» »

Nakup ojačevalca

Nakup ojačevalca

goblinsly ::

Zdravo,

Kupujem stereo ojačevalec in bi rabil pomoč. Uporabljen bo za predvajanje glasbe, priklopljen bo na računalnik s komponentami:

- Zvočna kartica sb audigy 2 value
- Zvočniki hitachi:



Cena do 100EUR, nov ali rabljen. Lp

Oddin ::

Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oddin ()

pegasus ::

Ta mali Roteli ali NADi bodo kar prave izbire.

goblinsly ::

Oddin: Sklepam da sta omenjena ojačevalca boljša od novega ojačevalca podobne cene, npr.:

http://www.audiopro.si/index.php/FBT/Oz...

pegasus: O katerih modelih je govora ? Žal se premalo spoznam, da bi uspel razbrati ...

Verjetno se mi za to ceno bolj splača kupiti rabljeno opremo ... upam le, da so zadeve dovolj trpežne, da se mi oprema ne bo pokvarila, ker je seveda brez garancije. No, bom še počakal na vaša mnenja.

Janac ::

kak T-AMP?

Drugače pa pejt poslušat, pa boš videl kater ti najbolj ustreza.

goblinsly ::

No verjetno so nakateri ojačevalci že preverjeno boljši kot drugi, za določeno ceno. Da ne bi izumljal tople vode je bolje da vas kar vprašam.

PacificBlue ::

Z Rotel ali NADom ne boš falil. Top ojačevalci, ga pa še preizkusi v živo, preden ga boš kupil.

Okapi ::

Za ozvočenje računalnika vzemi nekaj takega.


http://www.ebay.com/itm/2-X-15-Watt-4-O...

Podobnih modelov je precej - na ebayu išči ojačevalnike s čipom tripath.

Oddin ::

Postavil si limit do 100€ in tu novega ni. Dobil si nekaj dobrih predlogov, kaj išči rabljenega. Preglej ponudbo, se zmeni in dobro preiskusi. Je pa odvisno na kakšne zvočnike boš priklopil, kako boš priklopil (analogno ali digitalno), ali hočeš hi-fi ali samo da nekaj drnda. Če bo to ob rač.monitorju, je ojačevalec brez veze. Za ta denar dobiš solidne nove aktivne zvočnike.

http://www.mimovrste.com/artikel/121004...
http://www.mimovrste.com/artikel/190000...
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

goblinsly ::

Priklopil bom 2x30W hitachi zvočnike:



Rad bi da je kvaliteta zvoka čim boljša ... seveda v finančnih okvirih. Trenutno imam hitachija priklopljena na ojačevalec od genius 5.1 sistema, zdaj pa bi jih rad priklopil na nekaj konkretnega. Sistem bo služil kot hi-fi ...

Okapi ::

Kot rečeno, vzemi nekaj s tripathom - eno od različic t-ampa. Lahko sicer najdeš tudi kakšen rabljen ojačevalnik (NAD, Rotel, Pioneer, Marantz ...), ampak ne boš slišal nič bolje, samo ena velika kišta ti bo gužvo delala.

O.

Janac ::

Kliči v Corrado, jaz sem lansko leto pri njih kupil SA-270 za 150EUR, se je vredno stegnit, če ga še majo.

goblinsly ::

Kakšna pa je skrivnost T-Ampove velikosti - da kljub majhnosti opravi delo enako dobro kot večji ojačevalci ? Kaj pa primerjava z kakšnim NAD 3020B ? Če pa bi se odločil za T-Amp bi verjetno rabil vsaj 2x30W model glede na to da imam 2x30W zvočnike (4 Ohm).

Okapi ::

Skrivnost velikosti je predvsem v tem, da so hi-fi ojačevalniki predimenzionirani.;) Deloma pa tudi v tem, da imajo t-ampi v glavnem vsi zunanji napajalnik. Dovolj močan za te zvočnike bo praktično vsak t-amp, ne glede na moč.

O.

goblinsly ::

Berem da je z njimi problem pri višjih glasnostih ... da jim malo zmanjka ...

