» »

Čreda!

Čreda!

freserovski ::

Ravno prej sem gledal, da duhovniki masovno zlorabljajo otroke. Ob tem sebe naglašajo kot pastirje, ostale pa kot čredo.
Zanima me, od kod jim beseda čreda, a res lahko ljudi obvladujejo v takšni meri, da si zaslužijo(mo) takšno ime?
Po vsem tem kar se dogaja po svetu, nas zgleda res vodijo po svojih načrtovanih poteh, tako kot država kot močne ($$$) inštitucije.
Ali pa se morda motim :\ ?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!
  • premaknilo iz Loža: OwcA ()

mateyyy ::

To so zih pobral iz knjige zločin in kazen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mateyyy ()

OwcA ::

Množice ni ravno težko obvladovati, ko ti enkrat uspe okužiti jih s svojo ideologijo (mempleksom). Mislim pa, da RKC nima tako ciničnega pomena v mislih, ko govori o čredi.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

freserovski ::

nisem pobral iz Zločin in kazen, ampak sem nekako začel razmišljat, da vsak nekako špekulira po svoje. Enako kot je kdo mogoče hotel prepričat starše, naj mu kupijo kakšno stvar... tukaj se pač dogaja v dosti širšem merilu.
Ampak z vsemi pravili, moralnimi in pravnimi, ki si jih je izmislila družba potem upravlja par posameznikov. Pomoje se iz tega lahko naredi še večji kaos, kot pa, če "pravil" sploh nebi bilo.
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

malcontent ::

To je pač tako, folk so ovčke, krotke in poslušne, župniki pa podobni pa so pastirji, ki jih s svojo od samega boga dano šibo usmerjajo, kamor jih hočejo. V slepo ubogljivost namreč. ;(
Glede posilstev pa zlorabljanja otrok - kaj bi pa druzga pričakoval od zakompleksanih ljudi, ki se naveličajo celibata in/ali spoznajo, kakšno moč imajo nad "podložniki" (kar verniki pač so)?:|
Jemljite se manj resno.

antonija ::

Nazalost je stvar res taka kot jo je opisal malcontent. Zupniki majo od boga dano moc da usmerjajo poslusne vernike (ki za nagrado grejo v nebesa in tko dalje)... In tko majo svojo credo. Lep primer manipulacije z mnozicami...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Thomas ::

Nekej mora biti jasno. Največji zlorabljalci otrok so njihovi očetje ali strici.

Številke so baje grozljive. Učitelji in duhovniki so nekje daleč zadaj.

Vseeno: pod ključ vsakega!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

antonija ::

Uuuuu, ne sam pod kljuc...;(( Za zlorabljat otroke kljuc ni dost. Kej iz grske mitologije bi blo bl fajn. Tam so mel ideje ki bi jih prav rad apliciral na takih ljudeh.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

cirecire ::

Zupniki majo od boga dano moc da usmerjajo poslusne vernike (ki za nagrado grejo v nebesa in tko dalje)... In tko majo svojo credo. Lep primer manipulacije z mnozicami...

Saj to je že Karl Marx ugotovil. Saj vsi vemo tisti izrek, ki ga pri nas še vedno učijo v šoli: "religija je opij ljudstva".

Par let nazaj je učiteljica ta izrek vzela dobesedno in v šoli fizično obračunala z mojo sestrično, ker je rekla, da hodi k verouku.

A bo šla ta tovarišica tud pod ključ!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cirecire ()

Thomas ::

Tudi (bi morala).
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

antonija ::

Sicer ne vem kak se drugi starsi obnasajo ob takih primerih, ampak ce bo mojga froca kdorkoli fizicno napadel, bo meu (fizicne) probleme z mano. Jst bom zakonsko odgovoren za otroka, torej ce hoce kdo njega tepst bom jst stau vmes. Pa me glih mau briga ce ma froc prau al pa narobe. Tepst otroke jim nc ne pomaga. Vsaj men ni. Se zmeri sm iste bedarije delu.:D
Tista tovarsica bi mogla it najprej pred zlo jeznega in sporto navdihnjenega fotra, pol pa se pred sodnika zarad napada na otroka. Pol pa placat visoko kazen, pol pa pod kljuc... One je cist enak izkoristila svoj nadrejeni polozaj nad otroci kot so ga duhovniki, sam de je ona uporabila mal blazje metode. Isto sranje, ali drugo pakovanje.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

