» »

Lite on CDRW - problem

Lite on CDRW - problem

Marko007 ::

Kupil sem 40* Lite Onovega pekača. Zadeva CDje speče na 40* hitrosti, sam jih tudi solidno prebere. Vse lepo in prav, dokler se teh CDjev ne da v kakšno drugo enoto (ki ni Teac). Hitrost branja malo po 24* drastično pade (6-8*), nato nekaj časa niha (od 17. do 30. minute), nato pa branje poteka normalno. Seveda se to zgodi na 32* CDjih (Princo in Smart Buy; mimogrede v navodilih Lite On Princote priporoča in sem jih tudi zato šel kupit), ki so pečeni z več kot 24* hitrostjo, pa čeprav Smart Burn dovoli do hitrosti 40*.
Ko sem to onim v trgovini napisal, so rekli, da naj prinesem pekača nazaj, da ga bojo zamenjali. Zanima me torej, ali naj spet vzamem Lite Ona ali kaj druga. Predvsem bi prosil tiste, ki imajo izkušnje z Lite Onovimi pekači nad 24*, če njihove CDje berejo ostale enote normalno. Ker mi namreč ni zaradi tega dvakrat v tako kratkem času hoditi iz Maribora v Velenje. :O :O :O
Aja še to. Enote, ki so imele težave z branjem teh CDjev:
- Pioneer DVD 106s (2x)
- Pioneer DVD 104s
- Plextor (24* pekač)>:D
- Sony (24* pekač).

para-site ::

Jaz imam liteon 24x malo več kot pol leta in mi je začel delat neumnosti. Zapeče cd normalno, potem pa tega istega cd-ja, ki ga je sam spekel ne zna prebrat. Pri tem moram povedat, da je spet ta isti cd berljiv v drugih readerjih ala pioneer dvd 103. Svašta...
Ko bom mel čas, bom nesu nazaj pečko...

ABX ::

Juhu končno eden, ki ne pizdi čez Teac-a :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Marko007 ::

ABX: Saj, zakaj bi pa Teaca šimfal. Sem mel 16* Teacovega pekača eno leto, pa je vse CDje, ki jih je zapekel, brala takorekoč vsaka enota (no na srečo še mam 16* doma). Nisem hotel na začetku direktno vprašat - torej ali se naj skušam dogovorit, da mi Lite Ona menjajo za 40* Teaca.

Pa ne vem čist točno, al je 40* Teac bolj počasn kot Lite on, ker se mi ful dopade, da Liteon naredi vstopno vodilo v 13 sekundah,:D medtem ko je teac 16* se s tem "matral" 45 do 50 sekund. Sicer pa v bistvu to itak ni pomembno, če pol Cd z Lite Onovim pekačom ne dela.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marko007 ()

ABX ::

Glede zadnjih postov v forumu baje da so težave v UDMA načinu z XP-ji in novimi platami.

Meni now Teac 40x dela ko urca

Do zdaj je zapekel 30 cd-jev (10 on fly) in vse dela ko šus.
In celo par cd-jev on-fly če nebi imel burnf proof bi jih zafukal. So pač imeli par avdio sectorej in jaz nevedoč sem jih snemal na 24x hitrostjo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Marko007 ::

Probleme z UDMA majo Teacovi Cd romi (bralniki) 40*, ker meni je do zdaj tudi Teac 16/10/40 delal v XPjih na UDMA 2 kot urca. Torej se očitno splača zamenjati za Teaca (če bojo le hotli).

Saj res je mogoče, da ta LiteOn izjemomam ne dela, samo ... ne vem no. Prva stvar (pa verjetno tudi zadnja) ki sem jo kupil na blef.

Rad bi še pa vedno slišal odziv od koga, ki ima 40* (al pa 32*) LiteOna. AL tega noben nima ...:D

Han ::

Redno berem forume na to temo. Testerji in folk jamrajo ravno čez tega in 48-kratnega Lite-Ona. Menda malo pomaga, če posodobiš firmware...

