» »

Kaj je trba imeti za rado postajo?

Kaj je trba imeti za rado postajo?

planetparty ::

Kaj je treba imeti, da se lahko oddaja radio, ni važno, če je obseg samo 1km:D

Phoebus ::

Kaj rabiš da SMEŠ, ali da LAHKO?

SMEŠ nikakor, sicer pa od tehničnih zadev rabiš FM oddajnik.

Dr_M ::

ja en tak osnovni oddajnik pride cca $4000.
pa se frekvenco mors dubit/najet od drzave :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Poldi112 ::

CB ?

Ch4N93 ::

na elektro-n-u imaš načrt za 4W VHF oddajnik.

planetparty ::

Ne, da SMEM, ampak samo, da LAHKO>:D

Upam, da mi nekako uspe narediti oddajnik, samo že zdaj dvomim v sebe:8)

planetparty ::

Zdaj, kos em še videl tale načrt....sem skorajda obupal;((

Je mogoče tu nekdo, ki bi bil pripravljen tole narediti, seveda za ustrezno plačilo.

berki.robi@siol.net


Kak se pa to uporablja? V audio in se da mikrofona samo?

Kaboom ::

Google Search: fm radio transmitter schematic - dosti linkov

Samo en link - če si že len ;)

večina shem ima dovolj dobro dokumentirano delovanje in sestavo, nekaj pa le boš moral prebrat. če pa se ne razumeš v elektronska vezja boš pa moral rečt kakemu kolegu.

ni glih vezje z dvema lončkoma in vrvico
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

planetparty ::

Ja, sigurno len, vsi nismo anleži, neda?:\

Vseen hvala za linke, kot vidim eni uporabljajo to za špionažo>:D :8)


TOLE sem izbrskal, zdaj pa ne vem kak se imenuje ta PCB, da potem naročim, še enkrat povdarjam, da mi ang. ne gre prav dobro, zato pa toliko bolj obvladam madžarščino;)

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

Narejen PCB = Print Circuit Board = tiskano vezje; za ta oddajnik ni v prodaji (razen če bi šlo za kit kompleti) in je edina možnost, da ga narediš po foto postopku, sam ali nekdo, ki se s tem ukvarja.

Sicer je pri tiskana ploščica pri takih oddajnikih velik problem, ker že z majhnimi spremembami oblike vezja lahko dosežeš da oddajnik ne dela več, pač visoke frekvence. Ostalo, kar se tiče materiala ni problem.

Drugače pa upam, da se zavedaš, da s tako napravo kršiš zakon, brez izpitov in dovoljenj je posamezniku dovoljeno oddajati samo na CB področju (27 MHz) in na nekaterih frekvencah 433 MHz pasu in še tam so moči omejene. Če imaš smolo in/ali zatežene sosede imaš zaradi take napravice lahko precej sitnosti in stroškov.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

smilyxx ::

A pol nebi smel imet ene take mini radio postaje, da bi si predvajal musko po bajti?

Lp
Save water.
drink beer.

Azrael ::

Strogo po zakonu: NE SMEŠ !

Nekako tako kot (javna) uporaba wareza. Dokler te ne zašijejo je vse cool, potem pa nič več.

Največji problem takih oddajnikov je v tem da "špricajo", ne oddajajo samo na eni točni frekvenci ampak smetijo zelo širok frekvenčni spekter in tega na FM radiu ne slišiš, ker ima radio preozek frekvenčni obseg, slišijo pa te lahko drugi (policija, gasilci, reševalci, piloti, radioamaterji...). S povečevanjem moči (in dosega) se stvari samo slabšajo, sliši te vedno več ljudi in s tem lahko kaj hitro komu stopiš na žulj.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Azrael ::

@ smilyxx:

Problem je v dosegu takega oddajnika, če je doseg do nekako 30m na odprtem (v stavbah mnogo manj) ti ne bo verjetno nihče težil, z oddajnikom s par km dosegom pa si kmalu pečen.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

planetparty ::

Saj ta ma samo 700m:P

Pa vseeno, to bi delal le iz radovenosti, kako deluje, se pa zavedam, da se stem krši;(

Kaj pa,če bi potem vseeno naredil oddajnik ki dela na dovoljeni jakosti in frekfrenci, da me ne bi še na koncu zaklenili:D

Popravek: Tega naredim prej, potem pa bom že imel izkušnje za razne druge možnosti, le PCB bo težava, je kdo tu ko dela to?

Jaz ne poznam nikoga glede tega.

SleepLess ::

kako pa bi te sploh lahko dobili??, sam razmišljam da bi si naredil taki oddajnik, ne preveč močen (kaki 1km max dosega--a je to že fejst nelegalno), bi to pol zelo motilo sosede in ostale naprave?? je pa kar ql uporaba tega, narediš oddajnik, kupiš en poceni sprejemnik, doma na kompi špilaš mp3-je in jih poslišaš v šoli :))

darh ::

jan3594 -> priklopis gor se en GSM pa z SMSi kontroliras playlisto ;))
Excuses are useless! Results are priceless!

Lio ::

narediš radioamaterski tečaj//izpit in pol lahko po mili volji oddajaš in sprejemaš na amaterskih frekvencah. Zarad enga UKV oddajnika ti pa ne bo noben težil. Ti se sam pozanimi, da boš naredu dober oddajnik, da ne boš preveč frek. placa zavzel, ker pol te bomo/bodo radioamaterji kovlni.


Aja pa sporoč če boš kj naredu, in na keri frekvenci furaš(pa če si kje bliz, te bom probu v klubu sprejet)

Brane2 ::

Mislim, da pri Elektrotehni Elzas prodajajo dokaj poceni rocne postajice, za katere ne rabis izpita. Kupi par in se igraj z njim.
Tako ne bo tezav z zakonom...

planetparty ::

Ja, malo prej je bil pri meni en elekričar:D pa je rekel, da je problem le pcb, potem sva še gledala conradov katalog, pa ni nič promernega bilo not;((

Bom zdaj preveril pri Elektrotehni Elzas.


Lord Lio: Sem iz okolice Lendave

T0RN4D0 ::

poglej mal na talkingelectronics ... tam milim da maš kaj podobnega pod FM transmiters... in tudi dobro razloženo zrave, lahko tud kupiš kit... kar hočeš...;)


jst sicer tud izdelujem neki podobnga zdle... :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prisluškovalna naprava ( domača raba ) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13220298 (5966) Mamaplata
»

Telefon-Radio

Oddelek: Loža
6684 (585) St235
»

radijska povezava med dvema PC

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81748 (1358) VolkD
»

radijski oddajnik za v avto

Oddelek: Zvok in slika
132157 (1868) Trancedeejay
»

izdelava radijo oddajnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152603 (2241) madboy

Več podobnih tem