» »

Radeon 9800PRO = dobrih 61.000 sit??!

Radeon 9800PRO = dobrih 61.000 sit??!

PALOMINO ::

Zdravo,

Kar osupnil sem ko sem TU videl grafično kartico ATi Radeon 9800 PRO za 62k, ok imam še kodo tako da bi me zadeva koštala dobrih 61k.
Kdo ve zakaj je zadeva tako poceni?

Je kdo že kupil zadevo...?

boštjan ::

EU here we come:D pokliči in pitaj,če jo majo oz.kdaj jo bodo dobili

PALOMINO ::

Sem poklical, pravijo da je dobava 1 dan če naročim dons loh pridm jutr iskat, grancija pa je en le dobra ponudba ni kaj...

boštjan ::

škoda,da je grancija samo eno leto,ampak to je všteto v ceno.drugač pa je tole sedaj res best buy

PALOMINO ::

Jaz bom zadevo kupil, nedvomno za tak denar se nikamor ne splača hodit, sigurno da ne...pa še mir bo za nekaj časa z 9800PRO-jem, upam vsaj >:D

boštjan ::

to maš za kar nekaj cajta

ganzi ::

Tole je res lepa cena!

Če maš dnar hitr vzam:D , da jih nav zmankal!
LP

Kriko ::

PALOMINO kaj se mi lahko oglasiš...email??

Caligula ::

Jp, tole je ze fajn cena za trgovino. Sam tkole se spet pojav tisto zretje, ce nebi raj probal dosezt s kakim trgovcem dogovora, da zrihta 9800 SE AIW tako k se zihr moda. Pa tista ma pol 3 leta garacije pa malo morje dodatkov.

Dileme, dileme...:D

boštjan ::

Tudi v Rolanu majo dobro ceno za 9800pro. Sicer je dražja,a še vedno se splača.

Caligula ::

Mah, pri 9800 bi se skoraj raje drzal Sapphira in Herculesa. Sta preverjeno dobra.

boštjan ::

hercules is gone,powercolor 9800pro pa tudi ni za v smeti,je pa prednost na sapphire,ker je pač cenejša

Caligula ::

Pa sej Herculese se bo se normalno dobilo nek cas. Za garancijo pa je tudi poskrbljeno. Mogoce bodo sploh se posebno ugodne zadnje zaloge, ce so pac vrgli pusko v koruzo.

Powercolo je bil dober predvsem za modat zaklenjene kartice, ker so mele ponavadi 256 bitno vodilo in Samsung RAMe in se jih je zato dalo modat, drugace pa je bila prednost predvsem cena sami Sapphire je sedaj cenejsi.

Bo pa zanimivo videt po kakih cenah bodo morebitne preostale posiljke Herculesov.

boštjan ::

PALOMINO,na gambitu maš danes licitacijo za tega radeona 9800pro,trenutno je cena 55200,se splača

T(he) Boss ::

Se ena ponudba >:D Ocitno so ugotovili, da konkurenca ne pociva.:D

Caligula ::

He he, se kolegu mesa pa licitira na Enaa in bo sel do konca psiho. Itak ma namen kupit pa mu je vseeno. >:D

boštjan ::

T(he) Boss,pravkar hoto isto objaviti,se vidi,da se unija bliža:D

Keri ima sedaj namen kupit grafo,naj kar tole kupi,pa bo mel mir za nekaj cajta

Caligula ::

Kolega je zlicitiru Radeona. :D

Za 56.600 SIT ni slabo.

TribesMan ::

Zdej pa že mene matra tale zadevca... Že računam kaj bom prodal da bodo dinarci... No sej z popustom jo dobim za manj ko 60kSIT... se mi zdi da je to kar ugodo.
Sam tole pomojem ni pritisk evropske unije ampak dejstva da bo R9800 kmalu dobil naslednika in zdele se na veliko pucajo zaloge...
Sicer je res da boš imel v roku meseca ali dveh zunaj grafične ki bodo spet 30% hitrejše kot tele, sam cena tistih grafičnih kart bo 100k+. Sej bo sigurno tud kakšen nov mainstream čip, sam do sedaj je še vedno držalo, da mainstream naslednje generacije zaostaja za visokim rangom prejšnje generacije...

Pa še 2 meseca nazaj sem bil prepričan da ne dam za grafo več k 30kSIT... zdej pa tole. Sem čist v dvomih.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

mene je tudi že mikalo:D ,ampak bom raje počako do jeseni,se mi nikamor ne mudi

boštjan ::

Tudi v AGT je omenjena karta znižana,na 64k

TribesMan ::

A slučajno kdo ve kako točno zgleda ta karta? Je enaka kot na sliki v EnaA? Ker vidim da je skoraj v vsaki trgovini druga slika...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

billy ::

Dejstvo je, da bodo takšne kartice vedno cenejše. Trgovci se tega zavedajo in zdaj probajo ustvarit med množicami občutek nekih jakih akcij. Kot da samo danes aburdno niska cena, jutri pa več ne bo.

