» »

Tišanje računala

Tišanje računala

Temo vidijo: vsi
««
17 / 31
»»

siamon ::

Malo pomoci bi prosil:)

Pred kratkim sem zamenjal procesor na svojem starem racunalniku, torej nova konfiguracija je p4 3ghz 800fsb na s478, maticna je asus p4s800. Problem je da je v biosu vcore voltage oznacen rdece(dam na ignore pa je rešeno ^^), nastavljen je na avto-> vrednost pa je 1,37V. napaka dvomim da je v napajanju saj so ostale vrednosti dobre (+3,3V = 3,31V; +5V = 5,10V; +12V = 11,90V) Temperatura procesorja na idle je okrog 46°, ventilator(stock hladilnik) pa se vrti na 5200-5300RPM!!

Ker sem se odločil, da se mi ne da ubadati s hrupom in visoko temperaturo, sems e odločil da zamenjam hladilnik. Pripravljen sem dati do max 45€(kdo bi to smatral za metanje denarja stran za tak zastarel sistem), hočem pa čimtišji hladilnik, pa da mi kontrolira temperaturo. Nekaj sem že iskal, vendar ne najdem česa uporabnega(na zalogi) kar ne bi zahtevalo 4-pinskega priklopa, imam samo 3-pinskega za cpu in 3-pinskega za ohišje(kurc pa taka matična :P).

PS: termalno pasto sem šel nanašati 2x, ker sem prvič pomislil,d a je bila slabo nameščena, tako da problem ni tu.

lp Simon

axee ::

Pozdrav. Torej rabiš navadni ventiltor, kontroliran preko voltaže ter primeren hladilnik za s478. Takoj bi ti predlagal KAtano 3 a bo problem ventilator, potrebuješ drugega. Omenjeni hladilnik je super za "samo" utiševalne podvige, uspešno hladi moj Pentium D 830, primerjave z stock hladilnikom seveda ni.

Torej najboljša reštev (in najcenejša):

Scythe Katana 3

+
NB Blacksilent XE2, 92mm

Kljub "hitrim" vrtljajem (max 1700RPM) je to kvalitetnejši ventilator in zato je tudi pri polnih obratih (dvomim bo to da pogosto) ostane nemoteč (neprimerjlivo tišji kot stock hladilnik). Seveda so še druge variante glede ventilatorja ampak ta je preverjeno kvaliteten.

Sporoči še, ali se ti sedaj ventilator vrti konstantno hitro ali glede na temperaturo?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

siamon ::

axee hvala za tako hiter odgovor :)

torej ventilator se vrsti odvisno od temperature, vendar pa to pomeni, da se prvih 5minut vrsti na okoli 3000rpm, potem pa poskoči na 5k+, kjer tudi obstane.

Tvoja konfiguracija mi je zelo všeč, vendar pa imam, če že nameravam dati toliko denarja za hladilnik tudi malo naviti procesor, ne mislim iti v kakšne ekstreme, vendar pa bi vseeno rad vsaj malo izkoristil potencial, ki ga prinaša nov hladilnik.

lp, Simon
(PS: do večera me ni, hvala za odgovore že vnaprej)

axee ::

Imaš le 95W TDP procesor (če se ne motim), zato bo navijanje brez problema mogoče. Pri 130W TDP procesorjih je pa katana malce premalo za neko navijanje.

siamon ::

naročil:) Po praznikih pa sporočim kako se sistem obnese, hvala za tako hitro pomoč.
lp

mihaylo ::

Imam napajalnik LC6420 in še zdaleč ni tako tih kot nekateri pravijo. Nadležno glasen pa postane ko je CPU obremenjen 80-100%. Imam stock Pentium D820 (TDP je 95W) ter Artic cooling freezer7 pro. Ali menjam napajalnik, ali dodam še kakšen vent na zadnjo stran, ker bi res rad imel čimtišjo škatlo. Grafična integrirana na matični, tako da je proc "veliki" proizvajalec toplote.

axee ::

Kakšna ventilacija ohišja?

