» »

Tišanje računala

Tišanje računala

Temo vidijo: vsi
««
20 / 31
»»

Tomi ::

aja, pa speedfan mam in mi ni ratal, v biosih mam sicer možnost nastavit speed fan lvl 1-10, in sm dal na 1, ni bilo razlike. so še kakšne druge možnosti? sm bral da baje če prerežem črni kabel da zmanša pretok vatov in avtomatsko pade hitrost?

Imaš Speedfan pravilno nastavljen? Ta zapis vsebuje vse potrebne informacije, predvsem pazi, da na "Remember" postavko.
metrodusa.blogspot.com

dragoneye89 ::

Tomi je izjavil:

aja, pa speedfan mam in mi ni ratal, v biosih mam sicer možnost nastavit speed fan lvl 1-10, in sm dal na 1, ni bilo razlike. so še kakšne druge možnosti? sm bral da baje če prerežem črni kabel da zmanša pretok vatov in avtomatsko pade hitrost?

Imaš Speedfan pravilno nastavljen? Ta zapis vsebuje vse potrebne informacije, predvsem pazi, da na "Remember" postavko.



super, mi je zdaj znižalo vse. zdaj je samo še stransiki ventilator glasen, aux2. druga mislim da zdaj laufa po potrebi..
bom skušal še tega otišati, če veš kako bi prosu za pomoč :D

oziroma bi rad zmanšal hitrost teh stranskih, 2 ozadi, 1 od strani

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Tomi ::

Če ni PWM, potem kupi pretvornik 12 na 7 ali 12 na 5. Mislim, da jih ima kakšen AGT, Cool-PC, pa še kdo.
metrodusa.blogspot.com

dragoneye89 ::

aha, drugače pa ko izklopim speedfan mi gre ventilator od procesorja spet na 2k+, ko ga prižgem se umiri. in tam sem dav vse pod remember .. al tak pač je? :P

Tomi ::

dragoneye89 je izjavil:

aha, drugače pa ko izklopim speedfan mi gre ventilator od procesorja spet na 2k+, ko ga prižgem se umiri. in tam sem dav vse pod remember .. al tak pač je? :P

Ko v stanovanju ugasnem klimo, postane spet vroče? Kako to? Si zrak ne zapomni, da je bil hladen?

Zaženi ga kot service. Poišči "Run Speefan as service in (navedi OS)".
metrodusa.blogspot.com

dragoneye89 ::

kje se pa nstavi to ?? nism našu :(

Tomi ::

dragoneye89 je izjavil:

kje se pa nstavi to ?? nism našu :(

OS?
metrodusa.blogspot.com

dragoneye89 ::

nikol nism to delu, where exacly :D

Tomi ::

dragoneye89 je izjavil:

nikol nism to delu, where exacly :D

OS?
metrodusa.blogspot.com

x4en0n ::

Da nebom odpiral nove teme.

Pred nekaj časa sem kupil nov računalnik, ki pa je kar glasen in še zagreje mi celo sobo :D

Imam AMD Phenom II X6 1075T 3.00GHz, grafična pa je MSI n460gtx hawk.

Zdaj glede glasnosti mislim, da je kriv procesor oz. tisti ventilatorček na njem. To sem ugotovil tako, da sem z Afterburnerjem dal ventilator od grafične na več in ugotovil da grafična ne povzroča takšnega zvoka.

V bistvu je računalnik ves čas glasen, ampak ko je bolj obremenjen pa ventilator bolj dela in se dere kot hudič ... sliši se ga 3 sobe stran :D

Zato me zanima ali je kako mogoče utišati tisti ventilator ki hladi procesor?

Pa še to... računalnik zelo zagreje sobo, ali se, da tudi to odpravit?

Hvala :)

P.S. Mene sicer hrup niti ne moti, moti pa mojga brata v sosednji sobi xD jaz mam itak slušalke gor :D hehe

BALAST ::

glasen in še zagreje mi celo sobo

Na zahodu nič novega.
Zdaj glede glasnosti mislim, da je kriv procesor oz. tisti ventilatorček

AMDjevi hladilniki se vrtijo do 5000 obr/min kar zna biti zelo moteče.
Zato me zanima ali je kako mogoče utišati

Kupiš drug hladilnik za procesor. Tam do 30€ dobiš že Hyper 212+, Scythe Big Katana
računalnik zelo zagreje sobo, ali se, da tudi to odpravit?

