» »

Smart Bitrate Controll

Smart Bitrate Controll

morphling1 ::

Daj povejte če imate kaj iskušenj s SBC-jem, pa če imate kak dobr profil za 1cd in 2cd film, meni je po 10 urah naredil moj prvi sbc divx Any Given Sunday za dva cd-ja in je kar dobr, čeprav ni tako boljši kot z Avi Revolution. Za 1cd ma mi ni bil preveč všeč, a je možno da je film enostavno predolg (2uri in pol), da bi se ga dalo z dobro kvaliteto spravit na en 700mb cd.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

matevzm ::

Verjetno bos najboljse profile nasel na doom9. Dvomim, da je kdo tukaj ze studiral zadevo v detajle. Sicer se pa lahko sam igras, pa bos videl. Vecino parametrov imas razlozenih na doom9. Osebno sicer mislim, da ti bo 2 uri in pol tezko uspelo spraviti na en CD, razen ce je slucajno tak film, da se zelo lepo kompresira.

morphling1 ::

No saj se mi je zdelo da bo na 1cd težko spravit. A na doom9 misliš profile ki so po forumu ker je za DL sam tisti osnovni za 1 in 2 cd-ja ki pa ni ravno dobr. Za verzijo nanduba 021 pa nisem našel še nobenega profila. Še to, a je treba vedno delati 1pass ali ga lahko potem ko imaš stats file spustiš in greš na 2pass, in če se da, kako to točno naredit.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

matevzm ::

Mislim, da sta oba profila kar dobra (imata svoje 'posebnost'..). Poglej parametyre, med 0.19.in 0.21 se je spremenilo bolj malo in lahko samo pes popravis kaj. Imas razlozeno na doom9 kaj je kaj.
SEveda lahko (hvala bogu) spustis 1 pass, ce ze imas narejeno statistiko. Samo moras jo izbrati v nastavitvah. Statistika je neodvisna od nastavitev (v bistvu je za LowMotion 6000), tako da je vedno uporabna. Tudi ce dodajas filtre, ti ni treba delati nove. Pravijo. Jaz nisem testiral, sem kar dodal filter pa je bilo.
Ko imas izbras stats file (Video - SBC Options - Bitrate and Reservoir : Stats file) samo se pritisnes F7 (ali pa das File - Save as AVI) pa ti zgenerira nov avi (=naredi 2 pass).

krho ::

ma ce mas stats file spustis prvi pass k ti prvi pass naride stats file. bolj zanimivo je to da codec sploh ne uposteva bitratea ki ga vpises ti jes sm pr patrotu vpisu 800kbs kar naj bi prislo 1,1Gb. Stisnil mi ga je pa na 2,1Gb.
Zna kdo to razlozit.
Sm stisnu calc button tako da to ni to.
uporablam pa nandub 0.21b

morphling1 ::

Ok, hvala za to potrditev, zdaj se bo pa malo lažje hecati za različnimi nastavitvami in primerjat rezultati že po kakih 4h . Kere filtre poleg resize še uporabljate ter kako se obnesejo?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

matevzm ::

Mogoce si imel Gauge bolj visooko. Ce ga imas cez 40, imas precej moznosti, da bos prisel nad izracunano. Meni se sicer drzi, vceraj me je sokiral, ko mi je dramo 2h spravil na 900MB (pri mali kopresiji, Gauge min na 40). cez mi pa se ni usekal.
V glavnem preglej Gauge, kompresijo, kompresije posamezne, bitrate.. preskusaj.
Jaz sem od filtrov uporabljal samo se deinterlace za menuje, ki so dostikrat interlaced. Pa ta teden sem prvic poskusil Eyes Wide Shut z Dynamic Noise Reduction. Pri 1.3G je naneslo z istimi nastavitvami 30MB manj. Trajalo je pa 1 in pol dalj. Zadeva kar dobro zbije sum, ki je bil prisoten (recimo stena v ordinaciji, kjer se drugace vidi pikice, kako migajo, je postala enotna). Poskusal sem se 2d cleaner, pa temporal cleaner, pa se mi nobeden ni obnesel najboljse.

