» »

Modemi - Windowsi jih ne zaznajo!(podarim DivX Film, RES!)

Modemi - Windowsi jih ne zaznajo!(podarim DivX Film, RES!)

pivmik ::

Jazst imam nekaj kolegov, pri katerih modemi nikakor ne delujejo:
>:D1 Kolega
Ima interni modem, imel je win95 in modem mu je delal, nastimal sem mu Win98 in modem ne dela vec, dam nazaj Win95 in modem se vedno ne dela!!!
Kaj naredit!

:8)2 Kolega
Ima eksterni modem, imel je win98(upgradane iz win95) in modem mu je delal, nastimal sem mu nanovo Win98 in modem ne dela vec!!!
Kaj naredit!

:'(3 Kolega
Ima eksterni modem, imel je win98 in modem mu je delal, nastimal si je nanovo Win98 in modem ne dela vec!!!
Kaj naredit!

SIGURNO je neka fora da usposobis modem a bi kdo vedu kaksna je ta fora. Ali kaj je treba naredit da bo modem(i) delal(i).
Resnicno prosim za POMOC
Kdor mi bo povedal pravo stvar za nerdit da bo modem delal, mu dam 1 DivX film ZASTONJ, brez zajebancije, ker sem res obupan, film bom poslal po Posti(ne elektronski).
LP, Gregor GRE^

R@C@ ::

A si dal stran klukco tam pri (Čakaj na znak centrale)?

Pikachu ::

Zunanji modemi so cisto samostojne naprave in NE rabijo gonilnikov (Winsom lahko poves, da imas pac standarden npr. 33.6k modem, ce ne najdes ustreznega). Ce ti pravilno delujejo com porti, bi tudi modem moral delovati.

Pojdi v hiperterminal (dobis zraven winsov, start-pripomocki ...) in si nastimaj komunikacijski kanal (zveni zapleteno, pomeni pa da vpisi nastavitve com porta, na katerem je pac modem) za komunikacijo z modemom. Potem napisi (ce ne bo hotel pisati, com port ni pravi)

ATZ
ATI
ATI1
ATI2
ATI3

Modem odgovori npr. OK, modem ta pa ta OK...

Neko stevilko klices z:

ATX3
ATDT 08803230

Konkretno za SIOL s tonskim izbiranjem.
Za pulzno klices z:
ATPT 088032320

Ce se modema povezeta, modem ocitno deluje.
--------------------------------------------------------
V dial-up pa pri modemskih nastavitvah napisi v Init string ATX3 in nekje ODKLJUKAJ (ce je pokljukano) Wait for DIALTONE!!

Nato bi stvar morala delovati.
-------------------------------------------------------------
Pri notranjih modemih se stvar naceloma zakomplicira.
- ISA modemi so hardwerski (sami procesirajo signal) in se vedejo kot zunanji, prikljuceni na NOTRANJE come (ne mores hkrati koristiti notranji in zunanji com port; Imas 4 com porte od 1 do 4, hkrati lahko uporabljas le DVA!), zato ne rabijo pravih gonilnikov v winsih (predstavi jih kot katerikoli modem)

- PCI modemi (vsi novejsi) so predstavniki t.i. butaste veje modemov z lobotomijo, ker ne pocnejo nicesar sami, razen AD in DA pretvorbe. Za to skupino OBVEZNO rabis pravi gonilnik, ker gonilnik (oz. proc) preracunava signal.

LP,
Pikachu.


Tjulenj ::

glede na to, da so se vsem pojavile tezave po tem, ko si jih obiskal z novimi win98, ti predlagam da probaj drugo verzijo (sem imel ene winse98 pod katerimi ni delala mreza)

miranpozar ::

Samo prave gonilnike (driverje) za modeme si nabavi!
BTW: drugič malo bolj natančno opiši problem - kateri model modema, plate, ipd...

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Bondek ::

Najprej inštaliraj gonilnike ki so jih dobili zravn. Če pa to ne dela, pa pojdi po nove na net.
No, in to je to !

Koci ::

Inštalirat morajo nove gonilnike. Pa upam, da so spustili skozi program poišči novo programsko opremo.