Postaviš ga v drug prostor in narediš luknjo v steno za kable.
Mene sicer hrup niti ne moti

Ne nakladaj, kot da ne slišiš turbine skozi cheap slušalke...

Steinkauz ::

PrimozR ::

A Ninja 3 je 'Mugen' 3?

EDIT: ah vidim da tudi Mugen 3 obstaja. Zanimivo da ga ni (bilo) na Scythovi strani...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

s51as ::

Živjo,
Zanimam me kako je z montažo hladilnika na procesor.

Recimo: Noctua NH-C12P "Special Edition SE14" je obrnjen tako, da piha od procesorja proti stranici.
Noctua NH-D14 pa je obrnjen tako da piha proti zadnji stranici računalnika.

Je sploh pomembno kam piha?
It's just me myself and I

Nwanko ::

Ja neko smer pretoka moraš imeti. Recimo pri meni je tak.
Spredaj 2x12cm piha not v d14(oba venta na hladilniku),zgoraj 14cm vun,zadi 12cm vun in pa na stranici 12cm vun.

s51as ::

Zanimivo, če se vsi vrtijo nekako enako hitro bi moral imeti podtlak? Ali si tudi to nekako uravnal, pričakoval bi nadtlak zaradi prahu.
It's just me myself and I

x4en0n ::

BALAST je izjavil:


Ne nakladaj, kot da ne slišiš turbine skozi cheap slušalke...


Nisem rekel, da ga ne slišim. Rekel sem, da me ne moti :)

Drugače pa je pri izbiri hladilnika kaj takega, da morem pazit?

In pa še to. Ali grejo vsi hladilniki na vsak procesor?
Imam AMD Phenom II X6 1075T 3.00GHz plata pa je ASUS M4A79XTD EVO


Hvala :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: x4en0n ()

dragoneye89 ::

hello, a veste mogoče kje bi se dalo kupiti pretvornik na kterem lahk reguliraš hitrost ventilatorjev(na ohišju)?
vrapašal sem že v treh trgovinah in nimajo.

Steinkauz ::

Ja kakšen priklop majo?
Če majo tega

boš težko dubu.
Bi mogu dobit da ima ženski in moški del, vmes pa upor.
Lahko pa sciniš na kabel od venta en upor.

dragoneye89 ::

tko majo, en rdeč en runem en črn.
sm neki bral da če neki prekloplaš kable oz. enga prerežeš da dobi manj vatov in se manj vrti.. sam še nism prakticiru to :P

Steinkauz ::

Ja en je 12V en pa 5V
Sam na 5V se kakšen vent noče zaštartat, je pa vredno poizkusit.
Se da dat pa tut na 7V
http://www.pcdoctors.co.za/e107_plugins...

PrimozR ::

Steinkauz je izjavil:

Ja en je 12V en pa 5V
Sam na 5V se kakšen vent noče zaštartat, je pa vredno poizkusit.
Se da dat pa tut na 7V
http://www.pcdoctors.co.za/e107_plugins...

Če je 'en rdeč, en rumen, en črn' je tipičen 3-pin fan controler. Kjer je rdeča žica PWR, črna GND, rumena pa RPM.

Tomi ::

dragoneye89 je izjavil:

hello, a veste mogoče kje bi se dalo kupiti pretvornik na kterem lahk reguliraš hitrost ventilatorjev(na ohišju)?
vrapašal sem že v treh trgovinah in nimajo.

Tudi Speedan bi jih znal, če so PWM. Nastavi enako kot onega na procesorju.
metrodusa.blogspot.com

klinker ::

dragoneye89 je izjavil:

hello, a veste mogoče kje bi se dalo kupiti pretvornik na kterem lahk reguliraš hitrost ventilatorjev(na ohišju)?
vrapašal sem že v treh trgovinah in nimajo.


