» »

F I L M O - teka

F I L M O - teka

BlackHole ::

Zanima me, kolikokrat pogledate film, ki vam je res dober in v kakšnih časovnih razmikih pogledate isti film (če ga). Ali pa npr. da greste gledat film v kino in vam je všeč ali ga potem tudi kupite (DVD ali kaseto - za tiste, ki imajo doma predvajalnike).
Odkar gledam filme na DVD-ju, še nisem gledal istega filma več kot enkrat, res pa je da imam DVD okrog 6 mesecev, videorekorder pa me nikoli ni privlačil dovolj, da bi ga kupil.
Ali raje kupujete filme ali si jih raje sposojate. Glede na to, da videoteke za sposojo nimajo take izbire kot za prodajo, eni verjetno raje kupujete. Kje kupujete in koliko filmov (bolj me zanimajo DVD-ji) posedujete doma. To temo sem odprl predvsem, ker po nekaterih (predvsem tujih) forumih prebiram, kolikokrat so nekateri pogledali isti film. Nekateri pišejo o številkah okoli 20 in to se mi zdi hudo pretirano. Trenutno si ne predstavljam da bi lahko isti film pogledal več kot dvakrat na leto, s tem da bi moral biti res dober s težko vsebino pa še ta frekvenca bi z po nekaj letih padla.

JLP ::

Jest mam zaenkrat 7 DVD filmov. Vse sm pa gledov od najmanj 4x do največ 8x. DVD mam pa prbližn pol leta. Tazadn film k sm ga nabavu je Das Boot - The Directors Cut. In tega sm gledov 4x v 3 dneh. Pa je dolg več kot 3 ure. (kaj čem če mi je najboljši film sploh). Tko da se men ne zdi prov nč pretirana trditev, če en reče da gleda filme po 20x.
Live long and prosper!

DrSergioDJ ::

aamm, jest mam tud dvd predvajalnik, ampak tud videorekorder. Filme pogledam tolikokrat, koker so mi pač dobri. Nekatere sem videl že 6x - 8x, spet druge le enkrat ali dvakrat. Pač, čisto odvisno od filma samega.

Aja, drgač si pa raje sposojam filme, ker če mi je pol res všeč ( oz. če mi je že v kinu všeč ), šele potem ga kupim.
...

BlackHole ::

Zgleda, da na forumu ni dosti film fanov. Samo, da ti pa uspe en film pogledat 4x v treh dneh, to pa ne razumem, res. Saj vse veš na pamet kaj se bo zgodilo. Meni je bil Gladiator zelo všeč. Gledal sem ga pred kakima 2 mesecema, pa ga zdaj še ne bi mogel enkrat gledat, ker vem da bi se dolgočasil. Naj nekdo prosim razloži v čem je poanta tega, da npr. pogledaš en film večkrat v zelo kratkem roku. V bistvu je dobra lastnost, potem se ti vsaj splača film kupit in ravno zato jaz ne kupujem filmov, ker jih ne morem večkrat gledat (mogoče max 3 krat v nekaj letih).

DrSergioDJ ::

Ponavadi ob ponovnem gledanju še vedno kaj novega opaziš oz. vidiš, kar pri prvem nisi. Ni pa to pogoj. Tudi Gladiatorja sem videl že ene 5x, pa se nikoli nisem dolgočasil ( ampak muzka v filmu pa sekne, ne? :D )
...

mrbig ::

Imam približno 40 filmov divx nisem pa še vseh pogledal,ker nimam časa,mislim pa da se ne bi spravil gledati film 4X,izjemoma film TOP GUN ki sem ga gledal(par let nazaj)cca 150X celega ali pa samo določene dele filma.

p.s.150X sigurno če ne še več
Bo že bolje

whatson ::

Hmm ...
ker sem veeelik ljubitelj filmov, si ogledam več ali manj vsak film, ki ga predvajajo v Sloveniji... veliko filmov si ogledam v kinotekah, dosti pa tudi na DVDjih...

Divxov imam zelo malo, predvsem zaradi (ne)kvalitete le teh...

