» »

Metanje iz programov na namizje

Metanje iz programov na namizje

crvek ::

Pri igranju iger me naenkrat vrže na namizje. Kaj je to? Konfiguracija: AMD 2500XP, 512 MB ram (400Mhz), R9800 Pro 128 MB, 40G disk itd. Katalisti so iz zadnjega PC Formatovega DVD-ja, directX je 9.0, WIN 98 SE.

Zaenkrat se mi je to zgodio pri igranju RTL Skijump 2004 in Prince of Persia (The Sands of Time).

Prosim vaša mnenja. Hvala.

:'(

boych ::

zakaj te maš na taki konfiguraciji naložene WIN 98??

XP - je daj gor!!

crvek ::

Zaradi starih programov in iger, ki ne laufajo v XP-jih.:D

delfinus ::

Kter napajalnik imas? Ce imas sistem navit je lahko kriv tudi napajalnik saj navit sistem zahteva svojo stabilno voltazo in pa zadostno kolicino W. Meni je metalo ven v 3DMark03 ko sem sel iz Radeona 8500 na Geforce FX 5900. Vzrok graficna kartica zahteva svoje za delovanje tudi do 75W. Metalo pa mi je ven, ce sem Bartona 2500 poganjal na 3200 hitrosti. Imel sem Chieftec napajalnik 360W, ki sem sedaj zamenjal z Antecom 480W in zadeva je sedaj stabilna.

crvek ::

Ne, nič ni navito, vse je po defoltu. Napajalnik je 400W. V 3DMarku 2000 mi je včeraj sicer pri enem testu po ekranu izrisalo pokončne raznobarvne črte. Ko sem računalnik resetiral in ga ponovno zagnal 3DMark, je bilo vse OK in dalo je nekaj čez 14000 točk. Po mojem bi bil vzrok mojih težav nepravilno nameščeni winsi. ALi se motim?

delfinus ::

Svasta je lahko. Tudi stari goniliniki, ce npr. niso bili odstranjeni preden si sel instalirat nove gonilnike za graficno. Ce imas maticno plosco z VIA chipsetom si potegni 4in1 driverje iz http://www.viaarena.com pojdi pod download, ce imas nForce chipset pa NForce http://www.nvidia.com/ driverje. Odstrani vse gonilnike za graficno kartico, pojdi v regedit HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ATI Technologies in pobrisi kar odstrani ATI Technologies. Pojdi v Program files in pobrisi direktorij ATI. restartaj in ponovno instaliraj gonilnike.

3DMark01 in 03; da je zadeva stabilna moras 3DMark gnati kar nekaj casa v loopu, sam ga pustim tko ene 10 ur da krozi in ce zdrzi potem sem preprican, da je masina stabilna. Ce spustis samo 1x to ni dovolj. Instaliraj si se 3Dmark03 in goni teste nekaj ur, ko ti bo to zdrzalo potem vedi da imas stabilno masino.

SIcer pa zakaj sumis, da bi bili Win98 narobe instalirani? Imas kaksne klicaje in vprasaje pod devices v System?

Sicer pa je pogosto vzrok metanja ven napajlnik sploh kak no name pa cetudi je lahko 400 ali vec W. GEforci 5900 in Radeon 9800 pac zahtevajo svoj sok. Ce mas priliko dobiti kje kaksnega Radeona 8500 do 9600 poskusi za njim pa, da vidis, ce ti mece ven tudi z njim. Kot omenjeno meni je zacelo metati ven, ko sem dodal novo graficno, zamenjal PSU in nic vec ven metanja v 3D, Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456894 (25626) LittleDevil
»

Chieftec 360W...

Oddelek: Kaj kupiti
201352 (904) TribesMan
»

Problem Radeon 9800pro

Oddelek: Strojna oprema
311617 (1071) bambi
»

zakaj mi vn meče v špilih

Oddelek: Navijanje
421593 (1240) Primoz78
»

Problem pri overclocku ..

Oddelek: Navijanje
111211 (1083) BigSexy

Več podobnih tem