» »

kopujem komponenete v vrednosti 230k

kopujem komponenete v vrednosti 230k

1
2
3

boštjan ::

saj vem da je vse 1.prvič,tudi sam sem šel skozi to sito,a se nisem takoj začel podajat v tako visoke zahtevne vode. no dovolj o tem,da ne bom šel preveč offtopic.
lovro,jaz ti svetujem da nekaj več keša zapraviš za monitor(če še ga nimaš) in si prvo kupiš eno umirjeno mašino,pol pa si kupi kako o/c mašino ko ti bo vse bolj jasno,da ne boš denarja beg metal in še sproti kaj uničo.najprej ti svtujem da začneš malo spoznavat prebirat literaturo računalništva in se pol odločiš za kako hudo mašino.

lovro1a ::

khm. dele sm kr dobre vole k sm lih naredu občinske pole za B kategorijo, tko da me boštjan niti ni tok užalu:P za sekunden lepiu sm zvedu tu na tej strani v članku kako navit xp procesor. zdej nevem a sem kej narobe prebral al kaj (k sm zlo nahitr(se itaq mislm bl poglobit predn bom navijal)) sam tm piše da s sekundnim lepilom zaponiš jamice med l1 in l2 mostički na amdju.
in kokr jes vem se sekundnga lepila dol s procesorja ne da odstrant brez sledov. glede nalepke itaq ni problem ker jo itaq znam lepo odlept in shrant na varno, sam tega prej nism hotu kle razlglašat:)
pc pa ne kupujm prvic, ker sm si zelo lepo mašinco nabavu pred dvema letoma. to je računalo ki ga mam zdej in ima abit kt7 raid in amd athlon 900MHz ter navit gts2 z 32Mb pomnilnika. preden bom navil svoj novi računalnik bom najprej navil tega (kar nebi smel bit problem saj je zelo uredu plata), tko da bom dobil neki znanja in potlej navil še tanouga 2500xp. ko sm kupoval prejšn računalnik sem bil kr zelo na tekočem, pol so mi pa pcgamer spremenil v pcformat (ki mi sploh ni ql) in sem se zato odnaroču (tud zato ker sm se 3mesce pred ukinitvijo pcg naroču nanj nevedoč da ga čez 3 mesce ne bo več(niso nam namreč povedal) in sem tako popizdeno odnaroču revijo. pol se mi pa ni več dal spremljat, ker sm rajš uživu ob posluževanju se mojega compa.
skratka glede tega da bi jest use uničo vas ni treba preveč skrbet, saj ni overclockanje nič druzga kot mal lotanja in ročnih spretnosti ter uporaba tega foruma, kjer ti majstri kot ste vi vse lepo povedo. itaq mam pa vs da mi pomagate.
Torej:
povejte mi še kjer disk nej uzamm, in potlej pošljem maile tem nekaj firmam.
monitor že mam: 19' flat samsunga in kr lepo dela zaenkrat tko da ga ne mislm menjat.

če je pa tist s lepilom kr neki mi pa plis povejte da se nom pri navijanju xpja ravnal po tistem članku!

ker disk?:) (da ne bomo preveč zašli s teme)

boštjan ::

zapolnjevat luknic od novega proca ne boš rabil,ker so vsi AMD proci odklenjeni na nForce2 platah,tako da lahko brez problema spreminjaš FSB in multiplayer.
Kar pa se HDD tiče,pa bi jaz vzel 120GB firme WD,maxtor ali seagate,sata ali navadni ide pa se odloči sam,vse je okoli 30k.

lovro1a ::

ok se prav bom vzel WD.
glede pekača je pa pomoje najbol da vzamem teaca. plextor se mi zdil mal drag, liteon mal poceni, pa gremo v sredino.
kako pa se vm zdi? če je teac uredu plis povejte ker model k jih je tok...
pol pa da že enkat pošlem ta mail.

