» »

Pokvarjen mon. Philips Brilliance 15A

Pokvarjen mon. Philips Brilliance 15A

wapmaster ::

Serbus!

Pred kratkim je izpustil duso omenjen monitor (z oznako 4cm8274/02T). Ze dlje casa pred tem je obcasno tresel sliko po horizontali, vendar je med tresenejm aktiviran on-screen menu ostal pri miru, tako da je slika plesala okoli njega. Danes ta monitor samo se klika na cca 2 sekundi (rele blizu napajalnega dela), lucka na front panelu pa menja barvo. Vsaj na prvi pogled ni vidnih poskodb (mon. je trenutno na operacijski mizi v prafaktorjih), sem pa bral, da je pogost vzrok odpovedi pri teh Philipsih FBT (VN trafo). Ce je res ta crknil, potem seveda roma monitor v kos, saj se popravilo ne izplaca. Vendar mi vseeno nekaj upanja daje prejsnje plesanje horizontale, saj se zdaj monitor obnasa prav tako, kot bi vsaki dve sekundi dobil signal in ga takoj spet izgubil (takrat se rele vklopi, lucka rata zelena). Torej mogoce, da je sel kak kondenzator in pa tranzistor.

Ce ima kdo kaksno idejo, sploh pa shemo tega monitorja, se zelo priporocam!

Andrej

Azrael ::

Mislim, da je prebit tranzistor za krmiljenje VN transformatorja ali kakšen elektrolit v napajalniku monitorja.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Brane2 ::

Poglej kondije v napajalniku in mogoce zamenjaj glavni tranzistor napajalnika...

wapmaster ::

Hvala za ideje, cez vse te komponente sem sicer ze naredil vizualen pregled, pa se ni videlo kaj sumljivega. Bo zgleda treba vzet spajkalnik in pumpico. Koliksna je verjetnost, da je kaj narobe z driverjem za rele?

Andrej

Brane2 ::

Kaksen vizualni pregled ? To ni Cernobil ampak monitor. :D

Osciloskop v roke ali pa za silo tudi univerzalca in gremo na delo...

wapmaster ::

:)) V Černobilu nisi potreboval lupe za odkrivanje posledic. Brez načrta se mi pa enostavno ne da it merit po plati, čeprav vse navedene instrumente imam. Odlotal in premeril bom nekaj značilnih elementov (tudi FBT), potem pa bo verjetno monitor romal v koš, ker dobivam tud iz servisov namige, da gre verjetno le za FBT. Imam namreč možnost dobit še precej novejših monitorjev z raznimi bolj in manj resnimi okvarami..

Andrej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

delovanje timerja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
181767 (993) birtija
»

Nakup ojačevalca

Oddelek: Zvok in slika
222945 (2189) CMpunk
»

Lastniki poceni LCDjev- pozor na slabe kondije ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9710613 (5224) Pyr0Beast
»

Aktivni zvocniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
547149 (5776) Zvezdica27
»

crknil monitor LG FLATRON 775FT

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101748 (1598) pingec

Več podobnih tem