Cool-PC

x4en0n ::

Ko smo že pri ventilatorjih. Na mojem ohišju so 4 pripravljeni prostori za ventilatorje. Eden odspredaj (120) dva odzadaj (mislim da 80) in eden na strani (sicer nimam pojma kak bi dal tja ventilator razen iz zunanje strani ampak dobro:)) Na matični plošči pa so 3 priključki za ventilatorje. Dva sta takšna, ki imata 3 zobce, eden pa mislim, da ima štiri- zakaj?

In pa še to. Kupil si bom novi hladilnik za procesor in sem se odločil da bom vzel še zraven en ventilator 120 za odspredaj na ohišju. Pa me zanima kak je najboljše da ga obrnem? Da piha not al ven? Ker zdaj že imam en ventilator odzadaj ki piha ven.

Hvala

klinker ::

Odpres stranico in ga prisravfas na notranjo stran.
Uni prikljucek z 4imi nogicami je za PWM vent, lahko pa nanj komot priklopis navadnega s 3emi pini.
Sprednji vent naj piha v ohisje, zadnji pa ven z ohisja

dragoneye89 ::

hej ali kdo ve na kakšen način bi se dalo regolirati od grafične fan? rivaturner in msi afterbruner mi dovolita da lahko naštelam od 40%-100%.. nevek kaj naj naredim da bi lahko od 0-100% lahko nestavil hitrost?

mr1two ::

Ravnokar sem zamenjal glasen ventilator iz napajalnika( antec neo power 500) za noise blocker 80mm x2 -> zadeva je praktično neslišna.

Najbolj glasna komponenta v pcju je trenutno 5850 DirectCU... Razmišljam, da bi modal BIOS ali kako drugače postavil vrtljaje za hlajenje-> konkretno rad bi da ventilatro MIRUJE do 70 stopinj celzija(zrihtal bi pač en tih ventilator, da piha čez rebra ves čas, ampak da se silna vetrnica zažene le in samo takrat ko je to potrebno- igre).

Bom poskušal zvečer, šibam zdaj ne ene vaje, do takrat pa prosim koga, da napiše kak predlog.
LP

PrimozR ::

Naredi custom profil s Sapphire Trixx/RivaTUner/MSI Afterburner/itd.itd. V Trixxu se zagotovo da, mislim pa da dela tudi z ne-Sapphire karticami.

mr1two ::

Veš mogoče, če se da ventilator tudi ustaviti? Z enimi orodji sem se enkrat igral, ampak je bil minimum menda 30% ali nekaj takega. Verjetno kak fail-safe.

mr1two ::

Evo, sem naredil en profil z trixx, pa zgleda vredu. Zadeva je veliko tišja kot prej, mogoče niti dodatnega ventilatorja ne bom rabil- but, more testing needed. Hvala, pipi :)

kuglvinkl ::

Pr men je bil šmorn, ker je bil vent tut pri 40% preglasen. + SW je bil na mojem sistemu vzrok BSOD-ov. Sem šutiral dol stock HSF in dal gor Xigmatec Biforst + vezal na fanctrl.

mr1two ::

Moja krivulja zgleda tko- od 0 do 10% do temperature 60°C, potem pa od 60 do 80 stopinj linearno raste do 40%, potem pa še mal bolj strmo...
Hec je, da se tudi s furmarkom ne dvigne preko 77 stopinj, tako da je vredu...
Zaenkrat. Ko me bo začelo tudi to motit...pol bo treba iskat druge rešitve :D

PrimozR ::

Ja saj dandanes so grafične itak narejene tako, da gredo redko čez 50%, tudi v full load. Seveda dokler nimaš 50°C v kišti in dokler niso rebra popolnoma zabasana s prahom.

ScottUSA ::

Torej malce bi rad stišal svoj računalnik.

Konfiguracija:
AsRock Z68 Exktreme4 Gen3
Intel I5 2500K s box hlajenjem
MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB Twin Frozr II OC
Corsair Enthusiast Series Modular TX750M 750W - 80+ Bronze
Cooler Master Elite 430
SSD 128GB 2.5" SATA3 MLC, Samsung 830
2x 500 GB WD Caviar Black

Zaenkrat bi poizkusil z menjavo stock ventilatorja iz ohišja z 2 ventilatorjoma
1x spredaj in
1x zadaj out

Sedaj pa me zanima kakšne ventilatorje mi priporočate?

