» »

Zmrzovanje računalnika po neuspešnem navijanju

Zmrzovanje računalnika po neuspešnem navijanju

Karaya 52 ::

Imam 900MHz celeron na FC-PGA slotu tega pa na plati ABIT-BH6.

V navijanju nisem n00b zato sem se malo poigral v biosu z napetostjo v procesorju. Povišal sem jo za 0.05V tako je bila skupna napetost 1.80 ali 2.80 (se ne spomnem). Enablal sem še opcijo turbo freqvency shranil spremembe in šel v Windows.

Že po nekaj časa mi je sistem zamrznil (vse se je ustavilo). Šel sem v BIOS pogledat temepraturo CPUja. Bila je 30C, poleg tega pa sem spustil napetost na default. Shranim in grem v windows. Ko pridem not mi spet vse zamrzne.

Grem v BIOS in nastavim CPU/AGP clock (nekaj takega) na 1/1. Prej je bilo na 2/3. Shranim grem ven in računalnik ne pride niti do preštevanje rama saj se ustavi na prvem zaslonu, kjer piše nekaj o grafični.

Postajal mi je vroče. Resetiram BIOS, končno pridem v BIOS in spremenim CPU/AGP clock na 2/3 turbo frequency pa disablam. Shranim, račuk se ponovno zažene. Ta pride so zaslona (ker nisem pravilno zaustavil) kjer piše: start windows normaly, safe mode (kot da bi stisnil F8). Kamorkoli stisnem računalnik zamrzene. Znova in znova, kljub temu da resetiram BIOS.

Pomislim da sem skuril procesor ampak to bi bilo smešno če bi povišal samo za 0.05V. Kakorkoli že, vzamem drug procesor (366MHz celeron) iz računalnika na katerega sedaj pišem in ga vstavim v "pokvarjenega". Spet isti problem. :evil:

Kaj naj naredim?
  • spremenil: ali3n ()

Trubadur ::

nisi noob in ne veš kok si meu napetost?svašta....
Berite Thomasa!

ali3n ::

Še enkrat uporabi take besede v naslovu, pa dobiš tok nazivov, da boš zelen!

odgovori na vprašanja:
V navijanju nisem n00b zato sem se malo poigral v biosu z napetostjo v procesorju. Povišal sem jo za 0.05V tako je bila skupna napetost 1.80 ali 2.80 (se ne spomnem). Enablal sem še opcijo turbo freqvency shranil spremembe in šel v Windows.
- praviš da nisi noob, pa si ne zapomniš bistvenih podatkov - napetosti na procesorju?

Grem v BIOS in nastavim CPU/AGP clock (nekaj takega) na 1/1. Prej je bilo na 2/3. Shranim grem ven in računalnik ne pride niti do preštevanje rama saj se ustavi na prvem zaslonu, kjer piše nekaj o grafični.
- zakaj si dal na 1/1? če maš FSB proca 100mhz (ali več po navijanju) - kako lahko daš potem delilnik na 1/1? kar si ti naredil je, da je imel AGP 100Mhz , kar je pa preveč

Postajal mi je vroče. Resetiram BIOS, končno pridem v BIOS in spremenim CPU/AGP clock na 2/3 turbo frequency pa disablam. Shranim, račuk se ponovno zažene. Ta pride so zaslona (ker nisem pravilno zaustavil) kjer piše: start windows normaly, safe mode (kot da bi stisnil F8). Kamorkoli stisnem računalnik zamrzene. Znova in znova, kljub temu da resetiram BIOS.
verjetno je škodo utrpel disk oz. podatki na njem -> možnosti je več - da je šla FAT tabela, boot sektor, al pa vse...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Karaya 52 ::

Pol sem že n00b, sem mislil da nisem.:'(

Ker nisem imel pojma kaj je tisto 1/1 in 2/3.

Mislim da je res nekaj narobe z diskom ker ko dam na "zaženi windows normalno" zamrzne, prav tako po nekaj prečekiranih datotekah pri safe mode.

Napetost je bila 1.75:)) . Se opravičujem za besede ker še ne poznam politike foruma. Zdaj bom pa probal nekako disk rešit s formatiranjem če bo šlo.:\

Trubadur ::

Še enkrat uporabi take besede v naslovu, pa dobiš tok nazivov, da boš zelen!

tooooo!!!!

Berite Thomasa!

ali3n ::

Master D. - malo si osveži pravila; sicer na tem forumu velja da lepo govorimo :D

glede navijanja: BH je super platka, z parimi pomankljivostmi - ena od teh je, da nima delilnika 1/4 (fsb 133 -> pci 33) -> kar pomeni da je v praksi možno navijat tja do FSB= 124 MHz kar diski, AGPin PCI kartice še trpijo. Naprej - do 133 je pa odvisno od sreče...

zviševanje napetosti: drži se pravila "z malimi korakci se daleč pride" - postopoma, a ne več kot 10% (v tvojem primeru ne več kot recimo 1.8V)

preberi si še članek o navijanju.. pa mal forum (stare poste)...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Karaya 52 ::

Hvala.

Disk sem formatiral in spet dela vse normalno.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Malo pomoči pri navijanu

Oddelek: Navijanje
362030 (1422) gofra
»

Navijanje ne pomaga...

Oddelek: Navijanje
101202 (1024) Karaya 52
»

Twinmos twister pc3700

Oddelek: Navijanje
451802 (1144) PlayTheGame
»

AGP na plati je 3.3V, grafična pa rabi le 1.5V !!!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543856 (3155) TribesMan
»

pomagajte n00bu pri navijanju xp 1.4 GH (1600+)

Oddelek: Navijanje
91057 (988) mega_n00b:)

Več podobnih tem