Nekatere filme si tudi večkrat ogledam, saj se za hobi, amatersko tudi ukvarjam z "kritiziranjem" filmov (filmsko kritiko). Aja, btw... največkrat sem si ogledal film Brave Heart .. enih 8x :=)))
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

krneki ::

Jest mam ZELO veliko zbirko DIvX-ov in samo DVD ripe, ker drugo je škoda gledat in zguba cajta downloadat. Se pa spravim pogledat use po vrsti (že zaradi tega da ne arhiviram slabe kopije). Nikoli pa ne gledam filma še enkrat. Na prste ene roke pa lahko naštejem filme, ki so se mi zdeli bedni in sm jih nehal gledat po 30 min.

Z videorekorderjem pa se nism nikol ubadal, mogoče prej nism meu tolk časa :D

whatson ::

Kako pa lahko že po 30 minutah ugotoviš da je film za totalen odmet? :) ... no saj nekaj jih je res kritičnih... ampak jaz si vsak film pogledam do konca.. pa pol na koncu se pritožujem nad nekvaliteto filma:D
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

tonic ::

mam kr dost filmov (130+, vecina divx);
vse filme pogleda mlajsi brat pol pa mi pove kaj se splaca pogledat
sicer pa pogledam film Office Space 1x na dva meseca (edino tega sem pogledav večkrat)
drugač pa sem še pogledav Stigmato tam ene 3x - predvsem zaradi glasbe (Billy Corgan od Smashingov)
druge pa pogledam 1x nekatere pa nikoli ampak v zbirko z njimi (naj jih pogledajo drugi ce jih zelijo)

Ze kar nekaj casa nisem videl dobrega muvija, ceprav sem pogledav v zadnjem casu skoraj vse muvije!

Vcasih se pa grem pogledat v kino kakega - ampak to samo takrat ko se govori o res dobrem filmu!

tonic ::

Aja pa še to (mogoče ne spada glih sem not ampak vseeno)

STVARI, KI SE JIH NAUČIMO IZ AMERIŠKIH FILMOV

1. Velika in luksuzna stanovanja v New Yorku si lahko privoščijo skoraj
vsi, ne glede na to ali so zaposleni ali ne.
2. Vsaj eden od identičnih dvojčkov je rojen zloben.
3. Če morate izključiti bombo, ne skrbite, katero žičko morate prerezati.
Vedno boste izbrali tisto, ki bo ustavila stevec na 001.
4. Večina domačih računalnikov je dovolj močna, da prekosi napadalne
vesoljske skupine.
5. Ni važno, če si vpleten v pretep z množico orjakov, ki obvladajo borilne
veščine. Tvoji sovražniki bodo mirno čakali, da boš pretepel vsakega
posebej.
6. Ko zvečer, preden greš v posteljo, ugasneš luči, je v tvoji sobi se
vedno vse dobro vidno, le malo modrikasto.
7. Če je ženska blond in lepa, je možno, da postane nuklearni fizik pri
22-ih letih.
8. Pošteni in delavni policaji vedno umrejo v strelskem obračunu tri dni
pred upokojitvijo.
9. Raje kot da bi trosili metke, se sovražniki vedno raje odločijo za
komplicirano mašinerijo z vžigalniki, škripci, smrtonosnimi plini, laserji
in ljudožerskimi morskimi psi, ki omogočijo ujetnikom najmanj 20 minut da
pobegnejo.
10. Vse postelje imajo posebno oblikovane rjuhe v crki L. Ženskam segajo do
podpazduhe, moške, ki lezijo poleg, pa pokrijejo do pasu.
11. Vse nakupovalne vrečke vsebujejo vsaj eno francosko štruco.
12. Za vsakogar je lahko pristati letalo, samo če je v kontrolnem stolpu
nekdo, ki ti bo dajal navodila.
13. Po enkratnem nanosu se make-up ne bo nikdar odstranil - niti takrat ne,
ko se greste potapljat.
14. Skoraj zagotovo boste preživeli katerokoli bitko, razen če niste
naredili te napake, da ste pokazali sliko svoje drage.
15. Če si želite odigrati vlogo ruskega ali nemškega oficirja, vam ni
potrebno znati ruščine ali nemščine. Naglas bo zadostoval.
16. Eifflov stolp je viden iz kateregakoli okna v Parizu.
17. Moški bo prenesel vse bolečine v najhujših bitkah, ko pa mu bo ženska
spirala rane, bo cvilil.
18. Če je vidna velika steklena površina, bo prej ali slej nekdo letel
skozi.
19. Če je ženska sama v tesnobni in grozljivi hiši, bo odšla raziskovat v
spodnjem perilu, ki veliko razkriva.
20. Word procesor nikoli ne pokaže kurzorja na ekranu, vedno se izpise
"Vpišite geslo".
21. Tudi če se vozite po popolnoma ravni cesti, morate vsake toliko obrniti
volan malce na levo ali desno.
22. Vse bombe so opremljene z elektronsko časovno napravo z velikimi
rdečimi številkami, tako da točno vemo, kdaj bo eksplodirala.
23. Če se odločite, da boste plesali na cesti, bodo vsi okoli vas znali
korake.
24. Policijske postaje testirajo svoje zaposlene z osebnostnimi testi, zato
da sta v paru vedno dva policaja, ki sta si popolno nasprotje.
25. Tudi kadar so sami, se vsi tuji vojaški oficirji pogovarjajo v angleščini.
26. Detektiv lahko reši problem le takrat, kadar je suspendiran.

