» »

Fx5950U ali R9800pro

Fx5950U ali R9800pro

MRtwister ::

Ce bi imeli moznost, da bi dobili te dve kartici po priblizno isti ceni, katero bi kupili?
Za Fxa sm precej skepticen, k bo imel baje precej problemov z prihajajocimi dx9 igrami.
Aja, obe kartici sta Asusovi in imata 256 mb rama.

Grey ::

Zdej je odvisno kaj hočeš...nVidia ima trenutno mršave DX9.0 kartice ampak superiorne driverje. ATi pa ima superiorne DX9.0 kartice in mršave driverje. Izbira je tvoja...

Dr_M ::

TEZAV NI.
Fx5950U JE hitrejsa od r9800pro in nekako ista hitra kot 9800xt. ampak je pa 9800pro skor pol cenejsi...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MRtwister ::

Gre se za to, da dobim obe po skoraj enaki ceni(FX je 40 eur drazji).

Dr_M ::

se kr splaca uzet fx-a :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

Gre se za to, da dobim obe po skoraj enaki ceni(FX je 40 eur drazji).

kero 5950ultra in kero 9800pro?40€=9500sit,jaz bi se za 9800pro odločil,če je kakšna spodbna firma,kot je gigabyte,hercules,sapphire,connect 3D

MRtwister ::

Kot sm ze reku, obe sta Asus.

Senitel ::

Jaz bi se odločil za Radeon 9800 PRO...

MRtwister ::

A zaradi problemov s shaderji 2.0, ki jih ima FX, al kaj?

Corpse ::

js bi se odloču za radeon 9800 pro ker razlike v hitrosti ni veliko se ne opazu kar tako v igrah pa še nobenih problemov ni v dx9...kar se pa gonilnikov tiče nism mel problemov ne z radeonom 9800XT ne z radeonom 9800 pro tudi lepo se kosajo ali prehitijo geforce tko d zarad gonilnikov se ti ni treba obremenjevati da bi bili zanič ali prepočasni, nedodelani. LP

Caligula ::

Skratka ne vem od kod komu, da je FX hitrejsi, ce je jasno da so driverji prirejeni za teste. Se pravi je treba v testih mentalno malo odbiti pike pri FXu. V testih pogosto lepo napisejo tudi, da ma Radeon lepso sliko. Pogoglaj po testih in se prepricaj sam. Jaz pravim enako. Lahko pa vsak napise svoje izkusnje.

Pa v vseh testih lahko vidis kaj se zgodi, ko vklopis antialiasing in anisotropic filtering. FXa zmanjka kar precej, Radeon pa drzi tempo precej bolje.. In tako drage kartice se ne kupuje zato, da bos mel te stvari izklopljene, ne?

Moj nasvet je Radeon. Pa poglej tudi ce imata enako garancije pa tko.

Pa Asusov 9800 PRO se ponavadi ne splaca toliko, ker sta HErcules in Sapphire cenejsa in obicajno boljsa.

Tako nasploh pa bi svetoval 9800 PRO.

Pa pr ATIju mas se alternativne driverje kokr Omega,..
Pr Nvidii ni nic takega. Zaenkrat samo goljufivi driverji iz maticne hise >:D

Pa zdi se mi, da je DJTonic nekje omenil, da FXi goljufajo se nekje. Nekaj v zvezi, da se ne vklopi 4kratni AA v testih ali nekaj takega. Saj se bo mogoce sam oglasil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Dr_M ::

Caligula: ti si pa ze mal fanatika, ane???

moje sozalje, ce misls da obstaja samo en test za graficne...ne obstaja samo 3dmark, ampak se mali morje drugih teb neznanih nacinov za testiranje. usak ki ima vsaj malo soli v glavi ne gleda 3dmarka sploh, ampak realno okolje, ce prav igrce. tm pa JE FX lahko hitrejsi in ponekod celo je. zanimivo ane??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

luka66_6 ::

Poglej si primerjavo grafikul na temu pagu pol bos pa vidu:


http://www.tomshardware.com/graphic/200...

Caligula ::

Jp, ta link je zgovoren.