Nekaj sem gledal: NB-BlackSilentPro fan PK2 140x140x25mm 1200rpm Retail

Sedaj a dam oba 2 ventilatorja ista ali kako?

Lp Miha

Tomi ::

Jaz bi vzel, če ti ohišje omogoča, kakšen Scythe Mugen 3 rev.B, ki ga potem s Speedfanom reguliraš glede na temperature.

Za ohišje pa vsekakor Scythe Slipstream 120mm 800 RPM, ki ga daš na 5 ali 7 V (ni potrebno adapterja, samo zamenjaš žice na molexu).

Sicer pa poglej revizije Serenity sistema, ki ga delajo pri Pugetu, recimo tole ali tole. Jaz sem tvoj sistem sestavil po teh priporočilih in sem res zadovljen. Ni pa tišina poceni.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

x4en0n ::

Pozdravljeni!

Torej sedaj sem se odločil za nakup TEGA HLADILNIKA ZA PROCESOR in me zanima, kako je z montažo? Je kak zakompliciran postopek, so zraven navodila?

Imam to OHIŠJE

In pa zanima me še ali bo računalnik sedaj tišji? Ker je res za znoret, ko ga sedaj obremenim.

Tale AMD stock hladilnik, ki je sedaj nameščen deluje v prostem teku računalnika na 3500RPM (temp. CPU ob tem 33 stopinj).

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: x4en0n ()

Tomi ::

Najprej: ne piši po nepotrebnem z veliko, ker je moteče.

Glede na dimenzije ti hladilnik verjetno ne bo sedel v ohišje. Sam imam Scythe Mugena 2 rev B, ki je enako visok, in komaj gre v Anteca P183 V3 (ki ima sicer nekaj dodatne pene na stranicah).
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

x4en0n ::

Tomi je izjavil:

Najprej: ne piši po nepotrebnem z veliko, ker je moteče.

Glede na dimenzije ti hladnilnik verjetno ne bo sedel v ohišje.


Kaj pa tale bi bil dovolj majhen?

Tomi ::

x4en0n je izjavil:

Tomi je izjavil:

Najprej: ne piši po nepotrebnem z veliko, ker je moteče.

Glede na dimenzije ti hladnilnik verjetno ne bo sedel v ohišje.


Kaj pa tale bi bil dovolj majhen?

Enako sta visoka.
metrodusa.blogspot.com

x4en0n ::

Tomi je izjavil:

x4en0n je izjavil:

Tomi je izjavil:

Najprej: ne piši po nepotrebnem z veliko, ker je moteče.

Glede na dimenzije ti hladnilnik verjetno ne bo sedel v ohišje.


Kaj pa tale bi bil dovolj majhen?

Enako sta visoka.


Kateri pa bi sploh sedel v moje ohišje :O ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: x4en0n ()

Tomi ::

Če hočeš tišino, potem se pripravi na precej stroškov.

Dobro ohišje, recimo Antec P183 V3 (P280 je slabši, po testih) - 140 €
Dobri ventilatorji, recimo Scythe Slipstream, 3x - 35€
Hladilnik si že našel - 40 €.
Dober napajalnik, recimo Coolermaster Silent Pro ali Seasonic X serija (imam sam) - 100 €

Grafična ni takšen problem, ker lahko kupiš pošten hladilnik od Accelera.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

kuglvinkl ::

Za CPU HSF obvezno poglej TR Macho.

Ja, tišina se prav extremno plača!

quaror ::

Pozdrav

Tudi sam sem začel z malo eksperimentiranja pri tišanju računalnika, zmontiral Mugen 2, imam Fractalovo ohišje R3 od začetka, na napajalniku ki je od superglasnega LC-ja sem zamenjal ventilator z tistim od Noisblockerja, vendar ostane največji problem v grafični kartici Gigabyte 560Ti, ki ostaja glasna že pri 40% delovanju 1800Rpm + neki čudi zvoki iz njenih ventilatorjev. Ko pa začne delati zares pa je prava "ropotulja". Zanima me kako je z menjavo hlajenja pri grafični kartici, ubistvu naj bi bil kompatibilen hladilnik zgolj tisti od Arctic Cooler-ja (Xtreme Plus II). Zanima me kako je z glasnostjo slednjega, ter ali je sama montaža takega hladilnika zapletena?