glede navijanja: a boštjan torej priznaš da tisto od lepila vseen ni tok mem, kokr se je sprva vsem zdel (tud men (zelo))?:)
če je pa že odklenjen, pa sploh nimam kej sfukat kaj. pač mal povišam pomnoževalnik pa je stvar rešena.
almost too good to be trough.
nč lotanja nč paste:)
čeprav mi je kr mal žou da ne bom nč lotov. mrbit bom pa useen vodnga spedenal:)

boštjan ::

teacov pekač je samo en model,pol je še tu combo entoa(pekač +dvd)in še dvd pekač.
glede sekundnega lepila,pa glih ne bi reko,da se je dalo tako mostičke povezat.najdi ti to.
pasto pa boš moral davat na jedro proca,pol pa še cooler nanjga in tu ga lahko kar fajn vsereš če nisi previden.

Zheegec ::

Brez paste boš težko preživel, samo za silo ti jo bodo že v firmi zrihtali.
Disk vzemi Maxtorja 8MB predpomnilnika SATA.
Aja, takšen RAM pa boš vzel zato, da boš dvigoval najprej FSB, šele nato pomnoževalnik.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lovro1a ::

khm a niste tko rekla da so na tej plati amdjixp že itaq odklenjeni. zakaj bi pol sploh kej rabu kakršno kol pasto?
drgač je pa tm pisal da sekundno lepilo porabš zato da zapolniš jamice med mostički. ker je dno jamic pozlačeno in ozemljen moraš dat v jamice najprej lepilo, da jih izoleraš od prevodne paste ki potem poteka čezenj.
za pomnilnike si pa pol tko predstavlam: ker je procesorski takt (166)počasnjejši od rama (200) moram najprej procesorski takt čimbolj približati ramovemu, nato pa še po pameti povišam pomnoževalnik. sam to se bomo itaq šele pol menil ko bom mel jes sistem enkrat doma:)

glede diska pa nevem. en prjatu me skos prepričuje da je bolš WD. sicer mislm da mate vi kle več pojma od nega, sam mi vseen mal mori k on tok za wd navija. bom pogledu kakšna je razlika v ceni pa se pol odloču.

dele sm pa tok zjeban (sm mel dele nočno v avtošoli) in bom šel kr spat rajš, tko da bom pol jutr mail poslau.

aja za teaca sm pa gledu na enaA pa jih je men se zdi kr nekaj. al vsaj dva. nevem no. lohk da se drugi sam v barvah razlikujejo.

Dr_M ::

ja wd diski so bli neki cajta hit. ampak jih je maxtor hmal prehitu, da o hitachiju ne govorimo. tvoj frend je mal u "lagu" >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

wd diski so tudi ok,samo ne vem kako se obnese wd sata disk,jaz mam maxtor sata disk in dela ok.pasto pa boš rabo,da boš namazo jedro proca in pol dal gor cooler,govora je o termalni pasti

lovro1a ::

da da termalna pasta...to pa že. sam a te mi nebojo dal že u štacun vmes. ker pol bom itaq mogu razderat.
a če daš enkat termalno pasto gor, a se da pol cooler nazaj dol vzet. najbrz ja sam mors pol dobr odstrant ostanke termalne paste al kaj?

lovro1a ::

ok mam zdej novo verzijo pisma in povejte če je uredu:

Lep pozdrav!

Ker v kratkem nameravam kupiti nov računalnik, sem se odločil da pošljem ponudbe večim računalniškim podjetjem
(mlacom,enaA,eventus,mimovrste,AGT,jae in megahit). glede na ceno, ki jo poste postavili in ponujeno garancijo
se bom potem odločil kje kupiti.
računalnik bom večinoma uporabljal za igranje iger ter poslušanje glasbe. odločil sem se za naslednjo
konfiguracijo:

