» »

Računalnika v mreži se ne vidita

Računalnika v mreži se ne vidita

KontraCepec ::

Imam mrežo. 1 switch na katerega so priklopljeni adsl modem in 2 računalnika.
Na internet lahko dostopam z obema, tako da kabli so v redu (tudi lučke na switchu svetijo). Vendar, ko kliknem na -my network places-, ni v workgroupu nobenega računalnika... ne vidita se med seboj.

Na obeh compih imam sharan c: disk. IP je nastavljen na samodejno (poskusil sem z 192.168.0.1 in 192.168.0.2 pa tudi ne dela).
Probal sem tudi z netwok wizardom od xpjev pa še vedno nič v workgroupu.

akulp ::

a si v setup wizardu izbral prave možnosti...najprej izbereš Other, po drugo pa prvo možnost kjer maš narisan da ti računalnika laufata preko huba....potem pa še prever mrpi mrežnih nastavitvha če maš obkljukan File And Printer Sharing...IP-je si reku da maš...pol pa še resetiraj računalnika , čeprav to kao ni potrebno sam dostkrayt pomaga....mam doma enako povezavo, pa vem da je blo vcasih sam to treba..LP Lukc ...btw za ADSL uporabljaš kaj...RASPPPOE mogoče?

frenk ::

jah to je windows ane:D...mam enake probleme...parkrat resetirej, parkrat zalaufej wizarda in mogoče bo clo delal:)

akulp ::

hehe točno frenk:)....btw tam v wizardu pazi da izbereš pravo povezavo, ko te vpraša preko česa dostopaš na net...verjetno maš na izbiro mrežno kartico (network ) pa še dodatno povezavo k jo imaš za net....pazi da pol izbereš slednjo. srečno, ajtt

ToniT ::

Kontracepec: Tako, kot imaš nastavljeno zadevo, ti ne more delovati.
Najprej moraš ločiti med dostopom na internet in med lokalno mrežo. Ti dobiš IP naslov od siolovega strežnika (PPPoE), kar pomeni, da sta lahko IP naslova v drugačnih subnetih.
Če želiš, da se bosta računalnika videla, moraš narediti naslednje:
Najprej nastavi IP naslove na mrežni kartici in sicer tam, kjer piše LAN ali hitri internet.
Eden naj bo 192.168.0.1, drugi pa 192.168.0.1. Network mask je 255.255.255.0.

Oba računalnika naj bosta v isti workgroup.
V obeh računalnikih imej enako uporabniško ime in password.

KontraCepec ::

toni dej še enkrat, ne razumem čist...
sej mam ločeno ne? en konekšn je -network connection- drugi pa -dial up-. prvi ima ip -192.168.0.1 drugi 193.189.160.1.

workgroup je isti, logiran pa nisem na isto ime na obeh... ne razumem pa zakaj je to sploh pomembno?

Zgodovina sprememb…

ToniT ::

Točno tako.

Isto uporabniško ime in geslo pa je mišljeno samo zato, da ti ni treba dvakrat nastavljati pravic dostopa.

Kaj pa se zgodi, če pingaš drugi računalnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

KontraCepec ::

kako pa pingam?

HerrBaron ::

Če hočeš pingat vpiši v command promptu ping ime_računalnika


verjetno pa ima router IP 192.168.0.1, zato moraš nastaviti tvoja dva računalnika 192.168.0.2 in 192.168.0.3

KontraCepec ::

pa nimam routerja. switch mam

HerrBaron ::

IP prvi kišti daj 192.168.0.xxx (xxx= 1 - 254).
Probaj, če dela internet.
nato v command promptu vpiši ping 192.168.0.yyy (yyy= 1 - 254)
Če napiše request timed out, je ta IP prost in ga daj drugi kišti.
Obe kište morata imet isti netmask - 255.255.255.0 in isti WORKGROUP
Ker je to Microsoft, naredi še reboot
V command promptu piši ipconfig /all pa preveri podatke (na obeh)
Mora delat.
Če ne bo, poskusi še onemogočit firewall na obeh rač.
Pa poglej, da ima vsak rač, drugačno ime

Zgodovina sprememb…

KontraCepec ::

Tako. En napredek je ampak še vedno ne dela.
Računalnika se vidita v My network places.
Če pingam enega iz drugega dobim:

Ping statistics for 192.168.0.1:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0
Aproximate round trip times in milli-seconds:
Minimusm = 0ms, Maximum = 0ms, Average 0ms


To zgleda v redu (čeprav ko sem prvič mrežo zagnal zdaj ko se vidita, se je prvi paket zgubu).

Ampak če sedaj kliknem na sosednji računalnik v My network places dolgo časa melje in melje (5 min), potem pa javi nekaj kao da ni permissiona al kaj...
Firewalla ni na connectionih.
Meni se še vedno zdi da je vse skupaj mnogo prepočasno in se kaki timeouti v tem času iztečejo... kako naj to popravim?

HerrBaron ::

Naredi Takole:
V 1. računalu pojdi control panel - users and passwords - advanced -advanced - users. dodaj novega uporabnika - uporabniško ime naj bo isto kot ga uporabljaš na 2. računalniku. Seveda nastavi tudi geslo, če ga imaš, odkljukaj pa opcijo "user must change password at next logon -pomoje"
Isto ponovi še na drugem računalu t.j. dodaj uporabnika, ki je na 1. računalu.
To je vse

Pirmy76 ::

nastavi IP Naslove tako...

192.168.1.1 net mask 255.255.255.0
drugi pc pa
192.168.1.2 net mask 255.255.255.0

na obeh naredi enake userje.. z enakimi passwordi.. in zadeva bi mogla delovat!

Razen ce imas to nesreco kot sem imel jaz... Isto konfiguracijo sem imel kot ti. Le da sem uporabljal Win 2000. Mreza je delovala brez problemow... le ko sem instaliral ADSL software na katerikoli pc.. se je mreza ustavila. No delala je nekaj casa.. pol pa je sredi kopiranja javil "Network path can not be found". Kupil sem router in sedaj je vse mega!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

workgroup noce in noce

Oddelek: Omrežja in internet
201978 (1771) Microsoft
»

problemi z mrežo

Oddelek: Omrežja in internet
121592 (1428) PaJo
»

Win2000 & XP mreža

Oddelek: Omrežja in internet
5923 (889) boych
»

Povezava 2 Rač. preko switcha

Oddelek: Programska oprema
371722 (1410) nimus
»

Kako naredim lokalno mrežo!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
10962 (808) smrekca

Več podobnih tem