BustA ::

a to zej ripate s tem programom ?
jest sm ucash ripal z Falsk MPEGom Pred ene par mesci zdej pa že dolg casa nism pa vas sprašujem a je ta program bol k Flask pa nej da en link kje ga DL:D
Devide Et Impera

Bobnar ::

matevzm: ali bi zamenjal Eyes Wide Shut za kak drug DivX film. Ta film bi namrec zelo rad imel. Sporoci mi na: bobnar@slomail.com .

morphling1 ::

Matevzm, glede 1 passa , za foro sem naredil Fight Club z 1 in 2 passom in videl da stats datoteka ni enako velika kot tista za Any Given Sunday kaj to pomeni da je treba vseeno delati 1 pass za vsak film posebej ? Verjetno bom naredil za test Fight Club še z stats dat. od Any Given Sunday ter primerjal rezultatate.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

matevzm ::

Seveda, za vsak film moras narediti statistiko. Drugace bi jo lahko dali ze zraven.. :) Vsak film gres enkrat skozi, da vidis, kje rabi koliko. To je 1 pass, statistika. Nato v 2 passu ustrezno poskusa razporediti bite, ki mu jih das.

morphling1 ::

Ok Hvala. Zdaj mi pa povej še to kaj je v bistvu noise v filmu, ker sem bral recimo da je nek film noisy, in kje je filter dynamic noise reduction, a je to pod smother?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

matevzm ::

Noise se najlepse vidi na enkaomerno obarvanih povrsinah, recimo stenah in podobnem. To so pikice, ki se spreminjajo ves cas, lahko zaradi kompresije ali pa je bilo tako ze v originalu.
Za filtre (ce ga nimas) poglej na stran VirtualDuba, tam so dodatni filtri. Jaz imam za sum "dynamic noise reduction [MMX] Steven Don and Avery Lee", ki mi je najbolj vsec, nekateri prisegajo na "2d cleaner Jim Casabury", imas se "dynamic noise reduction Seven Don", lahko uporabis tudi "temporal cleaner Jim Casabury".
Smottherji so za glajenje slike, ampak tega jaz rajsi ne uporabljam. Je pa potrebno popaziti, ce nastimas prevelike meje za noise reduction, ti tudi ta lahko sliko precej zgladi.

morphling1 ::

matevzm , jaz sem na starni virtual duba iskal omenjene filtre pa jih nisem našel, a si lahko tok prijazen pa mi jih pošlješ na mail pa hvala.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Mal sem se hecal z filtrom ampak nisem dobil željenega učinka na enih stenah.
Drugače sem pa naredil z SBC-jem DIVX The Insider ki je dolg 2 uri in pol in sem ga spravil na 1cd, kvaliteta me je pa zelo pozitivno presenetila nisem še videl tako dobrega divx-a pri tej dolžini, ni kaj zdaj bom vse delal sam še z SBC in pustil AviRevolution ter mpeg2avi
Tu je pa moj profil za 1cd:
VirtualDub.audio.SetSource(0);
VirtualDub.audio.SetMode(0);
VirtualDub.audio.SetInterleave(1,500,1,0,0);
VirtualDub.audio.SetClipMode(1,1);
VirtualDub.audio.SetConversion(0,0,0,0,0);
VirtualDub.audio.SetVolume();
VirtualDub.audio.SetCompression();
VirtualDub.video.SetDepth(24,24);
VirtualDub.video.SetMode(3);
VirtualDub.video.SetFrameRate(0,1);
VirtualDub.video.SetIVTC(0,0,-1,0);
VirtualDub.video.SetRange(0,0);
VirtualDub.video.SetDivX(562,15,0);
VirtualDub.video.SetMotionDetection(8,10,300,300);
VirtualDub.video.SetCrispness(20,1);
VirtualDub.video.SpaceKF(24);
VirtualDub.video.InternalSCD(100);
VirtualDub.video.SetMinKBPS(400);
VirtualDub.video.SetPredictive("x:\xx.stats",35,2,0,3500,0);
VirtualDub.video.SetLumaCorrection(1,10,5);
VirtualDub.video.SetCompLevelsMain(2,7);
VirtualDub.video.SetCompLevelsA(300,2,4);
VirtualDub.video.SetCompLevelsB(300,2,5);
VirtualDub.video.SetCompLevelsC(300,3,6);
VirtualDub.video.SetCompLevelsD(300,3,7);
VirtualDub.video.SetCompLevelsE(300,7,16);
VirtualDub.video.SetBitsReservoir(0,40,30,70,45,0);
VirtualDub.video.NoAVIOutput(0);
VirtualDub.video.GenStats(0);
VirtualDub.video.filters.Clear();
VirtualDub.subset.Delete();

Seveda pa sem filmu znižal resolucijo na 576*320 ter ga obrezal, sound pa je 96kbit/s
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako obrniti video?

Oddelek: Pomoč in nasveti
55285 (5236) #000000
»

ali je možno iz avi filma odstraniti poljski dubbing?

Oddelek: Zvok in slika
201604 (1354) gumby
»

Kateri program za konvertiranje VIDEA???

Oddelek: Programska oprema
51778 (1749) #000000
»

Resize Divx-ov

Oddelek: Zvok in slika
5823 (742) pivmik
»

Problemi z DivX filmom ..

Oddelek: Zvok in slika
252121 (1769) Bobnar

Več podobnih tem