Poglej se tukaj Tam se recimo dobro vidi kako pri Nvidii padejo framerati, ko vklopis AA in Anisotropic filtering. ATI je precej manj obcutljiv na to. In AA in Aniso sta nekako bistvo drazjih kartic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

cole-22 ::

Nevem zakaj se morate zmer kregat!;(( Jst lahko povem,ker sem imel 5950 ultra,da ni vredna tega denarja!Saj ne Win Fastova!Nisem opazil nobene velike razlike od prejsne 5900 razn cene:D!Raj uzam 9800 pro!Sam mal je beda k je Asus8-O Uglavnem odloc se sam!Ce mislis navijat pol uzam FXa Asusovi naj bi bili kar uredu,ce pa mislis igrat igre z AA in FF potem pa radeona!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cole-22 ()

OrlyTM ::

Kaksne probleme ma ze Nvidia z DX9? ... a sam v driverjih al hardwersko? Mal sm ven iz scene in ravn kupujem, pa sm se odlocu za 5900XT, k jo bom modu u quadro? ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

boštjan ::

tile FX,naj bi imeli majhne probleme s verteh in pxel shaderji 2.0,toda če naložiš rivatuner,lahko te shadere forciraš,torej force vertex in pixel shaders 2.0.je pa 5900XT dobra karta

OrlyTM ::

a se da to komu pliz mal podrobneje razlozit? ... probleme namrec...

tnx
lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Caligula ::

OK, edin tistga dela od Cole 22 ne stekam zakaj bi bil FX boljsi, v primeru navijanja. Tud ko se zadevi navijeta je Radeon hitrejsi. Si mogoce mislil na benchmarkanje?

Mogoce bi mogu rect, ce mislis poganjat razne 3Dmarke2003 bos mogoce mel nekaj pik vec, ker je to tako nastimano. Skratka ce bi rad sopal pike iz zadovoljstva bi jih FX v teh testih mogoce res dobil vec zaradi driverjev. Realno v igrah pa mas v tistem linku rezultate,in so precej zgovorni. Skrtka tisto kaze recimo nekako realno stanje.

Ce probam na kratko povedat, Radeon je boljsa izbira v tem rangu. Ko gre za neke realne in uporabne performanse.

Sam dej mal povej, kje to sploh kupujes-v Avstriji? V keri stacuni? Da ti lazji svetujemo, ce majo mogoce se kako boljso alternativo. K dvomim, da bi bil Asus cenovno najpametnejsi nakup. A Herculesa al pa Sapphira nimajo?

MRtwister ::

Kupujem v Italiji, na vobisu. Ne gre se ravno za kupovanje, uveljavljajo mi garancijo na r9700, na kateremu je sel pomnilnik(vsaj mislim, da je bil pomnilnik, artefakte je skozi kazalo, tudi v 2d). Ravno danes sm bil tam, vzel pa bom Fxa, ker radeonov se nimajo na zalogi in ker mi je naredu se popust na FXa(Doplacal bom 90 eur namesto 140), cene bi pa uzel Radeona.

Caligula ::

No pol pa tudi vredu. Kake pa majo kaj druge cene in zalogo v trgovini? Majo kaj pametnega v akciji, ko ze ravno tam okoli hodis?

Oblivion ::

@Caligula: Italjani nimajo skoraj nic akcij. Ce pa se poznas s trgovcem dobis nekaj popusta. Ce te zanima cenik mi sporoci in ti ga posljem.

cole-22 ::

Caligula!Nisem mislil dobesedno bolsi!Ampak glede navijanja,ker naj bi se Asusovi radeoni malce slabse navijali kot ostali!Zato sem pa napisal,da je beda ker je Asus!

Caligula ::

U ja, poslji mi ga na studi@email.si prosim.

Cole OK 0:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GF 5900 ali R9800 pro

Oddelek: Kaj kupiti
321731 (1359) Grey
»

Pogled na NV40 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
39219001 (11169) MrX

Se pripogneš, ATI te pa nategne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
715004 (3449) Caligula
»

radeon 9800Pro problem-i

Oddelek: Strojna oprema
221747 (1385) VASkO
»

FX 5900 ali 9800XT ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
643553 (2644) boštjan

Več podobnih tem