» »

Access 97 ali 2002

Access 97 ali 2002

kripton ::

Lep pozdrav!
Imam nekaj težav glede seminarske naloge.
Naredit morm program oziroma bazo podatkov za firmo, ki prodaja avtomobile.
(Rabim nasvete glede tega, kar razpišite se, ker mi bo vsaka informacija zelo koristla!)

A ve kdo, če gre na winXP Access 97 naložit?
Ker mam nekaj težav glede tega. Če bom pa seminarsko delal z Accessom 2002 (oziroma sem že probal) mi pa samo začetek seminarske pride 8 mb od dovoljenih 5mb!
Imate kake predloge?

Hvala za vse odgovore!

Fim ::

Access 97 lahko instaliraš na XP brez problema. Če imaš težave jih opiši.

Z velikostjo baze pa je tako, da z delom raste (v kateremkoli Accessu), naredi "compact" pa ti jo mora zmanjšati. Da je baza velika 8MB je že kar zajeten program (veliko objektov). Sicer pa je res da je ista baza v 2002 večja kot v 97.

kripton ::

Neki Office 97 sem mel, ki je kao neka nadgradnja. V Win9x gre brez problema inštalirat in ne potrebuješ kakšne predhodne verzije. Pri XP-jih me pa nekaj zajebava. Gnjavi in gnjavi, da morm prej inštalirat eno normalno različico offica (ali ga vsaj dokazat, da ga nekje mam) in šele potem inštalira nadgradnjo. Poskuso sem že dokazat originalnost z office XP ampak tud ne dela. Se komu kaj sanja?

Fim ::

Kolikor mi je znano so nadgradnje office-a delale takšne težave (kot si že ugotovil). Zahteva se, da je predhodno že nekaj poinstalirano in sicer katerikoli starejši office ali le del tega office-a, access 1.0 ali novejši, FoxPro od DOS verzije naprej (2.0 ali novejši), MS shedule+, project, ...

Verjetno si imel na 9x že nekaj poinstalirano, da si lahko izvedel instalacijo do konca.

Če imaš kakšno staro varijanto omenjenih programov na CD-ju ali disketi ob instalaciji vstavi prvo disketo ali CD, da ti instalacija zadevo preveri potem pa bo.

Verjetno gre tudi kako drugače a te finte ne poznam, če jo kdo pozna....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MS Office

Oddelek: Programska oprema
122188 (1756) 5er-->
»

Microsoft z visoko prodajo Viste, Offica in igre Halo 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
597402 (7401) borchi
»

Access 97, 2000, 2002...in različni OS

Oddelek: Programiranje
61436 (1342) mp218
»

avtomobilizem

Oddelek: Na cesti
192374 (2055) CX20RE
»

Access

Oddelek: Programiranje
51501 (1422) Fim

Več podobnih tem