» »

kopujem komponenete v vrednosti 230k

kopujem komponenete v vrednosti 230k

«
1
2 3

lovro1a ::

mam okol 230 jurjov za zagont za comp pa nism preprican kwa kupt. kaj mislte na tole konfiguracijo:

ABIT NF7-s 32.000sit
athlonXP 2700 34.800sit
2x twinmoss 256mb pc3200 2x12600sit=25.200sit
WD 80gb 7200 8Mb 23.700 sit
R9800 128Mb DVI/TVout 79.200
pioneer120s 16x/40x oem 11.400
en pekač okol 13.000 sit

za pekač pa za dvd rom se nism cis odločn mal svetujte pa mal pokomenterajte zgoraj napisano.

skratka total je:219.300sit če se ne motm pr mlacomu:D

pa se en ohišje en napajalnik pa en vent za procesor rabm.

Prosm svetujte! pa mal mislm tud navit sčasoma8-)


lp,nov član foruma LOVRO
  • spremenil: boštjan ()

[MYTiX] ::

Vent ti svetujem Zalmana 6000Cu. Meni 2500+ hladi na 38°C, ce ni nic navit. Napjalca mam jst od Chiefteca 420W Active PFC in se drzi kar vredu, stane pa 15000 SIT. Ce ne pa hvalijo Antece. CD-RW vzemi kar LiteONa. Pa DVD je tudi vredu.

Rambo ::

Procesor vzemi raje Barton 2500+, pa ga pol lahk naviješ.( z dobrimi rami) Pa še pri dnarju boš prišparal.
lp

J.F.K. ::

Ce kupujes CD-RW in DVD enoto bi bilo mogoce bolje da kupis DVD-RW. Dobis vse funkcije obeh enot, plus peko DVDejckov. Trenutno najbolj ugodno se mi zdi da je Liteon v BOF-u za samo 36k.

S-Master ::

pa še nekaj - po napisanih cenah sodeč, kupuješ v Mlacomu 8-O

enako kot da sploh ne bi vzel garancije :P



rajši kupi v kateri drugi trgovini

najbolj sem zadovoljen z Mimovrste in EnaA :))

Poceni in zanesljivo - in brezplačno na dom :))

ganzi ::

pravš da maš 230 čukov k ne veš ka z njimi --> dej jih men:D :D pa se jih boš rešu če so ti odveč.. JOKE..

Procesor vzam 2500+
Plato to k si reku.
Pa vzam recimo en combo lite on k je in pekač in dvd - okol 17k
aja za grafiko se bi ti pa pomojm splačal v tujini pogledat..

Pa disk ozri se za 120GB- osmdeset kmal napolnš če maš kšn adsl al pa kabl, pa če sprot ne snemaš..

lovro1a ::

khm.
a mi lohk mal razložite na kratko zakaj je bol 2500+ od 2700+ . just curious:\ pa kolk ma kšn takt jedra.
pa kolk ma abit nf7-s rež za ddr pomnilnik. oziroma ce se mi splaca 2 po 256 kupovat al nej rajš kupm enga 512 pa pol cez kšn let še enga.
glede tistih kombotov k ti vse pečejo pa nevem. k dobr je če maš 2 enoti da lohk on the fly pečeš. pa še eni mi pravjo da radi crkujejo (komboti namreč:) ) sploh mi je pa pioneer kul k lohk sam not porineš cd. nvem pa ne no. mal se argumentirajte hehe:)

aja pa kok mata Mimovrste pa EnaA spletno stran?

pomoje je najbol če vsem trem predračun pošlm pa da vidm kdo mi da najcnej8-) a nej še komu pošlem?

frenk ::

2500+(barton) ima več predpomnilnika...ram pa kupi kar 1x512MB, ker dualchannel je pri amd zanemarljiv...če boš kupoval pri mlacomu se zna zgodit, da boš mel probleme ob uveljavljanju garancije...preveri še taipan.si:)

lovro1a ::

kaj pa pravte na grafično. al bo r9800 vredu (ne pro)? :)

lovro1a ::

aja niste še povedal kok ma ker procesor takt jedra. al majo 166MHz al 200MHz predvsem me zanima za 2500+ 2700+ pa 3200+ al keri so že

lovro1a ::

aja pa a je bols kupt barton al ne barton :)

