» »

Polnilec + Baterije (akumulatorji :P)

Polnilec + Baterije (akumulatorji :P)

T0RN4D0 ::

Že kar nekaj časa planiram nakup polnilca, sedaj pa ga že res nujno potrebujem. Uporabljal ga bom predvsem za digitalni fotoaparat.

Torej potrebujem polnilec, baterije morajo biti vsaj 1800 mAh -- raje več. 0:)

Hočem tudi da je hiter. Zanima me, koliko časa se naj bi baterije sploh polnile pri hitrih polnilcih?

zdej mam enga starga in baterije 800 mAh, pa je kar žalosto čakat 14 ur, da se baterije napolnijo. Da ne govorim, kako hitro se potem spraznijo. :|


In kje (celje, maribor ali internet) so najcenejši- oz najboljši za svojo ceno?


Cena pa naj ne bi presegla 10 000 sit. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Caligula ::

Vse na enem mestu-skoraj.

V Conradu majo univerzalni charger za vse okrogle baterije in 2 9Voltni hkrati za vsega 1600 SIT. Ma tudi discharge funkcijo in je tudi za Ni Mh baterije.

V sosednji stacni v GPju majo pa v akciji po 990 SIT 2100 mAh Sanyo baterije AA.

Bo to kul? :D

Bolj se splaca to pa imas ene baterije v rezervi nafilane s sabo kot hitri polnilec. Pa se baterije lahk kdaj se za kej druzga uporabis,..

Drugace pa mislim, da pridejo hitri polnilci ravno tam po 10 ali 12 jurjev. Samo se za moje pojme to ne splaca ravno najbolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

T0RN4D0 ::

ne vem če bo :D

Ok, če bom bom kupil vsaj ''pol hitrega'' -- polnilec za polnjenje AA, AAA in )V block s funkcijo praznjena mam.:)

sam pol če bi hotu rezervne baterije to pride 8k sit za baterije-- dam pa raj ene 6-7k, kolker sem gledu so polnilci z 1800 ali 2000 al pa 2100mAh baterijami. pa napolijo nekak 3-5 ur.

pa ne bom kupoval pri dveh različnih trgovinah (conrad kolkr vem je v ljubljani pa v krškem), sploh če so v Lj. 0:)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

T0RN4D0 ::

tule sem našu polnilec, nafila v 65 minutah, zraven so 2100 mAh bateriej... kaj še hočeš boljšga? :)

al bi pa mgoče rajš mal počasnejšga pa 2100 bateirje, pa še en kompletek baterij zraven. al pe še to ne....
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

T0RN4D0 ::

hummm...

kaj mislite, kaj bi se mi bol splačal... kupit onga hitrega, al prišparat 5k, pa kupt mal počasnejšga?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

bond007 ::

jst sm vzel kar tistga srednje hitrega - napolne čez noč - več ne rabim (pač v 3-8 urah). So pa 2000 mAh GP baterije zelo močne in zdržijo brez problema okoli 500 slik na A60 (recimo 50% uporaba fleša in lcd vklopljen). Zraven pa le še vzemi 4 dodatne baterije GP2000 - pride prav na kakšnih potovanjih oz ko ene sprazneš imaš takoj svež pack napolnjenih štirih baterij, prazne 4 pa daš filat..

torej priporočam tole + 4 dodatne baterije 2000 mAh

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

T0RN4D0 ::

a veš kolk pride tale v žarnci?

mislim, da majo lih tega tud...

sam kolk časa pa rabi powerbank? mislim, da tud neki podobnga... pa baterije bi pol lahko vzel 2300 zraven...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

T0RN4D0 ::

uf, power bank 3 fila 18 ur 8-O


ok, pol najbolš unga polhitrega pa zraven še ene baterije...


še razmišlajam... :
1800 mAh stanejo 3 510, kar je dost pocen, glede na spodnja kompleta...
2100 mAh stanejo 4 320
2300 mAh stanejo 4 770 (niso velik dražje od 2100)


sam če kupujem, pol ni vlke razlike, če kupim recimo 2300 baterije, čuka več... mene sam zanima če se spalča?:\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Caligula ::

Groza-mas se old school fotic z 4imi baterijami?

sm ze pozabu kok je to nadlezno. Mam zdej Benqa k z 2ma baterijama zdrzi k kamela :D

Po mojem se se vedno splaca bolj 2 tista polnilca pa 8 baterij :D pa jih vse naenkrat filas cez noc.

