» »

Kateri interni 56k modem za P200 mašino?

Kateri interni 56k modem za P200 mašino?

AtaStrumf ::

Kateri interni modem mi bo delal v Pentium 200 (brez MMX) mašini? Sem nabavil enga najbolj običnega Mercury 56k z Conexant-ovim čipom, pa se mi pritožuje, da rabi MMX da bi delal in ga winsi 98SE lepo disable-ajo in konec zabave. A se kdo mogoče pozna kak star modem še iz tistih časov ali pa kak novejši, ki bi delal tudi z P200 mašino. Na tem mojem modemu je na škatli navedeno, da potrebuje najmanj P 300, samo valda nisem opazil k sem si mislil da modem bo pa valda delal. Tega bom vrnil, samo imam samo še do ponedeljka časa tako da rabim odgovor čim prej.

]_g_] ::

3com ma po mojih izkusnjah najbl kompatibilne modeme.. sam je pa cena visoka
na pamet ne vem nobenga modela ki bi ti ustrezal, poglej v win98 driver database, tisti ki so tam ti bojo sedli b.p.:D

Stratus ::

Še najboljši bi bil kakšen zunanji, ne boš imel nobenega problema!
Drugače pa za internega je edini odgovor 3Com, vendar ga boš težko dobil poceni.

AtaStrumf ::

Aha 3Com pravte. Ja jaz mam enga 3Com v moji mašini za backup, pa sem že razmišljal da bi ga sprobal, sam ga nočem prodat :O. A ma kdo kako idejo kolk stane kak 3Com-ov nov, pa kje se dobi?

MRtwister ::

Em, ne sme bit win modem(oz soft. modem).

AtaStrumf ::

Hm, tud un moj 3Com mislim, da je winmodem. No ja, bo treba kar probat I guess.

xabre ::

V moji stari P100 je čist lepo delal USrobotics modem na ISA vodilu 36.6 kbps
Z winsi 9x.
Mogoče kaj pomaga.

Frgazor ::

uporabi connexant/rockwell HCF modem in ne HSF, ki je softverski.

AtaStrumf ::

A mogoče veš kje jih imajo?

servo ::

mogla bi delat tudi kaka mototola 56k - samo jih ne prodajajo več...
(meni je delala na P133)


servo

AtaStrumf ::

Pismo sem klical Mlacom, JAE, E-misija pa povsod tema! Servo a mi lahko poveš točno oznako te Motorole, ker mogoče jo pa kje še imajo, ker kolikor jaz vem ni dolgo od tega kar so jih prodajal tudi pri nas.

Klemenn ::

jz mam še enga uss roboticks doma...

stvar je približno enkrat večja od današnjih modemov

meni je deloval kul...če nucaš...sm ga ne dam zastonj ;)

AtaStrumf ::

Dons sem dobesedno v zadnjih 5-ih minutah odnesel un modem nazaj in dobil nazaj denar, tako da Jebediah povej svojo ceno pa na kakšni mašini ti je delal, pa še malo kako je z gonilniki pod Win98SE pa se bova morda kaj zmenila.

Klemenn ::

delal mi je v bistvu v mashini od win95 naprej....gor je bil celeron 466

pa po pravic povedano, ne vem če bi ga prodal, k najbrž tazga ne dobim nikjer več - kljub temu da imam adsl :\

AtaStrumf ::

He, he same here :D. Čeprav mam kabel se nočem ločiti od 56k modema. Nikoli ne veš kdaj bo kabel crknu, pol pa kaj? 56k modem of course! No ja, bom že nekaj zmutil.

Matevy ::

AtaStrumf tuki je neki nalašč zate, pa kakšno naklučje da ravno jaz to prodajam :D Lahko se tut tuki zmenva, Lp

http://www2.bolha.com/index.php/ukaz/bi...

AtaStrumf ::

E, odlično Matevy. Kot naročeno zame:

Modem 3COM US Robotics 56K V.90 ISA

Odličen hardverski (deluje hitro tudi na starejših računalnikih kot je Pentium1...za razliko od PCI modemov) modem na ISA vodilu. Podpora za Win95-WinME (ne potrebuje driverjev). Ima izhod za telefon, zvočnike in mikrofon.


Zdaj se morava samo še zment za dostavo. Piši mi na settled@email.si, da se dogovoriva. Lahk pošlješ tud svoj GSM, da bo šlo hitreje.

ginekolog ::

mah kupi rabljenega starega, to ljudem leži doma. Za 1-2k bi ga moral dobit.
Divers do it deeper.

AtaStrumf ::

Evo modem modem se dobil (thanx Matevy), zdaj sem si pa sam povzročil problem z USB printerjem (pač pozabil da so dandanes vsi samo še USB :\), pa me zanima če kdo od vas ve če une adapterske kartice USB na PCI karticah delajo na takih starih mašinah z Win98SE?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ISA mrežna+računalnik, priklopljen na ARNES kabelski internet (Telemach področje)

Oddelek: Pomoč in nasveti
231565 (1386) Azrael
»

Gonilniki za Suse Linux

Oddelek: Pomoč in nasveti
10943 (877) Sahel
»

kupujem modem za XP-je

Oddelek: Kaj kupiti
171167 (895) Smorny
»

modem in kompatibilnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
191575 (1304) ABX
»

Modemi - Windowsi jih ne zaznajo!(podarim DivX Film, RES!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
121722 (1529) miranpozar

Več podobnih tem