Klemenn ::

ker dualchannel je pri amd zanemarljiv


A res? 8-O

Dr_M ::

A res?

si pa hitr...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Klemenn ::

K ni glih pr AMD jevih procesorjih to še toliko bolj izrazito ; le zakaj so potem nforce2 plate boljše od reimo mojega kt 333, ki ne podpira dual channel? :\

Dr_M ::

K ni glih pr AMD jevih procesorjih to še toliko bolj izrazito

ne ni. to pride do izraza pri p4 ker imajo qdr vodilo. se pravi 2x ddr, kolikor ma amd.
sicer se tut pr DC mal pozna, ampak to je par %.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Tako je, P4 in A64 FX edina profitirata od dual channel (ok, pa Opteron če ga kdo kupuje :D ).
Drugače sem ti pa že vse na PCF forumu povedal, vzemi pa še SK7 in en vent, ki ga bo zdajle kdo predlagal :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lovro1a ::

lol kwaj že sk7? sm pozabu:)
kaj pa grafična a bo uredu?

Dr_M ::

thermalright sk7.
za vec inf googlej.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lovro1a ::

hmm pol je bols sk7 kot tist zalman 6000cu?
pa se to me zanima. glede diskov. kaj je SATA al je to tko k naprimer ATA 100 sam bols (oziroma slabs)?
na tistem enaA je WD SATA 120GB 7200rpm 8MB Cache okol 30 jurjov. a je to kul?

a pol pravte nej raj v enaA kupm kot v mlacomu?
sam u enaA nimajo Twinmoss pomnilnikov na ceniku. majo sam ene viking. a ce bom reku za twinmoos mi jih bojo vseen dal?

Dr_M ::

hmm pol je bols sk7 kot tist zalman 6000cu?

kdo je pa reku da je zalman 6000cu dobr?

glede diska...vzemi sata, ni nic drazje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

busanc ,po twinmose se odpravi v eventus,dobre trgovine,poleg enaa in mimovrste,ki so vredne zaupanja so tudi AGT in jae.
aja grafa je ok,zelo ok.napajalnik si kupi tega ali pa EG365AX-VE 353W ATX. ohišja si poglej os čifteka,ista trgovina kot za enermax napajalnik.priporočam pa ti ohišje serije BX. tukaj pa še je cooler in vent..pa kupi bartona 2500+ box varianto (3leta garancije),pa ga maviješ na 2GHz in vola maš proc za 50k

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Zheegec ::

kaj je SATA

Serial ATA, to je standard ki bo počasi nadomestil ATA (oz PATA - Paralelni ATA), če ni native na plati (v SB), potem je isto kot PATA, samo da ima tanjše kable :D Če je native (takšne plate šele prihajajo, takšna bo nova verzija NF7-S(?) pa so tudi hitrosti večje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lovro1a ::

No tko.
po kar dolgotrajnem "mučenju" svetovalcev:) sem se dokopal do situacije v kateri me od nakupa loči le še nekaj manjših a vseeno pomembnih vprašanj ( hehe8-) ) Napisal sem že osnutek mejla, ki ga bom jutri poslal nekaj firmam z računalniki, da mi sestavjo predračun; a ga dam pred vam še pogledat vam da poveste če je use ql.:)
ampak najprej še tistih neki vprašanj:

* rekl ste nej kupm bartona. sam da ni to kšna okrnjena verzija (nevem zakaj se mi tko sliš. B A R T O N sounds suspicious:) )
a je tovejša zadeva od tistga throughbred (al kaj je že?). je tud bolš za navijat oziroma če je ultimativni zmagovalec na koncu barton?

* trenutno sm napisu na spisek ATHLON XP 2500+/512 (1.83GHz) Barton. vendar če bi se odloču za Box verzijo bi pršparu okol 10k (tok namreč koštata cooler THERMALRIGHT SK7 in ventilator YS-Tech FD 1281257B-2A, 80mm ;ki ste mi jih predlagal) ker ma box verzija hladilnik in vent. že gor (a je to temu tako?:) ). vprašanje sledi: a je edina razlika med box in NEbox verzijo v tem da ma box že hladilnik gor; oziroma če se da pol od box verzije serijski hladilnik dol odšraufat in kasneje ko bom mislu zadevo navit dat gor sk7 ???

