» »

windows XP start-up - neodzivnost

windows XP start-up - neodzivnost

Rok Balboa ::

Zivjo!
Na racunalu imam win XP SP1 (built in) in imam tezavo z zaganjanjem povezovalnika za internet. Tezava se mi je pojavljala ze prej, potem pa sem sformatiral disk in ponovno nalozil XPje, cisto brez vseh dodatkov. Ko se logiram v XPje, moram cakati nekaj minut, da se po kliku na i-net povezavo odpre "Povezi z".
Konfiguracija:
V registru localmachine\...\Run\ je le programska oprema za tiskalnik HP LaserJet 1010.
Internet: ADSL (ni tisti siolov software, temvec XPjev)
srce: athlon 1400
256mb ram

Zakaj me torej racunalnik pusti cakati, preden se lahko povezem z internetom? Tezava se pojavlja le takoj, ko se prijavis v windowse.

thx, krtek

K0K0 ::

Wnsi čakajo da jim dhcp server ki ga sevedda nimaš dodeli ip. Greš na start > conect to > shov all connections desni gumb na "local are connection" properties > internet protocol (tcp/ip) > ter premakni pikico na use the folloving ip address ter vpiši ip : 192.112.113.114

Rok Balboa ::

Mislim, da me nisi prav razumel. Jaz ne cakam, da se racunalnik poveze z internetom, to je hitro. Cakam, da se odpre "Connect to" okno, kjer potem kliknes connect. ;)

Ce pa si prav mislil pa sorry.:8)

Rok Balboa ::

premakni pikico na use the folloving ip address ter vpiši ip : 192.112.113.114

Cigav pa je ta IP? daj, razlozi mi malo, hvala

K0K0 ::

Mislim da sem te kar prov razumu 8-).
Nared tko k sm ti reku pa boš vidu da bo. Tist ip pa bo tvoj za v mrežo. jest sm ti dal sam primer lohka tud svojga vpišeš npr. 192.xxx.xxx.xxx. Xpji majo tko nastavljen da ob zagonu čakajo da jim dhcp server dodeli ip in če ga ni čakaš zastonj. Dhcp server se uporablje pri mrežah da ti ni treba za vsak računalnik posebej nastavljat ipja ampak to prevzame on in ko ti zaženeš računalnik mu samodejno dodeli ip. Ko pa ti vpišeš svoj ip potem seveda ne čaka in se lohka takoj na net prklopiš. Upam da nism preveč zakompliciru :8).

roscha ::

Blue_moron said:
Tist ip pa bo tvoj za v mrežo. jest sm ti dal sam primer lohka tud svojga vpišeš npr. 192.xxx.xxx.xxx

Če nimaš pojma o privatnih klasah v mreži bodi raje tiho in ne govori neumnosti. Ja? Privatna D klasa je 192.168.0.0/16 V D klasi je VSE ostalo LEGALNA adresa, ki je lahko tudi zasedena. Lep primer spodaj. Malo pazi kaj ljudi učiš...

(karena IP številka po nasvetu "modreca")
whois 192.1.22.33

OrgName: BBN Communications
OrgID: BBNP
Address: 150 CambridgePark Drive
City: Cambridge
StateProv: MA
PostalCode: 02140
Country: US

NetRange: 192.1.0.0 - 192.1.255.255
CIDR: 192.1.0.0/16
NetName: BBN-CNETBLK
NetHandle: NET-192-1-0-0-1
Parent: NET-192-0-0-0-0
NetType: Direct Allocation
NameServer: NS2.BARRNET.NET
NameServer: KNOCK.SER.BBNPLANET.COM
Comment: ADDRESSES WITHIN THIS BLOCK ARE NON-PORTABLE
RegDate: 1989-01-04
Updated: 2001-10-05

TechHandle: SM789-ARIN
TechName: Milligan, Stephen
TechPhone: +1-617-873-3369
TechEmail: milligan@bbn.com

Slowenc ::

Rok: Ti nastavi 192.168.0.5 pa ti ne bo potrebno čakati tistih tvojih nekaj minut.
Skiny gate.

K0K0 ::

Roscha sej si pameten no. V čem je point če imam v mojem domačem omrežju isti ip kot neka firma na netu?

Rok Balboa ::

Modri_zob:
stestiral tvoj nasvet - ne deluje. Uporabil sem ip 192.168.0.0. Isto dolgo casa mi je odpiral povezavo, ob kliku na connect pa: "IP address rejected by server!" sporocilo.>:D Alora, non funciona.

Vprasanje je se vedno odprto. :'(

K0K0 ::

Eno malenkost si zafrknu ti si ip nastavil na na ikonci ki jo uporabljaš za povezovanje ane?(npr "my sisp" al kar koli že imaš) Ti morš ip nastavt na "local are connection" (ne vem kak je v slo winsih reče) spodi levo je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

Rok Balboa ::

Mal sm zafrknu, ja:8) Potem sem naredil, kakor sem si napisal in tezava je res resena! Ful ti hvala (in vsem ostalim). Upam le, da ne bo kdo jezen, ker imam za local connection njegov IP;)
LP ROK 8-)

ToniT ::

@Rok Balboa:
IP adresa ne sme imeti zadnje številke 0 - 192.168.0.0 je oznaka omrežja, IP adrese pa se lahko začnejo od 192.168.0.1 naprej (do 192.168.0.254), če gledamo samo to IP območje.

Rok Balboa ::

ToniT: Saj nima, toliko sem ze pazil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Openvpn (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6513869 (5436) Blisk
»

ubuntu + network sharing

Oddelek: Pomoč in nasveti
221168 (1032) NeMeTko
»

Računalnike naključno izkaplja iz mreže

Oddelek: Pomoč in nasveti
111401 (1261) A-L-E-N
»

Nekaj teorije o IP naslovu in Subnet Mask

Oddelek: Operacijski sistemi
215844 (5250) jype
»

Win2k in problem z dvema LAN karticama na enem PCju

Oddelek: Operacijski sistemi
121438 (1324) darkolord

Več podobnih tem