» »

Delphi 7.0; katero knjigo za začetekučenja Delphi-ja

Delphi 7.0; katero knjigo za začetekučenja Delphi-ja

Microsoft ::

Naslov pove skoraj vse.;) Problem je pač v tem, da nekaj malega znam naredit v Cju. V Pascal-u pa še nikoli nisem nič delal, tako da mi ni jasna sintaksa niti v Pascal-u niti v Delphi-ju. Poslal sem že vprašanje, če imajo kaj takega na šoli (FERI). Slišal sem namreč, da imajo v 1. letniku RI UNI neko skripto. To bom probal dobiti.

Še mogoče kdo pozna kako drugo literaturo za začetnika pri programiranju v tem programskem jeziku?:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

slawc ::

Mislim, da ti bo v veliko pomoc slovenska Delphi stran.
Drugace pa o konkretnem naslovu nimam pojma, mislim da ti bo katerakoli knjiga dobro razlozila osnove. Slovenskih knjig je kar nekaj. Ce si v Ljubljani obisci konzorcij ali pa Pasadeno.

Help je pa zelo dober (s primeri), na internetu je res veliko primerov, tutorialov, free programov in knjiznic. Poglej si se direktorij kamor se ti je instaliral Delphi, notri imas tudi primere programov (skoraj vsi toolbar gradniki so uporabljeni).
LP, Slawc

[SkA] ::

Greš Antikvarjat in kupiš kako staro slovensko/angleško knjigo o Pascalu. Zloudaš si lepo pascal, se ga hitro naučiš, potem pa dalje na Delphi. Bo pomoje najbolj temeljito in jasno vse skupaj izpadlo.

Microsoft ::

No, sej jutri grem verjetno v MB, kjer mam tud kablski internet. AP bom potem tam poskušal potegniti dol čim več tutorialov.

Drgače pa glede pascala. Je to zastonj programsko orodje ali je treba dobiti "odprtokodnega"? :P Pa če to obstaja več vrst Pascala ali je eden in edini Pascal? Recimo, če so kake verzije, da ne bom potegnil dol kako ćeško verzijo.;)

Pa zdele sem se še spomu, da iam moj brat iz SŠ eno knjigo o PAscalu. Edino, kar se spomnem je to, da je vijolične barve. Poznata to knjigo? Bo za kej?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BaRtMaN ::

Če te zanima, ti prodam slovensko knjigo 'Uvod v programiranje v programskem okolju Delphi', napisal Ljubomir Kostrevc, založba Pasadena. Pošlji zasebno sporočilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Knjiga za Delphi

Oddelek: Programiranje
91224 (1012) Invictus
»

učenje c++, ali pascala, ali pa delphija (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
935885 (4874) Brilko
»

Vprašanje za Pascal mojstre

Oddelek: Programiranje
91386 (1161) strobos
»

En program za programirat? Kateri?

Oddelek: Programiranje
241767 (1400) Thomas
»

Z čim začet?

Oddelek: Programiranje
422918 (2288) andrej12

Več podobnih tem