Drugače t-amp vs normal amp je več ali manj razlika samo v velikosti ... sam bi se sicer raje odločil za vizualno bolj konkreten amp, ki ga lahko postavim omaro ... vizualno je tisti Denon za 80€ kar lep ... upam le, da je tudi po kvaliteti in moči enakvreden t-ampu.

SimplTech ::

Malo bi izkoristil tole temo.

Všeč so mi T-ampi, katere je omenil Okapi, pa me zanima ali ima kdo nasvet katere bookshelf zvočnike priklopiti na takšen ojačevalec.

Nekaj za začetnika z relativno omejenim bugetom. Malo sem pogledal že na Bolho za kakšno rabljeno zadevo, pa so cene kar visoke. Našel sem recimo tole: link. Ali so takšni zvočniki OK kombinacija?

Brias ::

SimplTech je izjavil:

Malo bi izkoristil tole temo.

Všeč so mi T-ampi, katere je omenil Okapi, pa me zanima ali ima kdo nasvet katere bookshelf zvočnike priklopiti na takšen ojačevalec.

Nekaj za začetnika z relativno omejenim bugetom. Malo sem pogledal že na Bolho za kakšno rabljeno zadevo, pa so cene kar visoke. Našel sem recimo tole: link. Ali so takšni zvočniki OK kombinacija?


vzami kaj takega:
http://www.bolha.com/avdio-in-video/avd...

pa znizaj za 20 eur ... ( na 60 eur za par ) ,,, res da so ... kar stari .. ampak ko bos enkrat kupil bowerse .... no more way back :)

1 x 25mm high-frequency with polyester
dome
1 x 165mm low frequency with
composite short fibre cone

http://www.manualslib.com/manual/19865/...


+ se niso tecni za AMP-e ....

SimplTech ::

Brias, hvala za predlog, ga bom uvrstil med opcije.

goblinsly ::

Vzel sem PIONEER A-307R MOSFET za 55€. Lp

violamb ::

Lep pozdrav
Zanimam se za nakup ojačevalca ONKYO txnr515 in prosim če mi lahko kdo obrazloži na kaki način poteka prenos zvoka in slike, ker do zdaj še nisem imel take vrste ojačevalca, ki bi šlo preko HDMI.
Glede na to da ma npr playstation 3 samo en HDMI izhod me zanima če ta izhod pol priklopim v reciver in še zraven npr. priklopim računalnik preko HDMI in ostale stvari in pol gre samo en HDMI izhod v TV ali kako to poteka če mi zna kdo obrazložit.
Ker kaj se zgodi npr. če imaš priklopljen playstation in računalnik istočasno, katero sliko pol prenaša na TV?
Hvala za odgovore in pomoč.
Tu še je zadnja stran recivera
 slika

slika

Janac ::

Imaš 7 HDMI vhodov kamor prklopš komp, BD/DVD player, PS3 itd. Imaš pa samo en izhod in ti programsko nastaviš kater vhod boš pošiljal skoz izhod. Torej receiver si vzame zvok, slika pa gre na TV.

violamb ::

Aha ok super hvala za odgovor

CMpunk ::

lep pozdrav
Pravkar sem priklopil 95W zvočnik na telefon, in morm rečt da zadeva špila...Ampak špila potiho. Zdej kar me zanima je, koliko bi pridobil na jakosti/glasnosti signala, če gor priklopim en cheap 2*3W ojačevalec? Zanima me pa seveda če je možno na ta način kaj skurit...?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojacevalec namesto glasbenega stolpa

Oddelek: Kaj kupiti
91841 (1380) vilonja
»

Nakup prvih zvočnikov z ojačevalcem

Oddelek: Kaj kupiti
5753 (654) Poldi112
»

ojačevalec za akg q701

Oddelek: Zvok in slika
6920 (696) Trancedeejay
»

Hi-end namizni zvočniki (2.0 ali 2.1)

Oddelek: Kaj kupiti
193118 (2760) Pro_moted

Več podobnih tem