Slej ko prej se bo0s resil tega un poco primitivo aparata, baterije bos pa se dostkrat za svasta uporabljal.
Skratka jaz sem naredil tako pa mam zdaj dot baterij za tipkovnico, mis, MP3 player in digitalni foto, prej pa je blo samo za en bolj primitiven digitalni foto.

Odvisno pac koliko cesa nameravas uporabljat v prihodnje.

Drugace pa mas tule se tole varianto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

bond007 ::

hmm ne vem no, pomoje bo A80 še kr neki časa mel.. :D
Benq je pa new school?

Caligula ::

Benq je najbolj varcen v klasi.

Ne mores baterij skurit. Skos z flashem,... po 150 slik naenkrat pa ga lahko najmanj trikrat tko uporabis z 1100 mAh baterijami.

To je new school!

T0RN4D0 ::

mislim, da bom še neki časa ostal pr A80 :)

tisto sem tud gledu ja. Sam v bistvu ni velik hitrejš od Gpja, je pa GP precej cenej.

Najbrž bom šow drug tedn mal v žarnco pogledat, pa bom kupu un oranžn polnilc pa še ene baterije pa mir. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

bond007 ::

ne vem no benq je bol taka x firma - niti na dpreview je nimajo napisane, sej lahk da baterija dolg zdrži, samo kakšne slike dela je pa vprašaj...

Caligula ::

Benq je Acer. Acer je eden izmed najvecjih izdelovalcev izdelkov za brandname proizvajalce. Pr kvaliteti tuki ni problema. Je odlicna.

Imam DC 2300, ki je mene prisel 18.000 SIT. Ima 2 Mpiksla, slike so ODLICNE, flash fila hitreje kot karkoli kar sem videl, nima pa opticnega zooma, kar sem sam hotel, ker sem prej imel digitalca z opticnim in, ker ga skos nosim s sabo se slej ko prej pokvari, ker pada po tleh,..

Sploh ko smo nazgani >:D

Ta je ze fajn tla poljubljal in je kot nov. Pa se lahek je.
Gre se pac za moderen dizajn. Varcein a odlicen LCD, shipset je varcen,.. skratka z 2ma baterijama stale dela, slikam pa v glavnem kar na najnizji resoluciji, ker boljse ne rabim. So slike ze tako vec kot dobre. Ce das pa na maxx pa niso slabse kot jih dela kak HP z 3.2 megapiksli,.. in HP dela dobre slike..

Aja, o Benqu DC 2300 je precej testov po netu. Google pa bos videl da je vredu zadevca.
Dobil tudi nagrado od revije computerfoto kot najboljsi nakup,.. pa precej takih zadevc. Skratka jz sm ful zadovoljen in majo kolegi razne Digimaxe, HPje, A60ke in A80ke pa so kr navduseni nad temlemojim malim jetrom. Sploh pa po ceni k sm jo jz placu.:D

So meli pa v TUSu kak mesec nazaj za 35.000 SIT neko sorodno ivedenko z 5 megapiksli. Kupla prjatelca po nasvetu in je cist iz sebe kok so hude slike,.. pa kok hitr flash sprot fila,.. Njen tip ma nekeka Olympusa pa je bil cist navdusen k nc baterij ne zre pa zarad flasha pa slik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

T0RN4D0 ::

OK no... če si dal 20 čukov za fotoaparat... pol ti pa ziher verjamem, da so zakon slike!:D :P

sploh pr nizki resoluciji :P

pa tole je mal of topic... ;)

filanje flasha... jst sploh ne vem kaj je to (mislim, vem, sam ne vem zakaj prov pride)... namreč nikol ne slikam kr v en :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Caligula ::

Ce si kje notr in hoces velik stvari slikat s fleshem mors ponavad pr bednih foticih ful cakat, da lnafila flash,.. men gre to ful na jetra.
Pa ne, slike niso dobre samo za ta denar. Dela res kvalitetne slike na 2 megapikslih.

koyotee ::

če ma 4 baterije pač NE pomeni d je old school. če rab tok pač rab
ej fleš se fila pri analognih fotkičih unih brez baterij :D
a še kdo pozna koga ki kupi digitalca v TUŠ-u? :\ brez zamere sam...
ma moja minolta dimage Z1 dost žre sam slike so pa zlo kewl z 10 optičnim zoomom!>:D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Caligula ::

Sej ni fora TUS. Tam so se pac zmenli, da nabavjo veliko kolicini pa jih pcoen ajejo, da bodo folk v stacune spravli.

