» »

duh starih iger

duh starih iger

Avenger ::

Pri teh novejših igrah (sicer že zlo dolg nisem nič kaj igral) nekako pogrešam tisto 'nekaj' kar je bilo v starih igrah tipa Lemmings, Golden Axe ali pa Warcraft, pa Firepower (1 in 2), Tyrian, etc. A je kej tazga in temu podobnega danes?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Sami ::

Jst pa morm nujno še enkrat obrnit Carmageddon 2>:D he he...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

BigWhale ::

Ne ni, od kar se gleda kolk FPSov je, kolk trikotnikov na sceni in kake so sence in kolk realisticna je voda... ... no od takrat igre niso vec to kar so bile... :P Izjeme so zelo redke. Vcasih so ljudji vabili z igralnostjo, danes jih z grafiko..

Vesoljc ::

vizualizacija ma dones res veliko prioriteto... ampak mam filing da se bodo stvari spet nazaj obrnle ;)

by gamers for gamers i say :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Vikking ::

mah se ne strinjam,,, igrc je več, in zmeram boljše so... recimo lemmingse so nadomestili worms...warcraft ima bolj ali manj uspešna nadaljevanja in recimo lahko omenim nove igrce civilization,, age of empires,, C&c,,,bf1942... CS in še mnogo drugih... je pa res da vse današnje igrce težijo k multiplayer modu in ne več single player... ker je tudi bolj zanimivo igrati proti nekomu drugemu.. kot pa proti računalniku in kjer lažje golfaš kot pa pri multiplayer modu,, kjer moraš biti res dober da se dokažeš..

Xplicit ::

Vikking - povej mi KAKO so lahko Lemmingse nadomestil Wormsi?
Glede na to da pri lemminsgsih mors spravt vse lemmingse do koncne lokacije medtem ko brezmiselno tavajo levo in desno, medtem ko se pri wormsih obstrelujejo crvi in se trudijo da bi nasprotno ekipo zbrisali iz zaslona :\

glede IGRALNIH iger - zadnje cajte se je mogoce igralnost dosti izboljsala (splinter cell, GTA-VC, warcraft 3, prince of persia-sands of time, ...) ceprav pa se vedno ni tistega 'nekaj' kar so imele old-school igre. mogoce se men to zdi samo zato ker sm mogoce ze prestar da bi igral igre :), mogoce pa je kaj drugega. mogoce so pri starejsih igrah medtem ko ni bilo mozno dati povdarka na grafiko, dali povdarek na igralnost in zgodbo (kot je ze omenil Avanger) vendar pa mislim da ni samo to, temvec da prav zaradi tega ker je bila zgodba dovolj dobr ain grafika dokaj zanic, si je igralec v glavi ustvaril nek fantazijski svet (si predstavljal celotno zadevo, tako kot pri branju knjige), sam pri sebi izboljsal vizualizacijo igre in igra je bila veliko boljsa. zdaj pri novejsih igrah pa vecinoma dajejo samo povdarek na grafiko, po kateri se ocenjujeje prvi vtis in odloca o nakupu.

jRk0 ::

Igre za mobilne telefone kljub precej lepi grafiki za taksen sistem vsebujejo pol tudi ta duh...seveda nekatere. zato so tako dobre:)

Najvec duse ima pomoje tetris:) toliko let stara igra pa se vedno fenomenalno igrabilna in igrana po vsem svetu ravno v tem trenutku.
You fuck up once, you loose two teeth.

Avenger ::

Death Rally. Igra, ki sem jo preigral vsaj ene 4x... nazadnje v času Q2... grafika je precej nikakva, jasno 2D pogled je tko nekak kot pri Micromachines, ampak igrabilnost je pa čist do konca... ok, čeprov ma par napak, ampak jih zlahka odpustim. Ko bi vsaj blo kej podobnega zdej, ampak pač z normalno gledljivo grafiko...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

]Fusion[ ::

Pomoje bo v naslednjih letih spet igralnost vedno večjega pomena, ker bo grafika postajala vedno bolj fotorealistična(če pogledamo Doom3) in ne bojo mogli pridobivat kupce na ta način,. 8-)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

trs ::

Se dobro, da obstaja MAME! Tako lahko podozivljam marsikatero avanturo iz mladosti ;)

CCfly ::

Jaz bi pa rekel da nas malo nostalgija daje. Niso vsi novi spili popolnoma neigrabilni, je pa res da se zaloznikom vcasih ni tako zelo mudilo (Duke Nukem Forever in Half Life 2 izvzeta).

Nejc Pintar ::

tudi jaz mislim da bodo igre kmalu spet začele pridobivati na igralnosti, lepše grafike od fotografske namreč ni, kajneda:) :D

]Fusion[ ::

točno tako :))
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

jRk0 ::

virtual reality in ne navidezn 3d :)
You fuck up once, you loose two teeth.

]Fusion[ ::

al pa igre v stilu Matrice... direkt v možgane projecirana slika...
Samo tu se odpirajo moralna vprašanja... (na to temo priporočam ogled filma Existenz)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Jeronimo ::

Hmmmmm, če se že o igricah iz otroštva pogovarjamo ....... pacman, sokoban, pa na spetrumu 16k smo špilal tisto pri kateri si raketo sestavljal ... kako se je že imenovala ?, pa tista pri kateri si skakal z ene ploščadi na drugo (gor in dol)in pobiral točke, ploščadi pa so se premikale ......., toliko je že let od tega da sem že imena pozabil .... hehehehe

Zlati časi Spectuma 16k. :D


LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

BigWhale ::

Jet Pac

TomT ::

Pa Jumping Jack.

Ja, to so bili časi mavrice.

Jeronimo ::

Jet Pack in Jumping Jack!!!