PrimozR ::

mihaylo je izjavil:

Imam napajalnik LC6420 in še zdaleč ni tako tih kot nekateri pravijo. Nadležno glasen pa postane ko je CPU obremenjen 80-100%. Imam stock Pentium D820 (TDP je 95W) ter Artic cooling freezer7 pro. Ali menjam napajalnik, ali dodam še kakšen vent na zadnjo stran, ker bi res rad imel čimtišjo škatlo. Grafična integrirana na matični, tako da je proc "veliki" proizvajalec toplote.

Pomojem bo najbolje, da menjaš kar PSU. In ja, kdor je rekel da so LCji tihi nima pojma. Okej, imam ga obrnjenega z ventilatorjem neposredno proti meni, na dosegu roke, pa vseeno. Tagan je neprimerno tišji.

mihaylo ::

axee je izjavil:

Kakšna ventilacija ohišja?


Zaenkrat je edini odvod zraka preko napajalnika. Bom dal danes notri en 80mm vent. na zadnjo stranico da vidim če bo ekj tišje (hladnejše) vse skupaj.

Če ne bo bolje bo v novem sistemu tišji napajalnik.

Gledam tole, ker ne rabim več kot nekaj za dejanskih 300W porabe:

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...

axee ::

LC nima tako pametne kontrole ventilatorja, da bi kontroliral glede na temperaturo, temveč kontrolira glede na trenutno porabo, neglede na temperaturo v napajalniku.

Tvoj PC porabi tam okoli 120-150W. Ker v ohišju nimaš večjih proizvajalcev toplote (razen CPU) ne rabiš dodatnega ventilatorja, priporočam pa da zadnje luknje za ventilatorje zapreš in tako omogočiš da napajalnik vleče čez celotno ohišje in tako hladi celoten sistem. Priporočam Corsair CX 400W, bo daleč dovolj tudi če dodaš zmogljivo grafično. Test imaš na SPCR.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

kitara8 ::

kakšne stvari se splača kupit in kaj je dobro da priporočate.

kaj rečete na
hladilno oblogo aksa
raznji ventilatorji nad 120mm recimo 200mm
razni povijalci za kable,
ogromni procesorski hladilci
razni pritrjevalci kablov itd itd.


prosim za čimveč predlogov, ker imam komp v sobi kjer spim!!

predlagajte kaj se v bistvu splača in kaj je samo lari fari in bv zapravljanje.

hvala za odgovor.

noraguta ::

odvisno kaj radiš v mašini. če mašina nuca 500w napajalc ali več je malo verjetno , da boš dosegel nek soliden nivo tišine.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

kitara8 ::

notri mam 750 napajalnik, čeprov je mogoče mal preveč. no pa vseeno, kaj so najbol učinkoviti zmanjševalci hrupa.?


problem je tudi v tem da ja napajalnik precej glasen, a se da kaj stišati sam napajalnik? ali sploh smeš spreminjat obrate napajalniku ne ba di ga skuru?


predlogi :D

axee ::

Sploh nima veze kako močan napajalnik imaš, raje napiši svoje komponente. Če nimaš crossfire/sli in močno navit i7 ali phenomx 2 je tvoj 750W napajalnik tam za okras.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

kitara8 ::

imam intel core 2 duo 3.16ghz
4gb ram kingston
300gb disk
ati radeon 4890 1gb
750 napajalnik,
asus p5q-e plošča

a poj predlagaš da zamenjam napajalnik al kaj

axee ::

Ta sistem ti pokuri max 350W (ampak res MAKSIMALNO), zato je 750W napajalnik popoln overkill. To ne pomeni da ga moraš zamenjat, lahko njegovo moč izkoristiš, samo povej katerega imaš?

Napiši tudi katero ohišje imaš, kakšno je notri hlajenje itd. Vse to jepomembno preden se spraviš tišat.

kitara8 ::

evo točno tegale: http://www.inter-tech.de/Englisch/Netzt...

ime ohišja ne vem, je pa eno bolj navadno, imam notri 2 ventilatorja 120mm 19decibelna in enega 60 mm zadaj, naoajalnik ima 135mm procesor pa ima še "stock" hladilnik, ki ga mislim menjat za enega z 17 decibeli hrupa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: kitara8 ()

axee ::

