» »

Problemi z DivX filmom ..

Problemi z DivX filmom ..

sleby ::

Neki casa nazaj je bil v forumu nekje en topic kako popravt divx film ce je kaj narobe z njem .. sam tega topica zal ne najdem, zato bi prosu, da vsi se 1x napisete kaj je za nardit ce mi divx [ armageddon ] po nekaj vec kot 1 uri predvajanja zmrzne in spet pricne delovati po nekje 30 min .. hvala.

undefined ::

Greš na doom9.org in si poiščeš odgovor. :D

matevzm ::

Bilo je govora o AVI DeFreezerju, link je bil na Doom9. Rabil bos se VirtualDub, da najdes natancno mesto napake.

sleby ::

Kle je kr neki VirtualDub-ov .. kerga rabm ?
Kako lahko ugotovim kje je tocno mesto napake ?

undefined ::

Sem ti že povedal, da si preberi na doom9.net strani, vse piše, nč bat. ;)

matevzm ::

Na doom9 je polinkano vse zivo. VirtualDub je vseeno kateri (sicer pa, koliko razlicic pa si nasel, da se ne mores odlociti? jaz vem samo za navadno in ac3, prejle nekje slisal, da je se mp3).
Na strani AVI DeFreezerja je potem postopek opisan lepo po korakih s slikicami.

undefined ::

Najbolj mi je všeč varianta vstavljanja VBR MP3-ja v film. Manjša velikost in večja kvaliteta. :D Pa tudi VKI in MM4 nista od muh.;)

sleby ::

Ej, a pa ce mi film ne dela morem zbrisat tist cel del al se da kako popravt ? Ker ce zbrisem 30+ minut filma je brezveze ..

undefined ::

Zbriši frame pri katerem se film ustavi. Mislim, da sem že omenil, da to vse lepo podrobno piše na doom9.net, mal gluh (slep)? ;(

matevzm ::

Daj poglej res na Doom9, da ne bomo izumljali tople vode. Tam imas link na AVI DeFreezer (http://xs2k.snoop.dk/), pa si poglej slikice in navodila. Gumbi, ki jih moras pritisniti in prebrati stevilke, so obkrozeni z velikim rdecim krogom. Saj bo slo, a? Ali hoces da ti prevajamo?
Rezati ne bi priporocal, reze se lahko samo na keyframe, kar pa je vcasih le vsakih 10 sekund. DeFreezer pa kar lepo popravi in nic ne zgubis (razen mogoce kvalitete slike, ce gre za vecjo napako).

Meni je od pridobitev zadnjega casa najbolj vsec VFAPI in m4c. DVD2AVi z VFAPIjem v VirtualDub je krasna zadeva. Pa nato frameserve v AviUtil in ta da m4cju, pa je :))) Ni ravno ocitna pot, a lepo deluje. Se multipass nekdo naredi dober, pa je. VBR MP3 pa ne vem ali so ze izboljsali, vcasih ni bil nic boljsi od isto velikega CBRja, tako da jaz se ostajam pri njem. VKI patch pa mi nekako ne prime, pa se ne sekiram, ker m4c dela (ceprav se mi je prejle spuntal in noce delati v MMXu, pojma nimam zakaj).

dynamite ::

Ja to pride zaradi napacnega resume ob downloadanju ali pa zato, ker je en ze dal pokvarjen film gor. Bah. Vcasih se da zadevo resiti, ce imas se dostop do original datoteke... nekaj o tem je napisano na tej strani: http://www.divx-digest.com/articles/div... ... drugace pa je AVIDeFreezer tudi cool zadeva.