PersonaRudis ::

Ravno prej sem gledal, da duhovniki masovno zlorabljajo otroke. Ob tem sebe naglašajo kot pastirje, ostale pa kot čredo.

Si v medijih videl, ali pa si videl na lastne oči?:D Mislim da nas majo v današnjem času bolj mediju v rokah, kot pa kakšna religija. Vsaj 'razvitejši' del sveta. Ko včasih pogledam CNN, mi gre prav na smeh. Moč informacij. Aha, jaz bi rekel ,oč manipulacij.>:D

OwcA ::

Poanta je v tem, da si žrtve na nikakršen način ne upajo upreti svojim mučiteljem in da nimajo nikakršne podpore v družbi. Ta motiv je lepo pokazan v Cankarjevem Kralj na Betajnovi, Ivanovem poklonu Nietzcheju.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

freserovski ::

v medijih :) , no to je pa tudi res, da se nas vodi preko medijev, na ta način se "upravlja" javno mnenje, toliko bolj, ko je prisotna cenzura.
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

PersonaRudis ::

Samo prej ali slej pride do roba, ko tudi 'žrtvi' dopizdi. Sem že bral par takih knjig, ki govorijo o tem, samo ob tem času se ne spomnim nobenega naslova. Ok, zaj sem se spomnil Sleepersov. Res da je film. Samo obstaja tudi dosti takih književnih del, še posebej iz književnosti 20. stoletja.
Prej ali slej pride vse na plano, na taki ali drugačni način.:\

OwcA ::

Ni poanta v tem ali pride na plano ali ne, temveč v tem, ali imajo nekateri tako moč v družbi, da si to lahko dovolijo neglede na posledice.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Barakuda1 ::

Da ne bom dolgovezil.
Pridružujem se stališču, oziroma mnenju OwcA-e in Thomasa.

No, Thomas v tistem delu glede statistike pravzaprav poleg tega da ima še kako prav, nažalost odstira še eno izjemno grozljivo temo (področje). Tematiko in problenmatiko družbe (tudi naše), ki je bila (in še zmeraj je) zaradi meni povsem iracionalnih razlogov dolgo povsem zamolčana zgodba.

Stene družinskih hiš in stanovanj so neme priče pekla, ki bi mu težko našli primerjavo v svetovnem slovstvu. Žal.

Barakuda

BigWhale ::

> To je pač tako, folk so ovčke, krotke in poslušne, župniki pa podobni pa so pastirji,
> ki jih s svojo od samega boga dano šibo usmerjajo, kamor jih hočejo. V slepo
> ubogljivost namreč.

Zupniki niso pastirji, ce je kdo, tako biblijsko gledano, pastir, potem je bil to Jezus.


antonija:
> Zupniki majo od boga dano moc da usmerjajo poslusne vernike (ki za nagrado grejo v
> nebesa in tko dalje)... In tko majo svojo credo. Lep primer manipulacije z
> mnozicami..

Spet, biblijsko gledano, zupniki nimajo te moci. To moc si je rimokatoliska cerkev kar sama vzela. Bog jim ni dal nicesar. Nastanek RKCja taksnega kot je danes je pa posledica delne zlorabe 'avtoritete' in bebavosti populacije, ki bi namesto, da slepo poslusajo patre in zupnike lahko v roko vzeli biblijo in tudi sami kaj prebrali.

malcontent ::

Sej se strinjam, da so glavni krivci za manipulacijo z ljudstvom v Vatikanu, kjer pač glede na lastne (politične) interese naročajo duhovnikom, kako naj "vodijo" vernike.
Pastir je bil Jezus, da, vendar njegovo vlogo glavnega interpretatorja na Zemljici prevzamejo župniki pa škofje ipd. Sicer niti nisem mislila v bibličnem pomenu, ampak bolj v alegoričnem.:)
Jemljite se manj resno.

