» »

Problem Radeon 9800pro

Problem Radeon 9800pro

kiros ::

imam pc:

- xp1600
- 256 ram

nalozene imam skoraj najnovejše gonilnike in na 3dmarku 01 dobim samo 10 000 pik 8-O

na 3dmarku03 pa 5100(to me ne moti, ker mam pocasen procesor)

Zanima me se kako lahko spreminjam glajenje robov(nasplosno)

LP

VASkO ::

hitrost tvojega procesorja in pa hitrost FSBja sta prenizka, zato taksen rezultat
po moznosti imas se SDR sistem a?

ce hoces to graficno vsaj malo izkoristit, menjaj procesor (in onsnovno plosco, ce imas SDR)

glajenje robov nastavljas pa v gonilnikih za graficno kartico (desni klik na desktopu/properties...)

kiros ::

imam ddr ram

Rezultat na 3dmark03 ni tako slab, na 01 pa dobim 6000 pik manj kot na testih v revijah, ...

Mavrik ::

Pri 3DMark01 je vse tudi zelo odvisno od FSBja. Tako da je tak rezultat popolnoma razumljiv. Malo poglej kake proce majo tisti pri revijah in ti bo vse jasno.
The truth is rarely pure and never simple.

gamer ::

za tak sistem kt ga maš ti je radeon 9800pro premočn, največ kar bi še bilo za v tvoj sistem bi bil kakšen 9600pro, glede na to da si našparu za radeona, ti priporčam da našparaš še mal in zamenaš še procesor in plato, ki sta v primerjavi z grafično že krapko za časom

kiros ::

kaj pa mi priporocas?

A je to dober rezultat za moj pc?

..v need4speed underground ko nastimam vse na max in pozenem brez glajenja mi ne tece gladko (se zatika) Ali je to zaradi procesorja?

V drugih igrah pa dela vse u redu (prince of persia, silent hill3,...)

billy ::

Glede na slab procesor je rezultat kar dober. Realen. Mislim, da več ne bi mogel dobiti ven.

Jaz imam recimo na P4 2.6 in ti4200 11.000...

gamer ::

odvisno za kolk dnarja... drgač pa dokler si ti zadovoln s sistemom ti ni treba nč menat, sam ne prčakuj da boš dobival pol kkšne blazno visoke 3dmark score, tko kot si tudi sam ugotovil je za to grafično v 3dmark2001 to slab rezultat, ampak glede na procesor (ta ti onemogoča boljše izkoriščanje grafične) kaj drugega ni za pričakovat... lahko pa probaš sistem navit>:D

kiros ::

ma ta 3dmark01 meri u glavnem hitrost procesorja? 6000 pik zgubim samo zaradi procesorja.

Kako potem da dobim 5090 na 3dmark03? To je odlicen rezultat?

moj frend dobi na enakem sistemu s kartico gf4 4200 9500 pik na 3dmark01

kiros ::

pa se to sm opazu... Igre mi tecejo z enako hitrostjo ko imam prizgano 4x glajenje, kot brez glajenja.

npr: ce se mi igra zatika brez glajenja, se bo tudi z glajenjem in obratno, vendar stevilo fps-jev se ne spreminja

Igra rc-cars se mi zatika, tudi nfs underground ko je vse na max. Ful je odvisno od resolucije. Ce jo znizam od 1024x768 na 800x600 tece gladko. Pa se to...
ce igram ko je vse na max, (to velja pri nfs) ko koncam dirko mi zamrzne slika, igra pa tece naprej (zvok,itd.)

Ali je vzrok za to slab procesor, malo rama.

SAJ TO NISO ZAHTEVNE IGRE!!!!!!!!!!:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kiros ()

S-Master ::

poglejte moj podpis :D
traktor ti matr jebal !!