* na eventus sm zasledil tole: Abit NF7-S : Soc A NVIDIA nForce2 ,5xPCI, DDR333, 6ch zvoćna kartica, LAN 10/100, USB2.0, ATA 133, Serial ATA, Firewire
piše da ma DDR333. a ni pomnilnik pc3200, ki ga jes mislm nabavt 400MHz. a ne bi bil to problem?
ali je mogoče tako da je 400MHz u bistvu 200MHz ker je ddr in to sploh ne prestavlja problema?

* glede pekača še nism čist odločn ker nevem kaj je razlika med oem in retail verzijo. če mi to pojasnite bo zelo ql.


NO EVO

to so bla še zadnja vprašanja, zdej vm pa predstavlam osnutek maila. Mal pokomenterite če je vse kul pa tud če mi kšno vejco popravte ne bom jezn:)

TOREJ:

Lep pozdrav!

Ker v kratkem nameravam kupiti nov računalnik, sem se odločil da pošljem ponudbe večim računalniškim podjetjem
(mlacom,enaA,eventus,mimovrste,AGT,jae in megahit). glede na ceno, ki jo poste postavili in ponujeno garancijo
se bom potem odločil kje kupiti.
računalnik bom večinoma uporabljal za igranje iger ter poslušanje glasbe. odločil sem se za naslednjo
konfiguracijo (zraven komponent sem napisal še cene pri mlacomu (razen cena diska je od enaA, ker ga pri mlacomu
nimajo na ceniku) ,da sem si približno izračunal kolikšna bo cena. naj povem še da operacijski sistem imam
še od prejšnjega računalnika in ga zato ne nameravam kupiti.

konfiguracija:

ABIT NF7-S nForce2 +SB(soundstorm)+LAN+SATA+FW 32.160 sit
ATHLON XP 2500+/512 (1.83GHz) Barton 27.240 sit
Pomnilnik TwinMOS: 512MB PC3200 24.600 sit
RADEON 9800 128MB DVI/TVOUT 79.200 sit
WD SATA 120GB 7200rpm 8MB Cache 30.273,60 sit

PIONEER DVD120S 16x/40x oem 11.40 sit
LITE ON 52/32/52 IDE Retail 11.400 sit
THERMALRIGHT SK7 7.500 sit
YS-Tech FD 1281257B-2A, 80mm VEntilator 2.500 sit
Napajalnik Chieftec HPC-420-302 ATX 420W 15.652 sit
chieftec ohišje serije bx ?

Prosim če mi čimprej odgovorite na: " france.vidmar@kks-kamnik.si " in mi sporočite ,za koliko denarja bi lahko
pri vas dobil tak sistem, in garancijo, ki ste jo pripravljeni nuditi nanj.
(prosim če mi sporočite tudi ceno in garancijo za vsako komponento posebej)


Lep pozdrav,
Lovro



ok to je torej osnutek maila, ki pa se lahko pe spremeni glede na to kaj poste porekli na "najzgornjšna":D vprašanja:)


res THX!!!!

lovro1a ::

aha pa še to:
nf7 ma valda agp 8x ane?
zanima me tud če bojo nanjo pasal tud tisti 64bitni amd procesorji? najbrz ne kaj?

pa še eno miš novo sm se odloču zraven kupt.
lasersko valda. zanima me kera je najbolš, če mi največ pomen natančnost (za prvoosebne igre), ql pa bi blo tud če bi bla brezžična (vendar sam v primeru da obstajajo take da se jim da polnit baterije).

Dr_M ::

rekl ste nej kupm bartona. sam da ni to kšna okrnjena verzija

barton ni popolnoma nic okrnjen. ima podobno jedro kot tbredB samo da ima dodatinih 256kb L2, se pravi skupno 512kb. dela pa na 166mhz fsb.

prašanje sledi: a je edina razlika med box in NEbox verzijo v tem da ma box že hladilnik gor

razlika je tudi to, da ima oem 1 leto garancije, box pa 3 leta.

piše da ma DDR333. a ni pomnilnik pc3200, ki ga jes mislm nabavt 400MHz. a ne bi bil to problem?

nikakrsen.

glede pekača še nism čist odločn ker nevem kaj je razlika med oem in retail verzijo. če mi to pojasnite bo zelo ql.

pri oem dobis samo enoto, retail je v skatli.


glede miske je tko...logitech mx500 z zico ali mx700 brez zice. sam tale mx700 je cca 20k sit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Jackass ::

Dr M: Js pravm, da je Zalman 6000Cu dobr!