Daedalus ::

>Spet, biblijsko gledano, zupniki nimajo te moci. To moc si je rimokatoliska cerkev kar sama vzela. Bog jim ni dal nicesar. Nastanek RKCja taksnega kot je danes je pa posledica delne zlorabe 'avtoritete' in bebavosti populacije, ki bi namesto, da slepo poslusajo patre in zupnike lahko v roko vzeli biblijo in tudi sami kaj prebrali.

Khm, nastanek RKC-ja niti ni toliko povezan z "bebavostjo" populacije, kot bi lahko mislil. Dejstvo je, da je Cerkev do nastanka protestantizma imela monopol nad interpretacijo Biblije, predvsem zaradi tega, ker si je še do nedavnega zelo malo ljudi lahko privoščilo izobrazbo. In tako so imeli duhovniki monopol nad razlago biblije, itak pa je bil zelo dolgo uradni jezik Cerkve latinščina. Sej ko so protestanti zahtevali vernikovo interpretacijo ne duhovnikovo, je pa ratalo celo sr*nje. Je blo potrebnih nekaj vojn, da so se zadeve obrnile na bolje.
/če se kje motim, naj me kdo popravi...

Kar se pa tiče zlorab otrok - okoli Cerkve se že rušijo stene, ki jo varujejo. Okoli družine se morajo začet sesuvat čimprej. Ker družina je pravno gledano (možnost intervencije) trdnjava, v katero je zelo težko pridet. Da ne omenjam odnosa družbe do žrtev;(
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BigWhale ::

Hm, algoritmicno... Mnjah... To samo dokazuje, da so ljudje toliko vecje ovce... :) Imel sem namen napisat se kaj vec ampak slo-tech v text mode looks like crap... :P Mogoce naslednjic...

freserovski ::

hja, mogoče bo res zgledalo paranoično :D , ampak vera s svojimi zapovedmi prepoveduje moralno slabe in pravtako zakonsko prepovedane stvari. Tako, da je RKC v takšni meri pomoje nastala ravo zaradi tega, da se je in se lažje nadzira množico.
Sem bol zagovornik tega, da vsak pri sebi premisli, ko je dovolj star seveda, vzame v roke biblijo...itd.
Sem sicer obiskoval verouk, hodil v cerkev, ampak to kar opažam zadnje čase mi že gre na bruhanje. Predvsem okoli duhovnikov, so podkupljivi, mahnjeni na $$$ in včasih res ne vejo kaj govorijo :\
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

||_^_|| ::

off topic:

antonija: preveč črno-belo gledaš. Seveda da bi jst tut znoru če bi mi en otroka udaril, ampak problem je v tem da če je šel mulc čez mero bi si zaslužil eno okrog ušes tud od mene pa še kakšno fino kazen. Napaka večine staršev je pa ta da se v takšnih primerih postavijo v bran otroku. S "storilcem" bi se že pomenil, ampak sigurno ne pred frocom, ker bi drugače dobil vtis da njemu pa nihče nič ne more.

(v primeru učiteljice seveda ne velja nič od tega:)

antonija ::

Sej tamau bi ze dobu svoje ce bi kej narobe naredu, sam se zmeri se mi pa zdi toalno nesprejemljivo da si ena prfoksa privosci da tepe otroke sam zato ker jih ni sposobna drugace umrit. Tega ne delajo vsi ucitelji, torej obstaajo tud drugi nacini kako delat z otroci. Ce pa je baba prelena al pa preneumna da bi se jih naucila (ziher so v kaksnih knjigah al jih pa ucijo na kaksnih seminarjih), pol jo pa nej kr lepo dpustijo ker pac ne zna delat z otroci.
Jst sm dozdej skor vsako zimo mulce ucu smucat, pa jih ni lih zlo lahko obdrzat na kupu ko prvic pridejo na smucisce in vse kar jim gre po glavi je norjenje po hribu navzdol. Starsi pa pricakujejo da bojo mulci nakonc tedna najamnj za svetovni pokal natrenirani, mrbit clo za olimpijske. Kurc, vse je treba znat. Nc ne rata samo od sebe. Ce ne znas delat z otroki, pol si najd drugo sluzbo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Barakuda1 ::