Marko007 ::

Torej je najbolje, da stvar zamenjam in upam, da ne bo še Teac zatajil.
Potrebval bi še pa en nasvet. Liteona so mi poslali po pošti. Ali imam torej pravico zahtevati, da mi ga zamenjajo za drugega pekača, ne LiteOna? Pač toliko, ker ne vem, če bojo komplicirali - KFM iz Velenja.

Han ::

Jaz bi na tvojem mestu flashnil firmware, kupil kakšno ploščo boljše kvalitete (Mitsui, TDK reflex, Verbatim) in spekel zadevo najprej pri deklarirani in potem še pri max. hitrosti.

Glede zamenjave: povej kakšno je stanje, da ti Lite-On ne odgovarja ipd. Upaj, da je KFM spodobna firma, ki je pripravljena ustreči kupcu tudi pri reklamaciji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Marko007 ::

Kako je pa z garancijo, če flešam firmware?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marko007 ()

Han ::

Bi morala veljat. Razen če se fleš ponesreči. Podrobno preberi tekst, priložen programu...

para-site ::

Sej če se ponesreči flash lahko z MTKflashom nazaj oživiš pečko.:))

Marko007 ::

Sem na Liteonovi strani pogledal in imam zadnji firmware gori. Tako da v tej smeri ne morem nič naredit. CDjev sem pa že itak kupil 10 (in še to 650MB) samo zato ker piše, da jih Liteon priporoča (Princo). Sicer pa glede na to, da ima ta Liteon nek "Smart Burn", ki sploh onemogoči pisanj s hitrostmi, ki bi lahko povzročile težave na CDju, ne vem, zakaj potem ne omeji te hitrosti na 24x. Nisem pa navajen komplikacij pri nakupu Cdjev, ker mi je Teac 16* pekel tudi 8* Cdje na 16* brez problemov. Kupoval sem pa vedno najbolj poceni Cdje (Smart Buy ali pa Mullerjeve).

Očitno se Liteon ni izkazal najbolje. Najverjetneje bi res moral o tem pekaču že pred nakupom kaj povprašat na forumu.

T(he) Boss ::

Samo na forumu nikoli ne bodis enolicnega odgovora, vedno se moras sam odlocit, pa mogoce je kriva samo serija writerja. No, kakorkoli se bos odlocil, me obvesti, ce gres v velenje

MadMax ::

para-site:
Lahko das podnapise za svoj zgornji post?
Imam namrec en HPjev pekac, ki bi mu flashanje morda povrnilo zivljenje...
Problem je pa ta, da se sploh ne odziva na zunanji svet (BIOS ga ne najde).



Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

krucymucy ::

LTR-32123S se v mojmu kompu pase skoraj pol leta ... ven je vrgu prek 500 posnetih CD-jev ... nobenega z napako! Bral je tudi že neko tako število Avdio CD-jev (ripanje) pa tud nekajkrat sem z njo instaliral kak špil program, ki sem ga prej posnel z njo!!!
Edino kar enoti štejem v slabo je omejeno branje CD-RW-jev z 16x hitrostjo!

bf4ed ::

Zakaj bi probal druge cdje če ne speče na vse enako je rekorder za kurac.

para-site ::

Madmax: Napiši tvoj mail, ti bom podlal program...
sicer pa je dosti infota http://www.cdrinfo.com in http://www.cdfreaks.com/ poglej na forume...

T(he) Boss ::

kje bi pa clovek naso program, ki pove, koliko napak je writer naredil pri pisanju (vsak bi jih naj nekaj)?

MadMax ::

para-site:

hogar_g@hotmail.com

ali

hogar_g@yahoo.com

Najlepsa ti dala!



Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Marko007 ::

T(he) Boss: Nero Cd Speed -> extra -> scan disc

Verjamete ali ne, po tem testu Teac na 10 testiranih CDjih ni naredil nobene napake. LiteOn pa kak kdaj - zadnji sektor pri testu površine na nobenem CDju ni berljiv...
Sicer so pa pri KFM Computers rekli, da morajo stestirat in to baje traja en dan;(( , tak da je najboljše, da jim enoto pošlem. Dobro da še nisem starega pekača prodal... >:D

T(he) Boss ::

Se mi je zdelo, da nekje tam. Si torej prej naso od mene. To ti je torej dokoncno potrdilo, da toti tvoj liteon ne dela kot bi mogo!

njok ::

Jaz imam LTR-32123S. Kaj naj recem... nisem ravno 100% preprican vanj. Vcasih se zgodi, da kakega CD-ja ne prebere, vendar je to v takem časovnem razmaku, da ne vem točno ali je za to kriv pekač ali kaj drugega. Malo me moti glasnost, bolj pa počasen pladenj.

