» »

digitalni fotoaparat

digitalni fotoaparat

dejomar ::

nameravam kupiti digitalca do 90 tisočakov.
Ogledal sem si novi sonyev cyber-shot DSC-P93 z 5. mio. mega pixlov in 3x optičnim zoomom.
zanima me če veste ali lahko slike zloadaš iz aparata direktno ali moraš kupit tudi čitalec kartic (uporablja memory stick).
Poleg prilagajo tudi 32 mb kartico. Za koliko slik mi bo to zadostovalo?
njegove zmogljivosti se mi zdijo zelo velike (5 mp.) za 85 tisočakov ali ima morda kake slabosti?

ali mi lahko priporočite tudi kak drug digitalni fotoaparat (do 90 tisočakov) z baterijami polnilcem in kartico??


povezava do podatkov o fotoaparatu
http://mimovrste.domenca.com/trgovina/i...

:) :) :)

Slowenc ::

Kaj ti ne znaš brat? Tole vse piše na strani, ki si jo napisal:

Aparatu sta priloženi Ni-Mh bateriji tipa AA, ki ju je moč ponovno napolniti ter polnilec. Z enim polnjenjem lahko naredite do 400 slik.

In še:

Priloženo: 2x NH-AA-DA polnilni AA bateriji, polnilec BC-CS2, A/V kabel, USB kabel, pašček za zapestje, 32MB Memory Stick® pomnilniška kartica, CD-ROM s programsko opremo in gonilniki

Kot vidiš imaš priložen tudi USB kabel in ti ni potrebno kupovati čitalca kartic.

Koliko slik ti bo šlo na 32MB kartico?

Lahko 32 slik ki so velike 1MB, lahko 64 slik ki so velike 1/2 MB, itd. Zato ti priporočam dodatno kartico, kar boš kmalu tudi sam ugotovil.

Kateri aparat bi ti priporočal?

Umisli si kaj od Canona.
Skiny gate.

koyotee ::

spet canon;(
kaj vsi vidjo na teh canonih? poglej teste na netu, probi kšn fotkič kko se obnese v tvojih rokah, poglej a rabs več zooma al več megapixlov... mislm d z nakupom okrog 90k sit nemorš zgrešit. je pa res d so pri sony-ju drage kartice
poglej sticky temo na vrhu kjer je blo velik napisanga
LP
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Olajuwon ::

Ja Canon naj bi bil najboljši izdelovalec fotoparatov - No lahko bi se tudi našel kakšen Nikonov fan, ki bi trdil nasprotno ( no kao najboljši so leica fotoaparati, ampak so tako dragi, da vprašanje koliko folka sploh kupi tak fotoaparat). Sem pa bral pri nekaterih revijah, da so Canon, Sony in Olympus najboljše firme pri izdelovanju digitalnih fotoaparatov. Glede na to, da ima od teh treh največjo tradicijo Canon (je tudi največje podjetje, ki se ukvarja s fotoaparati), je logično, da potem vsi svetujejo Canon.
Sicer, kar se tiče nakupovanja elektrotehničnih izdelkov je najbolje, da se sledi sledečemu pravilu. Če kupuješ fotoaparate se nagibaj k canonu ali nikonu, če kupuješ kamere se nagibaj k panasonicu al sony-u, če kupuješ avtoradije se nagibaš k pioneer, blaupunkt, alpine... itn. Vsaka firma je v nečem dobra.. ni vsaka v vsem odlična, tko da pogledaš kera je v keri panogi najboljša oz. med najboljšimi...
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

BigHugo ::

Olympus je prvi fotoaparat predstavil 1936.
Canon pa obstaja od 1937, mislim, pa da je prvi fotoaparat predstavil 1939 leta.
Sony je bil ustanovljen 1946 leta..

Toliko o tradiciji.
LP BigHugo

jype ::

Prakticno je vseeno kdo je proizvajalec.

Optika: cim vecja, tem bolje, ker dobis vec svetlobe.
CCD: cim vec megapikslov (vecja resolucija) in cim vecja fizicna povrsina, tem bolje, (vec svetlobe, manj suma).

Najboljsi so SLR fotoaparati z velikim CCD, ampak so dragi.
Najbolj prirocni so zelo majhni fotoaparati z zelo majhno optiko, ampak niso za vrhunske posnetke.
Kompromis, pa ne prevec dober, so vsi ti vmes.

Cisto odvisno je, za kaj bos fotoaparat uporabljal. Ce moras samo slikat rojstne dneve, poroke in pogrebe, potem je cisto vseeno, kateri je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Olajuwon ::

BigHugo:
A je to bistveno če je bil olympus ustanovljen eno leto prej? To še ne pomeni da ima večjo tradicijo... Tradicija ni enako kero podjetje je starejše....
Tolko o tradiciji
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

dejomar ::

veliko vas priporoča canon zato sem si ogledal powershot a80 vendar če ga primerjam z sonyem ima canon le 4 .0 megapixle in je zelo požrešen z baterijami (potrebuje 4x aa baterije), edina prednost je vrtljiv lcd zaslon. poleg tudi ni priloženega polnilca baterij.

http://mimovrste.domenca.com/trgovina/i... -canon powershot A80

ganzi ::

Ma pa zato cenejše kartice.
Pa drugače dele super lepe slike.. en glas z moje strani;)

Ni pa vse odvisno od megapixlov.. glej tut mal na zoom ampak samo optični (digitalni nima pravega pomena), canon ima 3x optični zoom, lahko bi bil malo večkraten..
Je pa res tut to da rabi 4 baterije drugi pa skor vsi 2.