:\

Hhmm, občutek imam, da se malce odmikamo od teme (vsaj glede na uvodni post)

Torej, nazaj na temo prosim.

Hvala

Legend(SLO) ::

Vecina folka je ovc in itq da so vodljivi. K se to točno vid k se folk nč ne potrud, da bi jim blo kdaj bolš pač sprijaznejo se z vsem kar jih doleti in vsem kar jim folk okol njih natros. Najhujši so pa uni k misljo, da oni pa ne da oni se pa opirajo družbi. Ubistvu so pa sam del druge glih tolk velke, če ne večje črede, ki isto sledi nekemu iddejnemu vodji.

P.S: off topic: Če je šou čez mero!? ker nesmisel. Zakaj pa v sredni šoli ne gre več noben čez mero? Mogoče ker bi padu knockout pa šou prfoks na intenzivno?
krneki

Phil ::

Vecina folka je ovc in itq da so vodljivi.....
Najhujši so pa uni k misljo, da oni pa ne da oni se pa opirajo družbi.....
@Legend(SLO): V katero skupino pa se ti šteješ. Tista, ki misli da niso ovce pa v resnici so? A si mogoče elita tistih, ki v resnici misli s svojo glavo?

Na živce mi tole trobenje "ljudi ki zares mislijo s svojo glavo", kako so vsi drugi ovce, kako so vodljivi... Pa jih je precej takih na tem forumu. Nalepko "ovca" pa dobi vsak ki misli drugače od njih (politična stranka, pro/anti NATO...).
Predvidevam da pod tole "večino" smatrajo starejše ljudi. Najbrž zato ker ne berejo slo-techa in niso seznanjeni z napredki v nanotehnologiji.
EGO na povodec :)
LP

Legend(SLO) ::

@cman: Totalno si zgrešu pojnt mojga posta.

A si mogoče elita tistih, ki v resnici misli s svojo glavo?

Ta elita ne obstaja. Vsak je delno ovca nekoga, ki mu je privzgojil vrednote norme. Vsak je delno ovca civilizaciji, družini in okolišu, ki mu pripada. Torej ne nism ta elita. Ker te elite ni.

Bistvo mojga posta je samo, da na svetu obstajata dve vrsti ovc, ki se delijo na tiste, ki to pač vejo in si rečejo ja jeba usak je posvoje ovca, ker pač čist samostojn izoleran ne morš bit in druge, ki so preričani, da oni pa NE. Da ONI so pa drugačni.

P.S: Drgač bi blo pa treba pojem ovce natančno definerat ker drgač si pod to besede ne le drugo osebo ampak jo razvršča, ek notr po drugih kriterijih. Torej kaj je značilnost ovce?
krneki

OwcA ::

Resno govoriti o tem, da smo vsi ovce je bedarija, ker če smo vsi, potem so te lastnosti zajete že v pojmu "mi" -- človek.

Bistvo mojga posta je samo, da na svetu obstajata dve vrsti ovc, ki se delijo na tiste, ki to pač vejo in si rečejo ja jeba usak je posvoje ovca, ker pač čist samostojn izoleran ne morš bit in druge, ki so preričani, da oni pa NE. Da ONI so pa drugačni.

Mnogi se s tem sploh ne ukvarjajo ...

Precejšen del družbenih norm je nastal kot impliciten družbeni konsenz, tako da je smelost osvobajanja se vseh vprašljiva.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Alexius Heristalski ::

Legend(SLO): Če so vsi ovce, potem nobeden ni ovca, razumeš?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Čreda – Vodnik

Naj pojasnim.