Ha, tx fanta. ene par let pa je že od tega!!! :)))

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Matev ::

kaj pa z double dragon si poskusu?

al pa budokan?

kaj pa micro machines - multiplayer?

pingo76 ::

Meni so se zpisale v srce naslednje igre ki jim ni para:
- Syndicate
- Death rally
- Lands of lore
- Stunt car racer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Ethan ::

Hello!

Mislim , da je nekdo zgoraj omenil. Postajamo starejši in ni v nas več tistega "nekaj" kar naj bi manjkalo v igrah.
Sicer res imam komaj 21 let ampak se spomnim pri 10-15 pet sem igral kot nor Commodore potem PC in igral sem vse igre. Še zdaj se spomnim ko sem videl prvič Euro 96 ter igro ceasar po TV. Drugi dan sem že kupil PC ter igral kot Indijanc. Danes pa kljub večjemu številu iger jih igram zelo malo in končam še manj. V bisvtu igram samo PRO EVO SOCCER 3 ter Rainbow Six 3. in to je to. Vse ostalo igram 10 minut in ciao.
Verjetno pa je res še en problem.
Piratske igre. Danes dobiš igre skoraj zastonj ( menjava za prazne cd, 300 sit cd itd.)
Šest , sedem let nazaj so bile govorim piratske igre kopije orginal nad 3.000 sit in kompilacije nad 6.000 sit. Tako da si kupil le tiste igre , ki so te res zanimale. Danes pa za tri jurje dobiš vse igre ki so izšle ali pa še tisto ne. (ADSL)

Kar mislim, da tisto nekaj je v nas kar manjka.
Rick Dangerous, Barbarian, Micro Soccer na C64 .
Legende.
p.s. Samo ne poskušat igrat zdaj starih iger ker v glavi imaš čisto drugo predstavo in ko jih spet zagledaš , kaj si igral me kar slabo prime. :)
I feel the need, the need for speed!!

Matev ::

mene samo to zanima
ali je kaka igra sedaj ki ni naphana z raznimi tisočerimi trikotniki ki se senčijo in odbijajo svetlobo tako da procesor in grafična kartica prikazujeta diapozitive?????

ali je kaj kar se da igrat in uživat obenem???

kar se pa tiče psihologije (odraščanje itd) pa prosim ne tu in ne sedaj

mihamedo ::

Mene poa zanima če sploh obstaja kakšna igra v stilu tyriana.... arkada razbivanje ladjic... nabiranje keša..... nabavljanje orozja.... v arkadnem smislu seveda...
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

'FireSTORM' ::

moje igre mladosti:

- Stunts
- The lost vikings
- Death Rally
- Street Rod
- Settlers I in II


svega i svašta sem še preigral ampak te so mi najbolj ostale v spominu
sem pa igral tudi dost iger na mojem starem comodore 64
-grand prix 1
-lotus
-swift
-desert strike
-chaos engine
-street fighter
....

mam pa eno vprašanje
vse igre mi laufajo na XP razen settlers I in death rally
ok saj laufajo, ampak delajo pa taaaaaaaaaak počasi, kot če bi igral npr. Half Life 2 na 200MHz PCju
dobeseden slide show
2-3 sekunde na eno sličico(PAZI! 3 sekunde na sličico, ne 3 sličice na sekundo)

kak naj to rešim?
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

mojsterleo ::

meni je zelo všeč mutant storm

vsakemu ljubitelju retro iger priporočam (igra sama ni ravno retro ima pa retro "feel")

MarkV ::

dežavu:D
napisal sem nekaj, kar je že bilo napisano
modi, brišite ta post

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkV ()

opeter ::

@mihamedo

poglej na Reflexive.net, Alawar.com, BigFishGames.com
igre kot so NAPAD, AstroAvenger, serija AirStrike, Platypus, Alien Stars, Star Defender, Jets n Guns, Astrobatics, Crusader of Space serija in mnogi drugi. Zelo vredu špili.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

FireSTORM, kaj pa uporabljaš? DosBOX?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dolenc ::

Ja to sem tud jst opazil, recimo hl1 me je čist nalimal na stov in sem se totalno vživel v tist svet, tko da je blo res doživetje. Zdej me pa zlo redko ker špil pritegne za več kot par minutk. Pri Doom 3 sem recimo se že mal dolgočasil ob igranju( no kar faj), pa sem imel čas opazovat različne stvari, špil je zelo dodelan, vidiš senco, ki se plazi mimo, krvave stopinje pred tabo, različni zvoki, kak stvor ti skoči na šipo pred tabo... Tko da špili so že, sam enostavno je tolk dobrih špilov da smo al jih prerasel al pa ratal razvajeni in nas nič ne pritegne.

Recimo da se spet vrnem k hl1, ko so prileteli helihopterji in spustili marince, jst sem sam bulu8-O , ampak po tem špilu mi nekako noben ni bil več zanimiv, enostavno ni blo več zanimiv. Tko da najbrš "so" nas res razvadel :)

Eden izmed redkih špilov v tem času, ki me je pritegnil je Dreamfall, tako dodelan da te more na stol nalimat:D, pa mogoče fear je tud še kar.

'FireSTORM' ::

opeter...da
Those penguins.... They sure aint normal....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Iščem igro (RPG, MMORPG, FPS, RTS, ...) (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Igre
1427450255 (5334) opeter
»

Vaših 5 igr vseh časov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
22238868 (24584) Sc0ut
»

Nova anketa: igranje starih iger (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
5210359 (8843) R33D3M33R
»

Stare Igre - katera je tista ki vam pospeši nostalgično srce (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15113147 (10421) SavoKovac
»

naj stara špila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1029724 (7578) glinik

Več podobnih tem