VKI patch dela OK, samo zahteva cisto instalacijo. Najboljse je, ce takoj po instalaciji DivX 3.11a instaliras se patch ali pa prepises tiste dve datoteke v /system ... avtor tega popravka sem jaz, ce se niste vedeli. :D

undefined ::

My Dynamite, you make your momma so proud. *wipes a tear* *sniff* :D ;)

sleby ::

Huh, zdele mi dela ze ene 2 uri pa se nic ni :> Je to hujs k seti skor :> Anyway .. upam da bo kej iz tega ker je pokvarjenga 30 minut filma :> Tnx vsem ..

eraserr ::

matevzm: Kaj je VFAPI in m4c?

matevzm ::

VFAPI naredi iz DVD2AVI projekta nekaksen avi. Zadeva gre takole: v DVD2AVI nalozis vobe lepo po vrsti, izberes zvok etc, nato pa posnames projekt. Zvok ti da v loceno datoteko, dekodira ali ne, pac glede na nastavitve.
Nato pa v VFAPIju reces naj ti ta d2v file spremeni v avi. In tako dobis (odvisno od filma) ene 10-20MB dolg avi. A ko ga odpres v VirtualDubu ali celo Media Playerju, ti ga igra, kot da je notri cel DVD. Zadeva je prepocasna, da bi lahko igrala v realtime, a je fino za sprehajanje po DVDju in preverjanje, kje in kaj. Je scena totalno zanic? Gres na to mesto v tem aviju, izberes zacetek in konec in jo zakodiras in pogledas, kaksen bitrate rabis. Nato lahko ta del uporabis (malce rezes in sestavljas). Drugace bi moral imeti cel DVD odkodiran, kar bi pomenilo ohoho GB, je pa res, da bi bilo hitrejse.
m4c je pa plugin za AviUtil (nekaksna japonska verzija VirtualDuba), ki ima vgrajeno detekcijo spremembe scene. Sedaj se je to pojavilo tudi v verziji codeca, a vecina ljudi pravi, da je zal ta detekcija bolj slaba. V m4c pa lahko vse nastavis.

dynamite ::

Hm, samo tudi m4c ima en problem... ce nastavis na bolj obcutljivo bo potem prevec keyframov ob scenah z vec akcije... no ja, moznost nastavitve je pa vseeno zelo dobra stvar. Glede detekcije pri VKI pa mislim, da deluje zelo solidno, samo problem je, ko folk testira codec samo na zacetku filma, ko je vec fade-in/out scen in potem dela zakljucke na podlagi le-teh. Vsekakor pa bom poizkusil narediti se podporo za nastavitev obcutljivosti detekcije. Samo ne se takoj, najprej moram nekaj drugega koncati. Drugace pa je tudi zelo uporabna nastaviten na n sekund, na podlagi katere se vstavi keyframe, ce ni bil vstaljen zadnjih n sekund. Nekaksen mix med scene-detect in fixed. :)

Tisti AVIDeFreezer pa je zelo cool zadeva! Sedaj rabimo samo se en program, ki bo avtomatsko zaznal napake in potem samodejno popravil film. :) Pa se morda malce hitrejse procesiranje ne bi bilo odvec. Saj dela hitro, samo lahko bi se malo bolj.

sleby ::

Dolgo dela da :>

Igor ::

jest vse stvari popravim z virtual bubom, pac odrezem ven kar je, vse sodobne oz spodobne stvari majo key frame na sec 2 tko da ne gre velik stran
drugac mi je pa obdelal 600 emga divx v 2 min ..

dynamite ::

Tako sem tudi jaz delal, dokler nisem testiral AVIDeFreezer-ja. Pri enem filmu je bila napaka komaj opazna pikica, ki jo med normalnim gledanjem filma zagotovo ne bos opazil. AVIDeFreezer je to mimogrede popravil, z VirtualDub pa bi moral rezati ven 3 oz. 4 sekunde. Kot vidis je AVIDeFreezer pogosto veliko boljsa resitev.

rookie ::

Poglej si na tole stran.Pomojm bos tuki najdu vse kar se tice DivX-a in podobne stvari (DVD v DivX, ripanje DVD-jev...).
Boste vidl kaj vm bomo naredil v Braziliji.Ferrari in Schumacher zakon !!!!! 1