Sm zamenju že tri hladilnike in nakonc ustou pr Zalmanu. Un kurac od TT Volcano 7 je ohladil proc za 1°C blj, a sm mislu, da sm na letališču! Zalman je pa skor neslišn! --Moje izkušnje

Glede Mlacoma: Jah res je, da sm zamenu disk in rame. Rami so mel napako, disk je crknu po 2 letih. Nov disk sm dubu po 1 tednu. Rame tut brez problema. Nobenih težav, da česa ne bi hotl zamenat. Sam pč tja morš pridt povedat unmu plešastmu žgoljotu, da si stesteru s programi, da je javl napake oz. v mojem primeru počasen zagon ter glasnost in že dobiš od IBM-a (njihov disk sm mel - 40GB) nov disk.

Aja pa sestav ga rajš sam doma, k en pek iz Mlacoma mi je 1 uro šraufu disk na nosilce, zvil en kondenzator. Js sm sam doma vzel vn vse prešraufu in dal nazaj v pol ure - pa še js sm počasn!

Nikol pa ne kupvt v Megahit-u. Ker to je pa tko kt bi blo gor napisan:"Čez en mesec prinesi vse skupaj zamenjat!" 400MHz rami sploh ne delujejo na 400Mhz...

Pa še eno vprašanje: Zakaj za vraga pa rabš R9800? A ni 9600pro/XT čist dobr?
jAcKaSS

Dr_M ::

Jackass: use je odvisno od ventilatorja.:) je pa res da v7+ ni edn boljsih hladilnikov. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jackass ::

Ja to maš prov. Pr Zalmanu in sk7 lohk itak daš vent po želji gor. Oz. povsod lohk zmodaš svoj vent gor.

lovro1a ::

hmm. čeprav ne mislm sam sestavlat me vseen zanima če pol vseen dobiš garancijo? ubistvu je še bolš k ne dobiš nalepke čez. a pa te drgač draži al cnej pride če bi sam sestavu?

mchaber ::

Tist majl si slabo napisal!! Zbriši vse cene takoj.;)

Pa tud da maš OS od starga računalnika...:\

Skratka, čim bolj znanstveno napiči.8-)
.

Dr_M ::

lovro1a: jest ti priporocam telefon...na mail nekateri sploh ne odgovarjajo.
napis si na en list kaj rabis in klici okol. pa pis cene zravn.
glede garancije je pa tako - garancija ti da proizvajalec in NE prodajalec.
garancija more velat toliko casa kot doloci proizvajalec in ne tok tok jo doloci prodajalec. pac ne kupis tam ce je drugac.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lovro1a ::

dobr cene bom zbrisu. sam zakaj bi pa mogu dajat še 20k za xpje če jih že mam.

lovro1a ::

ok. torej je konfiguracija končna:

ABIT NF7-S nForce2 +SB+LAN+SATA+FW
ATHLON XP 2500+/512 (1.83GHz) BOX Barton
Pomnilnik TwinMOS: 512MB PC3200
RADEON 9800 128MB DVI/TVOUT
PIONEER DVD120S 16x/40x oem
LITE ON 52/32/52 IDE oem
WD SATA 120GB 7200rpm 8MB Cache
Napajalnik Chieftec HPC-420-302 ATX 420W
chieftec ohišje serije bx

ce komu kej ni všeč: speak now or forever hold your mouth:)


cen ne bom napisou, tud da že mam os (jim bom pac pol reku da ga ne rabm)
bom pa najprej poslal pa pol takoj vse poklicu in jih najprej mal sprasval da bojo vidl da sm resn, pol pa povedu da sm jim lih mejl poslal.

a bo uredu.

ce je pa ksn pisatelj kle mi pa lohk tud on eno znanstveno pismo napise, oziroma muštr zanga ,da me bojo resn jemal.
jes maila ne vem zakaj sploh ne morm resno napisat. kmal kr začnem po domače in pol kr kšne joke not vmešam:D

