» »

Kateri nabor za P3/celeron socket 370

Kateri nabor za P3/celeron socket 370

SkIDiver ::

Torej zanima me kateri nabor izstisne največ iz P3/celeron procesorjev socket 370. Gre se mi za stabilnost in hitrost.

Dr_M ::

samo in le i815EP.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Spajky ::

ni ga čez BX ... za te proce vključno s Tulcem ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

OmegaBlue ::

Hm po mojih izkušnjah intel 815EP.. Kar lepo obvlada tulca :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

guru ::

440 BX, vedno brez problemov obvlada situacijo Pri i815EP so problemi z driverji, se zlasti s win2000. Kombinacija win98se in i815EP dela tudi OK, samo je moj favorit še vedno 440BX

SkIDiver ::

Zdej mam >Intel R440BX chipset (82443BX and 82371EB)< in mi gre na živce, ker zadeva v celoti prepozna samo obojestranske 256MB rame. Poleg vsega je še slot1 kar mi čedalje bolj najeda. zato bi ploščo zamenjal za socket 370 in bi rad nekaj kar mi bo dalo stabilnost in hitrost. Poleg vsega pa bi rad še 100mb/s prenosa na ide kanalu.

Azrael ::

Abit BX 133 Raid izpolnjuje tvoje želje. (Highpoint 370 IDE ATA 100 Raid, Socket 370, bogovsko stabilno in OC prijazno ...)

Drugače pa BX IDE ATA 33 kontroler ni za odmet, v praksi pusti za seboj večino ATA 66/ 100/ 133 čudes, SATA mu je pa že skoraj dorasel. No v burst prenosih je novejše boljše, v praksi pa je BX še vedno kralj, razen če so zate glupi benchmarki edino merilo, potem BX ni zate.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Dr_M ::

sam na vecini BX plat lohk pozabis na tualatina. pa se ksnega navijanja ne bo, ker ti mimogrede odleti ksn tranzistor, zarad visokih tokov...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SkIDiver ::

Benchmarkov sploh nisem nikol poganjal. Kar se mene tiče so zelo različni in dokaj nerealni včasih. Opazujem sam PC kako je hiter. No mam ABIT BE6-II in mam gor tut Ultra ATA66 sam sem zadevo sklopu v biosu, ker se sploh ne šteka z win xp! Grozne težave sem mel in xp-ji so se mi zjebal vsakih 14 dni do 3 tedne. Zdej sem zadevo sklopu in disk prklopu na ATA33 in zadeva deluje brez problemov stabilno in vredu. Ampak hitrost se mi pa zdi da ni ravno taka kot bi bila recimo pri ATA100. Pozna se mi edino pri disku, ki je 7200rpm. Mogoče bo kj bolje z 7200rpm, 8MB cache diskom. Slot1 pa bi se rad vseeno znebil.

Azrael ::

@Dr_M:
> pa se ksnega navijanja ne bo, ker ti mimogrede odleti ksn tranzistor, zarad visokih tokov...

Misliš to za tualatin mod ali za BX plošče določenega proizvajalca ? Če gre za proizvajalca malo povej katerih firm (poleg Intla = OC neprijazno), se je za izogibat.

LP, Azrael

Dr_M ::

Azrael: stvar je v tem, da so pac starejse plate gonile cpuje pri 1.7-2.0V in pac nek xy tok. tualatini pa delajo na 1.5V in se vecje moci majo. s tem se tut ustrezno poveca tok, ki je lohk tut 2x vecji.
sej si ze slisu za to, da obstojece p4 plate ne bodo mogle gonit dolocenih prescottov...zelo podobna stvar.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Azrael ::

Iz osebne izkušnje lahko povem, da ni nobene razlike ali Quantum disk 30 MB ATA 100, 5400 obratov priklopim na ATA 33 kontroler ali na HPT ATA 100 kontroler na BX 133 Raid. Pač podatki gredo prvič direktno v chipset, drugič pa preko PCI vodila .

Pa še en primer fotr ima C366 (proc brez vsakega OC potenciala;(( ) z 20 GB ATA 100 diskom, 64 MB RAM... Na prejšnji plošči Abit VA6 (VIA Apollo Pro BX 133, IDE ATA 66), je vse skupaj šlo bolj počasi (Win98, na XP ni bilo misliti), no platka je šla po gobe in ima sedaj DFI ploščo z Intel LX 440 chipsetom (BX, ki ima samo 66 MHz FSB) in je računalo občutno hitrejše in mu XPji ne delajo nobenih problemov .Dobro, tu gre za razlčna chipseta, samo VIA ima na papirju boljše zmogljivosti.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

VASkO ::

ta VIA apollo pro 133 ma zelo slabo spominsko prepustnost
zato so kmalu dali ven apollo pro 133A, ki ma to napako popravljeno

glede tokov. prijatlu je pred kratkim crknila QDI brillianX BX s tualatinom 1.3ghz navitim na 1733mhz (133mhz FSB). pravi, da kondenzatorji niso bili fuc, da je moralo iti kaj drugega.

kinetik ::

QDi-ko je men nesl ko sem nanjo dal celerona 900 in to po 1 mescu, tako da je bil srečen da mu je tako dolgo delala.
nic pametnega nimam za povedati

SkIDiver ::

Jz imam celerona 800 trenutno. Za enkrat ni težav na že prej omenjeni Abit BE6-II.

Še ena težava, ki jo imam pri tej plošči. Če imam v biosu vklopljen UltraATA 66 potem mi xp-ji nočejo v Hibernate al pa Stand by mode. XP-ji javijo, da jim ta naprava to onemogoča. Kaka ideja, razlaga?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

ali3n ::

SkIDiver - preveri ce je kak updejt za IDE kontroler... al pa celo cel cipset...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

SkIDiver ::

Torej sem flashal plato z zadno verzijo biosa in poleg tega pride zraven tudi zadni bios za IDE kontroler. Potem sem poiskal še zadnje gonilnike. Ugan! Ne pali. Tokrat sporoči, da so krivi driverji. Naj ga gleda neki, karkol. Zadevo sm v biosu sklopu in mam sam navadna kontrolerja v uporabi. PC pa dela občutno hitrej, ko sem flashnu nov bios gor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera plata za intel celeron 1200 tualatin???

Oddelek: Kaj kupiti
271589 (1368) Daedalus
»

Nova plošča za celerona

Oddelek: Kaj kupiti
71235 (1091) rhabdo
»

Menjava osnovne plošče

Oddelek: Strojna oprema
61117 (898) vito
»

BX133,SA6,BH6...glej si ga vraga

Oddelek: Kaj kupiti
151419 (1253) Siluro
»

katero matično pl.?

Oddelek: Kaj kupiti
261596 (1075) mojsterpeter

Več podobnih tem