» »

radeon 9600 ali radeon 9800 SE ??

radeon 9600 ali radeon 9800 SE ??

PCman ::

nevem kero grafo naj kupim ;((

PrimozR ::

9800PRO. Razn če si risk-taker pa da boš pol SE modal v PRO.

PCman ::

kuko se to sploh dela?

guest #44 ::

Ok, ta tema je bila obdelana ze najmanj 5x, ampak naj ti bo.
Če se da 9800 SE softmodat brez napak (mores met kr nekaj sranja), pol definitivno kupi to! Ok, tudi drugace kupi to:D , navita prehiti vse 9600! Jaz sem prvo kupu 9800 SE, ker pa se ni modala sem raje nabavu navadno 9800 (danes), ker se mi ne da komplicirat (res da je kr drazja)!

PCman ::

ej a mi lohk zrihtaš al pa prodas 9800 se:D

MEDENA ::

PCman ::

vem da jo majo v jae ampak jst bi raj kupu rabeno ker me me dnar baše :(

guest #44 ::

Poglej na malih oglasih, mislim da jih je nekaj

MI5Ek- ::

Jaz sem si pa najprej v Avstriji nabavil 9800SE, ki se ni dala modat v 9800PRO (sem jo prodal), pol pa sem si nabavil 9800PRO v Slo (dobil domov 9800PRO 128bit - vrnil in dobil $ nazaj), nato pa sem iz Avstrije nabavil 9800PRO in ta kartica pa res dela ko šus, edino ventilator je malo preglasen na njej.

PCman ::

male oglase sm predelov ampak ni nobene razen od mi5ka a jo mas se ?????????;)

PCman ::

kera pa je bolša 9600 256 Mb al 9800 se 128 Mb 8-O

MEDENA ::

mi5ek kero iz avstije...powercolor ?

PCman ::

A lohk se men dobis ksno iz Avstrije ?:8)

PrimozR ::

Itak da 9800 z 128 rama ker ma 8 cevovodov pa 256bitn spominsk vodil (9600 ma 4 pa 128 bitov)

PCman ::

a je 9800 se tud bolša od 9600 xt 256 Mb

DjVirus ::

ja 9800SE je malo bolša kot 9600XT 256Mb

MI5Ek- ::

@MEDENA: Da, PowerColor.

@PCman: Bolj težko.

nicnevem ::

Da ne bom nove teme odpiral, ker jih je že tko preveč...

Končno sem prišel do dnarja in nameravam kupit enega izmed naslednjih radeonov 9800pro:

Hercules 3D Prophet 9800 128MB TV izhod+DVI ....Cena: 54.240 sit (jae)
Sapphire Radeon 9800 Pro 128MB DVI TV oem ......Cena: 56.610 sit (mimovrste)
Gigabyte Radeon 9800 Pro 128MB BOX...............Cena: 60.253 sit (mimovrste)

...ni mi čist jasno zakaj razlike v ceni (ok sej so res minimalne), zato me zanima kero naj vzamem. Herculesova pri Jae je najcenej, ker pa ni nobene slike in podatkov ne vem kako ma kaj hlajenje porihtan in upam da nima samo 128bitnega vodila :\

Pri Mimovrste piše "Gigabyte je izdelal še hitrejšo grafično kartico z ATI-jevim procesorjem Radeon 9800 Pro..."
A je ta grafa res tolk hitrejša (in ima boljš hlajenje + še kaka dobrota) da bi dal 6k sit več zanjo?


...kaj mislite, a se splača malo počakat da cene mogoče še mal padejo - skrbi me da bodo že vse prodal...V bistvu se mi z nakupon ne mudi tolk , ampak zunaj so že novi radeoni, ki pa so pre***t dragi in če r9800pro zmanjka bom zgleda da kar moral kupit kaj novga...

Torej, katero od teh treh mi svetujete (no, lahko tud katero drugo)...

MEDENA ::

Hercules 3D Prophet 9800 128MB TV izhod+DVI ....Cena: 54.240 sit (jae)
Sapphire Radeon 9800 Pro 128MB DVI TV oem ......Cena: 56.610 sit (mimovrste)
Gigabyte Radeon 9800 Pro 128MB BOX...............Cena: 60.253 sit (mimovrste)

Hercules ima hlajeno vse tudi ram....sem videl to grafo.....ima normalno 256bitno vodilo....laufa na 325/290 namesto 380/340 PRO....