VASkO ::

mislim, da je tipo sploh pozabil, da se modem mora instalirat (dodat) ko je sistem na novo postavljen.

srale ::

kaj se vam zdi normalno da se to dogaja enmu človeku??men se ne..če ne zna modemou uredit naj se ne dela za kakega guruja...tako je moje osamljeno mnenje..po moje pa vse skupaj dela ok,samo tam kjer ima lastnosti pri dil-upu pač nastavi napačno kartico...

pivmik ::

Ma vi ne razumete!!!
Jazst imam tri prijatelje, pri katerih je nehal delat modem, ko sem jim nanovo istaliral windowse. Modem sem jih instaliral(z originalnimi gonilniki in tudi potem z windows gonilniki) ampak modem se ni odzival!!!

Podrobne informacije od modemih in drugem hardware:
(pri vseh sem poskusal instalirat modeme z originalnimi in kasneje se z windows standardnimi gonilniki)

1. Prijatelj
Interni modem Neznane firme, Racunalnik P133 (AMD), neznana maticna, AT ohisje, miska na COM1.

2. Prijatelj
Eksterni modem USR 3com sportster56K, Racunalnik P166, neznana maticna, AT ohisje, miska na COM1.

3. Prijatelj
Interni modem Motorola, Racunalnik P3 750MHz navit, neznana maticna, ATX ohisje, miska na PS2.

4. Prijatelj
Interni modem neznane firme 14400kbps, Racunalnik P133, neznana maticna, AT ohisje, miska na COM1.(ce izklopis misko modem deluje).

Prosim pomagajte mi in ne mi odgovarjat z GLUPIMI odgovori, da ki nimam pojma da nisem niti instaliral modem z gonilniki...
Vem da je neki v zvezi z COM vrati in IRQ(interrupt request).
Prosim dajajte samo pametne odgovore.

TISTI KI MI RESI TA PROBLEM MU PODARIM DIVX FILM PO IZBIRI, brez zajebancije!
LP, Gregor GRE^

capitanoss ::

ne pojdi dodat modema pojdi v dodoajanje strojne opreme in ga tan namesti če bo zahteval gonilnike reči da imaš disketo in na mesto A: naredi D: ali pač tja kjer maš gonilnike !0:)
Kje ste zdaj vsi ?

teac ::

Ne, to nebo pomagalo (mislim, da je to že probal). Poglej na nastavitvah COM vrat, tako kot ti je že nekdo zgoraj napisal. Sem mel jaz podoben problem, pa sem na koncu ugotovo, da so mi Winsi avtomatsko onemogočli COM vrata (NE VEM ZAKAJ:\ IN KAKO). No, zdaj pa vse dela OK:)). Probaj na vrata kamor želiš vklopit modem najprej priklopit printer al pa kaj podobnega, pa boš vido če ti bo delalo??!?!?!

miranpozar ::

Picnik! Instalacija modema je najbolj trivialna stvar, nič čudnega da folk dvomi v tvojo sposobnost.
Torej, povedal ti bom na primeru 2. prijatelja (USR 56k), kjer je COM1 zaseden z miško, torej je modem lahko samo na COM2.

COM1 vrata imajo IRQ4 in naslov 3F8
COM2 vrata imajo IRQ3 in naslov 2F8

Pojdi v Device Manager in tam za COM vrata nastavi hitrost na 115.000 bps, Data Bits 8, Paritiy: None, Stop Bits: 1, Flow Control: Xon/Xoff

Pojdi v Control Panel / Modems. Odstrani vse modeme, če obstajajo in sproži avtomatsko iskanje. Najti bi ga moral na COM2. Driverji so integrirani v Win98. Ko je instaliran, klikni na Properties / Connectios in tam daj stran kljukico pri "Wait for tone dial before dialing".

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

56 K MODEM-dostop do interneta na potovanju

Oddelek: Omrežja in internet
141621 (1360) harvey
»

3Com USR ISDN Pro Ta

Oddelek: Strojna oprema
281746 (1405) Wad@
»

Proklet modem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161644 (1443) su37
»

PROBLEM Z MODEMOM !!!!!!!help

Oddelek: Pomoč in nasveti
10891 (775) Paramedic
»

Pci modem pod dos-om

Oddelek: Strojna oprema
101366 (1243) MadMax

Več podobnih tem