Gray_Warden ::

ni ga treba strašiti.

kupi naj ohišje GMC L-70. Ima vgrajen ventilator spredaj in zadaj in regulator obratov na sprednji starni.

vrednost ohišja je 50 eur.

Rezultat: računalnik je tišji od povprečnega prenosnika.


ps.: seveda mora biti tudi napajalnik in grafična tiha. Hladilnik na procesorju večinoma ni pomemben saj so itak vsi avotmatično regulirani preko matične plošče. Z ohišjem l-70 bodo temperature v ohišju tako nizke, da bodo tudi obrati venta na hladilniku cpu dovolj nizki da bodo neslišni.

ni treba kupit napajalnika za 100 eur in hladilnikov za 200 eur. treba je le dobro urediti ventilacijo v ohišju, da zrak primerno kroži. potem so tudi stock hladilniki več kot dovolj sposobni hladiti enote na minimalnih obratih.

quaror. namesto da daš 60 eur za hladilnik rajši kupi drugo grafično, to pa prodaj.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

quaror poskusi s kakim MSI Afterburner oz. RivaTuner in nastavi custom profil na grafi, tako, da bo v idle na višji temperaturi ventilator na npr. 20%. Grafa bo preživela, brez skrbi.

x4en0n ::

Gray_Warden je izjavil:

ni ga treba strašiti.

kupi naj ohišje GMC L-70. Ima vgrajen ventilator spredaj in zadaj in regulator obratov na sprednji starni.

vrednost ohišja je 50 eur.

Rezultat: računalnik je tišji od povprečnega prenosnika.


ps.: seveda mora biti tudi napajalnik in grafična tiha. Hladilnik na procesorju večinoma ni pomemben saj so itak vsi avotmatično regulirani preko matične plošče. Z ohišjem l-70 bodo temperature v ohišju tako nizke, da bodo tudi obrati venta na hladilniku cpu dovolj nizki da bodo neslišni.

ni treba kupit napajalnika za 100 eur in hladilnikov za 200 eur. treba je le dobro urediti ventilacijo v ohišju, da zrak primerno kroži. potem so tudi stock hladilniki več kot dovolj sposobni hladiti enote na minimalnih obratih.

quaror. namesto da daš 60 eur za hladilnik rajši kupi drugo grafično, to pa prodaj.


Ne razumem točno zakaj kupiti to ohišje, saj je zelo podobno temu, ki ga imam sedaj. Edino, kar ima zraven je potenciometer in termometer. In tudi z potenciometrom se mi zdi nesmiselno zmanjševat hitrost ventilatorjev, saj bi potemtakem bil zrak v ohišju še toplejši in bi posledično tudi vsi ventilatorji na komponentah vrteli hitreje.

Razen, če je kakšna druga "finta" ohišja s katero prispeva k hladnejšemu zraku in posledično manjšim hrupom.

Če bi se že odločal za nakup ohišja, ne bi bilo bolj pametno vzeti big tower ohišje?

Hvala
L,p

quaror je izjavil:

Pozdrav

Tudi sam sem začel z malo eksperimentiranja pri tišanju računalnika, zmontiral Mugen 2, imam Fractalovo ohišje R3 od začetka, na napajalniku ki je od superglasnega LC-ja sem zamenjal ventilator z tistim od Noisblockerja, vendar ostane največji problem v grafični kartici Gigabyte 560Ti, ki ostaja glasna že pri 40% delovanju 1800Rpm + neki čudi zvoki iz njenih ventilatorjev. Ko pa začne delati zares pa je prava "ropotulja". Zanima me kako je z menjavo hlajenja pri grafični kartici, ubistvu naj bi bil kompatibilen hladilnik zgolj tisti od Arctic Cooler-ja (Xtreme Plus II). Zanima me kako je z glasnostjo slednjega, ter ali je sama montaža takega hladilnika zapletena?



Ali mi lahko prosim zaupaš, kateri procesor imaš in pa katera komponenta je bila v osnovi (pred vsakršno zamenjavo) najglasnejša? Se je hrup zmanjšal z namestitvijo Mugen 2?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: x4en0n ()

Gray_Warden ::

x4en0n

Prednost je v tem, da jo si v windowsih itak ne rabiš velikih hitrosti ventilatorjev saj se sistem ne greje. Zato na potenciometru pač zmanjšaš obrate ventilatorjev in voila, sistem postane tišji od prenosnika.