DjTonic ::

Ja nekaj podobnega dela kolegu na celeronu 1.3@1.7 tudi. Ko sem testiral GF4 pri njemu je v undergroundu na 1024 oz 1280 bil že kar precejšen FPS drop (bilo je okrog 30 FPS) Ko sem enablal AA je bil rezultat tudi zelo podoben. Zato mislim, da tudi tebe omejuje CPU. Lahko pa preveriš še driverje (Plata, AGP, Grafa,..).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

kiros ::

za plato in AGP nism nic stimal.(to kar namesti WinXP med instalacijo) Za grafo pa imam namescene najnovejse gonilnike.

Moonman ::

Kero plato imaš?
Si naložil gonilnike za plato?

kiros ::

mam plato ASUS A7V266

gonilnikov nisem naložil (katere pa moram naložit?)

A ve kdo zakaj mi zamrzne slika pri nfs underground. (zvok gre naprej slika pa se ustavi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kiros ()

VASkO ::

ja ocitno se ti sesuje spil

kero verzijo gonilnikov za graficno mas? daj gor tazadnje 3.10 catalyste pa patchaj spil z zadnjim patchom. o je prva stvar, ki jo je pametno naredit, ce se ti kaj sesuva.

za plato pa nalozi 4in1 drivere (imas VIA cipset)

kiros ::

patch ni nic pomagal, tudi gonilniki. Na prejsni grafi(gf2 titanium) sem igral normalno.
To se mi pojavlja ko imam vkljucene vse podrobnosti.

kaj bi lahko bilo narobe? :\

Zanima me ce je normalno da dobim na 3dmark01 6000 pik premalo.(10000) Na 03 pa kar u redu rezultat. (5090) Glede na ta rezultat je razmljivo da mi nfs underground ne tece gladko (na max detail brez glajenja)????? . Pri špilu rc cars pa je katastrofa. (se na 800x600 ne tece gladko, na max detail brez glajenja) :\ :\ ;((

Princ of persia pa lahko igram 6x glajenje 16x anisotropsko filtriranje. Skratka nastavim vse na ful, tudi v spilu in stvar tece perfektno.

NIC MI NI VEC JASNO :\ ;(( :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kiros ()

VASkO ::

pa si ti na novo instaliral vsaj spile, ce ze ne sistema, ko si menjal graficno kartico?
pomoje ne

kaj 4in1 gonilnike za plato si zdaj ze nalozil?

billy ::

Daj postrezi si z kaksnim P4 pa 1G rama.

Če imaš denar za R9800 pro, potem imaš tudi za slednje.

kiros ::

ko sm menjal kartico sm formatiral disk in use na novo instalirau

Soulja ::

Ja jst mam pa tud podoben comp xp1700@1520mhz , 512ddr pa 9800@PRO pa v 2001 dobim 11700 v 2003 pa okol 5200. Tko da mislm da bi ti rabu kakih 256 rama še, pa proc bi lohk tud mal navil.

kiros ::

svoj sistem sm nadgradil na XP2400 in 512 MBDDr

rezultat pa je malce boljsi 3dmark01=12000
3dmark03= 5200

Na testih kjer dobijo 16500( 3dmark01) in 5700(dmark03) pa ni njihov sistem dosti močnejši od mojega. Verjetno ker imam moj procesor 266 FBS :\ :\

ganzi ::

poglej moj sistem (v podpisu) pa mam 14000pik..
Ja 133 FSB je res mal.
Probi iz 133 x 15 dat na 200 x 10.. če maš tako plato da ti to omogoča..
LP

Caligula ::

Vec kot 512 Mb RAMa se ti v teh testih res ne bo poznaol. Raje kam drugam vlozi denar. Pac poisci in probavaj razlicne nastavitve. Pa pri RAMu ti priporocam take timinge 5,3,3,2 ali 5,3,2,2 ali 5,2,2,2 ali 5,3,2,2.5 ali pa 7,3,3,2.5, skraktka prva cifra 5 ali 7 zadnja pa po moznosti 2 ali 2.5 (ce ti ne bo hotelo pa oac zadnja 3). Vmes pa najdi kombinacijo trojk ali dvojk.