ABIT NF7-S nForce2+SB+LAN+SATA+FW
ATHLON XP 2500+/512 (1.83GHz) BOX Barton
Pomnilnik TwinMOS: 512MB PC3200
RADEON 9800 128MB DVI/TVOUT
WD SATA 120GB 7200rpm 8MB Cache

PIONEER DVD120S 16x/40x oem
TEAC 52/24/52 IDE oem
Napajalnik Chieftec HPC-420-302 ATX 420W
chieftec ohišje serije bx

PS:BOX bartona bi vzel le zaradi garancije. Vendar pa se mi serijsko vgrajeno hlajenje ne zdi dovolj dobro,
zato mi procesor opremite s "THERMALRIGHT SK7" coolerjem in "YS-Tech FD 1281257B-2A, 80mm" ventilatorjem.


Prosim če mi sestavite predračun in mi ga pošljete na " france.vidmar@kks-kamnik.si "
(oziroma odgovorite na ta mail), zraven pa mi še posredujete podatek, koliko let garancije
ste mi pripravljeni nuditi.



Konec pisma:)

imam še eno vprašanje (za forumaše, ne za mlacome,enaA itd...)
al je razn izgleda sploh kej važn ker ohišje mam, k drgač bi lohk kle mal pršparu k mi je ubistvu useen kako comp zgleda?
pa še:
kako je celo ime tiste laserske miške k je najbol?


THX

Zheegec ::

Ohišje je važno zarad prevetritve, drugače pa ne.

Miška je Logitech MX500 -> z repom
ali Logitech MX700 -> čisto enaka, samo da brezžična
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lovro1a ::

hja sam a je tista brez repa dost kvalitetno narjena, da mi jo po pol leta ne bo treba stran vržt ker bo baterija fuč. a se sploh da baterija filat?

lovro1a ::

kok pa mislš da me bo draži pršlo, če napišm chieftec ohišje serije bx, kot če napišem eno kvalitetno ohišje?

lovro1a ::

aja a pismo je zdej ok?:)
pa nisi mi povedu če dam lohk pop cooler še dol, po tem ko ga enkrat s procesorjem spojim s termalno pasto?

lovro1a ::

svetoval ste mi naj kupim Napajalnik Chieftec HPC-420-302 ATX 420W in ohišje chieftec serije bx. a to gre skupi???

aja za miš sm se odloču: LogitechŽ MX™700 Cordless Optical Mouse pametno ste svetval. čeprav je draga ko žafran, se mi zdi extremno kul:)
je vse kar od miši lahko pričakuješ.

boštjan ::

svetoval ste mi naj kupim Napajalnik Chieftec HPC-420-302 ATX 420W in ohišje chieftec serije bx. a to gre skupi???

ja gre in kar lepo napiši kero ohišje.če ti bodo v štacuni vse sestavli,ti bodo dali garancijo na ves računalnik in ta je ponavadi dve leti,ne glede,če maš ti not napravo,ki ma posbej kupljena 1 leto garancije.

PS:BOX bartona bi vzel le zaradi garancije. Vendar pa se mi serijsko vgrajeno hlajenje ne zdi dovolj dobro,zato mi procesor opremite s "THERMALRIGHT SK7" coolerjem in "YS-Tech FD 1281257B-2A, 80mm" ventilatorjem.

ta bo bolj težka,vsaj glede venta,ki si ga navedel,mlacom bi ga znal meti,drugi ne.pol si raje volcano12 vzami,cena je 6600.aja pa bodi brez skrbi,da ti ne bi termalne paste dali gor.
edina slaba stran sestavljene kište je,da dobiš nalepko gor in je v garancijsekm roku ne smeš odstranit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Zheegec ::

edina slaba stran sestavljene kište je,da dobiš nalepko gor in je v garancijsekm roku ne smeš odstranit.

