» »

HDD: 200GB-->510GB - Je to res????

HDD: 200GB-->510GB - Je to res????

OmaDesala ::

Tukaj sem prebral, da se da "povecati" velikost diska:

Interesting results to date:
Western Digital 200GB SATA
Yield after recovery: 510GB of space

IBM Deskstar 80GB EIDE
Yield after recovery: 150GB of space

Maxtor 40GB EIDE
Yield after recovery: 80GB

Seagate 20GB EIDE
Yield after recovery: 30GB

Unknown laptop 80GB HDD
Yield: 120GB


Je to res mogoce? Ce bi si kdo upal to poizkusiti bi blo pa sploh super (sam na zalost nimam prostega HDDja).

para! ::

Nisem in ne bom bral članka, ampak četudi je to res, gre vse na račun performans. 100%.
Death before dishonor!

Vesoljc ::

itaq se da, ampak velik minus tega je počasnost sistema, saj "real time" pakiranje zna biti požrešno...
to je tko nekak, kot bi ti nad vsemi file-i izvaju zip...

[edit]
ok, sem preletel članek, ni nobenga double space-a tuki notri :|
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vesoljc ()

Phoebus ::

Ta metoda naj ne bi delala na kompresiji, je pa zato praktično nemogoča:

1. vsak hdd ima nekaj sektorjev neponucanih, saj ima VSAK disk ob izdelavi nekaj bad sectorjev. V tovarni potem naredijo hardverski format in se prelinkajo lokacije, tako da disk (kao) nima bad sektorjev. Da prostor se rabi tudi kasneje če je treba popravit disk. Tega ni za polovico ali celo še 1x tolk kot diska, ampak mnogo, mnogo manj. Torej to odpade

2. Šibkejši modeli so v resnici isti kot močnejši, samo da imajo drug softver (in z njim onemogočeno delo z eno plato/glavo). Ta del softvera je tako zapečen, da se ga načeloma ne da prepeči. Torej, tudi to odpade.

Sicer pa bi v bitki za gigabajte tudi WD z veseljem dal ven pol tera disk ane...ne pa da ga dela in prodaja kot 200g...

Mr.B ::

Jaz sem imel eno hp serijo računalnikov, kjer je nalepka na diskih pisala eno, bios pa drugo, no naslednji pa je imela isto kot na nalepki, so pa bili diski identični, vsaj po izgledu in tipu elektronike.
Nekateri diski tisti tipa liho števul glav, imajo čisto sigurno eno stran ene plate prazno, je pa zaradi mehanike glav, na ročici glav tudi na tisti ne uporabljeni strani glava gor, samo bios je potrebno forcati?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Sumo ::

Če pa tole dela sm pa jst papež...

Mr.B ::

Da bi dobil 2x toliko in več je sumljivo.Je pa možno da neakako berejo izven normalnega delovnega območja branja glav na ploščah diska, lahko pa ko kreira particijo nekako zmoti bios in začne drugače brati oziroma pisati na prazni prostor diska, lahko druga modulacija kode oziroma podatkov itd?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Kleto ::

a z enm diskm pa nebi šlo?
Kleto

jest10 ::

Ko bom imel cajt bom probal z mojim prastarim 3.2GB diskom.>:D
Itak ga ni škoda

||_^_|| ::

peesda sliš se hudo:) bom probal najbrž v soboto da vidm.

SasoS ::

Fora je v tem da narediš 2 overlaping particiji na istem delu diska...recimo particija 1 od 0-200GB, particija 2 od 1-200GB, skupaj 400GB. Odveč je povedat da prostora NI 400GB. V najboljšem primeru si si zjebal vse kar si gor posnel :D. Jaszt lah tud disketo formatiram tko da kaže 4GB placa...gor pa ne bom spravil nič!

Mr.B ::

Samo bi hitro opazil. Včasih sem se jaz igral z ročnim editeranje particijske tabele, dobro bi jo bilo dobiti. Pa sem se kdaj malo v sektorjih vštel, pa sem prepiseval eno čez drugo, bilo je hecno ko si namesto začetka datoteke videl sredino in konec.....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

trs ::

Seveda je mozno ... lahko dobis tudi 4x vecji disk, ce ti le niso pomembni p odatki ;) TO je v bistvu fora, da naredi particije, ki se prekrivajo, in ce sestejes velikost vseh particij pride vecja kot disk. To pomeni, da ce pises na eno particijo, bos pisal tudi na drugo, kar pomeni, da bos prepisal dolocene podatke ... Hehe, sicer se da tudi napisat kaksen driver, ki ti naredi disk 100x vecji, in kar je vec kot velikost diska napise v /dev/null ... pa imas 100x vecji disk :))

lp,
tsr

falotXP ::

Ali to dela ali ne? Je kdo že probal ali pa so to le domneve in vaše modrije?

B_Star ::

če mi kdo pove kje naj dobim ta program lahko takoj probam kva je stem

OZZY ::

Enostavno si preberte pol še T O za kaj naj bi šlo pri tem. Pa ne se veselit...
Go with the flow.

MCSE ::

Jaz imam ghost 2003 bulid 775. bom probal v nedeljo če bom imel čas, čene drugi teden.

Sporočim rezultate.

B_Star ::

kaj ko bi ga se men poslal

MCSE ::

Sicer sem pa ghosta itak iz P2P dol potegnu, tko da...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nepravilna velikost diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
131476 (1214) StratOS
»

Znižanje strojne zmogljivosti PS3

Oddelek: Novice / Procesorji
325291 (3596) Mr.B
»

Kako razdeliti 250GB disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515843 (4956) bajsibajsi
»

nVidia Geforce 6800 Ultra ali ATi Radeon X800 XT

Oddelek: Kaj kupiti
312503 (1714) kuglvinkl
»

Orodje za hitro brisanje pogonov

Oddelek: Novice / Diski
151952 (1952) pingo76

Več podobnih tem