» »

mreža doma?

mreža doma?

maticm ::

Imam 2 PC in v kratkem še 3 pričakujem. Vse vkup bi dal v mrežo. Kaj naj kupim switch/router -oziroma kaj sploh rabim (mrežne imam 2). Oba pc imata win 98.

Ali lahko upravljam drug računalnik, ki je brez miške in tipkovnice in brez ekrana samo povezan v mrežo (uporabljam programe,downloadam,...) ali samo uporabljam podatke z diska PC-ja?

Če kje to vse že piše mi prosim povejte stran saj iskalnik ne dela!!


LP matic

mare_ ::

Samo za mrežo rabiš switch, če želiš še deliti povezavo doo interneta, rabiš router.

Za uporabo drugega računalnika: http://www.realvnc.com/

Cuoresportivo ::

Glede mreže :

Nekaj imaš tukaj


in



TUKAJ

Če kaj ne bo jasno pa še vprašaj. Vsekakor pa je router bolj pametna izbira, sploh če kupiš kaj dobrega, D-link recimo.
lep pozdrav(best regards)

maticm ::

zakaj - sem že vse prebral!

maticm ::

nikjer ne piše razlike med switchem in routerjem

Cuoresportivo ::

hm, mislim da piše, samo ti bom povedal bistveno razliko.

Router vbistvu prevaja lokalne ipje(192.168.0.1 - dalje) z zunanjim. Torej preko zunanjega poteka delo lokalnih, kar pomeni, da v primeru če kupiš router , ne rabiš met non stop vžganega enega računalnika, ki bi delil internetno povezavo - TO VELJA ZA KABELSKI DOSTOP.

Za adsl, če imaš dinamični IP, pa kupi switch, saj imaš na volje več IPjev, tako da vsak računalnik dostopa ločeno.

Edino kar je mogoče na routerju bolje, da ima mogoče FIREWALL ter nadzor in možnost omejevanja prometa.
lep pozdrav(best regards)

Cuoresportivo ::

TU je še prikazano oz opisano delovanje routerja.


TUKAJ pa imaš opisano kako poteka prevajanje IPjev.
lep pozdrav(best regards)

Zgodovina sprememb…

maticm ::

Imam eno staro zadevo(P166) tko da bo to router, ker mam pa zaenkrat samo še en pc bom dal crossover brez switcha in to bo to!

Težava:
S katerim programom upravljat server=Usmerjevalik preko Odjemalca (če se to da- da upravljaš Usmerjevalnik kot Odjemalec),saj bo usmerjevalec brez miške in tipkovnice in brez monitorja, samo povezana bosta z UTP. [realVNC?]
Na serverju bo verjetno 98ME ali 2000Pro - if possible?, na odjemalcu pa bo 2000Pro - sedaj 98 na obeh samo je baje treba nadgradit (prebral v člankih, sam pa se nebi šel odkrivat tople vode pa z enimi programi zaj***)
Ali se splača dat na server kakšen firewall program(P166)?


LP matic

Cuoresportivo ::

Za oddaljeno delo, brez tipk. miške in vsega ostalega ti priporočam remote administrator-ja. Kar vredu zadeva. Glede FWja - > se splača, kakšen norton internet security, kjer je tud FW zraven.
lep pozdrav(best regards)

bastadu ::

dojaja: priporočam ti, da na server (ki ga imaš malo starejše konfiguracije) daš namenski router softwear. Jaz npr. uporabljam Clarkconnect, ki bazira na RH linuxu in deluje odlično (mašina pa je P1-133Mhz, 128MB rama), vsebuje tudi podporo za remote administracijo routerja...

maticm ::

...daš namenski router softwear??

Clarkconnect, ki bazira na RH linuxu in deluje odlično (mašina pa je P1-133Mhz, 128MB rama), vsebuje tudi podporo za remote administracijo routerja...

Clarkconnect=to je program in ne OS?
Imam le 32 rama=>bi blo fajn še kej dokupit??

firewall?? Dam na oba usm. + odj. al je dost samo na usm?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

bastadu ::

Clarkconnect=to je program in ne OS?
To je OS prirejen za routanje.
Imam le 32 rama=>bi blo fajn še kej dokupit??
Za Clarkconnect je minimum nekje 64MB rama.
firewall?? Dam na oba usm. + odj. al je dost samo na usm?
Firewall je vgrajen že v Clarkconnectu, ki je router. Požarni zid rabiš smo na računalniku, ki je povezan na internet, torej ne potrebuješ firewalla nastavljat na vsakem odjemalcu. Potem samo odpiraš porte na routerju in jih forwardiraš na lokalne računalnike...

Cuoresportivo ::

lepo povedano. zdaj pa mislim da je blo povedano večino.
lep pozdrav(best regards)

maticm ::

hudooo!

E to sem hotu, ker je "kišta" itak za karkoli drugega PREpočasna....

Kolk pa placa zavzame tale OS in kje se da karkoli zvedet o njegovem inštaliranju.

A se še vedno da s to "kištico" kej downloadat al ne-zanima me zaradi diska ker je noter 3Gb in bi blo škoda ga pol sploh noter imet ker imam 500Mb tut??

bastadu ::

Pojdi na http://www.clarkconnect.com/ in poglej za strojne zahteve... Mislim, da je minimalno prostora na disku 1GB...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

maticm ::

Kero verzijo imaš ti gor?
In kolk je kej zaj*** glede inštaliranja mrežnih kartic,...?

bastadu ::

Jaz mam verzijo 2.1. Hmm, glede zajebanosti, hja v prvo ni delalo, pa sem se malo zajebaval, zdaj pa dela neprekinjeno že 2 meseca...

maticm ::

Če bom rabu help smo na vezi!!

maticm ::

1. problem!

Dobit clarkconnect

(emula je do 240Mb dala dol pol pa 0 več)

l-note ::

Sej Clarkconnect lahko zdwonloadaš iz uradne strani. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deljenje Internetne povezave - Debian Linux

Oddelek: Omrežja in internet
5930 (908) b
»

kako bi postavil linux router

Oddelek: Omrežja in internet
51086 (1014) plavko61
»

Računalnik kot router

Oddelek: Omrežja in internet
392604 (1819) king0001
»

Windows 2000/2003 Server kot router za deljenje interneta?

Oddelek: Operacijski sistemi
5922 (838) Matri[X]
»

LAN in program za spremljanje prometa na mreži

Oddelek: Programska oprema
111736 (1431) Mr.B

Več podobnih tem