Odvisno kje, Mlacom ja, AGT po želji (se odločiš), JAE ne,...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lovro1a ::

hja za enkrat mi je sam agt odgovoru. sam majo drago (radeon je 38k dražji kot v mlacomu) a je to možno?
glede nalepke: al če se odločiš da jo nočeš, al pol ti dajo mn garancije al kje je kle fora.

drgač je pa kle ponudba iz agt:

bemtiš. kr u outlook expresu mi noče attachmenta odpret (k so mi predračun v attachmentu poslal). če odprem mail, mi tam zgori v vrstici kjer je attachmen piše: OE removed acces to the following unsafe attachments in your mail:1054_03.htm

porkaš:)

sm pa na hitr pogledu ko sm mail najprej odpru na netu. ( s to zadevo je drgač tako: mam kablski net in ker sm parkrat dobu virus po mailu zdej gledam maile na netu s pomočjo njihovega orodja (jessie softnet). dons sm tud pogledu najprej tm, pol sm pa zapru in sm hotu pogledat se u outlooko, pa mi ni hotu attachmenta odpret. >:D >:D >:D
pol grem pa nazaj na net in hočm tm pogledat, le da tam zdej ni v inboxu nič. kot da bi se zbrisal ko sm u outlooku pogledu.
najbrž pol k je outlook dol potegnu se pol tm zbriše..al kaj jest vem)

pol pa še u outlooku. u glavnem


KAJ NEJ NARDIM; DA BOM LOHK ATTACHMENT POGLEDU? in kaj sploh je OE za boga?
mam drgač avg antivirus program (enkat zastojn verzijo dol snel) in je mel tud en plugin za outlooka. sam nevem če je to to. ali pač?

jao sami problemi. da ne govorim da jutr mto pišemo....nč še ne znam....dons je fuzbal...pol mam relacijsko nočno vožno v avtošoli...ob 10h se bom pa začel učit ..tko k zmer jao..>:D >:D

lovro1a ::

lol sm sam še enkrat mail forwarderu in pogledu na netu. kere primitvne rešitve se učas človk spomne8-)

torej ponudba je taka:
(jes mislm da je totaln rip off. kot sm že reku je radeon ful draži kot v mlacomu, pa kr en drug disk si mi drznejo dat lol.)đ

aja pa zakaj mi rabjo ata100 kable računat če je kao sata disk?


AGT Računalniki d.o.o.
Vodnikova cesta 157, 1000 Ljubljana
Tel: (01)50-74-452, 070/61-66-99 Fax: (01)51-04-160 www.agt-racunalniki.com
Davčna št.: 95980385; Matična št.:1674340; št. Vložka:1/35456/00 v Ljubljani Osn. kapital: 2.100.000,00 SIT



Kupec: Lovro Vidmar

,

PONUDBA ŠT.: 1054/03

Z dne: 19.11.2003

Datum zapadlosti: 24.11.2003





Artikel Naziv Model Kol. Cena za kos Znesek DDV Skupaj z DDV
OHICH0021 CHIEFTEC, ČRN BREZ PS BX-03B-U 1 17.100,00 17.100,00 3.420,00 20.520,00
NAPCH0003 CHIFTEC, 420W, aktiven PFC HPC-420-302 1 12.444,00 12.444,00 2.488,80 14.932,80
OSPAB0004 ABIT, NF2, SB 5.1, SATA, 8XAGP, USB 2.0, ver 2.0 NF7-S 1 27.400,00 27.400,00 5.480,00 32.880,00
PROAM0022 AND, HLADILNIK + NALEPKA XP 2500 BARTON BOX 1 23.200,00 23.200,00 4.640,00 27.840,00
RAMVI0008 VIKING 512MB PC3200 1 20.420,00 20.420,00 4.084,00 24.504,00
DISAL0001 FDD, FDD 1,44 1,44 3.5 1 1.827,00 1.827,00 365,40 2.192,40
DISSE0006 SEAGATE, 7200RPM, SATA 120GB 8M SATA 1 26.700,00 26.700,00 5.340,00 32.040,00
CDDPI0002 PIONEER, 16X40, SLOT IN 120/S 1 9.300,00 9.300,00 1.860,00 11.160,00
CDRTE0004 TEAC, 52X24X52 CD-W552E 1 11.133,00 11.133,00 2.226,60 13.359,60
KABAU0001 KABLI, AUDIO KABEL ZA CD-ENOTO AUDIO KABEL 1 250,00 250,00 50,00 300,00
KABID0002 KABLI, ATA 100 IDE 80 ŽILNI 1 583,00 583,00 116,60 699,60
GRAAT0018 ATI, DDR, DVI, tv-out RADEON 9800 PRO 128MB 1 90.500,00 90.500,00 18.100,00 108.600,00
MISLO0008 LOGITECH, PS/2 PILOT MX700 1 17.400,00 17.400,00 3.480,00 20.880,00



