» »

Katera plata?

Katera plata?

Stayerc ::

No imam namen kupiti plato in to za starega Xp 1600+ na palomino jedru. Zdaj me zanima katero plato naj kupim, ki se bo dala dobro navijat, ker bi rad iz tega procesorja iztisnil kar se da največ. Sedaj imam ta procesor na ECS k7s5a in je navit na 1800+, če navijem malo več mi zmrzne računalnik. Domnevam, da je kriva voltaža procesorja in pri tej stari plati ne morem višati voltaže procesorja, kot tudi ne morem fsb-ja višat po majhnih korakih. Gor že imam modificiran bios. Sedaj me zanima katero plato naj kupim, da bi se dala super navijati in da je poceni. Lahko tudi kakšno rabljeno.

Lp

delfinus ::

Kot lahko zasledis iz veliko postov tukaj jih najvec prisega na Abit NF7 ali NF7-S (ima se SATA in Firewire). Imam jo tudi sam in se odlicno navija. Tudi s kompatibilnostjo nisem imel nobene reci, vse kar sem vrgel v njo je delovalo. Poganjam pa se radeona 8500, Corsair rame, WD trdi disk, ATI Tv Wonder, 3COM LAN, SB Live!Platinum... itn. navija se odlicno, v korakih po 1MHz, dobro pa je da predhodno poskrbis za ustrezno hlajenje zracno ali pac vodno. Js imam zracno v Chieftec ohisju z Zalmanom 6000Cu + 1 intake + 1 outake in imam temp pri navitem AMD 2500+@3200+ CPU 48C Sistem pa 28C.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Zheegec ::

Epox 8Rda+ za okoli 22K. Koliko $$$ pa imaš na razpolago?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Stayerc ::

Jah no to je drugi sistem doma v prvem že imam abitovo plato NF-7sl in bi sedaj rad kupil najcenejšo in najboljšo plato za navijanje. Torej plata naj bi bila za okrog 15k. kot pravim lahko je tudi rabljena. Zdi se mi škoda dajati dost keša za novo plato, ker je procesor že v letih. Rabim samo, da se dobro navija. Ne rabim najnovejše tehnologije. Važno, da ima on board zvočno ne rabim firewire, sata....etc bonbončkov...


Lp

delfinus ::

Abit NF7 brez S 19.000 ali pac second hand, ce kje najdes se kakih 10% dol torej nekje tam. Glede starejsih plati, ki se dobro navijajo pa ti bo kdo drug povedal. Lp, D.

Caligula ::

Tista Epox za 22k je vredna tega denarja.

Drugace pa si omisli kako od Vie, ki so mislim da nekako od 15.000 SIT dalje pa baje niso slabe pa se opremljene so dobro.

Vseeno pa premisli se o tem Epoxu. Je kr fajn. Tud za navijat.

delfinus ::

Via plate so dobre za navijanje samo, ce imas odprt multiplier na CPU. Ce je zaklenjen in ga ne zelis odklepati z modificiranjem je sigurno priporocilo NForce2 plate. Kar se tice VIA plat, so fajn, tudi oprema super, so stabilne, a za overclockanje niso najboljse. SPloh, ce si ujet samo pri povecevanju FSBja. AGP/PCI raste sorazmerno s povecevanjem FSB in tako delujejo vse PCI kartice in AGP graficna out of spec, ko povecujes FSBkar lahko povzroci nestabilnost. Imel sem Gigabaytko GA-7VT600-1394 super plata, stabilna, super oprema in vse, tudi FSB sem uspel natorirati do 192 in mi je delovalo stabilno, ampak samo, ce se je masina postala. To pa se vcasih je, vcasih pa ne (AGP/PCI je bil out of spec). Dodal sem tudi modificiran bios od TicTaca, ki naj bi imel posebne delitelje, a na VIA povecini ti delitelji ne delujejo. Vsaj do sedaj se nisem zasledil, da bi, ce ima kdo kaksno drugo informacijo jo naj pove.

lp, D.

Caligula ::

Aja, ce pa nima locka za AGP pa PCI,.. pol pa ni kul.

Kar Epoxa vzami. Pa se gor ma vsega vraga.
22k je v Mlacomu.

krucymucy ::

ja glih vsega vraga nima ... lan, pa sound! 8rda3+ pa ma mal vec ja ... sicer pa je 8KRAI tudi dobra plata pa se cena je okoli 15 tisoc

Caligula ::

Ze ze, sam pol ce navijas ti navije se vse cesar noces, da ti navija.
Ce sm prou razumu in ne zaklene teh frekvenc,..

krucymucy ::

ko prides na 200 ti preklopi 6/2/1 in je spet AGP na 66 ter PCI na 33 ... sicer pa je meni lepo delovalo tudi ko je bila frekvenca PCI-ja 42MHz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšno mat. ploščo za AMD 2800 (čipovje)

Oddelek: Kaj kupiti
261342 (1160) Dead_Eye
»

kaj moram pazit pri nakupu nforce2 plat

Oddelek: Kaj kupiti
241574 (1212) smirnof
»

Abit AN7, AMD Barton 2600+, RAM INFINEON DDR400 CL3 problem pri navitju..

Oddelek: Navijanje
292037 (1609) boštjan
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930348 (16943) Jaffa
»

KT600 ali nForce2

Oddelek: Kaj kupiti
492137 (1263) tac

Več podobnih tem