Kdor grafične nujno ne rabi bo pametno počakal. Vsaj do uradnega izida R420, drugi pa še do unije..Ziher bo takrat takšna gfx prišla okoli 50k

boštjan ::

tribesman-> klik in še ena na vr-zone.com

Klemenn ::

je najdu kdo že kje 256 mb varjanto pocen? k ma ddr2 gor 8-)

boštjan ::

če ti ta ni dovolj,pol ti še r420 ne bo.

mirage ::

Kako dolgo ponavadi traja, da dobiš naročeno stvar pri enaA? ( v tem primeru r9800pro)

boštjan ::

ta podatek je že bil podan v tej temi,približno en dan,če je pa veliko zanimanje pa tudi več,ker mislim,da je nimajo na zalogi

T(he) Boss ::

Na mimovrste so jo ze umaknili iz cenika 8-O , upam, da jo bom jaz se dobil. Smo pa divji, da v tak hitro razprodajo tak drag kos strojne opreme>:D

JustVi ::

komp čakam že en teden
od grafične očitno tudi ne bo nič

klinc pa mimovrste

;(

JustVi ::

Na Call of Duty en mesec

klinc mimovrste

glinik ::

Ja , če rabi keri grafično Radeon 9800 PRO, mi naj piše na mail: glinika@yahoo.com , ali 041 876 385

Lp

Wolverine ::

Kdor je blizu Avstrije se mu jo splača tam vzet, cena 220 evrov. Kolega je bil zadnjič v Pelugi in mu je prodajalec omenil, da se bo znižala na 200 evrov...
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

AtaStrumf ::

Eh fanjte sploh ne veste pravga razloga za znižanje cen. Fora je v tem, da sem jaz v začetku prejšnjega tedna kupil Power Color Radeona 9800Pro za 66k pri Aerodent-u (prodajajo na Bolha.com) in ker se moram valda vedno nekako nategnit, so sedaj spustili cene še nižje, da se lahko sedaj žrem kako da nisem počakal tist teden :(.

Seveda so se potem na veliko pojavili tudi razni 97(8)00 radeoni tudi po malih oglasih, ki bi jih tudi ceneje dobil, pa še Aerodent daje samo pol leta garancije, tako da mi je lahko še bolj žal, pa še GPU se navija bolj slabo (420 MHz), čeprav Hynix-ovi 2.8 ns RAMčki letijo do 375 MH, kar pa niti ni tako slabo.

Kakorkoli, zdaj sem pomirjen ker se navije vsaj na XT hitrost (412/365), tako da se za silo tolažim s tem, da več itak ne rabim in da tista 100 letna garancija niti ni pomembna, ker če bo delal pol leta bo tud pol še par let. Sej niso pri Herculesu neumni, da bi dajali 3 leta garancije, če ne bi vedeli, da med 1 letom in 3 leti ni kake velike razlike.

Zanimivo je tudi to, da vsi največji lopovi kot so ANNI in PC KOTAR lovijo prav na to foro 3 letne garancije, da si folk ne upa odpirat mašin, notri je pa vse kaj drugega kot so ti napisali na računu. Itak vejo da če laufa 1 let bo tudi 3.

Glede teh nenormalno niskih cen je pa tu ZELO verjetno posredi EU in niske cene v Avstriji. Samo spomnite kakšne so bile cen 9700Pro preden je ven prišel 9800Pro. Niti približno niso bile tako niske. Še kak mesec nazaj je bil 9700Pro 68k, sedaj ga pa ni več v prodaji, tako da nova generacija pomoje nima prav nič s takim znižanjem cen. Saj v ZDA itak kupujejo 97(8)00 po 200 USD že 100 let, sedaj jih bomo pa končno še mi. JE BIL ŽE SKRAJNI ČAS!!!

Ena, sicer iz več razlogov zelo malo verjetna možnost je, da bo R420 res tako zelo hitrejši, da noben ne bo hotel več kupovat 9800Pro in da bo morda celo slabši mainstream model a.k.a RV420 prehitel 9800Pro. Samo to je ZELO malo verjetno. Morda se med trgovci širijo kake take govorice, samo težko verjamem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radeon 9600 ali radeon 9800 SE ??

Oddelek: Kaj kupiti
461607 (1180) Witboy
»

Najbolj pospešena grafična kartica

Oddelek: Novice / Grafične kartice
92137 (2137) GTi
»

ATI R420 zelo blizu?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
112239 (2239) AtaStrumf
»

ATI Radeon 9800 SE ali 9600XT (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20010487 (6979) flisko
»

kopujem komponenete v vrednosti 230k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1125081 (3757) boštjan

Več podobnih tem