Ni najboljši, ampak js sm z njem zelo zadovoljen in večina ljudi ki ima canona je ful zadovoljna z njem.


Ne vem kaj se eni pritožujete nad canoni. Sej vsi vemo da niso profesionalni ampak tut vsi vemo da so ful dobri,
In tisti k mate tok proti njim najdte kšn test kjer je canon slabo ocenjen..
LP

Slowenc ::

Canon A80 naredi z enim kompletom baterij več kot 400 slik. S tem ko ima vrtljiv zaslonček, je tako zavarovan pred praskami. Da je pa požrešen z baterijami je pa tut res.
Skiny gate.

iskra ::

Tisti vrtljiv "pol-palčni" zaslonček je zelo slaba izbira. Pač še ena reč ki se ob prekomerni uporabi odlomi in si zanjo sam kriv pa še premajhen je za natančno pregledovanje slik "on-the-road".

Če imaš 90k, jih porabi za Sony DSC P73. Ima 4MP, 3x zoom in še 256MB MS PRO kartico dobiš zraven. Jaz imam DSC P71 (še 3MP verzija) in je res naj naj. Sploh pa več kot 3MP za neprofesionalno delo ne boš potreboval, ker ti bodo slike pri polni resoluciji samo kartico basale. Na 128MB spravim s svojim aparatom 150 slik pri polni resoluciji v 3:2 načinu.

Deluje na samo 2 bateriji (se pravi, da jih rabiš pol manj) tako da si prišparaš 1kg prtljage, ki bi jo zasedel z baterijami za Canona A70, 75 ali 80 če greš kam za dalj časa.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

ganzi ::

Iskra bodi realen..

Ob noramlni uporabi se ne bo nič zlomilo, pa tut nobenega kilograma baterij ne rabiš ampak samo komplet baterij za polnit in to je to..
Pa glede zafilanja kartice.. sej ti moraš šparat s kartico k so pa tolk drage za tvoj fotič CF ki jih uporablja canon so pa med najcenešimi karticami tko da..

je pa neki res da canon škrtari z dodatno opremo.. ne dobiš niti torbice niti polnilca niti baterj za polnit, ampak js sem še vedno ful zadovoljen z digitalcem.
LP

ganzi ::

Lej je mal par jurjev več od cene k si jo postavu ampak imaš vse v kompletu..

http://www.mixi.tv/trgovina/izdelek.php...
LP

iskra ::

Ganzi: sem klepetal z enim trgovcem o tem premičnem zaslončku in je reku da se kr kvari zadeva (žice, kontakti in te stvari). Lahko pa priznaš, da je veliko manjši od drugih zaslonov :8)

Kartice so pa res poceni to priznam. Glede tega mi je žal, da sem šel v Sony ampak je pa res, da lahko tudi kupiš TV z MS režo in nato gledaš slike brez priklapljat aparata na TV :D

Glede kompleta štirih ali dveh baterij za polnjenje: ciljal sem na situacijo če greš kam za več dni brez elektrike:\
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

ganzi ::

Iskra:Ja zaslon je res manjši, ampak za moje pojme dovolj pregleden..:\
Ja v taki situaciji brez elektrike bi blo pa drugače;) ampak sej en komplet dobrih baterij zdrži tud do 450 slik pri canonu, ne vem kako je pa pri drugih digitalcih.

dejomar: Mislim da je najbolj pomembno da digitalca preizkusis in vidis kaj ti bolj odgovarja. Seveda pa glej tut na ceno dodatne opreme in seveda na to kaj dobiš zraven. Je pa res da karkoli za ta denar boš kupil, boš težko falil;)
LP

dejomar ::

vsi govorite o canonu zanima me vaše mnenje o cyber-shot DSC-P93 njega nihče ne omenja.
za kartico ne skrbite bom že pol kje staknu dnar.:D :D
ganzi: nad canonom powershot nisem navdušen zaradi zaslona in baterij
iskra: razmišljam tudi o P73
kaj menite ostali katerega se mi bolj splača kupit 73 al 93
potreboval ga bom za domačo uporabo 8-) 8-)

Gavran ::

Če boš razvijal fotke 10x14 cm, je 2 Mpix dovolj. Razliko raje porabi za večjo kartico. Če pa želiš izdelovati večje fotografije ali delati izreze, potem pa rabiš več pixlov. Imajo pa senzorji z več pixli še eno slabost - šum, ki ti pride do izraza pri fotografiranju v slabših svetlobnih pogojih, ko ti aparat prestavi ISO nastavitev.

Fizikalko ::

Vzemi P73, ker 5M ne rabiš. Jaz ga imam (P73) pa še 512 kartico zraven in seka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri digitalni fotoaparat za okoli 100 K

Oddelek: Kaj kupiti
363053 (2541) gremlinatorv
»

Pomoč pri izbiri digitalnega fotoaparata....

Oddelek: Kaj kupiti
372387 (1981) Koci
»

Mnenje o foticu - nujno

Oddelek: Kaj kupiti
181340 (1040) frenk
»

Canon PowerShot A80 Vse in še več! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
534327 (3316) T0RN4D0

Več podobnih tem