Ko pa poženeš kako aplikacijo ki potrebuje procesorsko moč pa pojačaš obrate ventilatorjev, da bolje hladijo.

Bolj se ne bo grelo, če imaš pravilno narejen sistem. Torej grafično, ki ima direkten izhod toplega zraka ven iz mašine, in pospravljene kable, da gre zrak dirketno od vhodnega ventilatorja proti izhodnemu na zadnji strani.

Trenutno imam jaz temperaturo v ohišju 27 stopinj, v sobi pa je 20 stopinj.
Ventialtor na grafični se vrti s 1000 obrati, na procesorju pa 1400 obrati. Temperatura grafične je 30 stopinj, temperatura procesorja pa 40.
Ventilatorji ohišja nastavljeni na minimum.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

quaror ::

@PIPI ...hvala za predlog, bom poizkušal stvar programsko še kaj utišat

@x4en0n.... Imam AMD X6 1055T procesor, in predvsem njegov stock hladilnik je bil neznosno glasen, tudi ko sem v Biosih vse ponastavil, da se pri najvišji možni temperaturi začne poviševat hitrost ventilatorja so bile hitrosti preko 3000RPM-jev

zamenjal sem ga z Mugen 2 in zadeva se je znatno utišala...imam tam nekje 700 RPM v idle in 100 več v loadu (slednji je postal ubistvu neslišen), ščasoma je tudi ventilator na napajalniku (LC 600W) postal glasen in zamenjal sem ga z NB-jem kot sem omenil + 1 zadaj v ohišju (900RPM in nizke temperature v ohišju)...ostane zgolj še en glasen ventilator in sicer na grafični Nvidia Gigabyte 560Ti (praha ni, saj sem že poizkusil počistiti s kompresorjem pa ni učinka).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: quaror ()

Tomson ::

Gray_Warden je izjavil:


ni treba kupit napajalnika za 100 eur in hladilnikov za 200 eur. treba je le dobro urediti ventilacijo v ohišju, da zrak primerno kroži. potem so tudi stock hladilniki več kot dovolj sposobni hladiti enote na minimalnih obratih.


Se ne strinjam.

Pravkar sestavil tih računalnik za kolega: (v teoriji dokaj tiha konfiguracija)

CoolerMaster Silencio 550
Corsair TX650 v2
Asus plata
Integrirana grafika
Intel i5 2500 proc
Scythe Mugen 3 hladilnik
SSD Intel 80GB

Poln navdušenja od pričakovanja, da sem sestavil tišji računalnik od mojega, ki ima navadne HDDje in ne tako tiho ohišje v osnovi zaženem zadevo in takoj razočaranje.
Napajalnik CORSAIR TX650, (sorodnik Seasonica), ki niti ni tako poceni - 100€, velja za kvaliteten in "tih" napajalnik se je v tej sestavi izkazal za edini moteči (slišni) dejavnik. Pa kar fino se ga sliši. Ostalih ventov od ohišja in CPUja nad 10cm praktično ni slišat.

Skratka, če konfiguracija v osnovi temelji na tihih ventih in SSDju, je absolutno najtišji napajalnik ki se ga dobi na trgu še kako pomemben!!

OHIŠJE - zadovoljen (lepa/kvalitetna izdelava, dva 120mm ventam neslišna nad 10cm)
CPU - MUGEN 3 - super (praktično neslišen)
NAPAJALNIK - No Go!!


Skratka, moral sem nekam zlit moje razočaranje nad izstopajočo glasnostjo napajalnika, ki uničuje tiho idilo ostalega sistema ... :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor
««
20 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DIY HPC

Oddelek: Zvok in slika
375040 (4550) Eboran
»

Novi zasloni, testi, Google, Nasa in še kaj

Oddelek: Novice / Procesorji
93351 (2787) Wolfram
»

FAQ

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
129224 (6967) OwcA
»

Kako z kompresorskim hlajenjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
487694 (6984) frenk
»

Celeron 500 SL3LQ in MSI MS6168 ver2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
173823 (3705) Spajky

Več podobnih tem