» »

modem in kompatibilnost

modem in kompatibilnost

Trdi ::

Moj cimer je kupoval modem za svojega P133 al nekaj takega. Prodajalec mu je rekel, da v primeru, če hoče imeti notranji modem, mora zamenjati računalnik. Tako je kupil zunanji modem za 10 tisoč več.
Moje mnenje je, da so ga zaj... Vprašujem vas, kaj bi lahko bil razlog, da ni mogel kupiti notranjega modema? Na modeme se ne spoznam dovolj, odgovor pa bi zelo rad vedel. Hvala.
Trdota d.o.o.

SLOWWWeb.net ::

Razlog je zelo preprost. Če je mašina starejšega [od 166 oz. 233 ] izvora ni zmožna komunicirat z 56k, zato je potreben zunanji modem. Lahko pa bi kupu tudi 33.6, ta pa bi delal. :D
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Spajky ::

TY-Team- Ni res, jaz sem imel Diamond Supro56i pro na isa slotu hardverski in je delal ko raketa na stari masini! zgleda, da so mu mislili uvalit nov komp pa jim ni ratalo! 8-)

SLOWWWeb.net ::

Spajky: možno. A veš da se taki modemi prodajajo za "zlato" - če so na ISO vodilu. Drugač pa prodajalci ne postavljajo sami zahtev, ampak izdelovalci, ali kdor koli že pač. Predvsem pa ISA vodila se ne uporablja že nekaj let ne >:D, čeprav ga imam sam na plati tud enga :)).
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Trdi ::

Tudi sam sem srecni lastnik tega vodila. Ce vaju prav razumem, pa modem na PCI vodilu 56k pa naj ne bi delal?
Trdota d.o.o.

SLOWWWeb.net ::

Točno tako :D, čeprav se spet najdejo kakšne majhne izjemce .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

LojzePek ::

Sej je boljš met zunanji modem. Tako se vsaj izogneš virusom, trojancem ipd. Od kar imam zunanji modem sufram z manjšim strahom oz. brez njega. Pa še naviješ ga kr odzunaj. Nič ga ni prodajalc nasekal. Še oslugo mu je nardil.

SLOWWWeb.net ::

8-O :\ :D :D :D

Kdo ti je pa spet to reku?

Sej je boljš met zunanji modem.
Ja je, zaradi strele, nadzor nad delovanje in možnost reset modema, če si te le ta ne odziva ne da bi ti bilo potrebno resetirat PC.

Tako se vsaj izogneš virusom, trojancem ipd.
Če nisi zraven dobu nobenega požarnega zidu z detekcijo nevarnih končnic [ASUS ISDN modemi imajo mini požarni zid] si se presneto oštel, al pa te je nekdo pošteno napel,...>:D

Od kar imam zunanji modem sufram z manjšim strahom oz. brez njega.

Pa še naviješ ga kr odzunaj.
Nam lahko zaupaš kako to narediš :D ?

Nič ga ni prodajalc nasekal. Še oslugo mu je nardil. Res ga prodajalec ni napel, pa tud usluge mu ni naredil, če je imel kje še 33.6k modem. Zato pa je eden tebe :P .

__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

LojzePek ::

Edn prodajalc, sej ga verjetno ne poznaš. Mu full zaupam (človek re obvlada zadevo).

SLOWWWeb.net ::

Oja, človek full oblada računalnike, pa obračanje ljudi tud :| .

Človek mi lahko zaupaš ime prodajalca oz. firme. Tebi pa svetujem, da tega ne razglašaš okrog, ker boš oz. si izpadel čisti....poišči si raje kakšnega drugega prodajalca, ki bo fer do tebe. Ne upam si niti vprašati, kaj vse ti je ta tip prodal :O .

Če boš potreboval pomoč pri nakupu pa se le obrni poprej na SLO-techov forum, da boš dobil poprej odgovore.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

OldSkul ::

Joj PEK pol bi mi ti verjel če bi ti rekel da mi ga je SFAFALA Britney Spears!8-O:O

LojzePek ::

Ne. Zakaj?

goba ::

TY-Team, sadarj79, a se ne poznata Peka?>:D

SLOWWWeb.net ::

ne,...pojasni prosim :)) .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

McWolf ::

LoL pek, pa še they bought it >:D:D:D
Go tell it on the mountains!

Trdi ::

Hvala za odgovore.
Trdota d.o.o.

VASkO ::

hahaha, kak so eni nori (Pek), drugi pa se bolj, da ne vidijo, ko se eni norcujejo :))

drugace pa, novi modemi so vecinoma softverski in rabijo mocan procesor, ker se vsi procesi izvajajo na glavnem procesorju
stari ISA pa tudi nekateri PCI modemi pa so bili "pravi" modemi, ki se ne izvajajo na glavnem procesorju in zato ne rabis mocnega racunalnika - te modeme lahko najdes tako, da pogledas cene, so namrec bistveno drazji od novih softverskih modemov, katerih cena je priblizno 5000SIT/kos

McWolf ::

Ja recmo js sm 1998ga leta za US Robotics, ISA, tapraw modem dau 24k :\
Go tell it on the mountains!

Kriko ::

PEk,PEK,PEK pa si res PEK!

Pa naj kdo reče da so prodajalci mone. Saj take kot si ti ki mislijo da vse znajo in druge učijo narobe naj kar opaharjajo. Imajo prav drugi ko se sprašujejo kaj so ti še vse prodali.
Še dobro da imaš zunanji modem saj tako ti bo lažje prišu virus v računalnik , saj drugače bi moral še ohišje odšraufat!!
Mislim da bi tvoje izjave tudi na CNN bile NEWS OF THE DAY!!

Jaz sem imel tudi P-133 in ko sem šel kupi modem 56K nisem nič gledal, amo kupil in sem imel probleme ker me je non-stop metalo dol. Pol sem na strani od modema vidu da piše da ta tip deluje dobro samo na računalnikih preko 200mhz!!
P.S
Pek, pa javi se mi na mail!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kriko ()

ABX ::

Kot pravi Vasko.

Samo še dodam da prvi software-ski modemi so delali samo z MMX CPU-ji (166MMX in naprej) pozneje pa so zahtevali še več.
Edina izjema je software-ski 3Com kateri neuradno dela že z P90. Zato pride tudi do izpadov FPS-jev ko igrate na netu z takimi modemi.

Zunanji modemi pa delajo popolnoma neodvisno od CPU-ja, kot so to enkrat delali notranji.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri interni modem 56K naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
7760 (700) MRtwister
»

Kateri hardverski modem?

Oddelek: Kaj kupiti
231277 (973) JP
»

isa in pci modemi

Oddelek: Strojna oprema
7850 (742) k4vz0024
»

Zakaj je povezava 50.666, in ne 56.000?

Oddelek: Pomoč in nasveti
271836 (1273) CWIZO
»

Se splača hladit modem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
643716 (2719) segi

Več podobnih tem