Sapphire R9800PRO...odvisno katere zaloge imajo na mimovrsti je velika možnost R360.....ampak ima slabo hlajenje...

Gigaybte je cool ....boljše hlajenje...

Jaz bi izbral Sapphire...dodaš boljše hlajenje, pogledaš če je R360, flashaš v 9800XT ter uživaš....

PrimozR ::

Jest bi pa uzeu HIS. Evo, sicer je še dražja od teh, sam ma pa dobr hlajene.

Grafa

Witboy ::

Hm...ce dobro pogledas na mimovrste... pod specifikacije... vidis da je sapphire 128 bitno vodilo... in tut na official strani pise da ima atlantis sapphire 128bitno vodilo... ne vem, ne vem... s temi karticami je vse zmesano...
jst sm jo hotu ze nabavit pa me je vse minilo... sploh vec ne vem kaj bi nabavil... kot kaze se bom odlocil za gigabyte... ker res vec ne vem kaj je zdej 128 in kaj 256 bitno vodilo ;( :'(

MEDENA ::

witboy tolikokrat je bilo že napisanega glede tega

....

Witboy ::

Ja sam kot se spomnem je bilo pisan za powercolorjeve kartice?!? Pa tut searchal sm pa nism bil glih uspesen... tak da bi te prosil ce bi mi mal ojasnil, če veš... oz. dal link v katerem je to bilo napisan:|

hvala

MEDENA ::

kupi kar powercolor 9800pro JAE 53900 akcija

128 ali 256 bitno vodilo si zamisli kot neko vrsto avtoceste po katerem se pretakajo podatki/signali med grafično kartico in matično ploščo/diskom...128 bitna ma omejitev 70km/h...256 pa 130km/h :P

nekaj takega pomoje....

Witboy ::

Ha ha... glede na to da studiram hardware vem v cem je razlika med 128 in 256 bitno izvedbo... jst sm sam spraseval za sapphire kartico k je bla zgoraj omenjena in na mimovrste ni glih jasno napisan kaka je... no, sej drgac sm se pa ze odlocil za gigabyte ker je saj zihr nakup... :P

MEDENA ::

aja sam kurba dat 60K zdaj za grafo k je 6800 ven prišla....jaz bi počakal še do septembra....da cene 6800 padejo...zaenkrat je nekje 85000 pr nam LOL.

Witboy ::

ja, to je sicer res... sam ce tko vedno cakas... pol nikdar nic ne kupis :)

LittleDevil ::

Jaz bi izbral Sapphire...dodaš boljše hlajenje, pogledaš če je R360, flashaš v 9800XT ter uživaš....


Ali to lahko pogledaš še kako drugače ali je edina možnost hladilnik dol vzeti pa na gpu pogledat.

LP

PCman ::

A mi kdo pove s katerim programom se flesha (bios ze imam)


fleshat hočem 9800 se v 9800 pro

MEDENA ::

pcman kurba si zoprn..na uni stran od ocfaq ti vse piše!

LittleDevil ::

MEDENA en mičkn lepš govor človk ne ve kaj moreš...:)
Jest sem pa tudi nekaj uprašal pa mi ni noben odgovoril>:D

LP

MEDENA ::

mah sej bo

ja je ni.....100% je tako,da dol snameš :D

atitool - > dump bios -> pogledaš v dir in .bin odpreš v notepadu pa pogledaš

samo tudi če je 9800xt fleshan z 9800pro biosom ti atittool preber kar je iz biosa...

tako da 100% snameš dol in pogledaš morda maš R420 :D :P

LittleDevil ::

Hehe mogoč je pa res R420.:D
Sam ne morem jest kr v trgovini to trgat dol pa gledat katero jedro ima. Če pa rečem prodajalcu da bi imel R360 jedro me bo pa kar mal čudn gledal.

LP

Zgodovina sprememb…

blonk ::

Medena men pa neki zanima če veš mogoče ti v čem je problem imam radeona 9800pro 128mb 256vodilo r350-tak mi piše v rivatunerju,zanima me pa neki zakaj meni vse igre od najmanjše možne resulucije štekajo tud 2in 3 leta stare igre
hvala na odg.upam da nisem prezahteven

LittleDevil ::

Kok stare driverje pa imaš. Formatiranje diska bi veliko pomagalo, mogoče imaš kakšen virus.