Skupaj vrednost brez DDV: 258.257,00
Skupaj DDV: 51.651,40
Za plačilo:
309.908,40
Vrsta popusta: Za gotovino ali 100% avans
Skupaj brez DDV s popustom 3.00 %: 250.509,29
DDV s popustom: 50.101,86
Za plačilo s popustom:
300.611,15





Plačilo na transakcijski račun LB: 02013-0090759324


Garancija na izdelke: ASUS, INTEL osnovne plošče, trdi diski z 8MB predpomnilnika, monitorji, procesorji Intel Box celeron in P4 ter Viking spominski moduli 3 leta. Osnovne plošče ABIT, ATI kartice, CD in CDRW enote, diski z 2MB predpomnilnika 2 leti garancije. Sestavljeni sistemi AMD zapečateni 2 leti garancije. Sestavljeni sistemi Intel zapečateni 3 leta garancije. Odprti Intel in AMD sistemi po komponentah. Ostale komponente 1 leto. Potrošni material je brez garancije.
Garancija se upošteva samo ob predložitvi računa ali dobavnice.
Pogoji izdaje in plačila: Blago je do celotnega plačila last AGT Racunalniki d.o.o., v primeru neplačila stroške izterjave nosi kupec. V primeru zamude plačila zaračunavamo obresti po stopnji NLB d.d. za kratkoročne kredite. Prodanega blaga ne zamenjujemo.
Prevzem: Vodnikova 157,1000 Ljubljana ali dostava po dogovoru.
Pooblaščen servis: AGT racunalniki d.o.o., Vodnikova 157, 1000 Ljubljana. Od ponedeljka do petka od 12h-16h.

Izdal za AGT Računalniki:
Darko Gliha


aja drgač je pa vse ostalo razen radeona kr pocen. al ne ..nevem. ohišje je drag ko prasec. študeram da bi vzel čist navadenga bež in ga mrbit mal zmodov pol. če se mi bo dal. a je to kej slabš hlajenje pol če nimaš lih chieftec bx ohišja. kok pa prbližn košta en običn ohišje?

aja disk so mi poturil seagate. a je to uredu?...men smrdi po nategu:)žI
pa namest twinmossa so mi dal VIKINGA. kwa je to zaen. a je prbližn isti drek al je velik slabši drek.
vsekakor se mi zdi da kle nebi kupoval:\

ganzi ::

Radeon je PRO verzija. Če si ti mogoče brez pro gledu.

Glede ohišja...se mi zdi da si hotu vodno not dajt a ne?v tem ohišju boš mel kr dost placa se mi zdi...kr vzam chiefteca se splača ful.. je dost bol prostorno od navadnga ohišja in je res bolj zračno..

lovro1a ::

hehe tist z vodnim je bil drgač bl joke, sam ce bi pa res se spravu to delat, pi pa po vsej verjetnosti celo ohišje razvrtal in predelal. za kaj takega je pa chiefteca za 20k škoda.

sam po drug stran: a bom lohk to ohišje ohranu še za vsaj nasledn comp? a bo plata pasala not, a se bojo mrbit v kšnih 5ih letih dimenzije hardweara preveč spremenile.
skratka če bi že zdej dal 20k za ohišje, a bi ga pol lohk mel za vse prihodnja računala?