Predlagam da začneš z ustavljanjem ventilatorjev z roko. Vsakega posebej, in ocenjuj kaj povzroča največ hrupa in nato zamenjaj z boljšo varjanto (ne vrjemi proizvajalčevih informacij o glasnosti).

kitara8 ::

ja največ glasnosti povzroča prav napajalnikov, drugi pa je od procesorja.
potem sta 120mm spradaj na ohišju in na stranici in najtišji od vseh je tisti zadaj pod napajlnikom

no saj glede verjeti ali ne imam že slabo izkušnjo ko sem kupil hladilnik za prenosnik je pisalo 18dcb pa je bil potem precej glasnejši vsaj 30dcb če ne še več

PrimozR ::

A to si izmeril, da veš da je 30 decibelov?

axee ::

Imaš na procesorju stock hladilnik? Najprej zamenjaj dva 12cm ventialtorja (slipstream 800RPM je optimalno) in pa napajalnik. Lahko tudi menjaš ventilator v napajalniku ampak je malce bolj rizkantno.

Poskusi tudi izklopit disk,da vidiš v kakšni meri te tudi ta moti.

Steinkauz ::

Problem je ker ta napajalnik ni niti približno 750w. Ga ma kolega in tut tuli ko sam hudič. Stane okol 40eur, tko da vemo kje smo.

axee ::

Potem pa prva stvar menjava napajalnika.

kitara8 ::

še to, a se mogoče da regulirat obrate na napajalniku?

noraguta ::

je sam nucaš žago , da ga odpreš pa flikneš en pontenciometer not. večinoma se pa ne splača.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

kitara8 ::

aja škoda. kaj pa če montiram na tist regulator obratov... a se sploh da.

pa še to a bi napajalniku zelo škodval če bim mu zmanjšov obrate za ene 25% recimo?

noraguta ::

se da, ampak merki , a sprazniš psu preden se ga lotiš
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

kitara8 ::

no to pa bom valda ;P

no zdej pa nazaj na moj prvotn uprašanje.

kaj recimo menite na 200mm ventilatorje pa na tisto oblogo akxsa, pa razne slot ventilatorje pa take zadeve.

kaj se splača in kaj sploh deluje?

noraguta ::

pust obloge
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

kitara8 ::

kpa slot ventilator

axee ::

Pozabi, brezvezen hrup. Zamenjaj napajalnik in kupi nove ventilatorje. Če pa te bo še naprej kaj motilo pa pač v nakup namenskega ohišja.

kitara8 ::

evo use sem uštimal, sedaj pa je najglasnejši nov procesorski hladilnik (kao 17dcb pa se ga grozno ven sliši) in me zanima ali je kaka šansa da zmanjšaš obrate na cpu hladilniku??

axee ::

Ker hladilnik imaš to? Stock? Od kje ti "17db"??

kitara8 ::

ni stock tale je:http://www.mimovrste.com/artikel/220002...
no in ali je možno kako ragulirati? imam tudi regulator obratov , samo je samo za 3 pinske priključke. imam pa tud prodram speed fan samo cpu fana ne moreš regulirat tam

axee ::

Moral bi se vrteti med 600 - 2500 rpm (glede na temperaturo), torej v idle bi moral biti tih, ima sedaj konstantno enake obrate? Če ima moraš nastavit v BIOS-u da kontrolira PWM ventilator.

kitara8 ::

naštimal sem tam pod power da je silent mode, pa da ke q-contol speed(to ne vem kaj pomen...)

je pa obutmo bolj tih. hvala za nasvet. samo to mo povej še a tam dam q-control karkoli že je enabled al kaj drugega?

axee ::

Aha vidm da maš ASUS-ko. Ja, v biosu nastaviš na kontrolo, in imaš potem najbrž tudi tri možnosti (quiet, standard, turbo). To samo pomeni različne agresivnosti ventilatorja na temperaturo. Če hočeš še dodatne kontrole potem pa asus AI suite, notri imaš Fan Xpert, v katerem lahko sam nastaviš hitrosti ventilatorja glede na temperature.

kitara8 ::

o hvala superca zdaj vse deluje kot je treba :D

zdaj bom pa mogoče lahko spal zraven ;)

Tomi ::

Se da v Sloveniji dobiti dušilce vibracij za SFX napajalnike? Za ATX ni problem, za SFX pa nisem našel nikjer. Ker drugače mi ne ostane drugega, kot da ATX razrežem na dva dela in namestim to.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

axee ::

Napajalnik ti vibrira? Bi prej šel popravlat napajalnik (menjava ventilatorja) kot kupovanje nekih dušilcev.