Za procesor ti priporocam pri 9.5*220 napetost 1.75v, RAM pa recimo 2.77 ali 2.9v
Malo probavak kaj ti bo delalo, nekaj casa bo pa slo v to, ce ti to toliko pomeni.

Probaj pri 220*9.5 npr. Ce ti bo delalo bi moral ze s tem dobiti tam 5900 PIK v 3Dmarku03. S tem procesorjem pa racunaj na 6000 pik in vec, ko bos vse malo bolje postimal in navil-vkljucno z graficno.

10 10.5 pa sta multiplierja, ki ponavadi Nforce2 plkatam nagajajo.
9.5 ali pa 11 in 11.5 sta nekako primerna.

Caligula ::

Ali pa daj 11*210 pri 1.95v ali manj

Racunaj pa na to, da ce procesor bolj navijas lahko dobis celo nizji ali enak score,.. skratka procesor navij nekako srednje pa graficno do meje artefaktov in to je to.

Pa ne zgubljaj prevec casa za to. Te pike ne pomenijo nic, s kakim prijateljem z Nvidio jih ne mores primerjat, ker imajo tam pac "goljufive" driverje pogosto za te teste,.. skratka vazne so le in zgolj igre. V teh pa ti se nekaj casa ne bo stekalo nic.

Pa disk si defragmntiraj.

mchaber ::

Poglej kak imaš napajalc. Ker R9800 žre oh in ah.:O
.

PIK@LO ::

nekaj vmes: kakšna se vam zdi RADEON 9600XT od GECUBE

laibachnsk ::

Jest sem mislil da sem edini ki ima to težavo.
Moja konfiguracija je:
Amd xp 2000+
Msi kt4ultra
R 9800 pro
1024 ram

v 3 d marks 03 dobim samo 5196.
pa v colinu 4 mi se zatika(no dobro emule imam prižgano ampak vseeno).

Zgodovina sprememb…

T(he) Boss ::

No, pri meni je podobno, amd 2000+ @ 2100+ , 768 rama, radeon 9800pro. 3Dmark 2001SE 11700 tock, v 2003 pa 5432, samo pri meni dela UT2004 na vseh detailih in najvecji locljivosti brez problemov, prav tako need for speed underground. Ko bom graficno malo opremil z hladilniki jo bomo se malo navili in probali na proc. 2100+@ 2200Ghz, takrat bom videl, v cem je problem. Sicer ga pa sploh ni, rezultat je v 3Dmark 2001SE prenizek, samo tu prevec vpliva procesor :\

Fizikalko ::

Kiros in ostali, že velikokrat je bilo povedano, da za 3d Mark 01 rabiš visok FSB za dober score. Jaz dobim na nenavitem athlonu 2400 (glej podpis) - z dvignjenim fsbjem in spuščenim množilnikom 16500 pik. Z navitim radeonom pa v 03 dobim 6200 pik.

killah bee ::

to ni taprav 9600XT in ima počasnejše rame gor

bambi ::

Kiros mislim da je tvoj problem plata,jaz sem imel enako.Te plate imajo zelo slabo propustnost,meni je pri athlonu 1800 in ati 8500 ,384ddr zbra le nekaj majn kot 7000 pik.Nato sem zamenjal plato z delux in je slo do dobri 10000pik.Priporocam ti da nabavis novo plato in to kaksno z KT cipom je bolj stabilen kot nforce.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z Club 3D 6600GT! Cisto s***** od grafe!!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
564319 (3445) pharaon
»

radeon 9800Pro problem-i

Oddelek: Strojna oprema
221653 (1291) VASkO
»

FX 5900 ali 9800XT ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
643349 (2440) boštjan
»

Radeon 9600pro ali 9600XT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
513710 (2676) Tradewind
»

asus radeon 9600XT POMOČ!!!

Oddelek: Strojna oprema
381841 (1311) Dr_M

Več podobnih tem