Lara-K ::

Mislim da je moj rekord gledanja enega filma vec kot 100 in to je Alien2 in Dune, sam zdej me je mal minil, tko da en film pogledam vcasih parkrat. Mam pa se zmeri filme k jih se gledam, pa sm jih ze veckrat vidla.:D
Lara-K - http://lara-k.zipp.nu

abcde7 ::

Jest pa south park film gledam večkat... Res se :D

krneki ::

Whatson:

Sej pravm to je 1% vseh filmov...a si že gledu slučajno Battle Field Earth, Shriek If You Know What I Did Last Friday The 13th , Species 2...no če si že veš u čem govorim.

Aja še to. Učasih so mi pri nekaterih filmih dialogi in scene zlo dobre....in te si po filmu ali pa čez par tednov še enkrat ogledam in ne cel film še enkrat.

luni ::

tonic kul zadeve :)) sem se kar prerezal :))
Artificial Intelligentia

bostjan1s ::

Jaz tudi:))

trillian ::

oj, filmi...
rekord.. film nekateri so za vroce (some like it hot) z marilyn monroe, tonyem curtisom in jackom lemonom.
dvajsetkrat, mogoce tridesetkrat..
zadnja scena me vedno znova vrze s stola.
naslednji je the matrix.. dvakrat v kinu pa kake desetkrat na videokaseti.. pa se divx imam..
potem... sledijo filmi, ki jih nasa ljuba tv predvaja znova in znova in znova.. in zadevo v roku treh letih vidis ene trikrat, stirikrat. in jaz, ki sem bolj ali manj odvisna od tv-ja...
pa verjetno se najde se kak film. ampak prva sta definitivno matrix in some like it hot.

love, ursula
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Quickbeam ::

Torej v 15 letih - takrat enkrat smo nabavli prvi videorekorder, sem videl precej filmov. To so bili še časi pred računalnikom hehe. Največkrat videni filmi: Star Wars VI, Indiana Jones 2, Goonies, Ghostbusters, Terminator2 menda sem vse naštete gledal vsaj 50x :) Tudi po 2x na dan... Honorable mention - Dumb and dumber, Tango and cash :)
Zadnje čase sem se malo umiril, pač ni več toliko časa.
Filme pač gledam za zabavo in se ne obremenjujem preveč z vsebino (tiste stvari ki se jih naučimo iz filmov :)), zato je tudi večina na mojem seznamu akcijskih in komedij.

BlackHole ::

Kar ne morem verjet, 100 krat isti film, pa dvakrat na dan pa take. Jaz sem mogoče isti film pogledal 3 krat ali
4 krat, pa še to v kakih 5 letih in še to je bilo na naših TV, ko kar naprej ponavljajo stare filme. Največkrat sem pogledal Ace Venturo, pa kake policijske akademije ali pa Predatorja in Robocopa, samo to je bilo pred leti, zdaj nimam prave volje, da bi gledal filme, ki sem jih že, to pa tudi zato, ker je veliko novih, ki jih še nisem videl in jih moram. Imam pa doma edini film na DVD, ki sem si ga kupil, še preden sem kupil DVD enoto. To je Matrica, pa še te ne bi kupil, če ne bi to bilo v Avstriji. To je bil tudi prvi film, ki sem ga pogledal na DVD pred 6 meseci in bom naredil izjemo pa ga bom probal pogledat takoj ko se mi bo dalo, toliko da vidim kako se mi bo zdelo.