LP

blonk ::

driveri so novi 8.02 Catalyst,viruse nimam kr sm mel gor nod32 pa ni nič zaznal zaj pa imam pando in a2 start center

JamesBond ::

Nod32 ti ni nič našel? Čudno.
Jaz sploh nisem mel virusa od kar ga uporabljam...
Pomoje najboljši antivirusnik.

blonk ::

ja men tud ni nič našel pa sm pando gor vrgo pa mi je win sistemu najdo 5 virov

RookY ::

Če gledam tele teste, se mi 9800SE ne zdi ravno hitrejši od celotne 9600 serije. Ponekod zaostaja tudi za GF4.
Sem že mislil, da sem našel zamenjavo za mojo dobro staro Ti4200 pa vidim, da drugega kot olajšal se za $ ne bom dosegel...ali pač?

http://graphics.tomshardware.com/graphic/20031229/index.html
Juhu juhu spet bom bruhu

totek24 ::

No jaz sem par dni nazaj nabavo Sapphire radeon 9800SE 128mb 256bit in sem jo uspesno modal v 9800Pro. Frekvence mi zdaj se cisto ne stimajo. Ampak vsaj vseh 8 cevovodov dela. Laufa pa zdaj na 360/310. Verjetno bo kaj bolse ko bom hlajenje zamenjal. A mislite da bi bla pametna ideja da bi jo kr flashal v 9800Pro, ce bi frekvence stimale z bolsim hlejenjem?
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

freejack ::

Fantje, by the mimo, čist sn spregledal tole temo, zadnje čase me ni blo na forumu.

Skratka, pred par dnevi sem kupil 9600xt, pa se mi zdi da ni tko slaba zadeva.

Glede na to da imam 1700 xp athlon in še 384 SDR rame, 4x AGP, sem z 9500 pik v 3dmarku2001 in 3600 v 3dmarku2003 kr zadovoljen (razen vklopljenega Overdrivea, grafa nenavita)

Rekel bi, da se 9800SE s tem ne more kosat, zato sem tudi dal 10 prešernov več, AMPAK, če pa uspe softmod, pol se pa splača.

Sicer pa, men je tko vseen, čez par mescev bom tko al tko zamenjal sistem in grafo, tko da,.. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freejack ()

totek24 ::

Ja jaz mam z modano grafo zdaj priblizno 17000 pik v 3dmark01. 03 se pa nisem testiral. Moram probat kolko razlike med modeno in nemodano. Tak da bom lahko primerjal.
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

MEDENA ::

blond: defragmentacija in omega 4.6-4.7 mora rešiti tvoj problemček

blonk ::

blond: defragmentacija in omega 4.6-4.7 mora rešiti tvoj problemček

sm bolj začetnik zakaj bi defragmentacija koristla a mi lahko razložiš te omega drivere sm že mel gor te sm mel pri prvi grafi pol pa je po 2tednih vse skupi začel štekat

MEDENA ::

defragmentacija koristi pa še kako.......razporedi ti podatke lepo po vrsti...da nimaš razpršenih po disku levo-desno

upam,da imaš vsaj 512MB rama...tudi pomaga...

blonk ::

nimam 512rama glej sm probal pri kolegu grafo in je bilo še slabše ima pa boljši comp kot jaz ima tudi 1024rama na novo formatiran disk le da ima 300w napajalnik kot jaz.
vse vredu in prav sam mi ni jasno kako lahko grafična 2tedna dela brez problema nato začne štekat menjam za novo in je isto

Witboy ::

mogoce mocnej napajalnik?!?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafa za 50.000?

Oddelek: Kaj kupiti
382031 (1150) ganzi
»

Ali bi koga zanimala grafična POWERCOLOR Radeon 9800SE,.... za 37.000 sit??

Oddelek: Kaj kupiti
422238 (1281) VASkO
»

Katero grafično do nekje 60kSIT?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
985537 (3669) Dr_M
»

Radeon 9800SE do 9800XT???

Oddelek: Navijanje
282701 (2138) VASkO
»

Že spet grafične

Oddelek: Kaj kupiti
151392 (1264) boštjan

Več podobnih tem