Gledano z perspektive socialne interakcije, lahko ločimo ljudi - ki večinoma sprejemajo mnenja drugih ljudi in se s tem mnenjem povsem strinjajo. Strinjajo se do te mere, da zavzamejo stališča the ljudi.

Na drugi strani pa imamo ljudi, ki svoja stališča zagovarjajo “any means necesery”. Nikoli ne poslušajo drugih in imajo odklonilen odnos do nestrinjajočih. Več ljudi ki “potegnejo” za seboj boljši vodnik je takšna oseba. Hitler je lep primer takšnega človeka. Vplival je miljone ljudi.

Zato obstaja teorija ovac in vodnikov.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Phil ::

@Legend(SLO): potem takem sem narobe razumel tvoj post. Se posipam s plevelom 0:) .

LP

Legend(SLO) ::

Legend(SLO): Če so vsi ovce, potem nobeden ni ovca, razumeš?

Jp tko je to. In če boš pogledu dost v globino problema boš ugotovu, da je to najbl logična razlaga in najlažja natančna meja, ki jo je drugač težko potegnt.

Hitlerja so uzgajal starši in sigurno, če bi ga čist drugi uzgajal bi on delu usaj kej drugač, če ne usega. Torej iz tega sledi biu je ovca razmišlanja ljudi, ki so mu ucepl sovraštvo do židov oz. ljudi, ki so mu vcepl tako kapitalistično razmišlanje, da more bit na vrhu za vsako ceno (Jp to ni nacističen tip človeka ampak maksimalno kapitalističen). Torej ja biu je ovca. Čeprav je biu ovca vodnica je biu še vedno ovca.
krneki

OwcA ::

@Legend(SLO): nisi ravno dojel poante vseh in nobenih ovac.
Če smo dosledni v tvojem pogledu na svet, nam status ovce nalaa že evolucja z nagoni. Saj ne rečem, da ni naše delovanje pogojeno s temi, ampak to ni nič presunljivega, vsaj ne za ta kontekst.

Preveliko pospološevanje zbanalizira.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

freserovski ::

torej v sodobnem svetu nihče ne more bit edinstven, recimo, da se znebi navad, ki so mu jih vcepili starši, družba, ...
A je potem možno, da bodo čez mnogo let vsi enaki, ena etnična (kulturna) skupina bo popolnoma prevladala in vsi ki bodo v njej se bodo temu podrejali? :\
krneki :)
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Legend(SLO) ::

Preveliko pospološevanje zbanalizira.


res je ampak privede ljudi do končnega skupnega zaklučka in sostrinajnja eden z drugim. Če se pa ne posploš ćist do konca pol je pa štala k usak neki po svoje trdi.

OwcA ::

torej v sodobnem svetu nihče ne more bit edinstven, recimo, da se znebi navad, ki so mu jih vcepili starši, družba, ...

To bi bilo precej neproduktivno (prineslo bi preveč težav), poleg tega ima družba mehanizme proti prevelikim odklonom.

A je potem možno, da bodo čez mnogo let vsi enaki, ena etnična (kulturna) skupina bo popolnoma prevladala in vsi ki bodo v njej se bodo temu podrejali?

To se že sedaj dogaja z globalizacijo. Mempleksi se mešajo, ostanejo le najmočnejši (sicer z določenimi odstopanji, ki predstavljajo lokalno fineso).

res je ampak privede ljudi do končnega skupnega zaklučka in sostrinajnja eden z drugim.

Potem lahko vsi enostavno posežemo po tavtologijah in bomo sploh srečni.
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Verouk v šole (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20425451 (21453) Pithlit
»

Župnik za spolne napade dobil pogojno kazen (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9418966 (17352) atubbuta
»

Pedofilija

Oddelek: Problemi človeštva
272141 (1664) Brane2
»

tikanje babic in dedkov v vzgojo naših otrok in krščanstvo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1088740 (6562) cbelica

Več podobnih tem