BigFoot ::

ja, enih filmov tud pod razno ne morm pogledat več kot enkrat, druge, res dobre, pa z gledam po večkrat (the Matrix, Face Off, City of Angels, the Thin red line...). moj rekord: Top Gun - 67x (jep, štejem, lol)

Nemelk ::

the matrix gledam redno vsaj 1x na dva mesca:))
sicer pa z gledanjem filmov ne pretiravam
Nemelk ™

Flashar ::

Hm mene pa zanima če ma kdo film Mumija se vrača8-O
Če ga gdo ima mi naj sporoči na mail :8)
Flashar
http://sandi.g-kabel.si

mrbig ::

Tonic to si pa tko dobr povedu(glede ameriških filmov),svaka čast.
Bo že bolje

kuzifix ::

Hmm, osebno mam ene 15 filmov na dvdjih ... Od tega sm najveckrat pogledu South Park - Longer, Bigger & Uncut ... Ene 8×, max je 3× v dveh dneh :). Pol pa sledijo saving Private Ryan, Space Jam, American History X ... kupm tiste filme ki so zares dobri, in vem, da mi bojo tudi cez nekaj casa se vedno vsec. Drgac sm si pa filme tud pr frendu sposoju, sm pa tud veckrat gledu Twister, The Blues Brothers ... Mam tud cca 40 divxov, sam od tega sm jih pogledu ene 5 ... Ni fore. Pa kvalitete tud ne.
Kar se tice pa veckratnga ogleda filma ... Vsakic je nekaj novega ... Zato sem tudi vsak Asterixov strip prebral najmanj 4× :) Drugace imam pa doma komponento dvd in primerno televizijo ter ozvocenje, tako da je ogled filma nekaj popolnoma drugega kakor cepenje pred racunalniskim ekranom ... Enostavno ni vecjega filinga kakor dobra druzba, cips, pivo film z dobrimi efekti pa raztegnjen kavc >:D
Ogledov filmov, kot so Policijska Akademija, Ace Ventura in ostalih, ki se rolajo po tv, pa itak nism stel ... Ampak v povprecju zdrzim ene 3 oglede :)
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

DOLF ::

Točno 15 let je minilo od prvega VCR-ja pri nas doma. Od takrat se je redno dogajalo da dobre filme pogledam po večkrat (rekorder pr men je BLADE RUNNER >40krat) Vendar so tile casi minil in sedaj si le redko najdem cas za ponovno gledanje istega filma (izjema je Matrica...:D)
V kino hodim sezonsko in samo Blade Runnerja in Matrico sem sel veckrat gledat tudi v kino (takrat še nisem mel doma 300W ocvočenja in DVD-ja :8))
Če kaj zamudim pa obiščem videoteko. Seveda pa so na TV-ju zadnje case kar solidno založeni z dobrimi filmi..
Filmi (DVD ali pa VHS)se mi ne zdijo ravno pametna investicija za nakup, zato si jih raje presnemujem (če že moram...)

P.S. Cel scenarij od Blade Runnerja sem znal na pamet(glej podpis!!)
....I have seen things you people wouldn't belive.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filmi, ki bi jih lahko gledali 100x (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
17735141 (20036) GrimReaper
»

Strumpf: piratiziranje filmov ne škodi, včasih celo koristi

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4715825 (13193) AndrejO
»

Kinematografi grozijo z bojkotom filmov iz nove sheme (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5718429 (16099) M.B.
»

Nov način distribucije filmov takoj po premieri v kinematografih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
17329573 (27036) madmitch
»

Video na zahtevo. Rabim podatke za seminarsko.

Oddelek: Zvok in slika
411385 (1120) shock

Več podobnih tem