Igor ::

hmm s kermu progijam se da (ok mogoce se da z virtual bubom (ok sej vem da je dub sam men je bub bolj vsec):D, in ce se da kako se da) izrezat en del filma ven da bo tocno tak kot je izvirnik (sliak zvok, kodiranja ..), ker ko sem to delal z VD mi je dal ven al nekompresiran avi oz kompresiran po mojih zahtevah ..
nej bo hitr, enostaven in zastonj ..
>:D

Igor ::

dyna kuko nej popravim nekej za kar ne vem de obstaja sploh (ce se ga ne vidi med gledanjem) sicer mam pa tko vecino stvari na cd in bi mogu popravt pol pa spet presnet .. kar se mi nekako ne da, pac stisnes zobe in prevrtis mal naprej ..
za v naprej pa ima progi potencial

matevzm ::

V VirtualDub nastavis Video - Direct Stream Copy. Audio je na to nastavljen ze po defaultu. Save ti nato samo naredi copy izbranega dela.

calidus ::

Jaz mam pa en problem. Slika mi konstantno zaostaja za zvokom, tako, za eno sekundo, pa kdaj pa kdaj se malo zatakne slika, ampak to samo pri enem filmu, ki ima 29,97 FPS. V media playerju mi napiše, da gre 24,41 fps. A to pol pr vsakem key frejmu preskoč , da je zaostanek konstanten?
Imam pentium 3 733 MHz Elsa Erazor III grafikuljo.

Pa še to, bsplayer mi napiše ko poženem film, da hardver ni capable of arithmetical stretching, se pravi, da ga ne more raztegnt. Ampak se da potem gledat oknček v vseh velikostih in vredu dela!

;(

matevzm ::

Ce je 29.97, pa se ne vidi interlacinga, bos imel obcutek, da zadeva ves cas malce trza. To je zato, ker so filmi posneti v 23.976. Da prides na 29.97, moras iz 4 slikic narediti 5. To naredis tako, da zadeve interlaceas (ker se tega na TVju sploh ne opazi) in potem naredis teh pet slikic iz prepletanja 4. Ene slikice je vec, obicajno je prve nekje za 3 in druge za 2 framea. Ko zadevo deinterlaceas, se pa opazi, da je ene vec. In tako nastane obcuitek, da zadeva trza ves cas. Ker se pac ena slikica podvaja. Resitve ni (ali pa je komplicirana, v glavnem - tega nihce ne pocne), tisti, ki je delal film, bi moral ze naretiti IVTC 3:2 pulldown. (aja, ne me sprasevati za MediaPlayer, pojma nimam)

Ce ti slika in zvok konstantno zaostajata, lahko poskusis popraviti v VirtualDubu. Video in Audio das na Direct Stream Copy, v Audio Interleaving nastavis preloaad na 160ms, interleaving na 160ms (prestaviti moras radio button, je default na slikicah, ne na ms) in potem das Audio Skew correction na zeljeno cifro. Bos moral poskusati, dokler ne zadanes. Glej ustnice in razne poke (zapiranje vrat, odlaganje kozarca etc.).

Bobnar ::

Zanimivo je, da BS Player predvaja filme, brez da bi se na pokvarjenem delu slika ustavila (tako, kot da bi bil film ze popravljen z AVI DeFreezerjem). Face Off recimo mi na enem mestu z AVI Defreezerjem sploh ni uspelo popraviti (keyframi na 8 sekund), BS Player pa je predvajal film brez kakrsnekoli napake.
Moti me edino, da kvaliteta slike pri predvajanju ni najboljsa. Tudi meni napise: Asymetric Streching not Possible... - Update Driver. Ce kdo ve kaj o tem, naj napise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

divx in sinhronizacija zvoka

Oddelek: Zvok in slika
271428 (1115) gumby
»

Rip zvoka z DVDja + zdruzitev zvoka in slike

Oddelek: Zvok in slika
181519 (1352) zile
»

kako narediti najbolši DivX?

Oddelek: Zvok in slika
241954 (1404) matevzm
»

DivX: slika se ustavi, zvok gre naprej - fix

Oddelek: Zvok in slika
111829 (1661) undefined
»

DVD Rippanje

Oddelek: Programska oprema
101813 (1689) Justy

Več podobnih tem