če mi lohk še mal glede miši svetujete. pliss
ahaa sej res; še to. a bojo moji 4.1 creativovi zvočniki (men se zdi da so fps 1500) delal na soundstormu k je 5.1
najbrz bojo sam useen raj prasam.

k bom pa začel z pripravami na navijanje vas bom pa itaq spet zasul z vprasanji>:D
:)

Jackass ::

Miš: Logitech MX500 ~ 14k SIT - svetovn mišak

Zakaj pa Lite-on pekač? vzem unga plextorja k stisne gor podatke, da lohk zapečš do 1,2GB na CD. To je CD-RW js pravm. Če ne pa vsaj enga Teac-a.
jAcKaSS

Zheegec ::

ATHLON XP 2500+/512 (1.83GHz) BOX Barton

Res da boš vzel BOX, vendar to zaradi garancije, ker boš pa navijal je BOX vent zanič, tako da vseeno vzemi SK7, tisti BOX cooler boš pa zraven v roke dobu :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

asPeteR ::

->WD SATA 120GB 7200rpm 8MB Cache

Jaz bi se obesil na tole. Raje vzemi Maxtorja, je tisji & hitrejsi. Pa raje vzemi 2MB verzijo, stane manj, efekt pa je isti.
http://blog.stegnar.com

Zheegec ::

Vzemi Maxtorja, samo 8MB verzijo, SATA 2MB itaq ni - kolikor vem.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

8mb, ze zaradi garancije :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lovro1a ::

hja tkole bom reku. sm mal gledu tista navodila za overclockanje. pa me zdej zanima: a pr amd se da sam faktor pomnoževanja spreminjat in ne tistga fsb al kaj je že. se prav ker ne spremeniš fsb ne spremeniš frekvence pci vodil in se ti ni treba zanašat na kvaliteto komponent (kot so tm napisal) in tvegat popačenja podatkov na disku...
se prav al se da xpja brez večjih težav z enim sk7 lepo navit. sam na kok pa sploh. oziroma če zdej u resnic dela na 1.83 Gb a pol če ga naviješ na 2giga je to kokr da bi mel 3000+ al kaj. hja mam pa občutek da nas nategujejo s temi xpji.

za disk pa prosm kompletno uradno ime napiste da mi novjo pol kr enga dal.
a pa ste drgač prepričani da je maxtor bolš od western digital?
pa še za tist plextor pekač mi plis točn napiš ker je.
a se da z njim tud normalno pečt (brez tistga stiskanja), zato k to stiskanje najbrz kej popač podatke. mi je pa važn da lohk en avdio cd res kvalitetno prekoperam (btw ker je najbol program za kopiranje avdio cdjev?)

lovro1a ::

aja sej res. alien k si reku naj vzamem boxa zarad garancije. a ne bo garancija itaq šla u franže če bom overclockov. nazadnje če ti še ohišja ne dovolijo odpret pol ti najbrž tud sekundnga lepila ne dovolijo nanašat na procesor?

Dr_M ::

hja mam pa občutek da nas nategujejo s temi xpji.

niti ne...mogoce mal :)

se prav al se da xpja brez večjih težav z enim sk7 lepo navit. sam na kok pa sploh.

2.1-2.3ghz

a pa ste drgač prepričani da je maxtor bolš od western digital?

aha...se bolsi bi biu hitachi.


a pr amd se da sam faktor pomnoževanja spreminjat in ne tistga fsb al kaj je že. se prav ker ne spremeniš fsb ne spremeniš frekvence pci vodil in se ti ni treba zanašat na kvaliteto komponent (kot so tm napisal) in tvegat popačenja podatkov na disku...

da se preko fsb-ja in mnozilnika. nforce2 plate pci vedno na 33mhz agp pa nastavljas sam od 50-100mhz se mi zdi (itak nima veze) in oboje je neodvisno od fsb-ja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lovro1a ::

najprej WD pol maxtor , zdej že hitachi. hja enkrat se bo treba odločt. drgač vas bom še cel tedn moril z vprašanji lol:))
jutr zvečer mislm mal poslat po firmah to, tko da bi blo ql če bi bli do takrat vsi enotni:)

Zheegec ::