Tomi ::

Saj ne vibrira, samo vseeno bi dal nekaj vmes. Ker eno oblogo za ATX že imam, pa bi jo verjetno lahko uporabil. Glavno tišanje sedaj bo tako ali tako na diskih.
metrodusa.blogspot.com

axee ::

Ti kar povem da ne pomaga čisto nič. Če je napajalnik dovolj tih pomeni da ima realtivno kvaliteten in tih ventilator, ki ne povzroča vibracij. Že sama struktura napajalnika skoraj ne omogoča vibriranja razen pri res visokih obratih ventilatorja (ali pač defekten ventilator).

Ti garantiram da se ne splača ker neboš pridobil nič.

clix ::

Kaj mislite o tem ventilatorju:
http://www.cool-pc.org/productdetail.ph...
Cena v primerjavi z non-PWM ventilatorji je zanemarljiva in pa 1200rmp slipstreamov ni na zalogi, tako da bi vzel kar tega.

In pa imam vprašanje o PWM ventilatorjih:
kakšna je sploh nihova prednost pred normalnimi(3-pinskimi)? Namreč, moja plata ima samo en 4-pinski priključek(za CPU fan), ampak lahko kontroliram tudi navadne ventilatorje s pomočjo BIOSa(performance, optimal, silence).
lp

Tomi ::

Kje bi se v Ljubljani dalo dobiti 12 na 7V 3-pinske adapterje? Imajo jih sicer na Cool PC, samo je poštnina dražja od vrednosti nakupa, zato bi jih šel iskat sam.
metrodusa.blogspot.com

kuglvinkl ::

Poglej pri Funtech.
Your focus determines your reallity

kitara8 ::

Tomi je izjavil:

Kje bi se v Ljubljani dalo dobiti 12 na 7V 3-pinske adapterje? Imajo jih sicer na Cool PC, samo je poštnina dražja od vrednosti nakupa, zato bi jih šel iskat sam.

jes mam dva odveč če hočeš

piši na [Odstranjeno na željo avtorja --moderator]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

axee ::

Pozdrav, še kdo poleg mene komaj čaka HR-02? :)

Nebo poceni, ampak stvar je zmožna pasivno hladiti katerikoli procesor zunaj, glede na teste se z njem lahko primerja le Noctua NH-D14 pri testih z ventilatorjem, pri pasivnem delovanju ga ne lovi nihče! Upam da nebo tako pozabljen oz spregledan kot HR-01+..

Se že pogovarjam z cool-pc glede dobave pri nas, nabavim takoj ko bo možno, da se končno znebim še enega ventilatorja in mi ostanejo le trije, morda še navijem malce bolj...

HR-02

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

bajker ::

axee je izjavil:

Pozdrav, še kdo poleg mene komaj čaka HR-02? :)

Ja, HR-01 je res malo spregledan hladilnik, a za nekatere je zlata vreden, ker je zmožen hladiti praktično katerikoli C2D ali C2Q proc na minimalnih vrtljajih ali celo pasivno. Če bodo performanse HR-02 v ustrezno upgrejdanem stilu (v kar sicer ne dvomim), potem bo obvezen nakup, sploh za kake i7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bajker ()

axee ::

HR-02 je skoraj šenkrat večji, nagnjen proti zadnemu ventilatorju, hlajenje kateregakoli i7 procesorja je mala malica, dokazujejo že vsi dosedaj narejeni testi :)

akasa ::

««
17 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DIY HPC

Oddelek: Zvok in slika
375051 (4561) Eboran
»

Novi zasloni, testi, Google, Nasa in še kaj

Oddelek: Novice / Procesorji
93363 (2799) Wolfram
»

FAQ

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
129237 (6980) OwcA
»

Kako z kompresorskim hlajenjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
487706 (6996) frenk
»

Celeron 500 SL3LQ in MSI MS6168 ver2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
173835 (3717) Spajky

Več podobnih tem