusil sem z dvemi disketniki in z dvemi različnimi kabli, pa je isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

winsi zamrzujejo, ko hočem odpreti datoteko na disketi, kaj naj naredim???

Oddelek: Pomoč in nasveti
111087 (927) ReBi
»

Zakaj mi vedno vidi disketnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111150 (997) OmegaM
»

Problem z disketnikom (A:)!

Oddelek: Strojna oprema
141343 (975) MAX34216
»

disketnik

Oddelek: Strojna oprema
10890 (781) Jakka
»

Floppy no more!

Oddelek: Pomoč in nasveti
8989 (893) frudi

Več podobnih tem