» »

Problem z NF7-S rev 2.0 in 2*512 Twister Pc3700

Problem z NF7-S rev 2.0 in 2*512 Twister Pc3700

WhiteWolf ::

Konfiguracija:
ABIT NF7-S rev 2.0
CHIEFTEC HPC420
AMD 2500+ @ 2300 1.75
2*512 Twister Pc3700
Volcano 7+ low + AS3
Winfast A280LE TD 128Mb Ti4200 @ 306/294
WD 120GB 8MB
Pinnacle PCTV RAVE
Lucent Winmodem
CDRW, DVD, diketnik,ventilatorji v ohisju.

Ce uporabljam le eno palcko, torej Twinmos Twister Pc 3700 512MB je 230 Fsb pri 1.6 chipseta brez problema stabilno.

Takoj ko uporabim 2 palcki (1GB), pa nastajajo problemi.
Prime npr. ne javi napake (sem testiral 8 ur),ko pa igram Warcraft3, mi cisto nakljucno vrze igro ven
in napise nekaj v stilu:
FATAL ERROR, THE MEMMORY COULD NOT BE READ, ali pa igro enostavno obstoji (zmrzne), pa
ni vazno ali imam 1.6 chipset ali 1.7, pa tudi ce nevem koliko spustim timinge in zvisam voltaze, tudi 217 npr ne dela.

- Pa sem pomislil, morda se chipset pregreva in vzel dol originalni cooler, namazal chipset
z AS3, in dal nazaj gor cooler. Ni pomagalo.
- Aja, probal sem tudi pencil mod in pravtako ni pomagalo (1.9 chipseta).
- Nekako sumim napajalnik. Sem ga tudi odprl in navil lnije, amapk 3.3+ linije ne morem spravit cez
3.34. Sem bil se celo malo grob in sem prevec zavil timer za,tako da sem zlomil timer za 3.3+, in sedaj ne morem dati timerja niti nazaj.
Ko igram npr. Warcraft opazim da mi 3.3+ pade tudi a 3.25v. Bi lahko bil to vzrok? Ostale linije so zelo vredu.
5+ ->5.2
12+ ->12.20
- Poiskusal sem z razlicnimi biosi (tudi beta), razlicnimi mnozilniki, majhnimi Mhz, enostavno ne gre.

Cudno mi je to, da mi npr. Prime95 ne najde napake, z igre pa me potem vrze ven ali pa obstoji. Enako nardi ce npr. pustim par
ur laufat 3dMark2003 in izberem LOOP, cez uro ali dve, pac odvisno, slika obstoji ali pa napise kaksen error.
Tako da sedaj uporabljam 210, pa zgleda da je stabilno.

- Sem imel tudi Twister PC3500 2*512 in je bil enak problem.

Hecno je, da ce uporabljam samo eno palcko dela na 230 ali se vec BP, z dvema palckama pa niti 217 ni stabino, pa tudi ce timinge totalno spustim.

Ima kdo se kaksno idejo kaj bi naj bilo narobe? Me jezi, da noben moj kolega nima mocnega napajalca, bi probal, pa bi vsaj vedel ali je napajalec.
Mislim da je napajalc?

delfinus ::

Znano je, da se z dvema ramoma navija slabe kot s samo enim. Mogoce bi poskusil se (cetega se nisi), da das ram ven iz dual moda in jih uporabis v single. V glavnem porocaj!

lp, D.

Dr_M ::

z 512Mb modulom zgubis 2-3mhz napram 256, ce mas pa celo 2x 512, pa se dodatnih 8-12mhz.
glih zdej sm gledu en str test twinmosovih ramov, kjer se je zgodil tocno to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

WhiteWolf ::

Sem pravtako ze tudi poizkusil single chanel. Ni bilo nic boljse.

Ne vem, nekako se mi dozdeva da bi morala biti 3.3+ visja za dual 2*512. Ker sedaj vozim samo na 210 (7,3,2,2 in 2.6V rama), to je vsaj zaenkrat tako kaze stabilno.

Drugace zgleda da je tud 216 stabilno, sam izgubim prevec Mhz, tako da imam raje na 210.

Bom za foro probal se enkrat v single dat rame, sedaj ko je na chipsetu AS3.

Zgodovina sprememb…

kajzer ::

A si probu kaj ramov voltažo dvignit? Zasledil sem sam za chipset.

WhiteWolf ::

Sem, sem.

Sam enostavno bi rekel, da ni problem v voltazi ramov, ker so za 233 deklarirani pri 2.8V in 8,3,3,2.5.

Mi delajo npr na 217 pri 7,3,22 in 2.7, potem pa npr na 220 z bilokaterim biosem ne, ne glede na to koliko znizam timinge in zvisam voltaze (11,4,4,2.5 pa magari 2.9 in 1.7 chipset pa ne dela).

Ne vem, vsaj jaz mislim da je kriva prenizka 3.3+ linija. V idle je 3.34 potem pa npr. v warcraftu pade na 3.25 vcasih.

Zgodovina sprememb…

glinik ::

Jaz sem imel isti problem. Rami in napajanje je čisto vredu. Problem je v plati, jebi ga. ;(

Meni tudi delajo Infineoni na 230x10 stabilno, ko pa sem imel dva plošćka, pa je bila pri 205 FSB TEMA !!!!

Abit je tukaj malo zabrko.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Wad@ ::

Prime npr. ne javi napake (sem testiral 8 ur),ko pa igram Warcraft3, mi cisto nakljucno vrze igro ven

:'( Pri meni je prav tako, vendar so vzroki nejbrž drugačni. Imel sem Athlona 1.2@1.4GHz in je vse delalo OK, razen preveč navit mi je javil napako v Prime95 in Sandri. Kupil sem si durona 1600MHz, in glej ga zlomka..tudi na primarni frekvenci mi moče končati vseh testov sandre(Aritmetic). Warcraft3 mi pa vrže fatal error;((. Če CPU navijem recimo 11*200 mi error v warcraftu vrže prav tako ven, le nekoliko prej mislim. Prime pa dela vseskozi stabilno...
Moje razmišljanje gre v to smer, da sandra je kaj sfu**na, prav tako warcraft(Frozen Throne), ker sem na novo inštaliru le war3(Brez Ftozen Throne) in dela OK. Ampak zakaj, mi je s prejšnjim procom delal Frozen Throne ql(mislim, pa da je tudi takrat enkrat fatal error bil vmes)?!
Imam pa Abitko KT333, 512MB Twinmos, NONAME 300W napajalc(3,58V, 4,68V, 12,40V). Duron je na 45C, plata na 24°C.
Tako, da če ne vem kaj tisti error sploh pomeni...

Wad@ ::

Aja..tisto da je sfuk*** mislim na moj disk...(preveč sem se igral:8) z winsi)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382670 (1606) DimmniBurek
»

2×512 twister??

Oddelek: Strojna oprema
13848 (713) WhiteWolf
»

Prime 95 in error

Oddelek: Navijanje
201263 (1073) krucymucy
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308751 (6479) WhiteWolf
»

A je zanic CHIEFTEC HPV420 NAPAJALNIK ali NF7-S?

Oddelek: Navijanje
251328 (961) WhiteWolf

Več podobnih tem