» »

Atholn 1100 OC

Atholn 1100 OC

Tic ::

Ej, jst se bom spravu navijat, sam neki me zanima iz izkušenj. Na kok mhz zvišaš voltažo za kok!?
A štekaš?
Da naum preveč naštimu...
persona civitas ;>

salesky ::

Hja pojdi pocasi. Najprej zvisaj frekvenco in nato ce sistem ni stabilen oz ce se sploh ne naloži zvišaj voltažo npr.: za 0,5 V. In tako dokler ne deluje uredu. Sam pazi pri visanju voltaze pride tudi do večjega segrevanja. >:D

Tic ::

;((
Pizda in ta moja plata (msi k7t pro2)!
Voltažo dal lahko samo iz 3.3 na 3.45!!!Grrrrrr...
Pa dam fsb na 110 (110x111=1210).
Pa itaq ne pride v winse. To, če izklopim iz elektrike, pol se zažene, če ga pa ugasnem in prižem, pa ne pride niti do biosa:)
Pizda.....
Če mazte kakšen nasvet, flašanju biossa se bom pa probow izognt!:D
persona civitas ;>

ChiefThunder ::

ti dviguj voltažo procesorju (Vcore), pa še to čisto po malem- 0.05v... mislim, da je maksimum 1.85...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Tic ::

Jst jo lahko dvignem samo za 0.15! Nek tazga!
Ma to je šit. Dvignem za 0.15 in dam fsb 110mhz, in jebe!
Kaj nej nardim. Rad bi ga zvelku na 1300 al pa kej tazga. A če bi množilnik spremenu je kej drgač. Deje mi kšn bober link, kako odklenit, plis!
persona civitas ;>

salesky ::

iz 3.3 na 3.45? :\
Ma ti si malo zamesu......voltaza tvojga procesorja mora bit 1,75 V . (lahko 0.5 + - ) Ma 3.3 pa ni!!

Brane2 ::

Te stvari majo dve napetosti:
1.
Vcore- ki je napajalna za jedro procesorja. TO je tisto, kar moras zvisat. Vsak Celeron si jo sam nastavi preko Vid pinov, samo dolocene plate pa omogocajo tud drugacne nastavitve.
Stvari gredo IIRC od 1.3V do 2.05V, ki je tud max. napetost za CPU.
2.
Vio, ki je napetost za pogon elektronike, ki krmili pine. Tam je 3.3V povsem O.K.

salesky ::

Brane. Mene pa se zanima a se da pri Abitki KT7-a da povečat napetost nad 1.85 brez spajkanja?

Tic ::

Aja, možno. Bom šu pol pogledat u bios!
Tnx. Kaj dosežeš pa s množilnikop, pa kaken fajn link bi mi prav pršu!
:D
persona civitas ;>

Tic ::

Pizda. Dam voltažo na 1.85, fsb na 110, pa se ne zbudi;((
persona civitas ;>

VASkO ::

tic:mnozilnik x (krat) frekvenca FSB = frekvenca procesorja

je to tako tezko razumet? pizdarija no...


in se nekaj, ti imas plato s KT133 cipovjem in ne s KT133A, tako da se ti zaradi tega ne zbudi na 110mhz FSB, ker ima ta cipset blokado, ki onemogoca stabilno delovanje malo nad 100mhz - navij preko mnozilnika.

Tic ::

Hehe , to vem. Dej, kje je kakšen lepo opisan postopek odkelnjevanja. A kdo ve za kakšnega "lepega". Če že drga ne gre. Aja, na 105 mi dela ok. Tko da bom recimo naštimu 105xX
X= pač kolk bo zneslo:D
persona civitas ;>

VASkO ::

lep postopek odklepanja? kaj pa je tezko razumeti, da moras samo pobarvati L1 mosticke s svincnikom, da bo zgledalo tako(?):

.||||

ali si pac lamer pa v googla ne ves vpisati "athlon unlock" ali kaj?

tec ::

Tic ::

Na kolk mhz kok dvigneš voltažo? Sam tko prbližn, da naum kšno velko neumnost naredu?!:D
Sam okvirno!
persona civitas ;>

||_^_|| ::

jst ti bom pa tkole povedu: voltažo dvign kokr loh, sepravi na 1,85 pol pa naviji dokler gre. zajebat nemorš nč.

Tic ::

A če daš do fula, ga NE skuriš?!:D
persona civitas ;>

3LeR. ::

ne nikakor ga ne moreš skurit sam mal pazi na temperaturo... tko nad 60 :) je že 2 much
ker če boš kj tacga nemogočga naštimu se ti itq ne bo zbootal..

happy OC ing:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja MSI K7T Turbo s AMD T-Bred!

Oddelek: Strojna oprema
101597 (1489) BARBOM
»

athlon 850 oc..

Oddelek: Navijanje
7912 (792) ls
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704547 (3869) AtaStrumf
»

A je to DOSEZEK??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1245645 (4130) msmiha
»

Overclock

Oddelek: Navijanje
161393 (1119) element

Več podobnih tem