Itaq ne vedo če si navijal, ker se navija preko BIOSa. Pa nikakor ne iti k firmi kjer ti dajo nalepko gor!
Itaq če nisi nič TI skuril, ni panike, skuriti je pa moderne proce težko, razen če pri AXP sklopiš možnost da se pri temperaturi XX sklopi :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lovro1a ::

hmmm sam če se da 2500+ na okol 2.2giga navit. na kolk se da pa pol 3000+ ?
a je isti šmorn a je mal drgačn šmorn?
a mata drgač serijsko 2500+ pa naprimer 3000+ isti hladilnik gor? k če ga mata a ni pol mal čudn da se prbližn enak grejeta čeprav ma en večji pomonževalni faktor?

drgač pa še nism čist odločn.
lohk kupm zdej box verzijo in mam več garancije (alien mi še ni povedu kako jo ohrant kljub overclockanju ,sam ziher ma kšno idejo8-) )
in pol čez kšne pol leta k bi se spravu navijat mač v mimovrste na dom naročim en hud hladilnik in pol zamenam.

al pa že takoj kupm Nebox varianto in sk7

hm nevem.

pa glede diska pa cd-rw se še odločte pa smo fertik no.:)

lovro1a ::

hmm sam kera firma ti pa ne da nalepke gor?
jes sm mislu da dajo vse.
sam a ne misls da jim boš mal težko dokazal da nisi procesorja ti skuril, če so na njem sledovi "šarjenja" po njem in zviševanja frekvence delovanja.

Zheegec ::

Ja vzemi BOX + gor ti naj dajo SK7 in en vent, tisti BOX hladilnik pa tebi v roke.
Garancijo boš obdržu, če ne boš SKURU procesorja, skurit ga pa ne moreš če ga ne naviješ preveč (vsak CPU se navija različno, en 2500+ gre na 2300MHz z lahkoto, drugi 2500+ pa komaj do 2200MHz. 3000+ se naj bi navijal isto kot 2500+), ali pa če preslabo hladiš (recimo če ti pade dol hladilnik -> jaz sem pretrgal žico od napajanja za vent, pa se je comp lepo sklopil, pa sem nazaj vklopil žico za vent, pa prižgal comp. Vse dela :D Tako da se nč bat).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

1. Šaril po njem ne boš, ti bodo oni vse gor dali -> SK7 in vent, ter vse sestavili
2. Procesor se ne bo skuril, dokler ne boš napetosti in pa frekvence preveč povečal. Recimo 2200MHz na 1.8V spljoh ne bo problem.
3. JAE, AGT-racunalniki (imaš možnost z ali brez nalepke) ti ne dajo nalepke gor. Recimo MlacoM -> nalepka.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

nazadnje če ti še ohišja ne dovolijo odpret pol ti najbrž tud sekundnga lepila ne dovolijo nanašat na procesor?

joj pa ti boš vse zafural kolko vidim,napizdli pa te tudi bojo kot ne vem kaj.kje pa si vido da se sekundno lepilo dava na proc.svetujem ti da si ne kupiš te mašine ki si jo misliš,al pa če si jo boš nič ne navijaj,ker boš vse uničo.žal tal je,kolko sem pač spoznal kaj in kako sprašuješ.aja pa novi 64bitni proci ti ne bodo šli na tole plato,sploh ne vem zakaj razmišlaš o 64biznem procu.

Zheegec ::

Hehe, tega pa nisem videl, dobra fora Boštjan :D
Sekundnega lepila ti pa 100% ne dovolijo dat na proc, to je tako kot cukr v tank od avta (recimo no) :D

Boštjan - vse je enkrat prvič 8-) Če bo prvič skuru CPU, bo pa drugič dosegel 2400MHz, tretjič pa bo spedenal vodno, naredil VDD mod,... >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

jest bi temu tipu kr predlagu da nej kup sestavljeno masino :) nakonc bo kupu kr neki, naredu eno hudo stalo in use skup odnesu v smeti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716192 (8231) Vlad Tepeš
»

PC + LCD do +-350k

Oddelek: Kaj kupiti
342289 (1670) Tocko
»

obnova sistema - kaj zamenjati ?

Oddelek: Kaj kupiti
131357 (1138) Heisenberg
»

Komentirajte sestavo racunalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524332 (3391) xabre
»

začetna izbira: AMD ali Intel? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1105365 (3734) JohnyB

Več podobnih tem