» »

78 stopinj HDD?

78 stopinj HDD?

Lucifix ::

Kolega je ravno pogledal kakšno ima temperaturo trdega diska in očitno kaže 78 stopinj. Sprobal je v dveh programih (speedfan in pa hardware sensor monitor). A ne verjame v te teste, tako da me zanima kako realni so lahko?

A je možno, da ta temperatura vpliva na neprestano sesuvanje računalnika?

KraP ::

probaj dat kak ventilator gor

Caligula ::

NAjprej probaj z roko koliko je res vroc ali topel. Lahko da senzor bluzi. Ce pa ma res tako temperaturo pa je z njim nekaj narobe in so mu dnevi steti.

Kar je nad 50C ma ze nekako vonj po prihajajocem koncu.

BaRtMaN ::

Specifikacije Samsunga SV0602H:
Temperature:
Operating:5 ~ 55?C

Caligula ::

MA to je velik.
Jz mam sicer resda ful zluftano kisto in mi ne pride cez 25C(obicajno je 21 ali 22C) sam tud ce izklopm vso ventilacijo pride tam max do 39C. Poleti bi blo tvojih 55C neki normalnega tkole je pa cudno, da se ti tolk greje. Da ne omenjam 78C. Pa to mas ze plavz noter. LAhk kovine doma pretapljas pol.

Meni skos vlece dol file z neta. Maxtor 120 Giga (2mb cacheja)

Groovy ::

hmmm, če je res disk tok vroč, mene potem ZELO zanima kaj imaš ti potem le 11°C!!!!
8-O 8-O :8) :D

pa tudi če ni, KAJ IMA 11°C? >:D


Sam imam tudi Samsunga, hladim ga z enim 5cm ventom na 5 V..... temperatura 27-29°C
I am the captain of my soul

Caligula ::

Ma dobr, tist senzor je kr neki. Sej lahk pr speedfanu izklopis, da ti kaze.

Sam nasploh, z diskom k ma 78C je al neki hudo narobe al pa napacno temperaturo kaze. Skratka a si probal na otip kako topel je?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Realman ::

Ce bi bila temp. res 78 stopinj, bi disk ze zdavnaj izdahnil.Vse kar laufa ze nad 50 do 60 ne zivi dolgo.Tako kot je Juras rekel preizkusi z roko temp. ce je res toliko kot kaze, se bos po vsej verjetnosti opekel-ok. malo pretiravam.Sigurno pa ne bos mogel vec kot 1s roko gor drzati.

Lucifix ::

Je že kupil ventilator in spravil temperaturo na okoli 30 stopinj. Upam, da bo sedaj bolje.

Caligula ::

Sam kako je mozno, da se je tako grel? Mas kalorifer namesto napajalca :D
Ni nbarobe ce mal komponente v kisti preslatas kako je z njimi. Tistih 78C je mogoce znak, da se splaca mal pogovort z svojim racunalnikom na 4 oci.

Lahko, da ti hoce kej povedat. 0:)
Mogoce oporoko napisat >:D

Lucifix ::

Hehehe sem se tudi jaz spraševal kje bi bila lahko napaka. Računalnik ima sicer 2 leti, a to je čisto dovolj, da se disk spravlja k zasluženim počitkom :)

Realman ::

Ce je disk res imel 78 stopinj in se dela.Potem moram rec, da je tale samsung res kvaliteta.KAko dolga ti pa je laufal na takih stopinjah.Ceprav jaz skoraj ne verjamem, da je senzor kazal tocno.

Caligula ::

Jah sej pr avtu se tud kdaj lahk peles skor brez olja en cas pa ni nc. 5000 km kasnej ti grejo pa ojnicni lezaji pa masina v k....
Vprasanje kako je to disk zaznamovalo. Upaj na najbolse pa da je ta Samsung Rambo.

Lucifix ::

Šele včeraj je prvič sprobal hmonitor, tako da je vprašanje koliko dolg mu je tako delal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

trdi disk sata II 500GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
51015 (913) abcdefgh
»

Kateri SATA trdi disk???

Oddelek: Kaj kupiti
101330 (951) bluefish
»

Najtišji ATA disk?

Oddelek: Kaj kupiti
292671 (1912) LordWorm
»

Seagate & Samsung diski

Oddelek: Kaj kupiti
161792 (1446) Zako
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939317 (6272) dela

Več podobnih tem