Dr_M ::

skratka če bi že zdej dal 20k za ohišje, a bi ga pol lohk mel za vse prihodnja računala?

glede na to da pocasih prihaja BTX standard...mogoce se ene 2-3 leta.

nevem zakaj misls da te usak hoce nategnt? mal poglej cenike pa bos vidu kaj sploh prodajajo, ne pa neki bluzit kle.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

JustVi ::

grafično uzem tole

potem imaš ohišje

če se boš sam igral ti je edina izbira enaa, najceneje zate in še prijazno

Če boš kupoval v mlacomu te bo prišlo dražje in not boš dobil šaro in gor nalepko.

še pobijat se boš moral potem z brezobrazneži v mlacomu.

ganzi ::

Veš kako je ... enkat pridejo plate btx sedaj so atx in baje ne bojo več na desni strani (v ohišju) ampak na levi.. in tut razporeditev na platah bo drugačna.. ampak ne vem kdaj bo to in kok je tle res??

Tko sm js slišal al pa kje prebral.. nism pa čist prepričan tko da nej ti tole še kdo potrdi..

Drgač pa vzam CHIEFTEC DX-01BD-U črn, je mal manjkot 17 tisoč..
Splača se dat za ohišje mal več dnarja .. Js sm tut včasih tko razmišlju ah sej je sam škatla.. zdj k mam pa čifteka pa razmišljam mal drgač>:D ..

Kupuješ pa za danes in ne za čez pet let.. Teh 5k več boš pa že preživel.. v 5-tih letih..

Zheegec ::

Kaj je spljoh problem - ohišje, PSU, plato, CPU,... vzemi pri AGT (pa reč jim naj ti dajo BREZ nalepke), Radeona in še kaj kar je drugje ceneje pa vzemi drugje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lovro1a ::

napisal so mi seagate disk namesto wd in viking ram namesto twinmoss.
a je to dvoje vseeno uredu?

drgač pa je tole copy-pastean iz mlacomovega cenika: RADEON 9800 128MB DVI/TVOUT 66.000 79.200
79k je maloprodajna cena z vključenim ddv.

tle mi pa računajo za radeona 108 jurjov. valda da se mi lohk čudn zdi ane.

itaq bom pa počaku na vse ponudbe. ponoje bo enaA res najcnej, že po njihovem ceniku sodeč.
je pa dobra varianta tud ta k ste rekl. da namreč u agt kupm mašino brez radeona in ga pol kupm v mlacomu in not vstavim sam.
upam da bojo ostali sploh šmerglal mail. jutr mto odpišem in pol začnem klicat.

Zheegec ::

Itaq da je takšna cena, pri Mlacomu je R9800 NE-PRO OEM, tukaj je pa R9800PRO retail.
Vzemi RAMe in pa grafo pri Mlacomu ostalo pri AGT, nalepke ne boš dobil.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

JustVi ::

Če boš kupoval po delih je pomembno, da kupiš tam kjer ne bodo komplicirali če kakšn harver ne bo delal. Da ne govorim o podtikanju neispravnih.

"ja na sestavlenga dobiš dve leti garancije"...lari fari.

če sam sestviš in prav izbereš imaš na vse vitalne dele min. tri leta... če ne že doživljensko...

lovro1a ::

bemtiš pa res. sploh nisem opazu da pro piše. tok skupi piše vse da se nisem oziral sploh.
za disk nisi nč povedal...seagate...sounds like crap:)

bom pa itaq počakal da mi še drugje odgovorijo.
jutr še počakam, u petek bom pa mal poklicu okol.

jutr pa drgač mto pišemo jao. dele sm si lih en res ornk kofe naredu in ga zdej prou počas pijem.
sam mi gre naživce moja filozofija, ki jo mam v glavi. ta pru test sm 5 pisu. in namest da bi si mislu: "dbest bom mel 5 mto če se še mal potrudm" si mislm: "ql zdej tud če ta druzga zabijem, mam še zmer 3"
a ma še kdo podobne težave?:\

Zheegec ::

če sam sestviš in prav izbereš imaš na vse vitalne dele min. tri leta... če ne že doživljensko...