Pa tud drugace, sem mel prej HPja z 4 baterijami pa je bill pac pozresen prasec in ni cisto nic pametnega naredil z njimi. Tehnika gre naprej in v testih so tega BENQa razglasili za najbolj varcnega v klasi. Sam itak ni za nekoga, ki uporablja opticni zoom. Jaz se digitalnega ne.

Opticnega pa si zaradi nocnih izletov ne morem privoscit, ker stvari rade padajo iz rok :D

fAtso ::

Hm men je mt za 11000 sit kupila sonyevega hitrega polnilca z 4 2100mAh baterijami. Polnilec napolni v kake 3h urah. pa je veliko lepši od vseh GPjevih!
Če koga zanima kako zgleda naj mi reče pa pošljem na mail.

Caligula ::

Faca tale mt :D

A si ji sam reku al e je presenetla?

Sej slika je pa mensezdi na Enaa in sem clo jz ze dal tuki link al se motim?

fAtso ::

Ne vem jest nism najdu na enaa slike tega polnilca. niti linka klele tko da res ne vem. Je pa Sonyev in zelo dober polnilec. Predvsem je pa zelo majhen iz lep. ostali so vsi nekaksne grde skatulje!

fAtso ::

Juras, ne vem kako lohka tako hvalis fotkica kateri nima niti optičnega zooma. Pa da o funkcijah ne govorimo. Jaz imam A60 in sem na funkcijami in kvaliteto slik tako zadovoljen da ga ne mislim menjat se mnogo let, pa ne govori da so fotkiči z 4-mi baterijami zastareli ker vsi boljši in ne uni iz praška imajo 4 baterije ali pa svoj akumulator, to izklučuje sonyeva jajca. Cist tko ti povem da kar se tiče varčnosti je tale A60 zelo varčen 4 baterije mi zdrzijo do 500 sli najboljše kvalitete pa vse s fleshom pa ekranček vklopljen, do sedaj še nism vidu fotkiča k tolk zdrži. Res pa je da je že malo zaostal model ampak je še vedno za svojo ceno 50000 sit daleč najboljši.

T0RN4D0 ::

Tako, jst sem dans kupu polnilc Gp powerbank quick.:)

zaenkrat nisem zraven kupoval dodatnih baterij...


kupu sem ga p v žarnci v celju in tam stane 6590 sit. mislim, da je cenej kot po spletnih trgovinah...


sem dal filat... 8 ur... to bo lih ob polnoči... :) amapak ni panike če jih pustim do zjutri... vsaj kolkr sem neki gledu.:)

lp:)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

T0RN4D0 ::

Redna cena: 7.900 SIT

Spletna cena: 7.110 SIT
Vaš prihranek: 790 SIT (10%)

copy paste iz mimovrste...+ poštnina... :D

dobr da nisem tu naroču.... čeprav se mi zdi, da baterije so pa tu mal cenej, mogoče zato, ker cele komplete prdajajo, v žarnci pa posamezno.... tam je od 900 siz za 1800 do (mislim da) 1300 za 2300
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

OnTheMic ::

Glede polnilcev priporočam ANSMANN, ki ima zelo pestro izbiro res dobrih polnilcev. Za modele in cene si poglej tule.
Moj nasvet pa je, da za neko ceno (ki si si jo zadal) rajši kupi počasnejši in kvalitetnejši polnilec. Kaj ti pomaga v 2 urah napolnjen akumulator, če ni bil pravilno polnjen in ob vsakem polnjenju izgubi nekaj kapacitete... Ni vsak mikroprocesorski polnilec dober, večina jih v resnici sploh nima mikroprocesorja za nadzor polnjenja. Zato zaupaj firmi, ki si takih nategov ne privošči in je zato v svetu digitalne fotografije najbolj cenjena.

LP:D

Popravljeno: Uppps, vidim, da sem z nasvetom že prepozen... never mind...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere baterije za "digitalca"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556064 (5177) Zdravko
»

digitalni fotoaparat

Oddelek: Kaj kupiti
172091 (1843) Fizikalko
»

Kateri digitalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
603471 (2837) Caligula
»

Od cenejših: Mustek MDC 3500 - Da ali Ne?

Oddelek: Kaj kupiti
121121 (1016) Caligula
»

Kateri polnilec za baterije?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141748 (1474) goba

Več podobnih tem