BaRtMaN ::

Moj LiteOn LTR-40125S dela že eno leto odlično. Vsaka firma ma kdaj pa kdaj slabe serije, zato pa tudi obstaja garancija.

overman ::

Ko to berem sem pa zelo presenecen. Jaz imam liteOn pecko 48x24x48x in sem ZELO zadovoljen. Dva cd-ja zapecem v sedmih minutah pa se super delata-preizkuseno na res veliko pogonih. Mogoce pa da imam sreco in sem dobil pac ravno nek pogon ki je brez napake :D

jos81 ::

Imam lite -on 40x12x48 septembra bo leto dni odkar sem ga kupil. Dela brez težav nisem uničil niti enaga cd-ja . Uporabljam Traxdato,Princo in Smart buy,tudi pri no-name cd-jih ni bilo problema.Tudi se ni zgodilo da kateri drugi pogon ni prebral teh cd-jev.Prijatelj ima 48x24x48lite-on in lahko pove enako zgodbo,verjetno si naletel na slabo serijo.Kar se tiče KFM , grafična gf4 4200 mi je delala nekakšne trikotnike lomile so se teksture rekli so da pri njih ni bilo tako ampak so jo vseeno zamenjali brez problemov druga deluje v redu.8-)
jos

Microsoft ::

Jst mam mal starejšega LiteOn pekača. Mam 24*10*40. Dobu sm ga 2001 decembra, tak da je star že okol leta in pol. Dela pa brez problemov, je dost hiter, mogoče mal preveč cvil pr najvišjih obraih. PA tud pr peki nism mel kakih problemov z raznimi CDji.

Jst sm z njim čist zadovoljen.:)
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

frenk ::

jest mam od včaraj naprej liteon 52x24x52 in peče na traxdata z 52x zlo vredu(to pomen da ga poj tud prebere kar pa je velika razlika med tem pekačem in acer-jem, nisem pa testiral koliko napak nardi)...dons bom zapeku še kšnih 40G in bomo vidl kako se bo obnesu


p.s.:dejte mau priporočat katere programe bi loh uporabil za testiranje kvalitete peke in poj loh vsi testiramo pa mau primerjamo rezultate, da so bojo drugi lažje odločil pri nabavi:)

sinko999 ::

Glede kaj je bilo napisano čisto na začetku glede poceni cd-jev, modri smart buy pakiran v 10,25,50 packu so zelo slabe kvalitete, meni na liteonu 52x24x52 ga tudi speče na deklarirani hitrosati ko pa ga grem potem stestirat za napake se jih pojavi okoli 50,000. Sprobal sem vse hitrosti, da ne boste rekli da je writer zanič sem, tudi pekel iste cd-je na plextorju, teacu (52X kratniki) pa so naredili isto število napak torej sprobaj kako drugo fimo še cd-jev.
Ni? ni ve?no !

BaRtMaN ::

Frenk: za osnovno testiranje lahko uporabiš Nerov CD Speed, za malo bolj detajlno pa KProbe.

jest10 ::

Sinko999:
To je zato ker so ti cdji slabo centrerani in pri večji hitrosti vibrerajo. Tako pri pisanju kot branju. Testeraj jih na manjši hitrosti branja (okol 30X) pa boš videl da ne bo več skoraj nobene napake


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj NE kupiti!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1379568 (5892) jastreb
»

Kateri CD-RW? Nujno!!!

Oddelek: Kaj kupiti
261481 (1140) Ajnstajn`
»

Kateri cd rekorder

Oddelek: Kaj kupiti
241493 (1284) Gejmer
»

TEAC W540E mi prepočasi peče ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
524438 (3481) sidney
»

uniceni CD-ji pri peki z Nerotom

Oddelek: Pomoč in nasveti
241475 (1027) City

Več podobnih tem