Plate večinoma eno leto, diski 3 leta, grafa 1 ali 2 leti, RAM 1 ali 2 leti.
Doživljensko pa lahko traja 1 teden - dokler jih ne nehajo izdelovati, to se lahko hitro zgodi:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

Doživljensko pa lahko traja 1 teden - dokler jih ne nehajo izdelovati, to se lahko hitro zgodi

dokler majo stvari na zalogi, kar pa...majo se kr neki casa :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

napisal so mi seagate disk namesto wd in viking ram namesto twinmoss

tudi seagate je ok,čeprav je malo čudno da nimajo wd.twinmos rame pa dobiš v mlacomu ali eventusu,agt ma samo te vikinge

lovro1a ::

shit je k morm jest use u eni štacuni nabavt. ker bom namreč vse brez ddv dobu. zato se mi najbl splača če je use iz ene štacune, ker za posamezne komponente bom pa moral ddv plačat.
do zdele še ni noben drug odgovoru. dons pa jutr mam pa polpolne šolo, zjutri se morm pa učit, tko da ne bom mogu okol klicart. najbrž bom u pondelk vse zrihtu. upam da mi bo znesl.

Jackass ::

Za vse MX-e ti Logitech pošenka 5 let garancije! Pr MX700 dobiš polnilca zravn!
jAcKaSS

mato22 ::

Pri eni štacuni ne boš nikol dobu vse komponent, ki jih hočeš, zato boš moral kupiti v večih štacunah. V Mlacomu majo grafične od INNO zato so tud dost cenejš.

boštjan ::

Za vse MX-e ti Logitech pošenka 5 let garancije! Pr MX700 dobiš polnilca zravn!

logitech ti da ja,trgovina pa ne

lovro1a ::

bemtiš sploh noben razn agt ni mejla šmerglu. u pondelk bom poklicu posod.

a so tiste grafične iz mlacoma INNO ksn jajc, a je use isti šmorn? to me zdej res zanima, k ce ne bom mogu dobit uredu radeona za okol 85000 bom mogu drugo graficno izbrat.

aja pa še to. a morm ce uzamm twinmoss pomnilnike zahtevat da so gor winbond čipi a je vseen. ker men se zdi da majo 2 cene. ene za z winbond in eno z enimi drugimi.

boštjan ::

z inno majo dosti probleme,9800 pa dobiš že za 78k in to od sapphire firme ,ki je ok.dobiš jo v enaa trgovini.edine twinmose z winbond čipi pa so še samo 512mb MODULI.

lovro1a ::

THX
sm lih gledu po enaA in sm vidu. majo kle res najcnej zgleda.
a mi lahko en pove, kako nej une v enaA prepričam da čem sestavljen računalnik (a se oni s tem sploh ukvarjajo, a sam po delih prodajajo). k jes sm nametu vse v voziček, ampak ce zdej narocim, bom pomoje po delih use skp dobu. pa kako to da nimajo nobene izbire ohišij in pa napajalnikov.
a pa če bi se na konc odloču da sam sestavm računalo in v enaA naročim po delih, a dobim zraven vsake komponente vse potrebne kable in ostale zadeve da vse skup povežem v celoto? al bom mogu pol se okol letat po nevem kašne kable in pretvornike in nevem kaj še vse.

a kdo drgač ve za kšn online guide, kako sestavt računalnik?:)

lovro1a ::

aja pa še to.
*pa bi me sploh kej cnej pršlo če bi sam sestavu, al je vseen.
*al je tist procesor ki ga prodajajo v enaA pod oznako: "Procesor AMD Athlon XP 2500+ BOX " barton, ali je "tist ta drug k ni barton":)
*al so spominski moduli TWINMOSS boljši od VIKING. ker glede na to da twinmosse prodaja mlacom, bi skor podvomu o njihovi kvaliteti. ali je morebiti možno, da so edino twinmoss/winbond res tapravi "twinmossi" in so ostali twinmossi mlacomov nateg, ki niso nič boljši od vseh drugih ddr modulov?

Zheegec ::

pa bi me sploh kej cnej pršlo če bi sam sestavu, al je vseen

Če sam sestavljaš lahko izbiraš trgovine kjer je nekaj najcenejše, drugače je isto.
al je tist procesor ki ga prodajajo v enaA pod oznako: "Procesor AMD Athlon XP 2500+ BOX " barton, ali je "tist ta drug k ni barton

To je gotovo Barton, zraven dobiš 3 leta garancije in pa hladilnik (bolj crap kot ne), ker je BOX varijanta.
al so spominski moduli TWINMOSS boljši od VIKING

Viking testov spljoh še nisem videl, najbrž niso nič posebnega. Razlika med TwinMOS ter TwinMOS/Winbond je v čipih ki so gor - BH5 in CH5. Za nekaj malega navijati so tudi TwinMOS RAMi kul, samo če pogledaš malo po forumu z TwinMOS/Winbond RAMi vsi dobro navijajo, tako da bi jaz kar te izbral.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lovro1a ::

glede enaA nisi nic povedal.

a ce dam pac vse dele v kosarico, mi bojo po delih dostavl ane?
kako nej jih prepričam da hočem sestavljen računalnik?
(a oni sploh sestavljajo a se s tem sploh ne ukvarjajo?)

boštjan ::

pokliči jih in reči,da želiš da ti oni sestavijo.glede ohišja in napajalnikov pa res niso najbolj bogati,sploh pri napajalnikih šepajo.si mogoče pogledal kaj tole trgovino. majo svoj servis in ti bodo tudi vse sestavli;)

lovro1a ::

sem prejle se en mejl enaA poslal in so mi prec odgovoril. so mi rekl da mi pošljejo ponudbo jutr dopoldne. sicer ne sestavljajo racunalnikov po zeljeni, ampak ga men kr bojo (kwa pa vem zakaj):)
bom vidu kaj bojo skp vrgl. po vsej verjetnosti mi ne bojo hotl dat gor sk7 ampak bo kar ostal serijski cooler gor, ampak sej ga lohk pol naknadno sam zamenam, tko da nia panike.
sam glede ohišja pa nevem. pomoje mi bojo hotl da unga chiefteca z 340w napajalnikom, k ga majo u ceniku.
sam a je 340w dost?
to je zdej edino vprašanje. :)

boštjan ::

tako kot cooler,boš lahko tudi napajač zamnjal.340W prodal in kupil 420W chiefteka z dvema ventoma in pfc

JustVi ::

Chieftekov 340W je dost. Pa nekateri tako konf. lafajo še na 200W

lovro1a ::

upam da bo dost ja...k že sam r9800 zahteva vsaj 300w.
a napajalnik lahko zamenjaš tudi pri chieftecovemu ohišju, ki ima napajalnik že serijsko vgrajen?

boštjan ::

samo odšrafaš ga,mislim da ga niso šli varit gor.

urosh ::

Ali pa si tole kupi: zelo dober poceni mašin...

lp
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716164 (8203) Vlad Tepeš
»

PC + LCD do +-350k

Oddelek: Kaj kupiti
342284 (1665) Tocko
»

obnova sistema - kaj zamenjati ?

Oddelek: Kaj kupiti
131353 (1134) Heisenberg
»

Komentirajte sestavo racunalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524314 (3373) xabre
»

začetna izbira: AMD ali Intel? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1105340 (3709) JohnyB

Več podobnih tem